forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Slabit eXtrem (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=378)
-   -   Tenia salvatoare (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=1924)

anqutz 21 dec 2009 21:01:15

Re: Tenia salvatoare
 
Pe la inceputul anilor 1900 era o practica destul de raspandita pentru ca domnisoarele si doamnele sa se pastreze slabe. Nimic nu ma mira. :))

adde91 27 dec 2009 13:01:46

Re: Tenia salvatoare
 
Doamne fereste!Nu stiu cum cineva poate face asta inentionat! E foarte periculos! M-am infectat si eu candva demult cu asa ceva, eram micuta prin scoala primara.Si am avut un soc, mai tin minte si acum.Nu stiu cum poate sa stea linistita fata aceea. Mi se ridica paru pe mine....ah:-s.

ras_cristalin 27 dec 2009 15:30:33

Re: Tenia salvatoare
 
Cred ca la fata aia creierul se transformase in materie adipoasa si nu mai avea cu ce sa gandeasca. Cum a fost si la mine cazul, de altfel, cand am incercat sa slabesc cu pastile. N-am bagat viermi in mine, dar am bagat altceva care mi-a distrus tesuturi sanatoase.
Nici nu stiu daca mai are rost sa ii zici ceva asa unei fete, ca pana nu da cu capul de pragul de sus, nu se convinge singura.
Da-i Doamne romanului mintea cea de pe urma.

di3rvcil 27 dec 2009 15:31:21

Re: Tenia salvatoare
 
E rău şi trist. fata aceea are o problema psihică. unde mai pui lipsa de informare. pur şi simplu se îmbată cu succesul de moment. păcat, îmi este milă de ea.

alle 29 dec 2009 09:51:38

Re: Tenia salvatoare
 
da chestia asta cu "tenia salvatoare" m-a socat acum un an cand la o disciplina din facultate(parazitologie) profesorul ne spunea ca intr-adevar pe la 1900 multe actrite ,cantarete foloseau aceasta metoda , chiat.M.Callas o folosea daca nu ma insel problema e ca instantaneu m-am uitat la tenia ce statea frumusel intr-un borcan cu formol...trebuie sa fii putin nebun sau disperat sa ingeri asa ceva e pff groaznica-urata-mare...acuma nah poate o fi ingerat larva care e micutza si nu ditamai tenia...in citatul acela tenia asta era "prietena" insa ea e dusman prin intreaga ei fiinta mai ales prin actiunea spoliatoare ca asa mult iubeste ce e mai important pentru organism : glucide,fosfor,calciu,vit B12 plus ca orice vietate cat de mica papa dar face si caca si actiunea toxica prin metabolitii eliminati determina tulburari grave la nivelul intregului organism. apoi cu cat creste tenia asta elimina proglote ovigere (niste parti din corpul ei pline cu oua) si ajunse in mediu se reia infestarea la om si alte animale deci asa cu buna stiinta infectezi mediul inconjurator...:-s

cyberangel 01 ian 2010 16:13:24

Re: Tenia salvatoare
 
Doamne ce scarbos....mai bine as tine diete decat sa am asa cv in mn...inteleg k e greu cu kg in plus dar nici sa iei toate bolile ...

roxana1985 02 ian 2010 01:18:40

Re: Tenia salvatoare
 
Cat de disperat si nebun poti sa fi sa inghiti un vierme de care esti constient ca va trai in tine...brrrrrrrr:-/:-o

mariaa 08 ian 2010 12:21:52

Re: Tenia salvatoare
 
saraca.... e nebuna, va dati seama......
sunt curioasa cum ar reactiona, daca ar vedea "minunatia" de vierme cum ii iese seara prin nas sa ia o gura de aer proaspat. (am vazut un documentar)
daca cineva o stie pe fata asta, sa o convinga sa mearga la medic pt ca e cam naspa sa stai cu viremele in tine..... face multi pui.....

drama queen 08 ian 2010 19:22:41

Re: Tenia salvatoare
 
sincer am avut o colega , cu acest mic ''animalut'' care la fel nu stiu de unde la contactat dar tot asa slabea enorm, tipa si-a dat seama dar tacea nu a spus nimic nimanui nici macar familiei.. si in timp a ajuns din om un gen de scobitoare , a sfarsit in final ''animalutul'' ei prin murire de foame , a fost operata fata si a scapat de inamic :)

Rori 10 ian 2010 09:55:49

Re: Tenia salvatoare
 
uh.....dupa cum stiti ..japonezii sunt slabi....si credeti-ma ca mananca....orez ,paste prajeli...si...sashimi...peste crud....

am cumparat o sepie de la supermarket...si cand s-o curat....era plina de tenii....am si filmat....ihhhh....mi s-a facut pielea de gaina....am pus-o la loc in ambalaj si m-am dus cu ea la magazin....vanzatorul a zambit si mia spus ca 99% dintre sepii au tenii...e absolut normal....si cica..." nu mananci tenia,dooh....o inlaturi la jet de apa".....

adica domnu japonez...macelar,taietor de peste imi zice mie sa spal frumos sepia doar cu apa...si s-o mananc asa...cruda...pai si cu ouale???

de anul nou se mananca prajita...cu tenii cu tot...pofta buna...

se zice ca japonezii au un vierme in stomac,unu care nu-i deranjeaza...si ca deaia sunt slabi....plus ca se strica foarte usor la stomac....


deci...mi se face pielea de gaina numai cand ma gandesc..dar se pare ca tenia ar fi o solutie....brrrr


Ora este GMT +2. Ora este acum 03:32:19.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO