forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Slabit eXtrem (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=378)
-   -   Tenia salvatoare (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=1924)

Slabuta 10 dec 2009 17:31:47

Tenia salvatoare
 
Nu imi vine sa cred ce am putut sa gasesc: :-o [*interzis*]

Citat:

...toata lumea se intreaba cum reusesc sa nu ma ingras deloc (am 1,74m si 52kg) mancand absolut ORICE si in orice cantitate,indiferent de ora. A fost o perioada foarte urata in viata mea in care cantaream nu mai putin de 96kg, eram absolut disperata. Am tinut zeci de diete, fara nici un rezultat. O cunostinta mi-a sugerat aceasta varianta salvatoare pe care am urmat-o. In urma cu doi ani am inghitit o tenie care-mi face "curatenie" in tot stomacul. Mananc des si mult,imi permit pizza, dulciuri fara restrictii cantitative. Aceasta mica prietena nu-mi creeaza nici un disconfort. Tot ce trebuie sa fac este sa-mi gasesc timp si sa mananc bine pentru ca altfel risc sa slabesc prea mult. Arat bine, ma simt bine,nu-mi mai pierd timpul cu diete frustrante iar de corvoada cantaritului si a numararii caloriilor am si uitat. Sunt, in sfarsit, fericita si multumita cand ma privesc in oglinda...

mishutza 10 dec 2009 17:50:11

Re: Tenia salvatoare
 
^:)^^:)^:o.o::o.o::o.o:~X(~X(~X(~X(~X(
Mai auzisem de faza asta,dar asa,live.....nu o traisem.Groaznic

ali_lumi 10 dec 2009 17:51:28

Re: Tenia salvatoare
 
wow ! . Dar ce este aceasta tenie?:-/

Slabuta 10 dec 2009 17:54:13

Re: Tenia salvatoare
 
Citat:

Anterior postat de ali_lumi (Post 56298)
wow ! . Dar ce este aceasta tenie?:-/

un "animalut" :)) care traieste in intestine si iti papa mancarea :))

ali_lumi 10 dec 2009 17:54:59

Re: Tenia salvatoare
 
Pffffff.... ce trist :|

Slabuta 10 dec 2009 17:56:13

Re: Tenia salvatoare
 
Citat:

Anterior postat de mishutza (Post 56297)
^:)^^:)^:o.o::o.o::o.o:~X(~X(~X(~X(~X(
Mai auzisem de faza asta,dar asa,live.....nu o traisem.Groaznic


Iti dai seama ca poate sa fie real sau o chestie inventata, dar mai mult eram socata pana unde poate sa duca mintea omului :))

Sheba 10 dec 2009 18:44:01

Re: Tenia salvatoare
 
Inventieeeee!!!!! E cam nasol cu tenia pe bune... a avut catelul unei prietene si e super rau... si cainii au un sistem imunitar mult mai bun decat al nostru.
Mama si lumea asta nu stie ce sa mai inventeze.... :-o

mvthebest 10 dec 2009 20:28:36

Re: Tenia salvatoare
 
Doamne, ce prostie..saraca... Am citit ca tenia va creste mare si poate sa o scoata doar prin operatie :-s

Teoretic, tenia iti digera mancarea, nu tu, deci poti manca cat vrei. Tenia se va ingrasa si o sa fie un intrus in societatea de inalta clasa a teniilor. Totusi, asta este problema teniei, nu a ta.:-o:-o:-o
In realitate, cam ce credeti voi ca face bietul vierme cu mancarea aia? El se face mare, creste si poate face niste oulete. Simptomele nu se prea vad , dar viermisorul respectiv consuma si vitaminele si alte substante folositoare organismului. Fiind el asa mai dragut lasa si niste boli precum diarea, greata, balonarea. Si, mai interesant, daca viermisorii copilasi fug prin restul tesuturile pot afecta sistemul nervos, creierul, pot cauza meningita si chiar … un drum pana la spitalul 9.
Daca uitati pentru ceva timp ca tenia este prin voi, nu va faceti griji, va va aminti cand va duceti la toaleta.


Tenia este ca o cunostinta. Impartiti acelasi spatiu, e totul bine, dar dupa un timp ajunge sa iti foloseasca periuta de dinti, sa manance din aceeasi farfurie si sa te urmareasca peste tot.

Rezultatul? Dupa multe cercetari asupra efectelor daunatoare ale teniilor si a complicatiilor cand vine vorba de scosul lor din organism, lumea a realizat ca e o prostie ce fac si … stati, nu, inca le folosesc! :-o:-o:-o:-o

mishutza 10 dec 2009 20:40:20

Re: Tenia salvatoare
 
Mai,e pe bune.Eu am citit pe un alt forum o saraca fata care se infectase din intamplare cu minunea.A descoperit intr-o dimineata la baie cand elimina unul.Saraca era ingrozita ca nu mai mergea la baie.Tratament a luat dar problema ei era ca teniile urmau sa moara si sa fie eliminate tot intregi.Asa ca distractia e in floare,dar daca fetele pot sa il inghita,ma gandesc ca nu e o problema sa il elimine.:-o

Slabuta 10 dec 2009 20:43:33

Re: Tenia salvatoare
 
Citat:

Anterior postat de mishutza (Post 56350)
Mai,e pe bune.Eu am citit pe un alt forum o saraca fata care se infectase din intamplare cu minunea.A descoperit intr-o dimineata la baie cand elimina unul.Saraca era ingrozita ca nu mai mergea la baie.Tratament a luat dar problema ei era ca teniile urmau sa moara si sa fie eliminate tot intregi.Asa ca distractia e in floare,dar daca fetele pot sa il inghita,ma gandesc ca nu e o problema sa il elimine.:-o

mie nu imi vine sa cred :-s groaznic
chiar zilele astea ma uitam pe discovery despre tenii si nu va spun ce fiori am avut cand o aratau cat poate sa ajunga si cate oua face, brrrr:-s


Ora este GMT +2. Ora este acum 11:30:49.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO