forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   De la capat, iar (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/capat-iar-12753.html)

stefs 04 mai 2018 17:40:33

Re: De la capat, iar
 
Astazi a fost ziua 5 de detox. Cel mai important, am scapat de balonarile dela care nu scapam cu nimic. Incerc sa o mai tin si in weekend. De luni imi propun diso cu care sunt obisnuita si-am tinut-o, cu rezultate, 3+3. M-am simtit bine, nu mi-a lipsit nimic si daca tin bine minte si atunci scapasem de balonari. In plan ar fi si step aerobic, dar nu stiu cum si cand - vin cam rupta de la munca. O solutie sigur este si-am s-o gasesc eu - ca sunt fata isteata, ce naiba:P
Azi doar 4km, exact ca ieri

stefs 05 mai 2018 11:12:29

Re: De la capat, iar
 
Dimineata, 81kg. Ma simt foarte bine, fizic,dar mi-e cam foame. Cred ca intru pe salate de azi. De doua zile am o stare proasta, nu-mi place ce vad in oglinda si in loc sa ma bucur de rezultate si de decizia ca am inceput schimbarea, ma simt cam trista asa. Sper sa treaca, altfel raman fara motivatie.

Axenya 05 mai 2018 14:56:53

Re: De la capat, iar
 
Citat:

Anterior postat de stefs (Post 1439427)
Dimineata, 81kg. Ma simt foarte bine, fizic,dar mi-e cam foame. Cred ca intru pe salate de azi. De doua zile am o stare proasta, nu-mi place ce vad in oglinda si in loc sa ma bucur de rezultate si de decizia ca am inceput schimbarea, ma simt cam trista asa. Sper sa treaca, altfel raman fara motivatie.


o fi un simptom premestrual?
O salata e o alegere buna ;)

stefs 05 mai 2018 18:15:27

Re: De la capat, iar
 
Citat:

Anterior postat de Axenya (Post 1439429)
o fi un simptom premestrual?
O salata e o alegere buna ;)

Nu e. Eram foarte obosita. Am dormit bine la amiaza si m-am trezit tare ok. Acum, pe seara, tot hrisca am mancat fiindca nu mai aveam senzatia aceea de foame. Si s-au facut 6 zile. Gata. Maine ma opresc. M-am trezit si ma gandeam ca uite, atatea zile doar cu hrisca, fara paine, fara dulciuri, fara excese-deci se poate, sigur ca se poate. Si sigur ca nu e totul in zadar. Deci schimbam strictetea cu grija pe termen-sper-cat mai lung. Cu sportul la fel, incep cu exercitii usurele, fiindca inainte faceam exces de zel si incepeam cu cele mai grelute care, bineinteles ca ma omorau si renuntam dupa doua zile.
Am inteles dupa ani de zile ca totul vine incet, si tot ce pot face e sa ma disciplinez.

stefs 06 mai 2018 08:41:21

Re: De la capat, iar
 
Gata cu detoxul. Au fost 6 zile in care am alungat 3,7kg, 6cm din colacel si 12 cm din talie.
Cel mai important: am realizat ca mi-a fost muuuult mai usor sa nu mananc chestii nocive fiindca mi-am setat mintea (involuntar, mi-am dat seama de lectia invatata la final) pe lucrurile pe care am voie sa le mananc, si nu pe cele pe care nu am voie sa le mananc. Asta e de tinut minte.
Cateva zile vreau sa mananc doar fructe si legume. Asa, de iesire din detox. Vreo 3 zile, apoi dupa ele am sa vad daca am sa simt nevoia de carne, oua etc.

stefs 07 mai 2018 17:58:00

Re: De la capat, iar
 
Ziua 2 de diso 3+3, vegetale. Am mancat fructe, salate si putin orez. Azi dimineata m-am simtit slabuta la burtica:)), apoi parca tot am avut o piatra in mine, ca inainte. Daca ar fi o alegere strict dupa gust si pofte, cred ca as renunta la ele si-as manca numai hrisca toata viata:)). Dar mai astept cateva zile pana mi se da organismul.
Aaa, azimi-am cumparat stepper, ca cel de anul trecut din palet ... nu mai stiu pe unde e:D

Axenya 07 mai 2018 20:41:14

Re: De la capat, iar
 
Uuu o noua jucarie! frumos!
L-ai probat? cum e ?
Imi amintesc de stepper-ul pe care il facuse sotul tau..parca la un mom. dat ii reglase si inaltime. ..Imi amintesc ptr ca din momentul ala am improvizat un stepper dintr( un scaun mic tip bancuta pe care il aveam in casa ptr nepotica mea..Il mai folosesc si acum, cu exceptia zilelor cand vine nepotica in vizita .:))Poate e timpul sa imi cumpar si eu unul si sa il las ei... intreg, asa cum l-a decorat..cu stikere cu Mini si Miky ..

stefs 09 mai 2018 18:55:18

Re: De la capat, iar
 
Stepperul e ok, pare rezistent, cu toate ca nu l-am testat in adevaratul sens al cuvantului. L-am luat pe cel mai ieftin, la 80 de lei, findca nu inteleg de ce ar da cineva 500 ! de lei pt o chestie de plastic. N-am apucat sa fac nimic fiindca bineinteles ca am racit x-( si abia pot respira cand stau locului.
Dar am mancat corect macar. Mai stau vreo zi-doua sa vad ca imi revin si apoi am sa incep si cu stepperul

stefs 10 mai 2018 20:40:59

Re: De la capat, iar
 
12.000 de pasi azi. Mancat piept de pui si putin cas. Am mancat cam putintel azi, fara sa fie asta scopul. N-a fost timp, nu mi-a trebuit mai mult la momentul mesei, apoi oboseala, si gata ziua.

stefs 12 mai 2018 15:12:09

Re: De la capat, iar
 
N-am mai scris ceva ca lumea de zile intregi. Fiindca nu am mai avut cu ce sa ma laud, sa zic asa. Dupa detoxifiere, cand am inceput sa mananc normal (disociata) am luat inapoi cateva sute de grame, apoi dupa o saptamana de diso am inceput sa scap de ele, dar abia am ajuns de la ce am plecat. Mi se pare firesc sa se fi intamplat asa, am luat-o calm si natural. Am avut cateva momente de frustrare dar nu e posibil sa arate cantarul in minus chiar in fiecare zi, asa ca spre deosebire de alte dati cand renuntam, m-am calmat si am invatat sa am rabdare.
Maine reiau vegetalele. Nu mai stiu ce sa mananc zilele astea,si ma cam enerveaza. Mai mult, mi-e mai usor si ma simt mult mai bine la carne&co decat la legume&co, si ma mir ca in anii trecuti parca era invers -sau nu mai tin eu minte bine.
Cel mai important: ma simt bine. Azi mergeam pe strada (repejor tare, in ritm cu muzica din casti) si nu ma simteam greoaie, ci parca alergam, zburam. Poate e prostesc,dar asa ma simteam.
Acusica inaugurez stepperul,sa vad cum mai pot face fata la un amtrenament :))


Ora este GMT +2. Ora este acum 03:05:27.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO