View Single Post
  #993 (permalink)  
Vechi 11 apr 2013, 12:24:04
mmorning's Avatar
mmorning mmorning este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 14 mar 2013
Locaţie: Buzau, Romania
Date: 170cm, 48.5kg
Mesaje: 2
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Alimentatia sanatoasa

Avand in vedere ca sunt noua nici nu stiam daca mi-a raspuns cineva sau nu. Aprecez foarte tare fiecare sfat si credeti-ma ca nu am deloc in gand sa mai slabesc. Fiind constienta ca am prea putine kg m-am gandit sa cer un sfat si am si primit. In mare parte mananc lactate, seminte muulte fructe si legume, carne de aproape toate tipurile, ciocolata neagra si mai rar(dar nu foarte rar, de vreo 3-4-5 ori pe saptamana) mai mananc si dulciuri, covrigi etc. Mananc paine zilnic doar ca este neagra. Nu stiu ce altceva sa va mai spun. Ce-i drept, desi aveam 52-53 kg, aratam de parca as fi avut 60 . Am o prietena care are aproape 60 si pare mult mai slaba decat mine acum, la 48 de kg. Cum as putea sa mai iau niste kg fara sa se depoziteze? Multumesc mult mult de tot pentru sustinere si sfaturi. Puteti sa ma si certati ca nu ma supar. Sunt sigura ca toate raspunsurile sunt pentru binele meu, mai ales fiind din partea unor persoane mature, cu mult mai multa experienta de viata, dornice sa ajute. Multumesc mult inca o data!
mmorning, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1498 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 981 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat