forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Slabit eXtrem (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=378)
-   -   Slabutele ajuta fetele care se infometeaza (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=8830)

Slabuta 09 apr 2011 10:26:52

Slabutele ajuta fetele care se infometeaza
 
Buna ziua fetelor, :)

Slabute este o comunitate a stilului de viata sanatos, a slabitului si a alimentatiei corecte.

Din pacate, multe fete inca nu realizeaza pericolul infometarii si continua sa isi expuna organismul acestui risc.

De aceea, am o rugaminte la fiecare dintre voi. Fetele care din necunoastere ajung sa se infometeze trebuie ajutate sa ajunga pe calea alimentatiei sanatoase.

Insa, daca dupa explicatiile, sfaturile si rugamintea voastra continua sa se infometeze si isi expun rezultatele obtinute prin astfel de metoda, din pacate, va trebui sa le mutam mesajele intr-un subiect separat, care se va numi "Infometare".

Noi nu trebuie sa incurajam si sa felicitam fetele care obtin rezultate prin infometare. Exista riscul ca si mai multe persoane sa fie atrase de mirajul numarului mare de kilograme slabite in cateva saptamani.

Daca dupa toate sfaturile voastre acea persoana/acele persoane continua sa se infometeze, va rog sa folositi triunghiul din coltul drept al mesajului/mesajelor http://forum.slabute.ro/images/crast...ons/report.gif in care sustine infometarea, se lauda cu rezultatele obtinute pe aceasta cale, constient se infometeaza, stiind la ce riscuri se expune, pentru ca acestea sa fie mutate intr-un subiect separat.

Multumesc,
Slabuta

alke 27 sep 2011 14:39:46

Re: Slabutele ajuta fetele care se infometeaza
 
Sunt noua aici si acuma studiez tot ce se intampla pe acest site. :D
Ai foarte mare dreptate eu am incercat o saptamana o dieta care consta in: Luni nu mancam nimic,Marti doar de dimineata iar Miercuri din nou nimic iar Joi cand m'am sculat am inceput sa am ameteli si nu mai vedeam clar -> rezultatul la infometare era ca devenisem anemica.[*ingrijorat*] Asa ca fiecare persoana care sa apuca de o dieta mai bine sa faca una pe timp lung si care va avea rezultate decat una pe timp scurt si mai primesti si kg in plus dupa ce o termini.

Georgii 27 sep 2011 15:55:08

Re: Slabutele ajuta fetele care se infometeaza
 
Salut!Ma debusolez cand citesc ceea ce scrieti..cum ati putut rezista?
Ce te-a adus in aceasta situatie Alke?:(Acum esti bine?Sanatoasa?Sa nu mai faci asa ca te distrugi singura!:(

nicoleta100 27 sep 2011 15:59:57

Re: Slabutele ajuta fetele care se infometeaza
 
Citat:

Anterior postat de alke (Post 803057)
Sunt noua aici si acuma studiez tot ce se intampla pe acest site. :D
Ai foarte mare dreptate eu am incercat o saptamana o dieta care consta in: Luni nu mancam nimic,Marti doar de dimineata iar Miercuri din nou nimic iar Joi cand m'am sculat am inceput sa am ameteli si nu mai vedeam clar -> rezultatul la infometare era ca devenisem anemica.[*ingrijorat*] Asa ca fiecare persoana care sa apuca de o dieta mai bine sa faca una pe timp lung si care va avea rezultate decat una pe timp scurt si mai primesti si kg in plus dupa ce o termini.

ceea ce descri tu acolo nu e o dieta!!!!!
este sinucidere curata!!!
cum sa nu mananci nimik ,nimik o zi intreaga????:-/

Georgii 27 sep 2011 16:00:40

Re: Slabutele ajuta fetele care se infometeaza
 
Daca ar stii cu ce pret tin aceasta ''dieta''...

alke 28 sep 2011 15:18:21

Re: Slabutele ajuta fetele care se infometeaza
 
Citat:

Anterior postat de Georgii (Post 803179)
Salut!Ma debusolez cand citesc ceea ce scrieti..cum ati putut rezista?
Ce te-a adus in aceasta situatie Alke?:(Acum esti bine?Sanatoasa?Sa nu mai faci asa ca te distrugi singura!:(

Buna Georgii!Uff.pai e cate o perioada cand vrei chiar in momentele acelea sa scapi de obezitate...Cum am putut rezista nici eu nu stiu mai ales ca eram in casa si cu alte prietene care mancau pizza,gogosi,dulciuri...ma mir si eu ca rezistam.Da acum sunt sanatoasa am luat calciu si clar ca nu mai fac acea prostie.Multumesc de intrebari! Sa ai o zi frumoasa!

alke 28 sep 2011 15:22:46

Re: Slabutele ajuta fetele care se infometeaza
 
Citat:

Anterior postat de nicoleta100 (Post 803186)

ceea ce descri tu acolo nu e o dieta!!!!!
este sinucidere curata!!!
cum sa nu mananci nimik ,nimik o zi intreaga????:-/

Stiu ce vrei sa spui nicoleta100 nici mie nu imi vine sa cred ce rau mi'am facut...mult fete de varsta mea de la facultate au aceasta dieta...cand le aud spunand ca nu mananca nimic ca sunt grase atunci le spun ce am patit eu.Am inceput acum o luna un regim sanatos si vad ca a functionat (it's amazing) :) :> :> am rezistat tentatiilor dulciurilor si a grasimilor si a zaharului si am mancat doar fructe,lactate supe ciorbe...mamaliga, :)) oua.verdeturi(salata,spanac) si cam cate 3 l -4,5 l jumatate de apa pe zi si normal...mult sport.

alke 28 sep 2011 15:39:23

Re: Slabutele ajuta fetele care se infometeaza
 
Prin ceea ce am scris despre aceasta dieta este un fel de avertsiment pentru toate doritoarele care doresc a fi slabute sa NU incerce asa ceva stricandu'si sanatatea astfel!

Georgii 28 sep 2011 15:44:41

Re: Slabutele ajuta fetele care se infometeaza
 
Citat:

Anterior postat de alke (Post 804244)
Buna Georgii!Uff.pai e cate o perioada cand vrei chiar in momentele acelea sa scapi de obezitate...Cum am putut rezista nici eu nu stiu mai ales ca eram in casa si cu alte prietene care mancau pizza,gogosi,dulciuri...ma mir si eu ca rezistam.Da acum sunt sanatoasa am luat calciu si clar ca nu mai fac acea prostie.Multumesc de intrebari! Sa ai o zi frumoasa!

Pfiu..dar nu asta e metoda de a scapa de kilogramele in +.
Daca aveai probleme grave ce faceai?Ajungeai sa te sinucizi?Cam asta incepusei:(.
Ma bucur ca ti-ai dat seama ce ai facut si ai luat-o pe drumul cel bun!:-*Bafta in continuare!;;)

alke 28 sep 2011 16:08:26

Re: Slabutele ajuta fetele care se infometeaza
 
Doamne fereste sa fac asa ceva :))))) [asta nu e o solutie la rezolvarea unei probleme e ceva de genul ca nu poti deschide usa si o spargi...in loc sa cauti cheia.] Multumesc! :* Ii multumesc lui Dumnezeu ca nu am avut probleme mai grave! pff. :D


Ora este GMT +2. Ora este acum 08:12:35.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO