forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva - Dieta Michel Montignac (http://forum.slabute.ro/arhiva-dieta-michel-montignac/)
-   -   Gasca fetelor care tin Montignac partea VI (http://forum.slabute.ro/arhiva-dieta-michel-montignac/gasca-fetelor-tin-montignac-partea-vi-6769.html)

Purple flower 25 oct 2010 14:58:02

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VI
 
Buna fetelor !
Vad ca astazi de dimineata nu a fost prea multa lume pe forum , toate fetele sunt busy :)
Si eu am fost la fel la servici , si nu am apucat sa va scriu meniul meu de azi .
Aseara am fost si eu la shopping si mi-am luat niste chestii dragute . Problema e alta. Urasc oglinzile alea de acolo mai ales cand incerc jeansi :( In oglinzile alea picioarele mele par imense.....stiu ca o sa spuneti ca daca asa par , asa sunt :) si aveti dreptate ..... dar parca acasa in oglinjoara mea nu par atata de mari....trebuie sa ma apuc cat mai curand de electrostimulare....timpul nu imi permite sa merg la sala intrucat ajung tot tarziu acasa, am foart putine zile ale saptamanii cand nu merg la scoala (maxim 1 zi , hai uneori 2 zile din 5 cand nu merg ca sunt prea obosita).... dar am gasit un salon frumos aranjat, curat , aproape de unde locuiesc si vreau sa incerc sa vad cum e ... nu mai suport celulita ....cu toate ca am scapat de mutle kg in plus tot nu imi place astepctul pielii pe picioare in special partea de sus...cam asta e of-ul meu principal :(
In rest am avut un weekend frumos, am iesit la plimbare ca a fost frumos afara , am fost la un film de animatie (Despicable me) :">, am mancat conform...

Meniul meu de azi, ziua 51:

09:00 omleta conforma (2 oua+1lg UM), 50 g masline verzi cu ardei, 2 rosiute, o bucata de cascaval
14:00 400 g brocolii cu sos (facut din 200g iaurt 0,1% + sare, usturoi, piper, 100 g masline verzi)
18:00 salata de ton (ton, salata verde, 100 g masline negre, 2 rosii, 1 lingura UM, oregano)


Va pup pe toate chiar si pe fetele care nu au mai intrat de mult (Ame>:D<)...Crissa si eu te citesc :) ....Roxi ce mai faci ? Magda sa ne mai inspiri cu retele tale .... Emi pupici >:D<...Tiza mea Dia o zi frumoasa !

Purple flower 25 oct 2010 14:59:42

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VI
 
Citat:

Anterior postat de floricica0vesela (Post 379650)
magda, stiu ca ar trebui wasa cu 24% fibre, dar nu gasesc si basta.
asa ca de voie de nevoie fac compromisul asta uneori, ca sa nu fac minuni mai grave.
eu am mai zis ca vreau sa fie un stil de viata monti, si mi se pare absurd sa nu mananc niciodata paine cu unt, pentru ca nu gasesc wasa 24%.
asa ca mananc mai rar cu 21% fibre, ca n-am ce face.

stiu ca ai dreptate, si-mi asum acest compromis.

Incearca sa iti cumperi un pachet de faina SM, sa vezi daca iti place cum iese painea .... mie imi place tare mult .... nu o combin cu unt sau alte chestii de genu deoarece nici inainte nu mancam unt, dar este conforma si pentru asta, are IG mic si se poate consuma cu orice inclusiv salata de vinete cu maioneza de casa.

allanah 25 oct 2010 15:37:18

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VI
 
Reteta de capsuni glace, cu poze.

Purple flower 25 oct 2010 15:39:22

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VI
 
Citat:

Anterior postat de allanah (Post 379818)

Arata super allanah ! :x
Din pacate , pe vremea aste la noi cateva sute de g de capsuni costa cam 20 lei la supermarketuri...mi se pare foarte mult .... Poate cand vine vara.

allanah 25 oct 2010 15:42:54

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VI
 
Citat:

Anterior postat de Purple flower (Post 379821)
Arata super allanah ! :x
Din pacate , pe vremea aste la noi cateva sute de g de capsuni costa cam 20 lei la supermarketuri...mi se pare foarte mult .... Poate cand vine vara.

Eu am luat capsune congelate din supermarket si pot sa-ti spun ca a iesit chiar bun, gustos. Nu stiu exact cat am dat pe ele. 760 de grame aproximativ 1 euro si 50, maxim 2 sa spun.:-*
Plus, iese mai bine cu astea congelate ca sunt reci, nu lasa atata suc-apa, deci poti papa crema mai curand. :D

Anycyk90 25 oct 2010 15:48:20

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VI
 
Buna ziua fetelor,tocmai am ajuns de la faculta...am citit ce ati scris...poate ma pun la ceva conspect,mai tarziu vreau sa sar coarda si sa fac ceva abdomente...cu alimentatia mai prost pana maine seara,dar revin!:D
In schimb seara merg cu prietenul la plimbare si pe Cetatuie unde vedem tot Cluju:X
Makr fac ceva miscare...ce nu-mi place k ma rasfata si tot cu masina si eu tot vreau pe jos:D
Va pup fetelor!O zi frumoasa in continuare>:D<

LoLy 25 oct 2010 16:08:17

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VI
 
Citat:

Anterior postat de floricica0vesela (Post 379650)
magda, stiu ca ar trebui wasa cu 24% fibre, dar nu gasesc si basta.
asa ca de voie de nevoie fac compromisul asta uneori, ca sa nu fac minuni mai grave.

stiu ca ai dreptate, si-mi asum acest compromis.

Noi stim ca tu esti constienta,dar totusi in meniu treb sa punem cu rosu toate abaterile pt ca daca citeste cineva care e la inceputul dietei sa stie ca e gresit si sa nu faca la fel ;)>:D<

Citat:

Anterior postat de TinAlexa (Post 379662)
'
Loly da ce mai zice cintarul la tine, o adormit iara? >:D<

Sapt trecuta s-a mai dus 1kg,adica acum deja sunt 2 sapt,iar sapt trecuta am avut cm si era cam dereglat,asa ca ma simteam umflata ca o batoza,ca atare ieri n-avea nici un rost sa ma cantaresc-astept duminica viitoare sa vad ce spune Mr.C b-)

Fetelor,Ame e bine (mi-a scris sambata in jurnal),doar ca a fost batranica de care ingrijeste in spital si ea a treb sa stea cu ea toata ziua.A spus ca poate de azi isi va reveni la normal

LoLy 25 oct 2010 16:14:48

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VI
 
2 ataşament(e)
Pranzul meu:-fenicul gratinat-din nou pt ca imi place f.mult Ataşament 5667
-chiftelele Magdei de ieri Ataşament 5668

Magda,merci pt reteta si D-zeu sa-ti dea multa sanatate ca sa ne poti da inca multe alte retete :D
:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*

TinAlexa 25 oct 2010 16:47:02

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VI
 
Pai si eu vreau chiftele de alea dar nu am boabe de soia, am dar uscate trebuie sa le fierb?

TinAlexa 25 oct 2010 16:48:40

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VI
 
Citat:

Anterior postat de LoLy (Post 379841)

Noi stim ca tu esti constienta,dar totusi in meniu treb sa punem cu rosu toate abaterile pt ca daca citeste cineva care e la inceputul dietei sa stie ca e gresit si sa nu faca la fel ;)>:D<



Sapt trecuta s-a mai dus 1kg,adica acum deja sunt 2 sapt,iar sapt trecuta am avut cm si era cam dereglat,asa ca ma simteam umflata ca o batoza,ca atare ieri n-avea nici un rost sa ma cantaresc-astept duminica viitoare sa vad ce spune Mr.C b-)

Fetelor,Ame e bine (mi-a scris sambata in jurnal),doar ca a fost batranica de care ingrijeste in spital si ea a treb sa stea cu ea toata ziua.A spus ca poate de azi isi va reveni la normal

Aha, il asteptam la cotitura daca face mutre Mr.C >:D<:-*


Ora este GMT +2. Ora este acum 04:28:06.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO