forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Slabit eXtrem (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=378)
-   -   Dieta cu putine calorii (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=6161)

cocaina17 03 sep 2010 11:07:13

Dieta cu putine calorii
 
Buna sunt noua pe aici as dori si eu nijte sfaturi.......

de ceva vreme( 1 2 ani max) organismu mi sa cam obisnuit cu foarte putina mancare , si cand zic putina ma refer la 600 700kcal/zi.

As dori sa slabesc dar nu stiu cum as putea cand mananc asa putin... iar de sport mai mult de 20 min nu am timp liber ........

cum as putea totusi sa slabesc........ HELP ME:x

sunshine 03 sep 2010 11:18:12

re: Dieta cu putine calorii
 
In primul rand am sa ti dau sa citesti un articol, sa vezi si tu la ce riscuri te supui Alimentatia cu prea putine calorii - Slabute.ro
In al doilea rand, daca o mai tii asa, ai sa ajungi sa mananci 300 cal pe zi si sa te ingrasi. Asa reactioneaza organismul la infometare pe termen lung.
Trebuie urgent sa cresti nr caloriilor, pana la minimum 1000 cal. Si sa te apuci de sport.
De slabit vei slabi numai printr-o alimentatie sanatoasa si sport.
Iar in cazul tau , nu mai este nevoie de slabit. Sub BMI 18.5 esti subponderala, aici ai mai multe informatii http://forum.slabute.ro/slabit-extre...tml#post192888

deadcountess 03 sep 2010 11:53:58

re: Dieta cu putine calorii
 
Citat:

Anterior postat de cocaina17 (Post 313298)
Buna sunt noua pe aici as dori si eu nijte sfaturi.......

de ceva vreme( 1 2 ani max) organismu mi sa cam obisnuit cu foarte putina mancare , si cand zic putina ma refer la 600 700kcal/zi.

As dori sa slabesc dar nu stiu cum as putea cand mananc asa putin... iar de sport mai mult de 20 min nu am timp liber ........

cum as putea totusi sa slabesc........ HELP ME:x

Buna!

Ai putea sa ne dai mai multe detalii, ca de exemplu cati ani ai? De ce ai inceput sa mananci asa putin?
La faza cu timpul liber, nu stiu ce sa zic, :-/ cred ca e mai mult in functie de cum iti alegi prioritatile, sincer nu cred ca exista cineva care este ocupat 24 de ore din 24, deci reevalueaza ;)
Sper sa nu te supere intrebarea, dar nu ma pot abtine. Nick-name-ul tau are vreo legatura cu stilul tau de viata?

Numai bine :)

cocaina17 03 sep 2010 22:13:26

Re: Dieta cu putine calorii
 
Citat:

Anterior postat de deadcountess (Post 313344)
Buna!

Ai putea sa ne dai mai multe detalii, ca de exemplu cati ani ai? De ce ai inceput sa mananci asa putin?
La faza cu timpul liber, nu stiu ce sa zic, :-/ cred ca e mai mult in functie de cum iti alegi prioritatile, sincer nu cred ca exista cineva care este ocupat 24 de ore din 24, deci reevalueaza ;)
Sper sa nu te supere intrebarea, dar nu ma pot abtine. Nick-name-ul tau are vreo legatura cu stilul tau de viata?

Numai bine :)



Am 15 ani......

Iar in legatura cu intrebarea dc mananc asa putin......Cand eram mica (pana pe al 7 8 ani)am avut probleme cu greutatea ( ca sa va dati seama la ce ma refer ganditiva ca un copil de 6 ani sa aibe 40 si cv de kg ) am umblat la medici oricum intrun sfarsit am ajuns la normal iar de atunci am tot oscilat incat am ajuns sa manac asa putin....

Cu toate ca am doar 15 ani da pot sa zic ca am timpu destul de ocupat.... nu ca m`as plange dar.......

Nu nu ma supara inrebarea Nick-name-ul nu are nici o legatura cu stilu de viatza e o porecla cu care mam procopsit acum vro 2 ani jumate de la niste prieteni:)

ji nu nus subponderala greutatea pe care o am este de 55kg dar cu toate astea as dori sa mai slabesc vro 5 macar ........

deadcountess 07 sep 2010 12:01:24

Re: Dieta cu putine calorii
 
Citat:

Anterior postat de cocaina17 (Post 314151)
Am 15 ani......

Iar in legatura cu intrebarea dc mananc asa putin......Cand eram mica (pana pe al 7 8 ani)am avut probleme cu greutatea ( ca sa va dati seama la ce ma refer ganditiva ca un copil de 6 ani sa aibe 40 si cv de kg ) am umblat la medici oricum intrun sfarsit am ajuns la normal iar de atunci am tot oscilat incat am ajuns sa manac asa putin....

Cu toate ca am doar 15 ani da pot sa zic ca am timpu destul de ocupat.... nu ca m`as plange dar.......

Nu nu ma supara inrebarea Nick-name-ul nu are nici o legatura cu stilu de viatza e o porecla cu care mam procopsit acum vro 2 ani jumate de la niste prieteni:)

ji nu nus subponderala greutatea pe care o am este de 55kg dar cu toate astea as dori sa mai slabesc vro 5 macar ........

Pai n-ar fi rau sa mai consulti un medic sa vezi ce este de facut.
N-am spus ca esti subponderala si ca nu mai ai voie sa slabesti,ci tocmai de aceea te-am intrebat cati ani ai, pt ca la varste fragede nu se recomanda dieta fara suprevegherea unui medic.
Chestia cu timpul ocupat nu are nici o legatura cu varsta, si eu continui sa cred ca este imposibil sa nu gasesti timp 30-60min pentru miscare :P


Ora este GMT +2. Ora este acum 02:55:16.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO