forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Cu ambitie si perseverenta, inainte! (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/ambitie-perseverenta-inainte-12762.html)

happygirldiana 28 feb 2019 07:07:03

Re: Cu ambitie si perseverenta, inainte!
 
Buna dimineata! Stiu ca aveti dreptate, fetelor si va multumesc pentru incurajari, dar uneori psihicul nu poate fi pacalit. Asa cum spuneti voi imi spun si eu, dar mintea lucreaza.
Ieri am facut un atac de panica, lipotimie, ce o fi fost. Am.mers sa iau marfa si abia am revenit la punctul meu de lucru. Am inceput sa vad punctulete albe, calcam in strachini, respiratie accelerata, amorteala pe scalp si gura. A trebuit sa intru intr-un magazin sa stau putin sa imi revin dar si cand am plecat mai departe, de-abia am reusit sa merg. A venit sotul si mi-a adus niste magneziu si ceva pt dureri de cap ca mi se declansase si o migrena. M-am pus pe piicoare intr-un final, dar sunt totusi alta, nu-s 100% bine.
Ce sa zic.. alimentatia e ok. Desi am avut zilele astea proaste fara activitate aici, am fost ok pe partea asta. In schimb nu m-am putit mobiliza pentru sport. Nici timp, nici dispozitie, am si niste probleme cu cel mic la gradinita, probleme care ma supara si ma streseaza maxim.
Sper la zile mai bune. Azi incerc sa reiau sportul. Ii simt lipsa, incep sa ma simt iar greoaie, dupa o saptamana de absenta.

lidiuta 28 feb 2019 08:08:47

Re: Cu ambitie si perseverenta, inainte!
 
Sănătate multă, Diana!>:D<E posibil să fi avut şi o cădere de glicemie, ai făcut sport intens în ultima perioadă. E bine să ai o bomboană de ciocolată în geantă. De regulă, cum stai cu glicemia?
Şi pe mine mă remontează sportul, elimină şi mare parte din stres, aşa că te îndemn să îl reiei cât de curând. Cât despre restul problemelor, să încerci să nu le pui la inimă, ci să le analizezi cu luciditate şi realism şi să vezi cam care ar fi soluţiile.

happygirldiana 28 feb 2019 09:26:56

Re: Cu ambitie si perseverenta, inainte!
 
Nu am avut probleme cu glicemia niciodata, desi mama e predispusa la astfel de probleme dupa mama ei, in urma unor analize. Voi face un set de analize, totusi, cat de curand...

LOREDANA99 28 feb 2019 11:47:21

Re: Cu ambitie si perseverenta, inainte!
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 1443614)
Un weekend de toata jena si jalea...
Am primit o veste proasta, exact cand incepuse sa ne fie bine si sane revenim. Sotul va trebui sa isi schimbe locul de munca, pe nedrept...Totul mergea bine, dadea randment, munca lui dadea roade dar se pare c unul dintre sus pusii companiei a preferat pe altcineva in detrimentul sotului si, cumva, I s-au pus bete in roate... Suntem cu moralul la pamant, o data pentru ca avea un program care ii permitea sa mearga sa duca copilul la gradinita si uneori sa il si ia, dar si pentru ca noi ne bazam pe salariul lui, fiind considerabil mai mare fata de al meu. Acum... o luam de la zero cu stres si chin.. Iar sansele sa isi gaseasa un loc de munca bun in oras sunt asa mici... Mi-a fugit pamantul de sub picioare cand mi-a dat vestea pentru ca nimic nu o prevestea...
Cam asta ar fi...
Am incercat sa fim relaxati, sa fim binedispusi pentru ca cel mic nu intelege astfel de probleme si griji. Am stat acasa in weekend, ceva curatenie, gatut, plimbare ieri ca a fost vremea un pic mai insorita decat sambata si cam atat. De azi, o noua saptamana. Grea.

Dia, imi pare rau...sper sa se aseze totul cum e mai bine pt voi.>:D<

Liv86 27 apr 2019 07:46:21

Re: Cu ambitie si perseverenta, inainte!
 
Paste fericit alaturi de cei dragi!

alina_neamt 12 mai 2019 06:41:52

Re: Cu ambitie si perseverenta, inainte!
 
Ce faci? Sunteți bine? Capul sus ca viata e scurta și trece oricum și sa nu ajungem sa o regretam...

Rallara 27 mai 2019 13:36:40

Re: Cu ambitie si perseverenta, inainte!
 
Ceau Diana:x, ce mai faci, s-a schimbat ceva in bine din Februarie? Sper ca da:( Am trecut pe aici pentru o noua tentativa de slabit, tocmai ce mi-am reinnoit tickerul si am vazut jurnalul tau... da un semn daca vrei sa vb. Sper sa intru pe forum mai des dar asa mi-am planificat si acum 2 ani, am redeschis un jurnal si degeaba ca nu l-am frecventat.
Te pup!%%-

Liv86 26 iul 2019 07:31:35

Re: Cu ambitie si perseverenta, inainte!
 
Weekend placut!

Liv86 20 sep 2019 05:58:50

Re: Cu ambitie si perseverenta, inainte!
 
Buna! Cum mai merge cu dieta?


Ora este GMT +2. Ora este acum 16:56:58.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO