forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   O bubulina plinuta, in devenire o VIITOARE SLABUTA !!! Jurnal Ellenusha! (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/bubulina-plinuta-devenire-viitoare-slabuta-jurnal-ellenusha-5641.html)

Ellenusha 31 iul 2010 10:16:33

Re: O bubulina plinuta, in devenire o VIITOARE SLABUTA !!! Jurnal Ellenusha!
 
Citat:

Anterior postat de minouse (Post 272438)
Buna Elenusha, ce mai faci?
Cum mai merge dieta?


Saluty!!! Fac bine, multumesc ... tu ce faci?
Dieta nu prea merge ca nu prea am avut timp de ea...:( dar sport am mai facut... la mine e greu cu trezitul devreme si in restul zile sunt mai mereu pe drumuri :( trebuie sa ma reorganizez mai bine...sa speram ca va fi bine cat mai curand:*:* pupici

LoLy 31 iul 2010 22:27:55

Re: O bubulina plinuta, in devenire o VIITOARE SLABUTA !!! Jurnal Ellenusha!
 
Citat:

Anterior postat de Ellenusha (Post 273330)

cei drept aveau si ulei si erau copate pe plita....o sa incerc sa-mi fac separat mie si restul sa-si faca cu ulei, dar nu le pot freca cu ulei de masline? cert este ca eu unde m-am documentat despre dieta asta..ca am voie ulei , smantana, cascaval...etc etc.....pupici

Acestea toate ai voie sa le mananci cand ai o masa proteino-lipidica.Vinetele poti sa le mananci si daca le pui ulei,dar NU cu paine,pt ca painea e glucidica.Regula de baza a lui Monti e de nu combina niciodata glucide cu proteino-lipidice

LoLy 01 aug 2010 14:10:11

Re: O bubulina plinuta, in devenire o VIITOARE SLABUTA !!! Jurnal Ellenusha!
 
Daca vrei poti citi la mine in jurnal,al pag.94 un rezumat f.scurt al dietei Monti si in rest gasesti tot de ce ai nevoie aici pe forum,atat cartile in biblioteca,cat si retete la retetar ;)>:D<

minouse 01 aug 2010 17:53:03

Re: O bubulina plinuta, in devenire o VIITOARE SLABUTA !!! Jurnal Ellenusha!
 
Citat:

Anterior postat de Ellenusha (Post 273331)
Saluty!!! Fac bine, multumesc ... tu ce faci?
Dieta nu prea merge ca nu prea am avut timp de ea...:( dar sport am mai facut... la mine e greu cu trezitul devreme si in restul zile sunt mai mereu pe drumuri :( trebuie sa ma reorganizez mai bine...sa speram ca va fi bine cat mai curand:*:* pupici

Imi pare rau s-aud asta :(
Si eu eram tot asa cu trezitul, ma trezeam pe la 1-2 dar am inceput sa-mi pun alarma. iar dupa o saptamana eram in picioare la ora 7 cu sau fara alarma. Dar bine, nu pot spune ca am un program asa aglomerat cum probabil este al tau.
Da trebuie sa te gandesti din ziua antecedenta la un program bine stabilit ca sa nu se mai intample astfel de lucrurui.
Sa speram...bafta :-*

Ellenusha 02 aug 2010 10:19:44

Re: O bubulina plinuta, in devenire o VIITOARE SLABUTA !!! Jurnal Ellenusha!
 
Citat:

Anterior postat de minouse (Post 274128)
Imi pare rau s-aud asta :(
Si eu eram tot asa cu trezitul, ma trezeam pe la 1-2 dar am inceput sa-mi pun alarma. iar dupa o saptamana eram in picioare la ora 7 cu sau fara alarma. Dar bine, nu pot spune ca am un program asa aglomerat cum probabil este al tau.
Da trebuie sa te gandesti din ziua antecedenta la un program bine stabilit ca sa nu se mai intample astfel de lucrurui.
Sa speram...bafta :-*

vai dar eu arunc telefonul, ca asa am incercat si eu sa ma trezesc de 2 sapt cu alarma si o programesc din 30 de min pn mi se face ora mea de trezire si numai pot sa dorm...inca lucrez la asta...tu ce mai faci?:*:** kiss

minouse 02 aug 2010 11:10:03

Re: O bubulina plinuta, in devenire o VIITOARE SLABUTA !!! Jurnal Ellenusha!
 
Citat:

Anterior postat de Ellenusha (Post 274690)
vai dar eu arunc telefonul, ca asa am incercat si eu sa ma trezesc de 2 sapt cu alarma si o programesc din 30 de min pn mi se face ora mea de trezire si numai pot sa dorm...inca lucrez la asta...tu ce mai faci?:*:** kiss

Saracu' telefon :))
Asa faceam si eu numai ca o reprogramam din 15 in 15 si in primele zile am cerut ajutor de la ai casei si-mi dadeau scularea la 7 si nu mai puteam sa ma culc la loc ca nu ma lasau sub nici o forma :D, dar apoi a mers decat cu alarma :)

Eu sunt bine, a, facut de dimineata tae-bo si ma gandeam sa mai fac niste aerobic, dar am asa o lene pe mine :D Sa spun sincer imi vine sa ma bag in pat si sa dorm nonstop, iar asta-i cam ciudat ca de-obicei sunt plina de energie. Da' deh, oricine are zile mai proaste :D
Dar tu cum te mai simti?

Ellenusha 03 aug 2010 00:07:39

Re: O bubulina plinuta, in devenire o VIITOARE SLABUTA !!! Jurnal Ellenusha!
 
Citat:

Anterior postat de LoLy (Post 273985)
Daca vrei poti citi la mine in jurnal,al pag.94 un rezumat f.scurt al dietei Monti si in rest gasesti tot de ce ai nevoie aici pe forum,atat cartile in biblioteca,cat si retete la retetar ;)>:D<

multumesc frumos. am intrat, am notat...ce mai ramane de facut?!?!! Bineinteles DE RESPECTAT :*:*:* am citit ca ai si o problema de sanatate , sper sa te faci cat mai repede bine si iti multumesc ca mai postezi in jurnalul meu :*:*kiss

Ellenusha 03 aug 2010 00:12:56

Re: O bubulina plinuta, in devenire o VIITOARE SLABUTA !!! Jurnal Ellenusha!
 
Citat:

Anterior postat de minouse (Post 274776)
Saracu' telefon :))
Asa faceam si eu numai ca o reprogramam din 15 in 15 si in primele zile am cerut ajutor de la ai casei si-mi dadeau scularea la 7 si nu mai puteam sa ma culc la loc ca nu ma lasau sub nici o forma :D, dar apoi a mers decat cu alarma :)

Eu sunt bine, a, facut de dimineata tae-bo si ma gandeam sa mai fac niste aerobic, dar am asa o lene pe mine :D Sa spun sincer imi vine sa ma bag in pat si sa dorm nonstop, iar asta-i cam ciudat ca de-obicei sunt plina de energie. Da' deh, oricine are zile mai proaste :D
Dar tu cum te mai simti?

daaaa, saracul ca-i plang si eu de mila ca ma poate suporta=))
Este ceasul 1 , de la 22 ma chinui sa dorm...iar la noi e o calduraaaa ,pfff...cu dieta ...merge bine..nu disper ca nu se misca acul ala de la cantar dar am zis ca o sa ma duc la o farmacie si sa ma cantaresc acolo in schimb miscare...numai fac tae-bo sa zumba...ptr ca merg destul de mult pe jos incat ma simt atat de obosit si fara nici un chef...dar in sufletul meu ceva ma impinge sa le fac...dar lenea asta...sper sa termin cu alergaturile si sa ma apuc de alergt si dimineata pe faleza, dar singura...nu are nici un farmec...dar trebuie sa-mi i-au inima in dinti...si stii tu melodia aia... TOTUL VA FI BINE >:) epaaa :D...te-am tzucat ca am luat-o rara ma duc sa dorm ca la 6 trezirea ....:*:*:* ne auzim maine
P.s. Adica azi :P dar mai tarziu putin...ce vream sa iti spun, nu cumva lenea ti se trage ca mai ai un pic de vacanta si incepi scoala:D:D :*:*:* Noapte buna

minouse 03 aug 2010 11:34:01

Re: O bubulina plinuta, in devenire o VIITOARE SLABUTA !!! Jurnal Ellenusha!
 
Citat:

Anterior postat de Ellenusha (Post 275760)
daaaa, saracul ca-i plang si eu de mila ca ma poate suporta=))
Este ceasul 1 , de la 22 ma chinui sa dorm...iar la noi e o calduraaaa ,pfff...cu dieta ...merge bine..nu disper ca nu se misca acul ala de la cantar dar am zis ca o sa ma duc la o farmacie si sa ma cantaresc acolo in schimb miscare...numai fac tae-bo sa zumba...ptr ca merg destul de mult pe jos incat ma simt atat de obosit si fara nici un chef...dar in sufletul meu ceva ma impinge sa le fac...dar lenea asta...sper sa termin cu alergaturile si sa ma apuc de alergt si dimineata pe faleza, dar singura...nu are nici un farmec...dar trebuie sa-mi i-au inima in dinti...si stii tu melodia aia... TOTUL VA FI BINE >:) epaaa :D...te-am tzucat ca am luat-o rara ma duc sa dorm ca la 6 trezirea ....:*:*:* ne auzim maine
P.s. Adica azi :P dar mai tarziu putin...ce vream sa iti spun, nu cumva lenea ti se trage ca mai ai un pic de vacanta si incepi scoala:D:D :*:*:* Noapte buna

Of aici parca nu-i asa cald, n-am fost niciodata o fana a caldurii exagerate :(
Ai cantar la farmacie? Asta-i bine, poate-o fi si mai exact si vezi daca e cumva vreo diferanta intre ce-ti spune al tau si cel de la farmacie :)
Cred ca lucrul important este sa faci miscare, nu conteaza daca-i alergat, tae-bo, zumba sau chiar o plimbare care-ti poate parea nesemnificativa dar cu siguranta te ajuta in lupta cu kilogramele :)
Singura nici mie nu mi-ar veni s-alerg :( Mi se pare ciudat cand trebuie sa alerg singura :D
Draguta melodia :D
PS: Sa stii ca la asta nu m-am gandit, dar s-ar putea sa ai dreptate. :P
Cand ma gandesc ca aproape a trecut vacanta am asa o senzatie de tristete(ca va urma un stres: invatat, teme, proiecte etc.), dar in acelas timp si o senzatie de bucurie(ma revad cu colegii, o sa gasesc mai multe lucruri de facut :) )

ras_cristalin 10 aug 2010 21:28:25

Re: O bubulina plinuta, in devenire o VIITOARE SLABUTA !!! Jurnal Ellenusha!
 
Citat:

Anterior postat de Ellenusha (Post 275760)
daaaa, saracul ca-i plang si eu de mila ca ma poate suporta=))
Este ceasul 1 , de la 22 ma chinui sa dorm...iar la noi e o calduraaaa ,pfff...cu dieta ...merge bine..nu disper ca nu se misca acul ala de la cantar dar am zis ca o sa ma duc la o farmacie si sa ma cantaresc acolo in schimb miscare...numai fac tae-bo sa zumba...ptr ca merg destul de mult pe jos incat ma simt atat de obosit si fara nici un chef...dar in sufletul meu ceva ma impinge sa le fac...dar lenea asta...sper sa termin cu alergaturile si sa ma apuc de alergt si dimineata pe faleza, dar singura...nu are nici un farmec...dar trebuie sa-mi i-au inima in dinti...si stii tu melodia aia... TOTUL VA FI BINE >:) epaaa :D...te-am tzucat ca am luat-o rara ma duc sa dorm ca la 6 trezirea ....:*:*:* ne auzim maine
P.s. Adica azi :P dar mai tarziu putin...ce vream sa iti spun, nu cumva lenea ti se trage ca mai ai un pic de vacanta si incepi scoala:D:D :*:*:* Noapte buna

Buna Ellenusha :)
Daca-mi permiti sa te sfatuiesc... mai bine faci zumba decat sa mergi pe jos. Nu slabesti de la miscare usoara, ci de la cardio :D
Asa e... totul va fi bine :) si daca ai ocazia sa alergi pe faleza, fa-o ! :D Macar din razbunare pentru cele care nu pot :))


Ora este GMT +2. Ora este acum 17:18:41.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO