forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/index.php)
-   Tae-bo&Aerobic (http://forum.slabute.ro/forumdisplay.php?f=87)
-   -   Rockin' Body by Shaun T (http://forum.slabute.ro/showthread.php?t=8945)

Adina14 19 apr 2011 23:17:05

Rockin' Body by Shaun T
 
Buna slabutelor >:D<
A facut cineva programul Rockin Body by Shaun T?;;) Daca da, imi puteti spune mai multe despre el?:-?

justbelieve 20 apr 2011 06:52:18

Re: Rockin' Body by Shaun T
 
Buna!
N-am auzit de acest program,dar de curiozitate am cautat pe net.Din cate am citit,are rezultate promitatoare.Mai ales ca am vazut si niste poze after-before care m-au lasat placut impresionata.
Merita sa-l incerci,de ce nu?N-ai nimic de pierdut:)

puiu 20 apr 2011 07:58:27

Re: Rockin' Body by Shaun T
 
Citat:

Anterior postat de Adina14 (Post 628373)
Buna slabutelor >:D<
A facut cineva programul Rockin Body by Shaun T?;;) Daca da, imi puteti spune mai multe despre el?:-?

Adina `14 eu m-am apucat sa fac rockin body........azi e prima zi...prima data m-am uitat si e f fain...dansezi mult..daR NUI GREU.....si am vazut ca are rezultate f bune

AnDrAdAxl 20 apr 2011 13:14:13

Re: Rockin' Body by Shaun T
 
Salut!Eu sunt pe la sfarsitul acestui program al lui Shaun T si se vede clar ca am slabit mult din cm si ca mi s-a modificat frumos corpul!:DEu l-am mai combinat cu Hip=hop abs si cu Brazil But lift si sunt foarte multumita de rezultate.;;)Daca iti place dansul iti recomand acest program!
Sa ai spor!:)

Adina14 20 apr 2011 15:09:32

Re: Rockin' Body by Shaun T
 
Citat:

Anterior postat de AnDrAdAxl (Post 628933)
Salut!Eu sunt pe la sfarsitul acestui program al lui Shaun T si se vede clar ca am slabit mult din cm si ca mi s-a modificat frumos corpul!:DEu l-am mai combinat cu Hip=hop abs si cu Brazil But lift si sunt foarte multumita de rezultate.;;)Daca iti place dansul iti recomand acest program!
Sa ai spor!:)

Buna >:D< Super atunci :x Multumesc pentru raspuns :* Iti explica miscarile la inceput nu'i asa?Sunt cam neindemanatica cand vine vorba de dansuri :-s :)) O sa il combin si cu Hip Hop Abs atunci :x Am auzit si de Brazil But lift dar cred ca o sa'l las pentru mai sfarsit cand voi ajunge la perioada de tonifiere ;;) 8->
Citat:

Anterior postat de puiu (Post 628523)
Adina `14 eu m-am apucat sa fac rockin body........azi e prima zi...prima data m-am uitat si e f fain...dansezi mult..daR NUI GREU.....si am vazut ca are rezultate f bune

Hey >:D< Daa am vazut ca au slabit chiar foarte mult chiar si 57 pounds unii dintre ei :O ;;) Sper sa obtii rezultatele dorite cu el ;;) >:D<
Citat:

Anterior postat de justbelieve (Post 628450)
Buna!
N-am auzit de acest program,dar de curiozitate am cautat pe net.Din cate am citit,are rezultate promitatoare.Mai ales ca am vazut si niste poze after-before care m-au lasat placut impresionata.
Merita sa-l incerci,de ce nu?N-ai nimic de pierdut:)

Da, asa e.O sa il incep de luni >:D< Multumesc pentru sustinere :">

AnDrAdAxl 20 apr 2011 15:30:25

Re: Rockin' Body by Shaun T
 
Citat:

Anterior postat de Adina14 (Post 629079)
Buna >:D< Super atunci :x Multumesc pentru raspuns :* Iti explica miscarile la inceput nu'i asa?Sunt cam neindemanatica cand vine vorba de dansuri :-s :)) O sa il combin si cu Hip Hop Abs atunci :x Am auzit si de Brazil But lift dar cred ca o sa'l las pentru mai sfarsit cand voi ajunge la perioada de tonifiere ;;) 8->

Iti explica pe parcurs de fiecare data cand faci un program.Mark,move@groove e cel mai explicit si in rest miscarile se cam repeta.O sa transpiri chiar si dupa cel mai scurt program si o sa vezi rezulate fara indoiala.Acuma nu o sa slabesti 20 si de kg ca in reclama:Pca asta e pentru publicitate,dar garantat o sa te modelezi frumos si o sa se vada la haine foarte clar.
te pup si sa imi zici cum ti se pare!

