forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Ancutzy - un jurnal nou pentru un inceput nou (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/ancutzy-jurnal-nou-inceput-nou-3963.html)

andra_aly 27 mai 2010 21:20:02

Re: Ancutzy - un jurnal nou pentru un inceput nou
 
Citat:

Anterior postat de anca ank love (Post 201985)
Multumesc mult pt incurajare Andra.... mie mi s-a parut a fi un regim de viata super ok... dar deh... fiecare cu organismul lui...in orice caz am reusi tsa il conving si pe logodnicul meu sa se alature luptei...tot 105 kg are si el...a spus ca incepe si el dupa ce trec eu de faza de atac...ca sa observe cum merg treburile
Pupici...sa ne auzim cu bine

>:D< cu placere. daca tie iti place si poti, atunci de ce nu? si poate se pune si iubitul tau pe treaba;) mult succes

anca ank love 28 mai 2010 00:01:19

Re: Ancutzy - un jurnal nou pentru un inceput nou
 
Se va pune si el pe treaba imediat ce isi revine financiar...momentan are aprovizionarea facuta si nu ii permite sa inceapa....cand va putea va schimba macazul.

anca ank love 28 mai 2010 09:41:05

Re: Ancutzy - un jurnal nou pentru un inceput nou
 
A inceput si a doua zi de regim... sunt inca optimista, cantaru arata tot 104 dar astept sa se hotarasca pana maine sa se schimbe. Revin diseara cu meniul pt astazi.

anca ank love 28 mai 2010 09:45:34

Re: Ancutzy - un jurnal nou pentru un inceput nou
 
Am uitat sa va spun ca pe 1 fac o luna de cand am renuntat la fumat....si se simte presiunea mai ales de cand cu regimul....dar sunt ferma si ma mentin pe pozitie....tineti-mi pumnii.

sunshine 28 mai 2010 15:02:07

Re: Ancutzy - un jurnal nou pentru un inceput nou
 
Citat:

Anterior postat de anca ank love (Post 202542)
Sunshine mercic frumos pt incurajare...o sa incep si cu sport, am facut miscare intotdeauna numai ca de aprox un an am pb cu coloana si nu am voie decat fff putin sport si care sa nu implice alergat, sarit, aplecari sau indoiri...deci mai nimic....am un VibroShape care de cand l-am cumparat a stat in cutie....am inceput sa il folosesc de 2 zile
In plus dupa cum am mentionat tin Regimul Dukan sunt la prima faza pana miercuri si nu este indicat efortul fizic.

pt inceput poti sa incepi sa mergi mai mult pe jos, si apoi sa mergi mai alert.
si genoflexiuni, sunt f bune

Citat:

Anterior postat de anca ank love (Post 202931)
Am uitat sa va spun ca pe 1 fac o luna de cand am renuntat la fumat....si se simte presiunea mai ales de cand cu regimul....dar sunt ferma si ma mentin pe pozitie....tineti-mi pumnii.

sttiu cum e cu fumatul. si eu m-am lasa si mi-a fost foarte greu. dar am reusit:)

LoLy 28 mai 2010 17:07:58

Re: Ancutzy - un jurnal nou pentru un inceput nou
 
Ciao Anca! Am venit in vizita in casuta ta noua,dar nu cu mana goala (nu se cuvine),ci cu flori

http://i92.photobucket.com/albums/l2.../flower_24.gif

Pt noi slabute putin mai marisoare in talie e f.indicata bicicleta pt ca de fapt stai sezuta si nu se lasa greutatea corpului pe picioare.Eu am inceput acum 2 luni si ceva in camera cu cea de camera cu burta de 132 cm,iar acum am 115 cm si bineinteles acum ca permite timpul ma duc si pe strada.Am inceput cu 5-10 min pt ca nu rezistam mai mult si pe urma maream timpul.Acum ma duc 6-8 km fara sa ma obosesc
Succes in lupta cu kg! >:D<

anca ank love 28 mai 2010 20:33:02

Re: Ancutzy - un jurnal nou pentru un inceput nou
 
Am revenit cu meniul pe ziua de astazi
Mic Dejun - un iaurt de baut 0,1 % grasime
Gustare - 3 iaurtele cu scortisoara 0,1 % grasime
Pranz - branza de vaca din lapte degresat 0,2% grasime + iaurt degresat 0,1 % grasime
Gustare - 5 masline verzi (nu m-am putut abtine)
Cina - 3 felii piept de pui afumat + 3 feli specialitate piept pui + 3 felii sunca de pui

Cred ca raman la atat .... in functie de ora la care ma bag la somnic o sa mai pap putin peste afumat .
Va pupicesc

anca ank love 29 mai 2010 21:20:07

Re: Ancutzy - un jurnal nou pentru un inceput nou
 
A mai trecut o zi,.....cu bine....sper sa mearga tot asa.....cam asta am papat astazi si chiar nu mi-a fost fomica....e super ok

MD - 100 gr branzica de vaci desarata + 100 gr specialitate piept pui (e super buna- nu stiu daca am voie sa spun firma)
Pranz - un iaurt de baut cu fructe 1 % grasime
Cina - 1 macrou la cuptor scaldar in zeama de lamaie + 1 macrou pe gratar scaldat in sos de usturoi cu iaurt 0,1 % grasime + 200 gr piept de pui la gratar scaldat in sos de usturoi cu iaurt 0,1 % grasime (m-a rasfatat mama-soacra)
Probabil voi mai avea o gustare mai tarziu - un iaurt natural 0,1 % grasime

LoLy 30 mai 2010 13:14:59

Re: Ancutzy - un jurnal nou pentru un inceput nou
 
Vad ca mergi inainte.Felicitari! Tine-o tot asa!

http://i92.photobucket.com/albums/l2...LOWER-8619.gif

anca ank love 30 mai 2010 19:36:55

Re: Ancutzy - un jurnal nou pentru un inceput nou
 
Mercic frumos iubita.....multe kg in minus si tie iti doresc...merg inainte de luni si impreuna cu al meu .... unde's 2 puterea creste.
Te pupic


Ora este GMT +2. Ora este acum 16:48:42.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO