forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Alimentatia (http://forum.slabute.ro/alimentatia/)
-   -   Ce am gatit azi? (http://forum.slabute.ro/alimentatia/gatit-azi-6629.html)

ali_lumi 13 iul 2010 16:48:12

Ce a-ti mai gatit ?
 
Slabutelor voi ce a-ti mai mancat ( gatit ) in ultima perioada?

VentoFreddo 13 iul 2010 16:58:03

Re: Ce a-ti mai gatit ?
 
Eu chestii foaarte lejere si care nu necesita stat mult in bucatarie..pe caldura asta:P
De ex azi am mancat mancarica de ciuperci si dovlecei, fara grasimi deloc, am facut un dovlecel cubulete si am pus un mix de ciuperci de tot felul peste..cu putina apa, cand s-a evaporat apa s-au "fript"un pic, ca le-am facut in tefal:xAm pus piper si marar..cam dulci la gust au iesit, da pt mine a fost fain, ca tot duc lipsa de dulce:D
ieriin schimb creveti gratar si peste in abur, cu salate siieri si azi, salata e de baza acuma:):x

ali_lumi 13 iul 2010 16:59:44

Re: Ce a-ti mai gatit ?
 
Citat:

Anterior postat de VentoFreddo (Post 252162)
Eu chestii foaarte lejere si care nu necesita stat mult in bucatarie..pe caldura asta:P
De ex azi am mancat mancarica de ciuperci si dovlecei, fara grasimi deloc, am facut un dovlecel cubulete si am pus un mix de ciuperci de tot felul peste..cu putina apa, cand s-a evaporat apa s-au "fript"un pic, ca le-am facut in tefal:xAm pus piper si marar..cam dulci la gust au iesit, da pt mine a fost fain, ca tot duc lipsa de dulce:D
ieriin schimb creveti gratar si peste in abur, cu salate siieri si azi, salata e de baza acuma:):x

Vai de cand zic sa mananc si eu creveti :(( N-am mancat niciodata , si mereu am zis sa cumpar si am uitat.
Yammy;;)

karmara 13 iul 2010 17:11:34

Re: Ce a-ti mai gatit ?
 
Eu am facut spanac alaltaieri seara si prietenul meu a facut ciorbita de pulpa de porc cu cartofi si smanatana. :)

Bunut, ciorba s-a terminat deja dar spanac pap singura ca nimanui nu-i place. :D

VentoFreddo 13 iul 2010 17:11:55

Re: Ce a-ti mai gatit ?
 
Citat:

Anterior postat de ali_lumi (Post 252167)
Vai de cand zic sa mananc si eu creveti :(( N-am mancat niciodata , si mereu am zis sa cumpar si am uitat.
Yammy;;)

mm, eu cam de 2 ori pe sapt imi fac, aici se fac si cu paste dar eu ii prefer fripti, fara grasime adaugata, sunt deliciosi:xSa cumperi, dar daca ii faci pe tigaie sau gratar sa iei din aia "in coaja" nu decojiti, ca altfel se lipesc:P>:D<>:D<

VentoFreddo 13 iul 2010 17:12:44

Re: Ce a-ti mai gatit ?
 
Citat:

Anterior postat de karmara (Post 252180)
Eu am facut spanac alaltaieri seara si prietenul meu a facut ciorbita de pulpa de porc cu cartofi si smanatana. :)

Bunut, ciorba s-a terminat deja dar spanac pap singura ca nimanui nu-i place. :D

:)):)):))Normal..si eu pap des drept garnitura, nu-mi place dar stiu ca pt organism e o minune de verdeata:DBy the way,m cum arata prietenul tau la asa gourmeè-uri?:P:::))

Tina 13 iul 2010 17:21:49

Re: Ce a-ti mai gatit ?
 
Am mai "gatit":)), adica amestecat/combinat
- ciuperci cu pui si sos de rosii
- caju cu esenta de vanilie
- branza slaba de vaca, Harghita cu ceapa si castraveti
- iaurt cu caise

Intentionez:
- dovlecei cruzi cu rosii si branza
- avocado cu cacao
- migdale cu scortisoara
- varza cruda cu ou si iaurt

VentoFreddo 13 iul 2010 17:29:50

Re: Ce a-ti mai gatit ?
 
Citat:

Anterior postat de Tina (Post 252188)
Am mai "gatit":)), adica amestecat/combinat
- ciuperci cu pui si sos de rosii
- caju cu esenta de vanilie
- branza slaba de vaca, Harghita cu ceapa si castraveti
- iaurt cu caise

Intentionez:
- dovlecei cruzi cu rosii si branza
- avocado cu cacao
- migdale cu scortisoara
- varza cruda cu ou si iaurt

Dovlecei cruzi?:-oNu am mai mancat...sunt buni la gust?:-/Restul suna yammy:D

ali_lumi 13 iul 2010 17:30:23

Re: Ce a-ti mai gatit ?
 
Citat:

Anterior postat de VentoFreddo (Post 252182)
mm, eu cam de 2 ori pe sapt imi fac, aici se fac si cu paste dar eu ii prefer fripti, fara grasime adaugata, sunt deliciosi:xSa cumperi, dar daca ii faci pe tigaie sau gratar sa iei din aia "in coaja" nu decojiti, ca altfel se lipesc:P>:D<>:D<

Am inteles. Bine ca mi-ai spus:D
Citat:

Anterior postat de Tina (Post 252188)
Am mai "gatit":)), adica amestecat/combinat
- ciuperci cu pui si sos de rosii
- caju cu esenta de vanilie
- branza slaba de vaca, Harghita cu ceapa si castraveti
- iaurt cu caise

Intentionez:
- dovlecei cruzi cu rosii si branza
- avocado cu cacao
- migdale cu scortisoara
- varza cruda cu ou si iaurt

Suna bine ciupercile cu pui si sos 8-> Am sa retin pt viitor.Ca atunci cand imi e pofta de ceva dau buzna aici :D

karmara 13 iul 2010 17:45:04

Re: Ce a-ti mai gatit ?
 
Citat:

Anterior postat de VentoFreddo (Post 252183)
:)):)):))Normal..si eu pap des drept garnitura, nu-mi place dar stiu ca pt organism e o minune de verdeata:DBy the way,m cum arata prietenul tau la asa gourmeè-uri?:P:::))

E ff slab prietenul meu.
Ii place sa gateasca dar mananca rar, cand isi aminteste, si nici atunci mult...oboseste ,;))
Sa-l vedeti cum mananca, zici ca se forteaza, ia pauze, ofteaza. :))

Nu mananca pana la ora 15 never si apoi seara poate...cam asa ceva. :D
Ma tot chinui sa-l educ putin, ii pun si sandwich-uri la serv..dar nu prea imi iese.
Si fumeaza mult. :(

P.S. Si ciorbita aia nu cred ca ingrasa, am mancat si eu...si totusi e ciorbita. :) Mult lichid..


Ora este GMT +2. Ora este acum 09:40:37.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO