View Single Post
  #9978 (permalink)  
Vechi 20 dec 2012, 07:57:41
bobopuiu's Avatar
bobopuiu bobopuiu este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 27 iun 2010
Locaţie: tg mures, Romania
Vârsta: 43
Date: 170cm, 67kg
Mesaje: 2.762
Aprecieri acordate: 87
Am fost apreciat(a) de 141 ori in 61 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de simonet Vezi mesajul
Dragele mele, va dau o vete bomba .... SUNT INSARCINATA!!!!!

nu imi vine sa cred!!!

Felicitari draga Simo!Sa fie intr-un ceas bun, sarcina usoara!Noi suntem aici!

Citat:
Anterior postat de dorutza Vezi mesajul

din pacate jessik nu sunt.. am facut 2 teste si sunt negative
daca eram trebuia sa iasa pozitive
Sa stii ca fina mea era gravi si facuse 2-3 teste peste intarziere si erau negative, deja s a dus al dr ca era speriata ca nu ii vine menstruatia, si nici dr nu a vazut nimic, si la 2 saptamani dupa episodul asta a inceput sa i se pozitiveze testele
Citat:
Anterior postat de simonet Vezi mesajul
Va multumesc tuturor dragelor!!

Dora, la mine prima zi a ultimei mestruatii este 11 noiembrie, insa mi-a venit ciclul la 38 de zile data trecuta, deci bebe e mai mic pt ca ovulatia, cred eu a fost mai tarziu ...

Dora, bafta .... sa vina bebe 2 cat mai curand!!

Cred ca am avut ceva feeling, eram in real la cumparaturi, i-am spus lui octav, ramai cu raisa si cosul ca ma duc la farmacie si apoi la baie .... am luat testul, l-am facut la toaleta magazinului ... am ramas cu un ranjet pana la urechi cand am vazut 2 liniute, nu imi venea sa cred, am iesit de acolo toata un zambet si nu ii vedeam pe ai mei, si alergam ca tembela prin magazin dupa ei .... pana la urma i-am zarit, m-am dus la octav si si-am zis, sunt insarcinata .... a ramas ca la dentist .... apoi i-am aratat testul, fluturam testul prin marea de oameni) vaaai ....

acum l-a luat tresul pe al meu si s-a culcat cu noi cand am adormit-o pe rasa ... acum e inca in pat, in lmea viselor)
cam asa a fost azi cu testul meu!!

CE tare esti!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Asa m am amuzat la faza cu ranjetul,))))))))cred ca am si imitat ranjetul ala aici singura)))!!!!

Haha sper numai sa nu vin si eu cu vesti din astea))))))
bobopuiu, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1869 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1352 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 836 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui bobopuiu:
MIRUTZA (20 dec 2012), nicoleta100 (20 dec 2012), rainbow (20 dec 2012)