forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :) (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/ai-peste-30-ani-vino-aici-ne-cunoastem-2051.html)

crina38 23 mar 2010 15:32:48

Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :)
 
Citat:

Anterior postat de Fulguta (Post 126265)
Ce imi place la voi doua cum va incurajati[*2*],va admir ,eu pana ajung pe acest site am trecut singura prin asa ceva:(,ma refer la faptul ca ma certam singura si ma simteam vinovata daca mancam seara ceva,cu toate ca eu nu mai mananc de 10 ani mancare gatita,sucuri din comert,prajeli,rantasuri,nu fumez,nu beau alcool,am o viata foarte sanatoasa :D,dar kg se tot pun.cu dulciurile stau prost:-s dar am gasit remediu;):)).firma care le face se gaseste in meniul meu. batoane de slabit,dar nu cele ieftine care le stie toata lumea,sunt mai scumpe dar super bune si cu ele inlocuiesc si o masa si pofta de dulce[*5*]


Stai pe aici sa vezi cum suntem cu gura pe tine:D:):))

crina38 23 mar 2010 15:34:43

Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :)
 
Citat:

Anterior postat de Alynuta (Post 126275)
Da sa sti ca e mai usor pe forum,discutiile te motiveaza si chiar daca mai ai scapari ,cand vezi ca altele nu prea au te gandesti -eu chiar nu ma pot abtine-ce naiba? Cum sunt eu acum.Crina intr-adevar a fost mai cuminte si mai retinuta.


si Crina asa cumintica........ tot nu a slabit asa cum se astepta, pe masura cuminteniei!!!:)):)):))Dar o sa aiba Crina rabdare ca altfel nu ajunge nicaieri:D

va pup fetelor:-*

crina38 23 mar 2010 15:35:50

Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :)
 
Citat:

Anterior postat de Fulguta (Post 126303)
O sa reusesti cu siguranta ;)dar trebui sa iti doresti foarte mult,stiu ca din gura e usor de zis si eu cand ma cantaresc si vad ca nu se misca acul cantarului imi vine sa mananc o inghetata mare[*31*] de nervii, dar beau apa si ma umflu in burta imediat:D


nu te supara ,dar nu e prea putin .............47kg?:)

Fulguta 23 mar 2010 15:42:12

Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :)
 
Citat:

Anterior postat de crina38 (Post 126440)
Alynuta, eu am mancat putin ca nu mi-a placut branza din salata dar am un burtoi umflat de la atata ceai, apa cu lamaie , iaurt, mar , banana....Ce-i la mine acolo!!!Imi da o senzatie ca am mancat ca un purcel:@)Dar asta probabil ca pana elimin lichidele , dupa, ma ia foameaaaaaaaaa[*mic-dejun*]

Crina ,poate astea te ajuta sa nu mai fii asa balonata :(
Nu vorbi in timpul mesei, mesteca fiecare imbucatura incet si fara sa o inghiti repede;
Nu fuma la masa, indiferent ca este vorba despre fumatul activ sau pasiv;
Limiteaza consumul de cafea si ceai negru;
O alta combinatie proasta, care este interzisa la evrei, se refera la asocierea carnii cu branzeturi la aceeasi masa. Ambele au o densitate foarte mare;
Fructele trebuie consumate intotdeauna pe stomacul gol sau intre mese.
Nu sunt indicate dupa sau inainte cu cateva minute de mesele principale.
Legumele le poti consuma cu orice si in cantitatile tolerate;
Printre plantele care au un rol important in procesul de digestie se numara: patrunjelul, mararul, coriandrul, feniculul, chimenul, anghinarele, leusteanul si ghimbirul. Toate ajuta la stimularea digestiei, sunt anti-flatulente si ne ajuta sa reducem cantitatea de sare folosita in mancarurile gatite.

[*128*]

crina38 23 mar 2010 15:43:37

Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :)
 
Citat:

Anterior postat de Alynuta (Post 126474)
Te-ai apucat de curatenie sau ai si facut-o?Auzi ,acolo mai pierdem niste calorii:))


da se pune si curatenia.Eu sunt obsedata, sunt tot timpul cu mopul in mana:))
Nu m-am apucat de cea generala...inca.....intai sa ma dau jos de pe bici;)HA!HA!

crina38 23 mar 2010 15:44:58

Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :)
 
Citat:

Anterior postat de Fulguta (Post 126553)
Crina ,poate astea te ajuta sa nu mai fii asa balonata :(
Nu vorbi in timpul mesei, mesteca fiecare imbucatura incet si fara sa o inghiti repede;
Nu fuma la masa, indiferent ca este vorba despre fumatul activ sau pasiv;
Limiteaza consumul de cafea si ceai negru;
O alta combinatie proasta, care este interzisa la evrei, se refera la asocierea carnii cu branzeturi la aceeasi masa. Ambele au o densitate foarte mare;
Fructele trebuie consumate intotdeauna pe stomacul gol sau intre mese.
Nu sunt indicate dupa sau inainte cu cateva minute de mesele principale.
Legumele le poti consuma cu orice si in cantitatile tolerate;
Printre plantele care au un rol important in procesul de digestie se numara: patrunjelul, mararul, coriandrul, feniculul, chimenul, anghinarele, leusteanul si ghimbirul. Toate ajuta la stimularea digestiei, sunt anti-flatulente si ne ajuta sa reducem cantitatea de sare folosita in mancarurile gatite.
[*128*]


good to know!
merci:):-*

crina38 23 mar 2010 15:45:58

Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :)
 
Citat:

Anterior postat de Alynuta (Post 126454)
Si eu ma simt balonata ,cred ca de la lapte,caci lichide ,abia am baut o cana de ceai. Abia astept sa-ti scriu maine sa vad cat de ambitioasa sunt azi.Mananc deseara sau nu.Daca si deseara nu ma abtin atunci sunt o lasa.[*plans*]


te astept cu vesti bune!>:D<

Fulguta 23 mar 2010 15:46:27

Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :)
 
Citat:

Anterior postat de crina38 (Post 126536)
nu te supara ,dar nu e prea putin .............47kg?:)

Crina pt un om normal e putin ,dar eu am o problema la coloana care nu imi da voie sa am mai mult.asta mi-a zis doctorul asta iti spun:-/,bine ca daca ma luam dupa ei ........eram[*lumanare*] de mult:D

crina38 23 mar 2010 15:48:42

Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :)
 
Citat:

Anterior postat de Fulguta (Post 126564)
Crina pt un om normal e putin ,dar eu am o problema la coloana care nu imi da voie sa am mai mult.asta mi-a zis doctorul asta iti spun:-/,bine ca daca ma luam dupa ei ........eram[*lumanare*] de mult:D


daca asa a zis doc e ok!Trebuie sa facem cum spun ei
te pup si ..la treaba:)

Fulguta 23 mar 2010 15:54:31

Re: Ai peste 30 ani? Vino aici sa ne cunoastem :)
 
Citat:

Anterior postat de crina38 (Post 126525)
nu cred ca as rezista cu asa ceva:-o.Sa nu te imbolnavesti la stomac.Take care!:)

Rezist o zi pe saptamana :D e mai mult cu lichide si de imbolnavit sa nu iti faci griji,ca am facut acum 2 saptamani si ecografie si endoscopie,stomacul meu e obisnuit:D are antrenament !:))


Ora este GMT +2. Ora este acum 06:37:15.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO