forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Slabit eXtrem (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=378)
-   -   Ce esti dispusa sa faci pentru a slabi? (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=3098)

Slabuta 12 mar 2010 19:54:42

Ce esti dispusa sa faci pentru a slabi?
 
Stim cu toatele, ca pentru noi, femeile, este foarte important cum aratam, sa fim slabute..... dar cu toate astea, am vazut ca pentru a slabi 10 kg unele fete recurg la metode care mai de care drastice, chiar daca li se explica ca nu este bine.

Voi pana unde sunteti dispuse sa mergeti pentru a slabi?

justbelieve 12 mar 2010 20:06:11

Re: Ce esti dispusa sa faci pentru a slabi?
 
Cu siguranta voi tine o dieta sanatoasa si voi face sport.Mi se pare cel mai potrivit mod de a slabi.

ianna 12 mar 2010 20:36:02

Re: Ce esti dispusa sa faci pentru a slabi?
 
Eh si tu acum...dupa ce toate slabutele urla sa se slabeasca sanatos cate crezi ca vin sa zica ca vor face foamea:))...dar eu sincer daca infometarea nu ar insemna si boala curata ...si fi facut si greva foamei ...atat de disperata am fost:">:))

riky 12 mar 2010 20:36:10

Re: Ce esti dispusa sa faci pentru a slabi?
 
Incerc o dieta oarecum personalizata si muult sport zilnic....asa voi slabi si modela corpul insa nu imi voi distruge organismul si nici nu voi fi frustrata ca nu mananc anumite alimente....:) si probabil ca sacrificiul suprem pt mine este sportul intens zilnic:D:">

Slabuta 12 mar 2010 20:42:07

Re: Ce esti dispusa sa faci pentru a slabi?
 
Citat:

Anterior postat de ianna (Post 116176)
Eh si tu acum...dupa ce toate slabutele urla sa se slabeasca sanatos cate crezi ca vin sa zica ca vor face foamea:))...dar eu sincer daca infometarea nu ar insemna si boala curata ...si fi facut si greva foamei ...atat de disperata am fost:">:))

Eu zic ca vin, azi am avut un exemplu, acum saptamani inca unul....:(
Si eu m-am infometat Ianna, dar nu exista atata informatie si suport ca sa realizez ca fac rau.

In schimb noi, slabutele, facem acest lucru daca vedem ca cineva se infometeaza.
Sunt atentionate si li se dau exemple din propria noastra experienta, deci nu au nici o scuza, din pacate.

Daca aleg sa faca asta, o fac in cunostinta de cauza.

Slabuta 12 mar 2010 20:44:12

Re: Ce esti dispusa sa faci pentru a slabi?
 
Drept dovada exista un vot la prima varianta :(

Suzume 12 mar 2010 21:14:46

Re: Ce esti dispusa sa faci pentru a slabi?
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 116186)
Drept dovada exista un vot la prima varianta :(

Macar a fost sincera. Alte fete pe forum se infometeaza grav si zic ca defapt ele ori se simt satule cu atat ori nu pot sa manance de teama ca mai adauga kilograme sau alte motive de genul si dupa aceea spun ca ele defapt mananca sanatos.

mvthebest 12 mar 2010 21:29:23

Re: Ce esti dispusa sa faci pentru a slabi?
 
Sportul este cel mai important,sau pentru mine una a fost si va ramane...Desi inainte il cam uram.
Eu primele kg le-am dat doar prin mult sport. De mancat mancam la fel. Doar cum era vara consumam mai multe legume,fructe proaspete...

M-am infometat si eu,si am tinut dieta ,,minune'' Dar defapt nu infometarea,pastilele ,prafurile sau alte prosti este solutia...
SPORT,SPORT si iara SPORT+ un stil de viata cat m-ai sanatos..
Nu ne impune nimeni sa nu manca o data la 1,2 saptamani ceva ,,bun'' sau ,,interzis'' dar macar sa fim constiente ca nu sunt bune in primul rand pentru sanatatea noastra...
Sincer de cand v-am intalnit pe voi,am inceput sa pap mai sanatos.. Va iubesc:x:x:x

airi85 12 mar 2010 21:37:41

Re: Ce esti dispusa sa faci pentru a slabi?
 
eu am 65 de kilograme acum...7 am dat jos prin dieta..asta insemnand fara paine..fainoase..grasimi..dulciuri etc..dar...oricat de disperata fi nu o sa apelez niciodata la pastile de slabit sau diete draconice...pentru ca se pune tot la loc si peste in mom in care incerci sa te mentii..eu acum sunt in faza de mentinere,,,dupa care o sa mai urmeze o faza de slabit..nu e sanatos sa slabesti cu supe de varza, post negru sau mai stiu eu ce pastile. Uneori functioneaza, alteori nu, dar intotdeauna vor lasa in urma un organism distrus si..de cele mai multe ori...multe kilograme in plus peste cat aveam inainte sa incepem... "dieta". In concluzie...nu,...nu sunt dispusa sa fac "orice" ca sa slabesc.

airi85 12 mar 2010 21:41:31

Re: Ce esti dispusa sa faci pentru a slabi?
 
apropo de sport am uitat sa mentionez...am facut mult sport si am masa musculara f bine dezvoltata..insa am observat ca eu nu slabesc prin sport. Nu spun ca e valabil pentru toata lumea...in afara de asta mai am si un serviciu f solicitant si numai de sport nu mai am timp...folosesc creme yves rocher si vichy pentru fermitate.

Suzume 12 mar 2010 21:45:56

Re: Ce esti dispusa sa faci pentru a slabi?
 
Regim sanatos am, mai imi ramane sa rezolv cu sportul. Saptamana viitoare imi fac abonament la sala si vreau sa ma duc zilnic, mai putin duminica. :)

anqutz 12 mar 2010 21:46:03

Re: Ce esti dispusa sa faci pentru a slabi?
 
Numai prin dieta sanatoasa si prin sport. Si asta pt ca am trait pe pielea mea efectul yo-yo al curelor de slabire drastice. Si modul in care s-au intors kg razant, ba chiar si un pic extra. Daca aveam mai mare grija nu ajungeam aici, sa tot fiu frustrata de kg mele.

carinush 13 mar 2010 00:35:14

Re: Ce esti dispusa sa faci pentru a slabi?
 
Voi apela la o dieta sanatoasa.
Din pacate nu am timp pentru sport. Sunt foarte ocupata cu scoala. Dimineata sunt la meditatie, dupa-amiaza la scoala, iar seara scriu :( abia astept sa vina vacanta si sa am timp mai mult pentru a face miscare.

rallu 16 mar 2010 21:01:01

Re: Ce esti dispusa sa faci pentru a slabi?
 
Buna seara!
Si eu sunt pentru o dieta sanatoasa, dar nu pot sa nu spun ca nu am apelat si la diete drastice si nu pot sa spun ca nu am slabit...am slabit si chiar foarte mult, dar am realizat foarte tarziu cat de mult am gresit. Mi-a cazut parul, mi s-au lasat sanii ...dar acestea sunt efecte pe care le-am observat mult mai tarziu. Pe moment eram bucuroasa ca slabeam ziua si kilogramul. Slabisem la un moment dat sase kilograme in 9 zile..inconstienta. Ce sa fac? Aveam doar 16 ani si ma ascundeam de mama sa nu stie ca tin cura de slabire.
Este a nu stiu cata oara cand ma apuc de slabit. Am reusit de multe ori sa slabesc, dar uite, n-am avut grija un timp si iar m-am ingrasat.
Azi fiicei mele i-as recomanda sa slabeasca sanatos (sper sa reusesc). Si mama s-a chinuit cu mine, dar tot am facut cum am vrut eu.
o seara buna!

anita20 09 apr 2010 13:44:15

Re: Ce esti dispusa sa faci pentru a slabi?
 
buna ....eu cred k majoritatea la un moment anume am facut prostia sa ne infometamsau sa tinem cure drastice cu pastile sau fara .....eu una am facut prostia asta dupa ce m-am lasat de sport am aflat de la o prietena de niste pastile cu care slabisea ea si am facut greseala de am luat si eu si pt cateva kg am ajuns sa pun mult mai mult pe mine si akuma ma chinui dar am invat un lucru k cel mai sanatos este sportul si alimentatia corecta deci fetelor nu face greseli fatale .....

vdoinarodica 09 apr 2010 14:14:31

Re: Ce esti dispusa sa faci pentru a slabi?
 
E u sunt dispusa sa renunt la paine. dulciuri si grasimi.Ma ocup de treburile gospodaresti si mrg si la munca.Sper sa pot da macar 10 kg.si sa reusesc sa-mi pastrz acest stil de viata.

chrystina 16 apr 2010 14:03:34

Re: Ce esti dispusa sa faci pentru a slabi?
 
eu am fost anul trecut la nutritionist si mi-a dat regim si pastile lindaxa. am luat doar o luna ca aveam mari palpitatii. acum chiar m vazut la tv ca le-au scos de pe piata ca erau f periculoase pt inima. acum voi incerca sa slabesc prin dieta doar.

Lady Lara 21 apr 2010 13:33:16

Re: Ce esti dispusa sa faci pentru a slabi?
 
si eu aleg sport mult si dieta sanatoasa..pt ca evident ca am facut prostia de a incerca diete drastice cum ar fi 10 zile fara mancare solida,sau o luna doar de germeni de grau:))care nu au tinut doar pe perioada respectiva..

lalita 26 apr 2010 02:28:14

Re: Ce esti dispusa sa faci pentru a slabi?
 
Citat:

Anterior postat de Suzume (Post 116201)


Macar a fost sincera. Alte fete pe forum se infometeaza grav si zic ca defapt ele ori se simt satule cu atat ori nu pot sa manance de teama ca mai adauga kilograme sau alte motive de genul si dupa aceea spun ca ele defapt mananca sanatos.

Da.. ai dreptate

heo 30 apr 2010 13:42:57

Re: Ce esti dispusa sa faci pentru a slabi?
 
dieta sanatoasa cu mult sport ar fi ideealul , dar fiind realisti nu toti putem sa sarim peste noapte dintr-un mod de viata care implica obiceiuri si naravuri proaste dezvoltate pe parcursul anilor
Multe fac schimbari bruste si drastice , de care nu se tin , care par prea dificile de realizat din cauza ca sunt bombardate de informati ; ca mc-ul nu e bun , nici carnati , ca sa o dea pe lapte degresat , ca sa mai lase tigarile , ca sa faca 30 de min de sport pe zi ..... sa fim seriosi peresupun ca toate care am fost/suntem plinute stim cate de usor obosim avand cateva kg in plus , mai ales cand ai si un stil de viata care nu implica nici un fel de sport , sau nici macar o plimbare in parc , doar ce mergi 10 min pe jos pana la magazin/munca/statie de metrou . Daca e sa asculti toate sfaturile , corecte de altfel , nu ai cum sa nu creezi un soc pentru corpul tau

Eu sunt dispusa sa i-au lucrurile incet , si sa imi ating tinta de 14 kg in cateva luni , poate nu o sa am un regin asa sanatos cu mult sport, da sper sa reusesc sa scap de cel actual , care nu este prea benefic conform cantarului :P

Sibel H 30 apr 2010 17:08:26

Re: Ce esti dispusa sa faci pentru a slabi?
 
Citat:

Anterior postat de airi85 (Post 116220)
apropo de sport am uitat sa mentionez...am facut mult sport si am masa musculara f bine dezvoltata..insa am observat ca eu nu slabesc prin sport. Nu spun ca e valabil pentru toata lumea...in afara de asta mai am si un serviciu f solicitant si numai de sport nu mai am timp...folosesc creme yves rocher si vichy pentru fermitate.

...asa, sant si eu ...pentru ca corpul si organismul este obisnuit cu sportul nu scad in greutate nici un gram...dar,sant obisnuita ca zi de zi sa fac o ora de gimnastica s-au un anumit program sportiv..ca si cum mananc cea mai delicioasa prajitura..s-au ceva deosibit..sportul si miscarea imi sant in sange...ma bucur pt.fetele care d-au jos kg.vazand cu ochi facand sport..eu ,nu am probleme cu pielea...folosesc doar creme hidratante dupa baie si dus....

deadcountess 10 mai 2010 22:22:27

Re: Ce esti dispusa sa faci pentru a slabi?
 
Citat:

Anterior postat de heo (Post 171320)
dieta sanatoasa cu mult sport ar fi ideealul , dar fiind realisti nu toti putem sa sarim peste noapte dintr-un mod de viata care implica obiceiuri si naravuri proaste dezvoltate pe parcursul anilor
Multe fac schimbari bruste si drastice , de care nu se tin , care par prea dificile de realizat din cauza ca sunt bombardate de informati ; ca mc-ul nu e bun , nici carnati , ca sa o dea pe lapte degresat , ca sa mai lase tigarile , ca sa faca 30 de min de sport pe zi ..... sa fim seriosi peresupun ca toate care am fost/suntem plinute stim cate de usor obosim avand cateva kg in plus , mai ales cand ai si un stil de viata care nu implica nici un fel de sport , sau nici macar o plimbare in parc , doar ce mergi 10 min pe jos pana la magazin/munca/statie de metrou . Daca e sa asculti toate sfaturile , corecte de altfel , nu ai cum sa nu creezi un soc pentru corpul tau

Eu sunt dispusa sa i-au lucrurile incet , si sa imi ating tinta de 14 kg in cateva luni , poate nu o sa am un regin asa sanatos cu mult sport, da sper sa reusesc sa scap de cel actual , care nu este prea benefic conform cantarului :P

O ideea ar fi ca in prima saptamana sa nu modifici nimic la stilul tau de viata, dar sa notezi absolut tot in meniul tau zilnic (si mancare si activitati) si iti dai seama singura pe parcurs ce nu e in regula (prea multe grasimi? prea multe glucide? prea putin consum caloric?)
Schimbarile apar apoi aproape pe neobservate (o fi avand constiinta vre-un rol in asta:-/

Bafta >:D<

simonet 18 mai 2010 08:49:07

Re: Ce esti dispusa sa faci pentru a slabi?
 
buna fetelor!
sa va povestesc ce fac eu mai nou, in disperare de cauza pentru a slabi!!!
de duminica (adica astazi ar fi a 3-a zi) nu mai mananc mancare solida, ca urmare am ramas doar cu ... lapte dulce, lapte batut, sucuri de fructe, legume, supe ... deci totul lichid, vreau sa uit cum e sa mestec cel putin 6 zile:D adica pana vineri inclusiv, daca reusesc pana duminica, sunt cea mai tare!!
in plus va fi si o detoxifiere.
dupa aceasta perioada de foc, voi incepe cu salate, o perioada ... sa vad ce iese ...
in perioada asta beau foarte foarte multa apa, si chiar nu simt foame, sincer ... cred ca stomacul meu e ff mic acum:)

in 2 zile, am slabit 2 kg, deci ... sunt in standard ...

mentionez ca de 3 ori pe saptamana merg la aerobic.

bafta la slabit fetelor!!

Ionela Z 24 mai 2010 14:10:24

Re: Ce esti dispusa sa faci pentru a slabi?
 
Buna slabutelor! Sunt noua pe aici . Parerea mea e ca mancand sanatos si facand sport ajungi sa slabesti repede . Eu am slabit acum vreo 4 ani 22 kg in 5 luni (de la 80 la 58). Dar dupa 2 ani am ramas insarcinata si dupa nastere am ajuns la 72 kg. Asa ca de vreo 2 saptamani mananc sanatos si fac sport acasa(banda +exercitii)si am slabit 4 kg (de la 72 la 68) . Deocamdata sunt happy dar sper sa ajung inapoi la 58 cat mai repede

chrystina 18 iul 2010 12:42:46

Re: Ce esti dispusa sa faci pentru a slabi?
 
nici eu nu m-as infometa, niciodata.imi place sa mananc. voi incerca sa mananc mai putin si mai sanatos .Si la capitolul sport stau f prost. sper sa sa schimb ceva si aici

rodica2010 20 iul 2010 19:01:28

Re: Ce esti dispusa sa faci pentru a slabi?
 
Citat:

Anterior postat de ianna (Post 116176)
Eh si tu acum...dupa ce toate slabutele urla sa se slabeasca sanatos cate crezi ca vin sa zica ca vor face foamea:))...dar eu sincer daca infometarea nu ar insemna si boala curata ...si fi facut si greva foamei ...atat de disperata am fost:">:))

iti poti da seama f. usor: dupa cate kg. slabesc si in cat timp.;)

rodica2010 20 iul 2010 19:06:13

Re: Ce esti dispusa sa faci pentru a slabi?
 
Citat:

Anterior postat de Ionela Z (Post 198636)
Buna slabutelor! Sunt noua pe aici . Parerea mea e ca mancand sanatos si facand sport ajungi sa slabesti repede . Eu am slabit acum vreo 4 ani 22 kg in 5 luni (de la 80 la 58). Dar dupa 2 ani am ramas insarcinata si dupa nastere am ajuns la 72 kg. Asa ca de vreo 2 saptamani mananc sanatos si fac sport acasa(banda +exercitii)si am slabit 4 kg (de la 72 la 68) . Deocamdata sunt happy dar sper sa ajung inapoi la 58 cat mai repede

Sincer, cred ca te-ai cam infometat.Oricum,felicitari!

chiram 22 iul 2010 12:09:51

Re: Ce esti dispusa sa faci pentru a slabi?
 
am facut de toate... m-am infometat, am tinut cure de slabire repetate(niciuna dusa la bun sfarsit), mi-am facut si analize la glanda dupa ce m-am ingrasat intr-o vara 10 kg... si concluzia... nu aveam nimic, am fost si la nutritionist si am dat o gramada de bani si mi-a dat ceva regimuri de la care aveam o stare permanenta de foame(dupa am pus la loc toate kg), am luat si capsula de slabit doua luni in timpu sesiunii combinata cu greva foamei si am slabit 13 kg in 2 luni... doar ca dupa aceea aveam stari de lesin, imi cadea paru si de abia ma ridicam dim pat(evident ca intr-un an am pus totul la loc). Acum m-am apucat de mancat sanatos, masaj anticelulitic si pastile de ceai verde pt detoxifiere..... sport mai usor pt ca imi creste musculatura de fiecare data si deasupra tot sunculitze:(.... sper sa reusesc de data asta!!!!!!:">

mysterious girl 22 iul 2010 12:14:49

Re: Ce esti dispusa sa faci pentru a slabi?
 
cred ca cel mai rau lucru pe care l-am facut a fost infometarea. daca acum o luna mai vroiam sa fac asa ceva acum lucrurile stau altfel, fiindca sincer nu vreau sa-mi pun in pericol sanatatea, care conteaza de 1000 de ori mai mult. si apoi, se poate slabi si sanatos, lucru demonstrat de mai multe slabute din comunitatea noastra, nu?:D:D
pastile nu am luat niciodata si nici nu as lua. de ceva vreme sunt cam la aceasi greutate, dar sper sa dau si ultimele kilograme jos cu ajutorul vostru si mancand sanatos.

Ancy 24 iul 2010 15:27:10

Re: Ce esti dispusa sa faci pentru a slabi?
 
Desi tin o dieta hipocalorica si fac 30 minute tae boe plus 30 minute ciclism, ultimele saptamani am pierdut numai jumatate de kg. Nu inteleg de ce nu mai slabesc...:-s. Poate cineva sa-mi dea un sfat???

ras_cristalin 24 iul 2010 15:33:43

Re: Ce esti dispusa sa faci pentru a slabi?
 
Citat:

Anterior postat de Ancy (Post 266129)
Desi tin o dieta hipocalorica si fac 30 minute tae boe plus 30 minute ciclism, ultimele saptamani am pierdut numai jumatate de kg. Nu inteleg de ce nu mai slabesc...:-s. Poate cineva sa-mi dea un sfat???

Buna Ancy
Sa vedem :)
1. Cate calorii mananci zilnic?
2. Ce inseamna ultimele saptamani? 2-3-4?

Daca ai prea putine calorii, corpul tau a spus stop si a pus pauza la slabit. :) In cazul asta, trebuie sa cresti numarul caloriilor si sa faci mai mult sport. Sportul trebuie sa fie foarte intens, tip cardio si sa dureze intre 30-60 de minute zilnic. De preferat 60 ;) facute odata, nu cumulate (adica nu 30 de minute acum, 30 mai tarziu)
Stagnarea ta poate sa fie si din cauza ca tii diete de mult timp, sau ai slabit mult intr-un timp foarte scurt.

Ancy 26 iul 2010 11:50:09

Re: Ce esti dispusa sa faci pentru a slabi?
 
Citat:

Anterior postat de ras_cristalin (Post 266133)

Buna Ancy
Sa vedem :)
1. Cate calorii mananci zilnic?
2. Ce inseamna ultimele saptamani? 2-3-4?

Daca ai prea putine calorii, corpul tau a spus stop si a pus pauza la slabit. :) In cazul asta, trebuie sa cresti numarul caloriilor si sa faci mai mult sport. Sportul trebuie sa fie foarte intens, tip cardio si sa dureze intre 30-60 de minute zilnic. De preferat 60 ;) facute odata, nu cumulate (adica nu 30 de minute acum, 30 mai tarziu)
Stagnarea ta poate sa fie si din cauza ca tii diete de mult timp, sau ai slabit mult intr-un timp foarte scurt.

Buna Ras_cristalin
1. Mananc in jur de 1000-1200 calorii pe zi
2. In ultimele 3-4 saptamani :)
3. Am inceput dieta hipocalorica in mai 2010. Pe atunci aveam aproape 73 de kg. Pana la sfarsitul lunii iunie slabisem 5 kg. In luna iulie am divortat doar de 1kg :-/....desi marisem doza zilnica de sport si anume 30 minute de tae bo ABS si 30 minute de tae bo cardio (cumulat). Pe langa asta de 3 ori pe saptamana fac ciclism cate o ora.

Chiar nu stiu ce sa fac acum... Nu vreau nici sa ma infometez ca sa pot slabi:-s, pentru ca vreau sa traiesc sanatos. Vreun sfat?

anqutz 03 dec 2010 19:42:28

Re: Ce esti dispusa sa faci pentru a slabi?
 
Citat:

Anterior postat de Ancy (Post 267768)
Buna Ras_cristalin
1. Mananc in jur de 1000-1200 calorii pe zi
2. In ultimele 3-4 saptamani :)
3. Am inceput dieta hipocalorica in mai 2010. Pe atunci aveam aproape 73 de kg. Pana la sfarsitul lunii iunie slabisem 5 kg. In luna iulie am divortat doar de 1kg :-/....desi marisem doza zilnica de sport si anume 30 minute de tae bo ABS si 30 minute de tae bo cardio (cumulat). Pe langa asta de 3 ori pe saptamana fac ciclism cate o ora.

Chiar nu stiu ce sa fac acum... Nu vreau nici sa ma infometez ca sa pot slabi:-s, pentru ca vreau sa traiesc sanatos. Vreun sfat?

Incearca o dieta low-carb. O sa slabeti frumos si bine, fara sa-ti fie foame.

Mihaela1006 08 dec 2010 14:34:19

Re: Ce esti dispusa sa faci pentru a slabi?
 
Citat:

Anterior postat de Ancy (Post 267768)
Buna Ras_cristalin
1. Mananc in jur de 1000-1200 calorii pe zi
2. In ultimele 3-4 saptamani :)
3. Am inceput dieta hipocalorica in mai 2010. Pe atunci aveam aproape 73 de kg. Pana la sfarsitul lunii iunie slabisem 5 kg. In luna iulie am divortat doar de 1kg :-/....desi marisem doza zilnica de sport si anume 30 minute de tae bo ABS si 30 minute de tae bo cardio (cumulat). Pe langa asta de 3 ori pe saptamana fac ciclism cate o ora.

Chiar nu stiu ce sa fac acum... Nu vreau nici sa ma infometez ca sa pot slabi:-s, pentru ca vreau sa traiesc sanatos. Vreun sfat?

citeste si aplica dieta Montignac, personalizeaz-o in stil de alimentatie sanatoasa, adica nu bea cafea decofeinizata chiar daca zice el ca e buna, nu manca mezeluri numai pentru ca ti le permite Montignac, nu folosi indulcitori artificiali ca sunt mai nesanatosi decat zaharul, samd.
Si nu dezarma, mentine sportul la ritmul sustinut, dar da calorii suficiente corpului tau ca hipocalorica face ca organismul sa se multumeasca cu ce primeste, ba chiar sa si depoziteze...

Dydee21 02 aug 2011 10:55:07

Re: Ce esti dispusa sa faci pentru a slabi?
 
Eu cred ca am trecut prin toate etapele.La inceput cand nu stiam ce trebuie sa fac pt a slabi sanatos ma infometam,vroiam rezultate rapide si garantat asa ca asta parea solutia cea mai buna dar nu a fost asa:D apoi am incercat sa reduc drastic caloriile,nici asta n-a mers.Apoi am incercat sa ma incadrez in nr de calorii recomandate dar imi era lene sa fac sport iar de la un timp am revenit pe calea cea buna si am inteles ca sportul conteaza ffff mult si incerc sa fac cat mai des,macar de 3x pe saptamana.
Acum m-am obisnuit cu dieta si incet incet voi ajunge unde mi-am propus..multumita si voua>:D<

iustina1988 30 aug 2011 12:05:09

Re: Ce esti dispusa sa faci pentru a slabi?
 
eu am taiat drastic din calorii. de la 2000 si ceva pe zi am ajuns la 800-1000 pe zi. plus minim 30 minute de sport la zi.am slabit 4 kg in 5 zile si 2cm in talie

iustina1988 30 aug 2011 12:07:53

Re: Ce esti dispusa sa faci pentru a slabi?
 
si inainte consumam 1 litru de apa la doua saptamani. acum consum 1.5 litri la zi aproximativ

ella 78 30 aug 2011 12:22:34

Re: Ce esti dispusa sa faci pentru a slabi?
 
Citat:

Anterior postat de iustina1988 (Post 774723)
eu am taiat drastic din calorii. de la 2000 si ceva pe zi am ajuns la 800-1000 pe zi. plus minim 30 minute de sport la zi.am slabit 4 kg in 5 zile si 2cm in talie

Nu e bine. !!! ma refer la scaderea numarului de calorii la 800-1000.Trebuie sa maninci macar 1100 si sportul bineinteles 30min daca poti in fiecare zi,daca nu o zi da o zi nu-dai timp muschilor sa se odihneasca si sa se refaca-apa 2litri pe zi ceaiuri sau ce iti place.....eliminate prajeli,dulciuri din comert,fructe dimineata la gustare-maninci carnita fiarta sau la gratar,peste tot asa la tigaie antiaderenta sau din conserva (eu prefer pe cel cu ulei de masline dar il scurg foarte bine inainte de a-l pune in salate) ou2maxim 3pe saptamina si multe,multe salate ,ciorbe,supe din carne de pui si vita degresate...si mai sunt dar sunt sigura ca fetele au sa completeze plus ca poti folosi calculatorul de calorii asa putind sa-ti controlezi meniul in cel mai util mod:).Sa-ti spun de ce nu e bine?Pt ca la un moment dat nu o sa mai slabesti''faza de platou'' si atunci de unde mai scazi daca tu deja maninci putin???Da click pe meniurile mele(linga poza mea)si ai sa vezi la meniurile mele din iulie -care depasesc cu mult 1100-ca am slabit frumos si bine aproape 6 kg in 2 luni:D
Sper din tot sufletul sa nu te superi pe mine si sa tii cont macar un pic de ceea ce ti-am zis.....e spre binele tau si numai al tau....si sa fii dispusa sa slabesti in cel mai sanatos mod cu putinta ...asa kg nu se vor mai intoarce inapoi iar mincatul sanatos va deveni un stil de viata...apropo eu sunt Ella :-*.O zi buna si sper sa ne mai auzim...pooop

ella 78 30 aug 2011 12:30:11

Re: Ce esti dispusa sa faci pentru a slabi?
 
Imi spui te rog cam ce maninci intr-o zi?:D si ce sport faci?......

ella 78 30 aug 2011 12:39:04

Re: Ce esti dispusa sa faci pentru a slabi?
 
uite meniul meu pe azi:D

CALORII INGERATE
Mic dejun, ora 09:44
Apa plata, 2700ml - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Rosie, 150g - 38 calorii, 1.7 proteine, 0.5 grasimi, - colesterol, 6.5 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri
Mozzarella light, Santa Lucia, 150g - 245 calorii, 30 proteine, 13.5 grasimi, - colesterol, 0.6 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri
Morcovi, cruzi, 50g - 21 calorii, 0.5 proteine, 0.1 grasimi, 0 colesterol, 4.8 carbohidrati, 1.4 fibre, 34.5 sodiu, 2.4 zaharuri
Cafea 30% arabica, 70% robusta Crema e gusto, Lavazza, 50ml - 6 calorii, 0.5 proteine, 0 grasimi, - colesterol, 1 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri
Ardei rosu gras, 200g - 62 calorii, 2 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 12 carbohidrati, 4.2 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Gustare 1, ora 10:06
Ceai de fructe cu aroma de zmeura si mure, Mayfair, 250ml - 5 calorii, 0.5 proteine, 0.3 grasimi, - colesterol, 0.8 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri
Prânz, ora 09:59
Piept de pui la gratar, 200g - 262 calorii, 45.2 proteine, 7.2 grasimi, 119 colesterol, 4.8 carbohidrati, 0 fibre, 1142.8 sodiu, 0 zaharuri
Salata verde cu rosii si castraveti, 200g - 156 calorii, 1.8 proteine, 14.2 grasimi, - colesterol, 6.6 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri
Gustare 2, ora 09:55
Mar Golden, 200g - 98 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 22.4 carbohidrati, 0.2 fibre, - sodiu, - zaharuri
Migdale, crude, 30g - 174 calorii, 6.3 proteine, 15.3 grasimi, 0 colesterol, 6 carbohidrati, 3.6 fibre, 0 sodiu, 1.5 zaharuri
Cina, ora 10:00
Branza de oaie Pecorino, 50g - 194 calorii, 15.9 proteine, 13.5 grasimi, 0 colesterol, 1.8 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0.4 zaharuri
Rosie, 100g - 25 calorii, 1.1 proteine, 0.3 grasimi, - colesterol, 4.3 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri
Salata de varza simpla, 150g - 62 calorii, 2 proteine, 4.5 grasimi, 0 colesterol, 9 carbohidrati, 3.8 fibre, 9 sodiu, 4.8 zaharuri
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1348 calorii, (mult)107.5 proteine, (mult)69.4 grasimi, 119 colesterol, (mic)80.6 carbohidrati, 13.2 fibre, 1186.3 sodiu, 9.1 zahar
ACTIVITATI FIZICE
Activitati casnice, 60min - 209 calorii
Mers <2 mile/ora (<3.2 km/h), foarte incet, 480min - 536 calorii
Zumba, normal, 45min - 385 calorii
Metabolism bazal - 1413 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 2543 calorii


Ora este GMT +2. Ora este acum 08:48:33.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO