View Single Post
  #96 (permalink)  
Vechi 16 iun 2011, 10:43:31
Alynuta's Avatar
Alynuta Alynuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 mar 2010
Locaţie: Medias, Romania
Vârsta: 53
Dieta: personalizata tinand cont de anumite principii monti
Date: 159cm, 52kg
Mesaje: 12.655
Aprecieri acordate: 3.079
Am fost apreciat(a) de 3.825 ori in 1.882 mesaje
Implicit Re: Jurnalul Alynutei

Citat:
Anterior postat de VAmedeea Vezi mesajul
Alynuta, nu m-ai plictisit deloc si problemele mele nu sunt mai mari sau mai importante ca ale tale.
Mie mi se pare absurd ca doctorii astia au curajul sa mearga pe bajbaite, sa faca chestii radicale fara sa fie siguri.
Eu am avut acum vreo 5 ani o rana pe col si a trebuit sa fac testul pt virusul papiloma. A iesit negativ si dupa m-au cauterizat. A trecut cu bine, dar la 21 de ani mi se parea sfarsitul lumii.
Cu lupusul e alta poveste. Si eu am de facut tot timpul analize, sa iau medicamente zilnic si sa respect tot felul de reguli. Si dupa un anumit timp ajungi la saturatie si iti vine sa o lasi balta. Dar uite ca nu se poate.
Tu sa stai linistita ca iti va iesi bine si analiza asta pe care o ai de facut, gandeste pozitiv. Oricum, tinanad cont ca tu tot timpul faci controale, e imposibil sa apara ceva si sa nu fie detectat la timp. Si chiar si in cel mai urat scenariu, tot sunt solutii. Te pup!
Multumesc de incurajari,exact asa ma incurajam si eu, cu faptul ca exista solutii si in cazuri mai grave. Sper sa fie totul ok.
Te pup, numai bine si tie
__________________
Alynuta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1501 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 984 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 985 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]