forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Ein neues Leben (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/ein-neues-leben-12741.html)

lidiuta 16 iul 2017 15:45:07

Re: Ein neues Leben
 
Incearca fulgii de hrisca..au gust de nuca.:x

Zoe 16 iul 2017 18:36:30

Re: Ein neues Leben
 
Am mîncat, așa e :)) și parţial de grîu

ADINAadinutza 17 iul 2017 11:34:31

Re: Ein neues Leben
 
Dragi fetite frumoase, astazi m-am trezit ultra fericita pentru ca domnul cantar mi-a aratat din nou -500 kg (53.8 kg) :x. Si in plus, azi e ultima zi de munca, de maine sunt in concediu de odihna pana la sfarsitul lunii!
Meniul pe ieri:
MD: 2 cafele+ceai verde cu miere
P: 2 covrigi bavarezi mari cu unt si rosii
C: supa de fasole boabe(aproape 2 farfurii mari) cu 2 felii de paine de secara prajite+o felie de pepene rosu
G3: ceai de slabit
Voi ce mai faceti? >:D<

ADINAadinutza 17 iul 2017 11:51:09

Re: Ein neues Leben
 
ajutoooor, nu stiu ce sa pap astazi, parca nu am pofta de nimic doar de cafea :( poate imi dati voi niste idei bune

Zoe 17 iul 2017 12:21:27

Re: Ein neues Leben
 
salată cu fasole boabe/năut/paste?
eu mâine seară îmi fac chiftele marinate cu piure, nu ştiu dacă te coafează :))
iar azi am somon pe grătar şi dovlecei + zucchini aşijderea, iar pe seară pepene

lidiuta 17 iul 2017 12:36:56

Re: Ein neues Leben
 
Am făcut chiftele neprăjite, folosind doar câteva picături de ulei de rapiţă, în oală din aceea stone legend, au ieşit foarte bune, ca pe grătar.
Pepenele îmi place şi mie; în rest...o friptură cu salată nu te încântă? Aşa am mâncat eu de prânz. Sau hummus, fasole bătută, sau omletă cu de toate. Uneori mănânc paste din grâu dur cu telemea.

adinico 21 iul 2017 13:48:48

Re: Ein neues Leben
 
concediu placut! te asteptam cu amintiri faine in bagaje :)

adinico 21 iul 2017 13:50:09

Re: Ein neues Leben
 
Citat:

Anterior postat de lidiuta (Post 1433491)
Am făcut chiftele neprăjite, folosind doar câteva picături de ulei de rapiţă, în oală din aceea stone legend, au ieşit foarte bune, ca pe grătar.
Pepenele îmi place şi mie; în rest...o friptură cu salată nu te încântă? Aşa am mâncat eu de prânz. Sau hummus, fasole bătută, sau omletă cu de toate. Uneori mănânc paste din grâu dur cu telemea.

:x:x:x bune idei Lidiuta!>:D<

ADINAadinutza 09 aug 2017 09:35:40

Re: Ein neues Leben
 
Buna fetelor! am fost in concediu in Romania, de cateva zile m-am reintors dar numai nu am reusit sa imi fac timp ca sa intru pe site! Am fost destul de cuminte saptamanile trecute, am mancat de toate ( si cand zic de toate, ma refer orice mi-a trecut prin cap :)) ) dar cu masura. Am fost si la bunica si am stat la ea un pic, stiti cum sunt bunicile si gatesc tot ce vrei si ce nu vrei si daca nu mananci se mai si supara :)) Am ajuns acasa cu 54.0 kg, e bine si ma mentin dar nu stiu de acum incolo ce tactica sa aplic, mi-as dori foarte mult pana la nunta verisoarei mele la care voi fi domnisoara de onoare sa mai slabesc 5 kg. Totusi nu sunt dispusa la ceva extrem si sport nu fac, decat mici plimbari si inot din cand in cand. Mai este exact o luna pana la nunta ei, 5 kg intr-o luna oare ar fi cam mult?

butterfly30 09 aug 2017 11:23:19

Re: Ein neues Leben
 
Sincer, la kg tale mi se pare imposibil 5 kg intr-o luna. Mai degraba 2. Succes!


Ora este GMT +2. Ora este acum 02:11:59.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO