forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva - Dieta Michel Montignac (http://forum.slabute.ro/arhiva-dieta-michel-montignac/)
-   -   Gasca fetelor care tin Montignac partea VI (http://forum.slabute.ro/arhiva-dieta-michel-montignac/gasca-fetelor-tin-montignac-partea-vi-6769.html)

TinAlexa 25 oct 2010 16:50:47

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VI
 
Citat:

Anterior postat de allanah (Post 379818)

Alta crima executata de allanah, se va incerca !

LoLy 25 oct 2010 17:01:41

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VI
 
Citat:

Anterior postat de TinAlexa (Post 379889)
Pai si eu vreau chiftele de alea dar nu am boabe de soia, am dar uscate trebuie sa le fierb?

Si eu tot de acelea am avut si le-am macinat impreuna cu carnea fara sa le mai fierb

Citat:

Anterior postat de TinAlexa (Post 379892)
Aha, il asteptam la cotitura daca face mutre Mr.C >:D<:-*

Multumesc!!! (oricum numai de tine ii este frica :)):)):)))

polyana 25 oct 2010 17:04:04

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VI
 
Citat:

Anterior postat de LoLy (Post 379854)
Pranzul meu:-fenicul gratinat-din nou pt ca imi place f.mult Ataşament 5667
-chiftelele Magdei de ieri Ataşament 5668

Magda,merci pt reteta si D-zeu sa-ti dea multa sanatate ca sa ne poti da inca multe alte retete :D :-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*

Loly, de cand am vb cu tine de fenicul, ma tot gandesc unde as putea gasi si eu....

gorganmadalina 25 oct 2010 17:12:44

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VI
 
Citat:

Anterior postat de Anycyk90 (Post 378220)
Fetelor vin cu o marturisire.Dupa cum stiti de 6 luni nu mai am menstruatie.In iunie timp de 3 zile (la recomandarea ginecologului) am luat Duphaston 10 mg.(3x1).
M-am gandit sa iau din nou,incepand de azi si sper k imi va venit,insa printre efecte secundare se enumera si pofta excesiva(si stiu k asa am fost si atunci)+ astenie si depresie(am tot plans)...sper sa imi mentin greutatea(desi va avea loc si retentia de apa),voi face mici abateri,dar dak am putere voi face si miscare.Dak nici cu acest tratament nu ma va ajuta,baiatul pe care l-am cunoscut mi-a spus k ma va duce la cel mai bun medic din Cj,pot sa spun ca datorita lui incep si acest tratament.
Inca sunt intreaga la mine:D dar imediat isi va face efectul si medicamentul.Sper ca totul sa se rezolve...se pare k am gasit baiatul care char isi face griji de mine si pot spune k aparitia lui m-a determinat sa incerc din nou tratamentul...sper sa fie cu roade.:-s

Buna.Si eu sunt din cj si am ceva probleme cu regularitatea menstruatiei.Eu am fost la un medic endocrinolog si DUPA CE MI-AM FACUT DOZARILE HORMONALE mi-a prescris Duphaston.Cred ca sti ca acesta se ia incepand din ziua a 16 a a ciclului menstrual,timp de 10 zile,o pastila pe zi si anume seara.
Dar eu iti recomand sa mergi la medic cat mai rpd pt ca cu menstruatia nu ii de joaca.Este ff clar ca ai ceva dereglari hormonale care la sfatul medicului endocrinolog se pot rezolva ff ushor.Poate si din cauza ca sunt viitor medic iti recomand cu insistenta sa mergi la endocrinolog!!!Nu lua medicamente dupa ureche , mai ales cele care se joaca cu hormonii tai.De la hormoni poti sa ai tot felul ed probleme:de greutate,de menstruatie,de concentrare...iti influenteaza chiar si starea de spirit etc.
Daca doresti iti pot da numele unui endocrinolog fff bun din cj.
Nu vreau sa para ca ma bag cu bocancii in decizile tale:)

gorganmadalina 25 oct 2010 17:20:10

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VI
 
hello fetelor.
Azi a fost prima zi de Monti:D
Am papat astfel: MD(7:00):iaurt 0% grasime + amestec de orz,ovaz,secara
G1(10:00):un mar
P(12:00):ton cu varza murata si ardei murati
G2(16:00):3 cuburi de cioco neagra
C(18:00):salata de rosii cu praz si sunca
Este oks???Oare am facut ceva greseli???????????????:-/

Anycyk90 25 oct 2010 17:23:09

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VI
 
Citat:

Anterior postat de gorganmadalina (Post 379920)
Buna.Si eu sunt din cj si am ceva probleme cu regularitatea menstruatiei.Eu am fost la un medic endocrinolog si DUPA CE MI-AM FACUT DOZARILE HORMONALE mi-a prescris Duphaston.Cred ca sti ca acesta se ia incepand din ziua a 16 a a ciclului menstrual,timp de 10 zile,o pastila pe zi si anume seara.
Dar eu iti recomand sa mergi la medic cat mai rpd pt ca cu menstruatia nu ii de joaca.Este ff clar ca ai ceva dereglari hormonale care la sfatul medicului endocrinolog se pot rezolva ff ushor.Poate si din cauza ca sunt viitor medic iti recomand cu insistenta sa mergi la endocrinolog!!!Nu lua medicamente dupa ureche , mai ales cele care se joaca cu hormonii tai.De la hormoni poti sa ai tot felul ed probleme:de greutate,de menstruatie,de concentrare...iti influenteaza chiar si starea de spirit etc.
Daca doresti iti pot da numele unui endocrinolog fff bun din cj.
Nu vreau sa para ca ma bag cu bocancii in decizile tale:)

Buna,nu,chiar deloc,din contra,ma bucura orice sfat!Din aprilie au inceput dereglarile intr-adevar ma gandesc ca din cauza mediului,stresului,alimentatiei hipocalorice din acea perioada,calatoriile frecvente SM->Cj,sunt multe la un loc,plus k nici inainte nu imi era reglat.
In 1 iunie am fost la ginecolog(dr Hrdlicska) si mi-a prescris Duphaston 9 buc(3X1) scriind ca am insuficienta ovariana si nu se evidentiaza mucoasa.Dupa in 7 iunie mi-a venit doar pt doua zile.Apoi deloc,deoarece iar am fost in Sm am inceput sa lucrez,iar schimbare de alimentatie si acum m-am decis sa iau din nou cum mi-a prescris atunci si dak nu imi vine nici acum am sa merg din nou la dr.Insa ea mi-a spus si atunci ca dak nu se regleaza va trebui neaparat sa iau anticonceptionale,insa eu nu as vrea si cred k stiti si voi motivele multe care sunt pro dar mai ales contra.As vrea sa incerc o alta cale de a rezolva aceasta problema,mama mi-a vb despre ceva tratament termoreglare(dar nu's sigura in ce consta si dak e bine)...ai putea sa-mi mai dai sfaturi?Te astept in jurnal sa nu incarcam aici pagina.Mersi mult!>:D<

TinAlexa 25 oct 2010 18:27:47

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VI
 
Citat:

Anterior postat de LoLy (Post 379908)
Si eu tot de acelea am avut si le-am macinat impreuna cu carnea fara sa le mai fierb



Multumesc!!! (oricum numai de tine ii este frica :)):)):)))

Adica le-ai macinat uscate ? Ca nu am priceput

Pai cind te sui pe dinsu ii spui clar cum sta situatia " baiete daca nu percutezi e de rau! " :)) O sa fie bine :-*>:D<

lady musette 25 oct 2010 19:57:21

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VI
 
Buna seara fetele.

Ce mai faceti? mie imi e frig[*97*] in casa cica e cald dar eu mor de frig.
A si ce ma enerveaza cel maii rau e ca de 3 zile mi se usuca buzele si nu stiu de ce. In rest sunt bine si sunt in a 12 a zi de dr. Man mai am 2 zile si trec la urmatoarea faza:)

Va pup

Diana D 25 oct 2010 20:01:07

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VI
 
Citat:

Anterior postat de lady musette (Post 380068)
Buna seara fetele.

Ce mai faceti? mie imi e frig[*97*] in casa cica e cald dar eu mor de frig.
A si ce ma enerveaza cel maii rau e ca de 3 zile mi se usuca buzele si nu stiu de ce. In rest sunt bine si sunt in a 12 a zi de dr. Man mai am 2 zile si trec la urmatoarea faza:)

Va pup

Imi pare rau ca iti este frig..si eu de felul meu sunt friguroasa si oricate pun pe mine degeaba.
Pentru buze uscate incearca sa iti pui niste miere, inmoaie f bine si catifeleaza, si sa iti dai mereu cu un strugurel hidratant.
Sunt curioasa sa vad ce rezultatte ai avut cu dr Man, sper ca fff bune.
Pup:-*

nicoleta100 25 oct 2010 20:17:27

Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea VI
 
Salutare!
Voi posta meniul de azi si am nevoie de o slabuta monty ,sa imi spuna daca am gresit la cina cu cacaua cu lapte !(lapte de vaca).Astept raspuns ,nu sunt sigura!!!
CALORII INGERATE
Micul dejun, ora 21:10
Lapte degresat 0,1%, LaDorna, 330ml - 106 calorii, 10.6 proteine, 0.3 grasimi, 0 colesterol, 14.9 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Magiun natural de prune fara zahar, Topoloveni, 40g - 100 calorii, 0.7 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 9.6 carbohidrati, 13.7 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Painite crocante Kernig delicat, 21% fibre, Burger, 30g - 103 calorii, 3.2 proteine, 1.4 grasimi, 0 colesterol, 16.3 carbohidrati, 6.3 fibre, 0 sodiu, 0.6 zahar

Gustare 1, ora 21:11
Mere, 400g - 208 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 56 carbohidrati, 8 fibre, 0 sodiu, 40 zahar

Prânz, ora 21:08
Fasole verde cu rosii, 500g - 267 calorii, 7.5 proteine, 15 grasimi, 0 colesterol, 27 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar

Gustare 2, ora 21:12
Apa plata, 1500ml - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar

Cina, ora 21:02
Lapte cu cacao, 250ml - 165 calorii, 8.8 proteine, 1.3 grasimi, 0 colesterol, 28.5 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Castraveti, 150g - 23 calorii, 1.1 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 5.4 carbohidrati, 0.8 fibre, 0 sodiu, 2.6 zahar
Ardei capia, 150g - 39 calorii, 1.5 proteine, 0.5 grasimi, 0 colesterol, 9 carbohidrati, 3.2 fibre, 6 sodiu, 6.3 zahar
Salam cu sunca, Alpinia, 85g - 147 calorii, 11.2 proteine, 9.4 grasimi, 0 colesterol, 4.3 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Branza feta, 75g - 198 calorii, 10.7 proteine, 16 grasimi, 66.8 colesterol, 3.1 carbohidrati, 0 fibre, 837 sodiu, 3.1 zahar
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1356 calorii, (mic)55.3 proteine, 43.9 grasimi, 66.8 colesterol, (mult)174.1 carbohidrati, 32 fibre, 843 sodiu, (mult)52.6 zahar

ACTIVITATI FIZICE
Activitati casnice, 60min - 271 calorii
Impaturit haine, 20min - 61 calorii
Jucat cu copiii, moderat, 60min - 348 calorii
Somn, 90min - 120 calorii
Metabolism bazal - 1655 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 2455 calorii


Ora este GMT +2. Ora este acum 10:48:54.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO