forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Sport (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=12)
-   -   Clubul sportaholicilor mai mult sau mai putini anonimi (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=12291)

LOREDANA99 04 oct 2013 22:14:59

Re: Clubul sportaholicilor mai mult sau mai putini anonimi
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 1302885)


Degeaba faci doar exercitii pt abdomen. Doar iti vei tonifia muschii abdomninali, dar grasimea nu se va duce de acolo. Cred ca ai tot citit pe aici, slabesti de pe tot corpul, nu exista sa dai jos doar de unde vrei tu, altfel ar fi ideal. :D Mai bine fa-ti un program scurt si intens de exercitii pt tot corpul. As vrea sa iti explic mai pe larg, dar acum sunt ft obosita si nu imi gasesc cuvintele.

Ca sa fiu mai explicita, vreau sa-mi tonifiez burta, grasimea am vazut ca se duce prin dieta...vreau sa scap de aspectul "flescait"...sunt convinsa ca ai dreptate, doar ca trebuie eu sa ma informez mai mult.

anqutz 04 oct 2013 22:23:21

Re: Clubul sportaholicilor mai mult sau mai putini anonimi
 
Citat:

Anterior postat de LOREDANA99 (Post 1302887)
Cu ce greutati lucrezi? eu n-am decat 2 gantere de 1,5 kg fiecare...nu ca mi-ar trebui altele momentan :) Exercitii tip pilates am fct si eu, dadeau rezultate, doar ca m-am plictisit la un moment dat...acum vreau sa le reiau pt abdomen. Nu sunt o mare cunoscatoare intr-ale sportului...in afara de handbal, alergat si mers cu bicicleta, pilates si hip hop abs...altceva nu am facut.

Depinde de muschi. Genuflexiouni fac cu 13,5 kg, fandari fac cu 5 kg, dar facem ft multe si d-aia, spalte si biceps femural lucrez cu 8,5 kg, piept si biceps lucrez cu 6 kg, triceps si umeri cu 2 gantere de 2 kg.

Nu trebuie sa fi mare cunoscatoare, ca nici eu nu sunt, am facut cativa ani de arte martiale acum multi ani. :P Eu sunt de parere ca trebuie sa faci ce iti place si daca te pui pe cautat chiar vei gasi ceva care sa ti se para interesant. Normal, nu poti face acelasi program la nesfarsit pentru ca te plictisesti si nici nu mai este eficient. Ideea e ca daca vrei un corp armonios si un metabolism bun trebuie sa iti lucrezi tot corpul. Iar secretul unui abdoemn plat nu sta in a face abdomene. Sunt 2 chestii mari si late: sa mananci sanatos si sa te antrenezi intens. Alearga, sari coarda, fa pe bicicleta eliptica, urca si coboara scari, incearca programe de aerobic care se gasesc pe net. Eu in locul tau as incerca si Yoga. Mi se pare nemaipomenita, pana nu am facut nu am inteles exact despre ce e vorba.

danyella2008 04 oct 2013 23:09:48

Re: Clubul sportaholicilor mai mult sau mai putini anonimi
 
Citat:

Anterior postat de LOREDANA99 (Post 1302887)
Cu ce greutati lucrezi? eu n-am decat 2 gantere de 1,5 kg fiecare...nu ca mi-ar trebui altele momentan :) Exercitii tip pilates am fct si eu, dadeau rezultate, doar ca m-am plictisit la un moment dat...acum vreau sa le reiau pt abdomen. Nu sunt o mare cunoscatoare intr-ale sportului...in afara de handbal, alergat si mers cu bicicleta, pilates si hip hop abs...altceva nu am facut.

Lore, ai incercat sa faci Jillian Michaels - Ripped In 30 sau 30 Day Shred (asta e mai usurel)?..eu lucram exact cu greutati de 1,5...si sunt eficiente programele..ambele...singura faza e ca te plictisesti cam repede...trebuie sa faci o saptamana acelasi exercitiu.:D...eu am tras de mine si le-am facut >:)...Este un program bun..pt ca gasesti si cardio si ex de tonifiere...
Am citit ca ai vrea sa incerci si tae bo..si asta e bun...si nu-i plictisitor..ca sunt o gramada de filmulete pe youtube, si daca iti alegi zilnic cate unu, pana treci prin toate odata luna trece :))..La tae bo e mai greu pana te obisnuiesti cu miscarile...dar le prinzi repede...

quarc 04 oct 2013 23:38:05

Re: Clubul sportaholicilor mai mult sau mai putini anonimi
 
Veniti duminica la maraton sa vedeti ce si cum, doar pentru spectacol!

quarc 10 oct 2013 20:28:20

Re: Clubul sportaholicilor mai mult sau mai putini anonimi
 
Subscriu la yoga

Morgot 13 mar 2014 01:38:54

Re: Clubul sportaholicilor mai mult sau mai putini anonimi
 
azi am reinceput alergatul. Am luat-o usor fara sa fie nevoie sa ma opresc.
5.6 km in 31 de minute. Ritm de 5:30 pe km.
Targetul e sa fac un parcurs de 6 km cu 4:30 / km, adica in 27 de minute.

bst 10 aug 2014 15:39:15

Re: Clubul sportaholicilor mai mult sau mai putini anonimi
 
Buna slabutelor! :)

M-am apucat si eu luna aceasta sa practic sport. Fac zilnic 35 de minute tae-bo si vreo 20 minute fitness pentru diverse grupe de muschi.
Sunt curioasa, voi cate minute de sport faceti/zi, si cate zile/saptamana?


Ora este GMT +2. Ora este acum 21:46:25.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO