forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Slabire prin Metode Naturiste (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=81)
-   -   Anghinare si pelin (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=862)

mia21m 19 apr 2010 10:39:18

Re: Anghinare si pelin
 
mama mea cand vrea sa slabeasca foloseste mereu ceai de anghinare si ceai de papadie. spune ca in facultate a slabit ft mult la un moment dat cu aceste ceaiuri. dar se pare ca depinde de varsta, acum nu mai are aceleasi rezultate nici pe departe. intr-adevar pt sanatate face bine,parerea mea e ca tb incercat.

tmr 20 apr 2010 09:23:05

Re: Anghinare si pelin si papadie
 
faza e in felul urmator cu ceaiurile: daca le bei inainte cu 1 minut sa mananci dilueaza sucurile gastrice si te balonezi, daca le bei cu 10 minute inainte de masa va fi super ok pentru ca au timp sa se refaca:) eu am inceput sa beau ceai de papadie pt colecistita si imi e f bine, am si slabit mai usor
:) va pup si spor la slabit:)

lovemyself 21 apr 2010 08:54:28

Re: Anghinare si pelin
 
Cum e fetele?
V-ati obisnuit cu ceaiurile?
Am si eu 9 zile de cand beau zilnic anginarea..daca si asa tin atkins macar atat sa fac si eu pt ficatul meu.
Si sa fiu sincera m-am cam saturat de pastile,pt ca initial am zis ca am sa iau un Liv 52,dar e mai bine asa:)

Creizilup 28 iul 2010 15:05:24

Re: Anghinare si pelin
 
Citat:

Anterior postat de lovemyself (Post 159148)
Cum e fetele?
V-ati obisnuit cu ceaiurile?
Am si eu 9 zile de cand beau zilnic anginarea..daca si asa tin atkins macar atat sa fac si eu pt ficatul meu.
Si sa fiu sincera m-am cam saturat de pastile,pt ca initial am zis ca am sa iau un Liv 52,dar e mai bine asa:)

Cum te mai simti ? Ai continuat cu anghinarea?

Carmenuta 31 iul 2010 12:03:53

Re: Anghinare si pelin
 
Buna fetele,

Eu nu am stiut ca anghinarea este pentru slabit.
Am probleme cu bila si beau cam la 2 zile o cana mare de anghinare planta, e amara de mor dar pentru sanatate fac totul.
Interesant este ca pelinul e si el pentru asta.
Ce nu stiam este ca se bea sau nu zilnic aceste ceaiuri?

Ceea ce mai stiu este ca dupa ce bei ceaiul de anghinare trebuie sa te intinzi un pic in pat pe partea stanga parca!

rodica2010 01 aug 2010 00:09:50

Re: Anghinare si pelin
 
Citat:

Anterior postat de Carmenuta (Post 273406)
Buna fetele,

Eu nu am stiut ca anghinarea este pentru slabit.
Am probleme cu bila si beau cam la 2 zile o cana mare de anghinare planta, e amara de mor dar pentru sanatate fac totul.
Interesant este ca pelinul e si el pentru asta.
Ce nu stiam este ca se bea sau nu zilnic aceste ceaiuri?

Ceea ce mai stiu este ca dupa ce bei ceaiul de anghinare trebuie sa te intinzi un pic in pat pe partea stanga parca!

Asa stiam si eu dar despre ceaiul de pelin.Da, se bea zilnic.Cu papadie insa ,sigur, a slabit o cunostinta de-a mea.Am inceput si eu si vreau sa vad ce rezultate va da.>:D<

Carmenuta 02 aug 2010 08:50:36

Re: Anghinare si pelin
 
Pe langa anghinare mai beau si un ceai numit hepatocol care contine si anghinare si e mai putin amara, adica se poate bea si fara zahar
Din pacate, eu inca folosesc zahar la ceai, cafea... o lingurita in loc de 3 cate foloseam iainte ;) cineva mi-a zis ca ceaiurile trebuie baute fara zahara... voi puneti ceva in ceaiurile astea amare?

rodica2010 04 aug 2010 16:12:31

Re: Anghinare si pelin
 
Citat:

Anterior postat de Carmenuta (Post 274576)
Pe langa anghinare mai beau si un ceai numit hepatocol care contine si anghinare si e mai putin amara, adica se poate bea si fara zahar
Din pacate, eu inca folosesc zahar la ceai, cafea... o lingurita in loc de 3 cate foloseam iainte ;) cineva mi-a zis ca ceaiurile trebuie baute fara zahara... voi puneti ceva in ceaiurile astea amare?

Poti pune miere sau fructoza. Mierea e buna pt.ficat;).Daca ai probleme cu ficatul poti lua si propolis si polen dimineata pe stomacul gol.Daca ai diabet intreaba medicul .

Carmenuta 05 aug 2010 16:07:27

Re: Anghinare si pelin
 
Eu am nisip la fiere si la rinichi, nu stiu daca au avut legatura cu pierderea sarcinii la 9 sapatamnii si ceva acum de curand... dar cert este ca anghinarea o beau special pentru fiere.
Vad ca merge bine cu ceaiul si pap si alimente interzise sa zic asa dar de 2 zile beau cafeaua fara zahar iar in ceai pun o lingurita doar pe care am sa o elimin si pe asta curand
Multumesc rodica pentru chestia cu mierea >:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 16:42:34.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO