View Single Post
  #95 (permalink)  
Vechi 25 nov 2011, 22:21:18
miranda75's Avatar
miranda75 miranda75 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 23 oct 2011
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 52
Dieta: Dieta South Beach
Date: 166cm, 87.9kg
Mesaje: 2.033
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 4 ori in 4 mesaje
Implicit Re: Postul de Craciun

Citat:
Anterior postat de AnDrAdAxl Vezi mesajul
Buna!Pai am timp ca mai mereu sunt cu a mica acasa;oricum nu dureaza mult sa gatesti daca esti organizat!Retetele le gasesti pe net!Cauta si varza rosie calita cu mar si inlocuiesti zaharul cu indulcitor sau o lingurita de miere si mai pui putina scortisoara si o sa mananci mancare care e ceva intre mancare si desert.Pitica mea mananaca cu lingura plina!
Adevarul e ca am o pasiune pentru gatit si mai ales pentru mancarurile noi si dietetice!
Sa imi scri daca mai vrei sa te ajut cu ceva!


Eu iti recomand sa nu te fortezi sa ti ce sti ca nu te caracterizeaza pentru ca a tine o dieta hiperproteica cand tu nu esti o carnivora inraita este egal cu a tine diete fulger si a manca prost apoi.De ce?Pentru ca o dieta ca sa isi pastreze rezultatele si sa fie dusa pana la final trebuie sa iti fie comod sa o ti si sa iti faca placere ce mananci!Sfatul meu ar fi sa mergi pe proteine si legume si supite si ciorbite.Mai putina paine,mai putine grasimi si echilibru in tot !
Orice ai alege iti doresc din suflet sa reusesti!
Voi urma sfaturile tale, mi se par ok proteine si legume si supite si ciorbite, chiar imi plac
Sigur vom mai vorbi, si sa-ti traiasac micuta
si eu am o micuta de vreo 15 ani
miranda75, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1870 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1353 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat