View Single Post
  #988 (permalink)  
Vechi 05 ian 2011, 17:25:55
pucca's Avatar
pucca pucca este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
Locul 3 la concurs  
Data înregistrării: 13 aug 2009
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Dieta: stil de viata sanatos
Date: 176cm, 65.4kg
Mesaje: 656
Aprecieri acordate: 8
Am fost apreciat(a) de 43 ori in 30 mesaje
Implicit Re: Liga adolescentelor slabute

Salut, fetele
M-am intors pe pista de alergare aici pe forum v-am citit zilele astea da nu am avut mai mult timp..
Sa vedem! pentru fetele care nu mananca aici. .. nu e bine deloc, pentru simplul fapt ca asta nu ajuta in dieta! organismul se obisnuieste si pierzi din masa musculara, se incapataneaza si in primul rand nu dispare grasimea... de aceea trebuie sa ne hranim echilibrat, sa primim toate substantele necesare corpului nostru, sii.. sport, sport, sport! pentru ca dupa cum prea bine stiti, el face minuni. Si nu trebuie doar sa stim, trebuie sa si punem in aplicare regulile ca sa fim cat mai sanatoase si mai frumoase

alaltaieri am incurcat-o rau de tot cu niste paste cu branza seara...
ieri am fost totusi 'cumintica' dar nu in totalitate... am facut 30 de min de tae-bo
nu va mai spun meniul ca stiu ca ma certati.. si ce e rau e facut deja.. acu voi avea grija sa nu se repete.

Si... astazi am mancat asa:
1 pachet biscuiti belvita
o jumatate de covrig rontait prin pauze..

pranz : pilaf cu legume

cina 2 felii de zacusca si o banana

urmeaza tae-bo mai tarziu.

Si sa va spun principiile mele. Am fugit intotdeauna de termenul 'dieta' si nu am de gand sa ma mai implic atat de mult in treaba asta.. pentru ca am incalcat-o dupa am acum 7 kg in plus.. si stiu ca daca mananc moderat.. chiar daca nu tin cont de cateva lucruri, moderatia in mancare si sportul dau cele mai bune rezultate la mine..
e 5 ian deja, ce repede trece timpul..
scuzati pentru roman, dar am compensat zilele in care am lipsit va pup pe toate! si spor
__________________
Hai la mine in jurnal!
pucca, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
pucca, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1967 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1450 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1193 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de pucca; 05 ian 2011 at 17:28:52.