EveEve 26 apr 2011 10:50:29

Re: Rockin' Body by Shaun T
 
Mi-am descarcat si eu programul, dupa ce am citit aici despre el, si ieri l-am si probat...Deci mi se pare cel mai bun exercitiu cardio:D Pe mine m-a facut sa transpir mai mult si ca Tae Bo.
Plus ca e foarte distractiv, nu ma plictiseste deloc!
Din partea mea, nota 15 pentru Rockin' Body!!!:x:x

EternalHope 26 apr 2011 11:12:43

Re: Rockin' Body by Shaun T
 
e mai bun decat tae-bo ????
wow

Tina 26 apr 2011 13:02:16

Re: Rockin' Body by Shaun T
 
Citat:

Anterior postat de EternalHope (Post 632547)
e mai bun decat tae-bo ????
wow

Pai Shaun T face legea la ora actuala, in materie de sport:D

EveEve 26 apr 2011 14:54:01

Re: Rockin' Body by Shaun T
 
Da..E genial omul asta:x
Mie sincer mi s-a parut mai bun ca Tae Bo. Am transpirat dublu. Pe mine Tae Bo ma plictiseste putin:"> Imi trebuie ceva legat de dansuri ca sa-mi mentina interesul;))
Si cum am mai zis, cel putin pentru mine, ca exercitiu cardio, functioneaza mai bine Rockin' Body ca Tae Bo.. Acum nu pot vorbi in numele tuturor, dar incercati si spuneti parerile aici:D Chiar sunt curioasa cum vi se pare:-?

ni.Oana 26 apr 2011 16:06:16

Re: Rockin' Body by Shaun T
 
Buna! :*. E super programul, dar unde gasesc sa il downloadez? :-s. imi puteti da un torrent bun sau .... :-??

EveEve 26 apr 2011 16:37:03

Re: Rockin' Body by Shaun T
 
Citat:

Anterior postat de ni.Oana (Post 632887)
Buna! :*. E super programul, dar unde gasesc sa il downloadez? :-s. imi puteti da un torrent bun sau .... :-??

Pf..eu mi-am sters torrentul dupa ce mi s-a descarcat, si nu mai stiu de unde l-am luat. Dar cauta mai multe torrenturi, si vezi si tu care descarca mai bine si il lasi pe ala:P Oricum, eu cand i-am dat sa imi caute torrentul, am ales unul dintre primele rezultate ale cautarii...Si a mers foarte bine:D

somebody 28 apr 2011 08:49:03

Re: Rockin' Body by Shaun T
 
Eu am 2 luni de Hip Hop Abs in spate si as vrea sa ma apuc de Rockin' Body ,dar nu gasesc nicaieri un program pe zile...ma puteti indruma de unde sa-l descarc?!:-*

AnDrAdAxl 28 apr 2011 09:40:19

Re: Rockin' Body by Shaun T
 
Citat:

Anterior postat de somebody (Post 634405)
Eu am 2 luni de Hip Hop Abs in spate si as vrea sa ma apuc de Rockin' Body ,dar nu gasesc nicaieri un program pe zile...ma puteti indruma de unde sa-l descarc?!:-*

Aici am pus eu programul la mine in jurnal.AM incercat sa il pun si aici dar nu am putut...Vezi ca in primele 2 zile trebuie luat in considerare doar ce e inainte de / pentru ca dupa am mai adaugat eu ceva ca mi s-a parut prea putin.
Spor la treaba!:)

somebody 28 apr 2011 10:33:17

Re: Rockin' Body by Shaun T
 
Multumesc frumos!! Am facut deja astazi Mark, Move & Groove + Fat Burning cardio
Eu am avut rezultate frumoase cu Hip Hop Abs...sunt curioasa cum o sa fie dupa Rockin' Body..
:D
Tu ai terminat deja o luna?

AnDrAdAxl 28 apr 2011 10:38:55

Re: Rockin' Body by Shaun T
 
Citat:

Anterior postat de somebody (Post 634519)
Multumesc frumos!! Am facut deja astazi Mark, Move & Groove + Fat Burning cardio
Eu am avut rezultate frumoase cu Hip Hop Abs...sunt curioasa cum o sa fie dupa Rockin' Body..
:D
Tu ai terminat deja o luna?

Si eu facusem Hip Hop Abs cand am inceput Rockin'Body si de aceea am adaugat din HHA.Pentru mine e asa:incepatori:HHA,intermediari:RB si avansati:Insanity.
Eu mai am cateva zile din prima luna ca sa termin o luna de Rb.Eu oricum am mai schimbat dupa cum m-am simtit si am mai adaugat si exercitii din Brazil But Lift..Cred ca de luni reincep si eu sportul.
Sa ai spor!:)

somebody 28 apr 2011 10:43:09

Re: Rockin' Body by Shaun T
 
Citat:

Anterior postat de AnDrAdAxl (Post 634524)
Si eu facusem Hip Hop Abs cand am inceput Rockin'Body si de aceea am adaugat din HHA.Pentru mine e asa:incepatori:HHA,intermediari:RB si avansati:Insanity.
Eu mai am cateva zile din prima luna ca sa termin o luna de Rb.Eu oricum am mai schimbat dupa cum m-am simtit si am mai adaugat si exercitii din Brazil But Lift..Cred ca de luni reincep si eu sportul.
Sa ai spor!:)

Merci frumos!! Spor si tie,de luni!:)
Eu de Insanity am vrut sa ma apuc dar...inca simt ca ma depaseste :D

AnDrAdAxl 28 apr 2011 10:48:20

Re: Rockin' Body by Shaun T
 
Si pe mine ma depaseste cu mult...Am incercat fit testul si am stat 2 zile cu genunchiul bandajat...Deci o sa mai incerc cand mai pierd din tonaj:P si o sa am o rezistenta mai buna.:-*

Tina 28 apr 2011 11:21:25

Re: Rockin' Body by Shaun T
 
Citat:

Anterior postat de AnDrAdAxl (Post 634531)
Si pe mine ma depaseste cu mult...Am incercat fit testul si am stat 2 zile cu genunchiul bandajat...Deci o sa mai incerc cand mai pierd din tonaj:P si o sa am o rezistenta mai buna.:-*

Pai fac eu fata cu greu la Insanity si fac sport de 6 ani.:D

AnDrAdAxl 28 apr 2011 11:48:07

Re: Rockin' Body by Shaun T
 
Citat:

Anterior postat de Tina (Post 634560)
Pai fac eu fata cu greu la Insanity si fac sport de 6 ani.:D

Hmmm...Am vazut ca se vede ca faci sport demult:D.Bravo tie!>:D<E si normal sa faci fata cu greu,pentru ca este foarte solicitant,important e ca faci fata;)!
Spor in continuare!;;)

Tina 28 apr 2011 12:36:26

Re: Rockin' Body by Shaun T
 
Citat:

Anterior postat de AnDrAdAxl (Post 634588)

Hmmm...Am vazut ca se vede ca faci sport demult:D.Bravo tie!>:D<E si normal sa faci fata cu greu,pentru ca este foarte solicitant,important e ca faci fata;)!
Spor in continuare!;;)

Da, Andra, e greu insa eu tot nu ma las, dupa Rockin' Body (macar 2 luni) combinat cu Turbo Jam si o sedinta de fitness o sa incep Insanity. Spor si tie! :)

ni.Oana 28 apr 2011 20:24:26

Re: Rockin' Body by Shaun T
 
Am gasit, l-am downloadat si are 5 filmulete dar numai unul merge :(( restul incep de la jumate... :(. Voi de unde l-ati luat? :-s

StupidMuffin 01 mai 2011 19:18:14

Re: Rockin' Body by Shaun T
 
l-am incercat dar nu prea ma distreaza cel mai mult imi place hip hop abs by shaun T ala ii preferatu meu de la el si filmuletele de la Rockin' Body leam gasit pe isohunt si merg foarte bine

alyy 04 mai 2011 08:42:43

Re: Rockin' Body by Shaun T
 
la ce categorie sa trec Rockin' Body si hip hop abs?

AnDrAdAxl 04 mai 2011 09:54:03

Re: Rockin' Body by Shaun T
 
Citat:

Anterior postat de alyy (Post 641800)
la ce categorie sa trec Rockin' Body si hip hop abs?

Hip-hop abs eu il treceam la aerobic general si Rockin'Body il trec acuma cand fac toate sariturile si restul la impact major.:-??

alyy 04 mai 2011 10:43:25

Re: Rockin' Body by Shaun T
 
Citat:

Anterior postat de AnDrAdAxl (Post 642015)

Hip-hop abs eu il treceam la aerobic general si Rockin'Body il trec acuma cand fac toate sariturile si restul la impact major.:-??

mersi,am sa ma apuc si eu de amandoua :-*

gazulina87 04 mai 2011 11:54:54

Re: Rockin' Body by Shaun T
 
Buna, as vrea si eu tare mult sa am apuc de aceste 2 programe rockin body si brazilian butt lift dar nu am reusit sa le gasesc pe nicaieri.Ati putea sa imi ziceti si mie de unde sa le iau...Multumesc frumos

AnDrAdAxl 04 mai 2011 12:32:10

Re: Rockin' Body by Shaun T
 
De pe isohunt sau torrentz.Vezi sa ai programul de descarcat!

gazulina87 04 mai 2011 12:39:42

Re: Rockin' Body by Shaun T
 
Multumesc frumos, am reusit, acum sa trecem la scapat de burtici...:))

somebody 09 mai 2011 09:51:06

Re: Rockin' Body by Shaun T
 
Am inceput a 2 a saptamana de Rockin'Body si sunt mai mult decat incantata:x:x:x m-am indragostit iremediabil de baiatul asta :)):)):))....spre deosebire de HHA,simt cum imi lucreaza fiecare muschiulet :D...si au inceput coapsele mele sa se subtieze :x:x:x

Shania 10 mai 2011 13:06:08

Re: Rockin' Body by Shaun T
 
Fetelor, de azi ma alatur pentru un timp grupului``Rockin`Body``... ;;)

Am incercat cu insanity, dupa 5 minute am renuntat, inca mai tre` sa dau cateva kg jos plus ca ma incurca sanii la sarituri:)):)):))si nu am inca suficienta stabilitate in maini pentru flotari... doar 70% pot face din insanity... si am zis ca mai degraba ma bag pe altceva. Astazi am facut din ``Rockin`Body``(Mark, Move and Groove si Party Express) combinat cu Basics din Brazil Butt Life. Mi se paruse ca e prea putin ``Rockin` Body`` si-am bagat si Brazil... dar... abia acum simt efecul la ce febra musculara am.

Inca n-am reusit sa dau de Hip Hop ABS cu Shaun, dar vad eu cum fac rost. Gasisem ceva pe isohunt, dar nu le pot vizualiza. In fine... cert e ca se merita sa-ncercati ``Rockin` Body`` si ``Brazil Butt Life``. ;;);;)

S-aveti spor la SPORT!>:D<

Shania 17 mai 2011 10:39:06

Re: Rockin' Body by Shaun T
 
Buna fetelor! Cum va mai descurcati cu Rockin` Body? :>

Eu dupa 6 zile de Rockin` Body, am dat cate 2-3 cm de peste tot... astazi nu era ziua de masuratori :)):)) dar... ma pregateam de spor dupa o zi de relax si am avut un soc cand mi-am observat burtica in oglinda si n-am rezistat tentatiei de-a nu ma masura si-am fost mai mult decat uimita. Ultimile 3 zile, am facut doar Hardcore Abs din Rockin` Body pentru ca m-am indragostit iremediabil :x insa azi voi trece mai departe ca sa mai schimb. Astept vesti bune si de la voi... Va pup!>:D<

Tina 17 mai 2011 11:10:13

Re: Rockin' Body by Shaun T
 
Citat:

Anterior postat de Shania (Post 660682)
Buna fetelor! Cum va mai descurcati cu Rockin` Body? :>

Eu dupa 6 zile de Rockin` Body, am dat cate 2-3 cm de peste tot... astazi nu era ziua de masuratori :)):)) dar... ma pregateam de spor dupa o zi de relax si am avut un soc cand mi-am observat burtica in oglinda si n-am rezistat tentatiei de-a nu ma masura si-am fost mai mult decat uimita. Ultimile 3 zile, am facut doar Hardcore Abs din Rockin` Body pentru ca m-am indragostit iremediabil :x insa azi voi trece mai departe ca sa mai schimb. Astept vesti bune si de la voi... Va pup!>:D<

Shania tu faci programul ca la carte? Eu combin 25 min rockin' body cu 25 min insanity si vad ca incep sa capat rezistenta. Mi se pare usor rockin body, poate pt ca eu fac sport de mai multi ani.
Shaun rocks:D

Tina 17 mai 2011 11:11:29

Re: Rockin' Body by Shaun T
 
Brazil Butt mi se pare foarte plicitisitor, dar am facut o febra musculara de la el...

AnDrAdAxl 17 mai 2011 11:20:41

Re: Rockin' Body by Shaun T
 
Buna fetelor!Si eu am facut si mai fac Rockin'Body combinat cu Brazil butt Lift(Tummy Tuck si High&Tight) si cu Hip Hop Abs.Fantastic de eficient:D!De cateva zile am luat si Start Walking si mai fac si pe acela sa nu ma plictisesc.sper sa ajung si eu sa pot face Insanity pana la urma...si mai sper sa nu ma lase articulatiile:Pca ma mai dor cateodata genunchii desi execut exercitiile corect,high impact dar corect:-??!
Bafta tuturor si spor la treaba:*!

Tina 17 mai 2011 11:25:45

Re: Rockin' Body by Shaun T
 
Citat:

Anterior postat de AnDrAdAxl (Post 660736)
Buna fetelor!Si eu am facut si mai fac Rockin'Body combinat cu Brazil butt Lift(Tummy Tuck si High&Tight) si cu Hip Hop Abs.Fantastic de eficient:D!De cateva zile am luat si Start Walking si mai fac si pe acela sa nu ma plictisesc.sper sa ajung si eu sa pot face Insanity pana la urma...si mai sper sa nu ma lase articulatiile:Pca ma mai dor cateodata genunchii desi execut exercitiile corect,high impact dar corect:-??!
Bafta tuturor si spor la treaba:*!


Da, am mai auzit ca Insanity e pt articulatii mai dur, daca te dor incearca sa atenuezi sariturile.

AnDrAdAxl 17 mai 2011 11:30:47

Re: Rockin' Body by Shaun T
 
Citat:

Anterior postat de Tina (Post 660743)

Da, am mai auzit ca Insanity e pt articulatii mai dur, daca te dor incearca sa atenuezi sariturile.

Toate sunt mai dure putin daca le faci High impact:D.La hip Hop abs ma cam durea spatele la inceput si la Rockin Body m-a durut si genunchiul si soldul.AM imbatranit!:))
Adevarul e ca m-am fortat prea tare la inceput:">...Tu nu erai cu sala?Nu mai mergi?Cand ma timp o sa iti citesc jurnalul si mai vorbim acolo sa nu fim off-topic:P!
Spor!

Shania 17 mai 2011 13:51:08

Re: Rockin' Body by Shaun T
 
Citat:

Anterior postat de Tina (Post 660723)

Shania tu faci programul ca la carte? Eu combin 25 min rockin' body cu 25 min insanity si vad ca incep sa capat rezistenta. Mi se pare usor rockin body, poate pt ca eu fac sport de mai multi ani.
Shaun rocks:D

Aproape ca la carte. :D Fac 6 zile sport si a 7-a pauza pt relaxare. Din rockin` nu respect calendarul cum e mentionat. Mi-a placut mult din rockin` hardcore abs si p-ala l-am repetat grozav pt ca simteam febra musculara intens. Filmuletul tine 9 minute si putin dar bagam repeat de 3-4 ori in functie de starea pe care-o aveam. Pentru Insanity, nu-s chiar asa pregatita, o sa incep insanity dupa 15 iunie si sper sa reusesc sa-l duc la bun sfarsit. Deocamdata, pana atunci ii dau cu Rockin` cat isi face efectul si da, e usor Rockin, dar cat modeleaza bine, sunt multumita si-asa. :))

grasuta88 18 mai 2011 12:52:18

Re: Rockin' Body by Shaun T
 
Buna fetelor, de azi intru si eu in clubul Shaun T UP WITH ROCKIN BODY AND HIP HOP ABSb-)

alynacrystyna 28 mai 2011 12:49:04

Re: Rockin' Body by Shaun T
 
buna fetelor, am si eu o intrebare...azi mi-am descarcat si eu programul asta rockin body si vroiam sa stiu daca am descarcat bine. de fapt este inca in proces de descarcare. nu imi puteti spune cateva titluri de filmulete sa vad daca am descarcat ce trebuie :D


Ora este GMT +2. Ora este acum 08:00:02.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO