View Single Post
  #995 (permalink)  
Vechi 20 ian 2012, 11:55:45
Georgii's Avatar
Georgii Georgii este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 22 iun 2011
Locaţie: B., Spania
Vârsta: 29
Dieta: Limitare + sport= dieta perfecta :))
Date: 169cm, 52kg
Mesaje: 3.349
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 3 ori in 3 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (III)

Citat:
Anterior postat de vero89 Vezi mesajul
buna...ms mult...e suuuper buna carnea de mistret si foarte slaba,chiar iti recomand.gemul este cum de la magazin,dar nu este orice fel de gem xci unul recomandat pt diete...miscare nu prea am cum sa fac pe ca muncesc in italia (fac munca in casa)iar in afara de cele 2 ,3 ore de curatenie alta miscare nu fac(inca nu am reusit sami achizitionez o bicicleta sau o banda de alergat,app care ar fi mai eficienta?),am un program foarte incarcat ,iar la sala nu am cum sa ajung...sper ca in viitoeul apropiat sami achizionez unul din cele 2 aparate:*
Daca voi avea ocazia vreodata, o sa o gust, de curiozitate.
Gemul daca nu are zahar, e bun pt dieta, in cantitati moderate.
Deci ai un stil de viata mai sedentar?Poti incerca exercitii de pe net, sunt o multime si 20-30min le faci.
Eu nu am incercat niciodata banda de alergat, imi place mai mult sa alerg in aer liber, deci nu am nicio parere, dar am bicicleta (si eliptica si stationara) si e o optiune ft buna, ti-o recomand daca ai nemultumiri la coapse si fund.
__________________


Atunci când este dificil să înduri, poţi să înduri. Atunci când este imposibil să faci, este posibil să fie făcut."
Georgii, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1972 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1455 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]