forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Ema's Diary (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/emas-diary-11785.html)

mariana34 10 ian 2013 15:39:43

Re: Ema's Diary
 
Buna, draga Ema!:)
Ma bucur ca ai fost rasfatata, asa si trebuie, ca deh, o data pe an este ziua ta.;) Sa porti cu placere bijuteriile si sa te simti mereu iubita!
Multumesc pentru ceai, eu m-am servit.
Eu deocamdata nu am facut sport, ca abia am reusit sa mananc, dar mai stau un pic si de voie, de nevoie, am sa fac:>
Spor si tie!

Adina14 10 ian 2013 16:07:58

Re: Ema's Diary
 
Citat:

Anterior postat de losefat (Post 1201676)
https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.n...77105930_n.jpg

Buna draga jurnalule, dragele mele,
va multumesc tuturor ptr. urarile frumoase de ieri...am fost impresionata si emotionata...:x
Ieri a fost o zi frumoasa...insa agitata...pana la urma a fost super k!Fetele m-au rasfatat...seara m-au asteptat cu trandafiri rosii, sotul cu orhidee...tort si un set de bijuteri...m-am emotionat fff tare si m-am simtit atat de iubita!
Nu vb. de mancare...nu are rost...am mancat mult si caloric...insa ieri am avut voie ;;)
De azi incep in forta si vreau sa fac sport min 30 min!
Muuultumesc tuturor...ma bucur ca v-am cunoscut sunteti deosebite! >:D<:-*

Ma bucur din tot sufletul ca te.ai simtit bine ieri, Ema >:D< Sa le porti sanatoasa bijuteriile!

rozica1965 10 ian 2013 19:28:30

Re: Ema's Diary
 
LA MULTI ANI Ema!!!!!!! Sanatate si tot ce iti doresti!!!!!!:-*
http://www.florariaimperial.ro/wp-co...rimavara-8.jpg

losefat 11 ian 2013 17:48:46

Re: Ema's Diary
 
https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.n...12429412_n.png

Muuuultumesc, mama! :x

losefat 12 ian 2013 12:50:15

Re: Ema's Diary
 
Ptr. concursul...Clubul Rotunjioarelor...meniurile mele...mentionez ca unele alimente nu sunt exact ceea ce am consumat eu...iar cantitatile sunt aprox....

CALORII INGERATE
Mic dejun, ora 12:20
Lapte semidegresat 1,5% grasime UHT, Milli, 200ml - 88 calorii, 6.4 proteine, 3 grasimi, - colesterol, 9 carbohidrati, 0 fibre, - sodiu, 9 zaharuri
Fulgi de ovaz, Sanovita, 30g - 106 calorii, 4.1 proteine, 2.1 grasimi, - colesterol, 17.6 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri

Gustare 1, ora 12:20
Cafea cu lapte, Anorien, 200ml - 11 calorii, 1 proteine, 0 grasimi, - colesterol, 1.2 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri

Prânz, ora 12:21
Pizza, 300g - 792 calorii, 35.7 proteine, 28.5 grasimi, 63 colesterol, 97.8 carbohidrati, 5.1 fibre, 1605 sodiu, 12 zaharuri
Tiramisu, Dolci, 100g - 193 calorii, 4.3 proteine, 4.3 grasimi, - colesterol, 34.3 carbohidrati, - fibre, 0 sodiu, - zaharuri

Gustare 2, ora 12:22
Suc natural de mere, 200ml - 94 calorii, 0.2 proteine, 0.2 grasimi, 0 colesterol, 23.4 carbohidrati, 0.2 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri

Cina, ora 12:22
Tiramisu, Dolci, 100g - 193 calorii, 4.3 proteine, 4.3 grasimi, - colesterol, 34.3 carbohidrati, - fibre, 0 sodiu, - zaharuri
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1477 calorii, (mic)56 proteine, 42.4 grasimi, 63 colesterol, (mult)217.6 carbohidrati, 5.3 fibre, 1605 sodiu, 21 zaharuri

ACTIVITATI FIZICE
Metabolism bazal - 1260 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1260 calorii


CALORII INGERATE
Mic dejun, ora 12:39
Cafea cu lapte, Anorien, 200ml - 11 calorii, 1 proteine, 0 grasimi, - colesterol, 1.2 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri
Lapte semidegresat 1,5% grasime UHT, Milli, 250ml - 110 calorii, 8 proteine, 3.8 grasimi, - colesterol, 11.3 carbohidrati, 0 fibre, - sodiu, 11.3 zaharuri
Fulgi de ovaz, Sanovita, 30g - 106 calorii, 4.1 proteine, 2.1 grasimi, - colesterol, 17.6 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri

Gustare 1, ora 12:39
Portocale, 300g - 141 calorii, 2.7 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 35.1 carbohidrati, 7.2 fibre, 0 sodiu, 28.2 zaharuri

Prânz, ora 12:43
Fasole uscata cu carnati, 200g - 576 calorii, 31.6 proteine, 16.6 grasimi, - colesterol, 69.2 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri

Gustare 2, ora 12:38
Seminte floarea soarelui, fara sare, Star Naturals, 30g - 156 calorii, 9 proteine, 13.2 grasimi, - colesterol, 7.2 carbohidrati, 3.8 fibre, 0.9 sodiu, 0.2 zaharuri

Cina, ora 12:38
Iaurt dietetic 0.1% grasime, Pilos, 400g - 136 calorii, 14.4 proteine, 0.4 grasimi, - colesterol, 18.4 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri
Piept de pui afumat, Caroli, 40g - 44 calorii, 8.4 proteine, 0.6 grasimi, 0 colesterol, 1 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1280 calorii, 79.2 proteine, 36.7 grasimi, 0 colesterol, (mult)161 carbohidrati, 11 fibre, 0.9 sodiu, 39.7 zaharuri

ACTIVITATI FIZICE
Aerobica, impact major, 50min - 338 calorii
Metabolism bazal - 1260 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1598 calorii

CALORII INGERATE
Mic dejun, ora 12:24
Lapte semidegresat 1,5% grasime UHT, Milli, 200ml - 88 calorii, 6.4 proteine, 3 grasimi, - colesterol, 9 carbohidrati, 0 fibre, - sodiu, 9 zaharuri
Fulgi de ovaz, Sanovita, 25g - 88 calorii, 3.4 proteine, 1.8 grasimi, - colesterol, 14.7 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri
Cafea cu lapte, Anorien, 200ml - 11 calorii, 1 proteine, 0 grasimi, - colesterol, 1.2 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri

Gustare 1, ora 12:25
Portocale, 300g - 141 calorii, 2.7 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 35.1 carbohidrati, 7.2 fibre, 0 sodiu, 28.2 zaharuri

Prânz, ora 12:27
Ciorba de porc, VAmedeea, 250g - 108 calorii, 8.5 proteine, 6.3 grasimi, - colesterol, 3.8 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri
Carne de porc semi-grasa, 100g - 212 calorii, 29.3 proteine, 9.7 grasimi, 86 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri

Gustare 2, ora 12:30
Seminte floarea soarelui, fara sare, Star Naturals, 30g - 156 calorii, 9 proteine, 13.2 grasimi, - colesterol, 7.2 carbohidrati, 3.8 fibre, 0.9 sodiu, 0.2 zaharuri

Cina, ora 12:33
Iaurt dietetic 0.1% grasime, Pilos, 400g - 136 calorii, 14.4 proteine, 0.4 grasimi, - colesterol, 18.4 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri
Clatite (pancake), simple, amestec (mix) uscat, complet (include si lapte batut), 120g - 452 calorii, 12.1 proteine, 5.9 grasimi, 25.2 colesterol, 85.6 carbohidrati, 3.2 fibre, 1458 sodiu, - zaharuri
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1392 calorii, 86.8 proteine, 40.3 grasimi, 111.2 colesterol, (mult)175 carbohidrati, 14.2 fibre, 1458.9 sodiu, 37.4 zaharuri

ACTIVITATI FIZICE
Aerobica, impact major, 60min - 406 calorii
Metabolism bazal - 1260 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1666 calorii

coco23 12 ian 2013 13:28:48

Re: Ema's Diary
 
La multi ani, scumpa mea:x! ce cadouri ai primit?:)

losefat 12 ian 2013 13:32:08

Re: Ema's Diary
 
Citat:

Anterior postat de coco23 (Post 1203421)
La multi ani, scumpa mea:x! ce cadouri ai primit?:)

Multumesc draga mea! :-*
Am primit florii, tort si un set de bijuterii de argint fff frumos ;;)...numai de la familie...eu de cand am fetele nu ma mai sarbatoresc!

losefat 12 ian 2013 18:48:29

Re: Ema's Diary
 
Regulament!Mesajul il posrez aici ca il gasesc mai usor...


Ok sweetharts, de azi incepe saptamana in care eu calculez punctele voastre.

Asadar:

I - fiecare isi salveaza meniurile la sectiunea "meniuri", cine nu - avem o singura exceptie mi se pare, Andreea (Polux) - le scrie aici zilnic dar si le calculeaza punctele sambata, la raport. Eu voi verifica oricum.


II - de azi incepem o noua saptamana asa ca veti avea masa de pofta intr-o zi la alegere (felul I + desert). DUMINICA (adica maine) de preferat (regulament).


III - vom calcula cu report. Adica:

Pentru cele 4 zile (Marti, Miercuri, Joi, Vineri) = 5p <=> s-au slabit 600g.

ex1: sapt. asta s-a slabit 800g. (mai mult de 600g)
azi: -600g = 5p.
600g se trec in tabel, 200g se reporteaza pe saptamana viitoare.

ex2: sapt. asta s-a slabit 500g. (mai putin de 600g)
azi: -500g = 0p.
500g se reporteza pe saptamana viitoare.

ex3: sapt. asta s-a ingrasat 300g.
azi: +300g = 0p.
300g se reporteaza pe saptamana viitoare.
=> daca in 19 ian: +700g => -5p.


V - la Raport sambata, 19 ian. - pentru zilele: 12ian-18ian (inclusiv) Adica : Sambata (azi), Duminica, Luni, Marti, Miercuri, Joi, Vineri.

Veniti strict si la obiect ca si cum completati un formular: EXACT CA MAI JOS, DUPA ACELASI MODEL SA CITESC LA FIECARE MESAJ!

MENIURI = zile*meniu (>1000kcal si sanatos) = CALCULATI punctele + precizarea zilei in care ati mancat masa de pofta.
SPORT = cate minute (minim 150) = CALCULATI punctele
KG = AM SLABIT "x kg." / AM STAGNAT / M-AM INGRASAT "x kg." = CALCULATI punctele

Atat.


VI - adaugati mesajul asta la favorite pentru ca eu nu mai repet.

anes 12 ian 2013 19:38:18

Re: Ema's Diary
 
Facem o imitatie de concurs si la 9 1/2 saptamani pentru jeansii preferati ... dar de departe nu e asa de strict. Eu n-as avea timp de asta ... :) asa ca noi mai langsam:P
Ei, am uitat sa va doresc mult suuces!

rozica1965 13 ian 2013 18:57:19

Re: Ema's Diary
 
Ema.....un sfat pe care il stii sigur........reduce carbo aia......altfel.......:-/

losefat 13 ian 2013 21:44:29

Re: Ema's Diary
 
Citat:

Anterior postat de rozica1965 (Post 1203995)
Ema.....un sfat pe care il stii sigur........reduce carbo aia......altfel.......:-/

Rozi...stiu...of, si parca nu ma satur fara carbo :(
Trebuie saptamana asta sa fiu mai atenta ca azi iara am exagerat cu ei...uf:((
Citat:

Anterior postat de anes (Post 1203599)
Facem o imitatie de concurs si la 9 1/2 saptamani pentru jeansii preferati ... dar de departe nu e asa de strict. Eu n-as avea timp de asta ... :) asa ca noi mai langsam:P
Ei, am uitat sa va doresc mult suuces!

Sper sa rezist...ideea e ca eu asa stricta nu prea mai sunt...ma multumesc cu max 2 kg pe luna...si imi mai permit si mici placeri culinare ;)
Muuultumesc...eu nu aspir la premiu...imi e suficient ca ma motiveaza mai ales la sport...acolo incepusem sa stagnez!
O saptamana minunata dragele mele!
>:D<:-*

losefat 13 ian 2013 21:46:09

Re: Ema's Diary
 
''Eu sunt femeie.
Sunt oglinda părinților mei, sunt parfumul iubirii, sunt dorința de a ierta, sunt mozaicul greșelilor, sunt om.
Recunosc, adorm plângând, mă ascund și mă regăsesc printre amintiri frumoase.
Recunosc, iubesc îmbrățișările sincere, oamenii frumoși, prietenia, serile lângă cei dragi, momentele răsfățate.
Recunosc, deseori aș zace zile întregi dar încerc să-mi dau seama că a renunța nu este o soluție.
Recunosc, sunt complicată și deseori aș vrea să-ți spun lucruri de care îmi este rușine, să-ți povestesc stări și gânduri mult prea complicate.
Recunosc, îmi este dor de ce eram, ce iubeam și ce-mi doream cândva.
Recunosc, îmi este frică uneori deși știu că te am pe tine.
Recunosc, am crezut în basme, m-am visat mireasă, m-am jucat cu sentimente proprii și n-am vrut să rănesc pe cineva.
Recunosc, sunt un om cu principii sănătoase și deseori uit să mai trăiesc clipa.
Recunosc, știu să-mi asum responsabilitățile, deși acestea desenează pe chipul sufletului trăsături care nu-mi aparțin.
Recunosc, mă transform și deseori aș vrea să plec, apoi aș vrea să mă întorc și într-un final decid să rămân.
Recunosc, te-aș lua cu mine dar îmi este teamă să nu te pierd pe drum, când nesiguranța mă cucerește și am nevoie ca tu să rămâi lângă mine, deși meriți mai mult.
Recunosc, sunt egoistă când iubesc deși știu că un om nu-l poți lega de propriul tău destin.''

Maria Cristiana Tudose

losefat 14 ian 2013 19:28:16

Re: Ema's Diary
 
https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.n...92963655_n.jpg

Minunat!:x

losefat 18 ian 2013 19:18:30

Re: Ema's Diary
 
Buna fetelor...buna draga jurnalule...am cam neglijat casuta...
insa acum vin sa pove ce am facut zilele astea...mai exact de ieri am cam mancat aiureli...am tot gustat ai si aia...in genere am pofta de dulce...ma sperii de mine cu ce pofta ma arunc asupra lor!:((
Asta e nu ma mai chinui...am impresia ca sunt satula de strictetia alimentatiei sanatoase si grija asta constanta...ce, cat, cum...cate calorii are...cum sa le combin...cand...a devenit tare epuizant...cred ca de fapt am cedat psihic...:((...imi e ciuda pe mine...ma sperie ideea de a tine toata viata cura...ma deprima...
Cam asta e starea mea...nu una roz...desi ar fi la cate dulciuri am mancat...

anes 18 ian 2013 21:15:45

Re: Ema's Diary
 
Auzi mai draga, dar ce are rozul cu dulciurile? Ha? Ca e clar ca se inchide un cerc vicios la tine ... of da, te inteleg din pacate! ... mananci dulce, ai o secunda de satisfactie/fericire zpine-i cum doresti, iar apoi te apuca niste mustrari, dar niste mustrari, de te autotorturezi efectiv!
Na si, mai e ceva, parca nu stiai cu vin si stari deprsive si de lehamite in perioada X ...
Si mai ceva tra sa te intreb, mai trecu o sapt si noi ce facuram ca nu ne vazuram ... cum rezolvam problemu ast? Asta chestie importanta!
No si mai vin si cu o imbratisare elefanteasca http://home.mira.net/~zosens/rc_elephant_hug.gif

Adina14 18 ian 2013 22:16:08

Re: Ema's Diary
 
Citat:

Anterior postat de losefat (Post 1207652)
Buna fetelor...buna draga jurnalule...am cam neglijat casuta...
insa acum vin sa pove ce am facut zilele astea...mai exact de ieri am cam mancat aiureli...am tot gustat ai si aia...in genere am pofta de dulce...ma sperii de mine cu ce pofta ma arunc asupra lor!:((
Asta e nu ma mai chinui...am impresia ca sunt satula de strictetia alimentatiei sanatoase si grija asta constanta...ce, cat, cum...cate calorii are...cum sa le combin...cand...a devenit tare epuizant...cred ca de fapt am cedat psihic...:((...imi e ciuda pe mine...ma sperie ideea de a tine toata viata cura...ma deprima...
Cam asta e starea mea...nu una roz...desi ar fi la cate dulciuri am mancat...

Ema, imi pare rau ca treci printr.o perioada mai grea... Trebuie sa iti acorzi putin timp liber, sa te linistesti si sa iti stabilesti cu exactitate scopul tau fiindca daca vrei sa slabesti, trebuie sa fii 100% implicata in acest proces.
E normal sa fie astfel de zile, saptamani, luni, cand nu mai suporti nimic si tot ce vrei e sa scapi de dieta. Te inteleg perfect...Dar iti spun din proprie experienta ca ajungi sa adori stilul de viata sanatos dupa un timp!Am aproape doi ani de cand ma "chinui" sa fac schimbari la alimentatie, la programul de sport, la mentalitate, la tot. Dar nu mai deranjeaza lucrul asta. Ce ar fi daca totul ar ramane roz, cum spui tu? Ne.am plictisi la un moment dat, pe bune :))
Adica altfel e sa lucrezi foarte mult pentru un lucru si apoi sa il obtii fata de a.l primi gratis. Il apreciezi mai mult cand stii cat te.ai luptat pentru el.
Daca ne angajam intr.o astfel de calatorie, nu mai poate fi o cale de intoarcere.Avem continuu de invatat cate ceva pentru ca si corpurile noastre sunt intr.o continua schimbare.
Nu lasa acele ganduri negative sa te copleseasca!Oricand poti sa o iei de la inceput, insa tine cont de faptul ca odata cu trecerea timpului...iti va fi mai greu sa spui "start" din nou. :)
Vino si spune.ti aici of.ul ori de cate ori ai nevoie! >:D<
Haide, capul sus! Imagineaza.ti cat de bine va fi cand iti vei atinge target.ul, cum te vei satura la un moment dat sa primesti complimente.
http://25.media.tumblr.com/tumblr_m1...bxu4o1_500.png

losefat 19 ian 2013 10:01:13

Re: Ema's Diary
 
Citat:

Anterior postat de Adina14 (Post 1207791)

Ema, imi pare rau ca treci printr.o perioada mai grea... Trebuie sa iti acorzi putin timp liber, sa te linistesti si sa iti stabilesti cu exactitate scopul tau fiindca daca vrei sa slabesti, trebuie sa fii 100% implicata in acest proces.
E normal sa fie astfel de zile, saptamani, luni, cand nu mai suporti nimic si tot ce vrei e sa scapi de dieta. Te inteleg perfect...Dar iti spun din proprie experienta ca ajungi sa adori stilul de viata sanatos dupa un timp!Am aproape doi ani de cand ma "chinui" sa fac schimbari la alimentatie, la programul de sport, la mentalitate, la tot. Dar nu mai deranjeaza lucrul asta. Ce ar fi daca totul ar ramane roz, cum spui tu? Ne.am plictisi la un moment dat, pe bune :))
Adica altfel e sa lucrezi foarte mult pentru un lucru si apoi sa il obtii fata de a.l primi gratis. Il apreciezi mai mult cand stii cat te.ai luptat pentru el.
Daca ne angajam intr.o astfel de calatorie, nu mai poate fi o cale de intoarcere.Avem continuu de invatat cate ceva pentru ca si corpurile noastre sunt intr.o continua schimbare.
Nu lasa acele ganduri negative sa te copleseasca!Oricand poti sa o iei de la inceput, insa tine cont de faptul ca odata cu trecerea timpului...iti va fi mai greu sa spui "start" din nou. :)
Vino si spune.ti aici of.ul ori de cate ori ai nevoie! >:D<
Haide, capul sus! Imagineaza.ti cat de bine va fi cand iti vei atinge target.ul, cum te vei satura la un moment dat sa primesti complimente.
http://25.media.tumblr.com/tumblr_m1...bxu4o1_500.png

Buna draga Adina...
tot uit cat esti de tinerica...te felicit ptr. gandirea ta atat de matura si de echilibrata...esti o tanara frumoasa si ext si int...:x
Da, ai perfecta dreptate...insa zilele astea am clacat si hormoni sunt de vina, stresul, agitatia...azi au venit rusii...cantarul de dimi imi arata un plus de 400 g ceea ce zic eu este firesc...stiu ca nu trebuie sa renunt...nu voi renunta...e clar asta e drumul meu...insa uneori ma apuca o ciuda cand vad ca unele fete pot manca ceea ce doresc si fara efort sa arate intr-un mare fel...ca eu si la 50 kg...tot nu o sa am corpul dorit...am forma pacatoasa cu coapse groase...fundul mare...sani mici spre inexistenti...daca nu as fi asa de perfectionista probabil mi-ar fi mai bine....:((
acum am si cu ochi mici probleme...ii simt obositi, cearcanele sunt adanci...nu ma odihnesc cum trebuie...tot imi spun sa imi fac ceva ceiut seara la culcare care sa imi ajute la un somn mai odihnitor...insa eu de mine nu mai am timp :(
Actele mamei...ma omoara...atatia bani si umblat...luni merg la consulat sper sa fie k!
Ce sa mai in mare s-au adunat prea multe...
Insa nu renunt...raman in joc...concursul ma motiveaza..poate fara el as fi renuntat o perioada la dieta...asa nuuuu...e musai sa imi revin...;)
Pup, weekend placut scumpa mea! >:D<:-*
http://images.ubercomments.com/7/307794ea0251ba930a.gif


P.S....sunt la serviciu...uf...imi vine sa mor...:((

niculina04 19 ian 2013 10:24:18

Re: Ema's Diary
 
Deci cum voi nu spuneti nimic iar eu ard de nerebdare:))las raportul;)

Meniu 6x2=12p........(zi de rasfat sambata ,pe duminica am scazut-o pt martini)
Sport 207 min=3 p
kg=300 sapt trecuta +300 de azi==0 p
Total =15 p

niculina04 19 ian 2013 10:27:25

Re: Ema's Diary
 
DEci nu pot sa cred ca am lasat mesaul la tine:">:">:">:">scuze >:D<>:D<

losefat 19 ian 2013 10:36:43

Re: Ema's Diary
 
Citat:

Anterior postat de niculina04 (Post 1207901)
DEci nu pot sa cred ca am lasat mesaul la tine:">:">:">:">scuze >:D<>:D<

Nu ai de ce sa te scuzi...m-am si distrat...:))
Asa ca esti vinovata doar ca m-ai facut sa rad...ceea ce e perfect...>:D<:-*
Vad ca esti serioasa si faci mult sport...felicitari draga mea!Ce sport faci mai exact?

losefat 19 ian 2013 10:38:28

Re: Ema's Diary
 
Niculina...stiu cum e cu cei mici...se trezesc de dimi...si gata cu dormitatul...mami trebuie sa fie la datorie :)):)):))

niculina04 19 ian 2013 10:42:29

Re: Ema's Diary
 
Citat:

Anterior postat de losefat (Post 1207909)
Niculina...stiu cum e cu cei mici...se trezesc de dimi...si gata cu dormitatul...mami trebuie sa fie la datorie :)):)):))

Cand ii la sc nu pot sa o trezesc la 7h30 iar azi la 7h fu la noi in camera:)):))

anes 19 ian 2013 15:46:18

Re: Ema's Diary
 
:(( imbratisarea mea elefanteasca nici n-ai vazut-o?

anes 19 ian 2013 15:50:31

Re: Ema's Diary
 
Sunt impotriva televizorului, cu toate astea le-am zis ca in diminetile de wk, au dreptul sa se strecoare din camera lor, tiptil si pot sa se uite la tv la ce vor ei! Necenzurat!!!!!!!<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P ei, iar eu :@) dar ^:)^ de atunci pot dormi in wk!!!!!
Astfel toata lumea e fericita!

coco23 19 ian 2013 16:02:42

Re: Ema's Diary
 
Cand patesc asa, eu incep si notez. Ma ajuta sa vad unde am gresit, cand am mancat prea mult etc,
Fa-ti si tu deserturi cu indulcitor stevia, are zero calorii.
Citat:

Anterior postat de losefat (Post 1207652)
Buna fetelor...buna draga jurnalule...am cam neglijat casuta...
insa acum vin sa pove ce am facut zilele astea...mai exact de ieri am cam mancat aiureli...am tot gustat ai si aia...in genere am pofta de dulce...ma sperii de mine cu ce pofta ma arunc asupra lor!:((
Asta e nu ma mai chinui...am impresia ca sunt satula de strictetia alimentatiei sanatoase si grija asta constanta...ce, cat, cum...cate calorii are...cum sa le combin...cand...a devenit tare epuizant...cred ca de fapt am cedat psihic...:((...imi e ciuda pe mine...ma sperie ideea de a tine toata viata cura...ma deprima...
Cam asta e starea mea...nu una roz...desi ar fi la cate dulciuri am mancat...


Numai mama sa nu fii...;;):-*
Citat:

Anterior postat de losefat (Post 1207909)
Niculina...stiu cum e cu cei mici...se trezesc de dimi...si gata cu dormitatul...mami trebuie sa fie la datorie :)):)):))


losefat 19 ian 2013 23:25:39

Re: Ema's Diary
 
Buna dragelor, draga jurnalule...
acum am ajuns...am mancat multisor si o felie de tort...si cateva prajiturici mici...nu am baut nimic acidulat...aaa plus un pahar vin rosu :">
Irina...spuneai ca dieta nu ar trebui sa fie chin...pai nu am intentionat sa tin o dieta...ci sa imi schimb modul de viata...asta e greu...de ce?Ptr. ca trebuie sa recunoastem ca tot ce este bun...este nesanatos si ingrasa...devine frustrant ptr. mine sa nu mananc aia, sa nu beau aia...e fff greu...aici e problema...cum sa fac fata tentatiilor din jurul meu...doar nu suntem roboti...nu ne putem seta...nu poti mereu sa rezisti....aici e problema...daca gust...ma pot oprii sau frustrarea ca nu am mancat atata timp alimentul ala invinge si pierdem controlul...
Da, ai dreptate...dulciuri cu indulcitori...k, din cate am citit indulcitori sunt chiar mai rai...indulcitori naturali...hm...devin sceptica in ceea ce priveste naturalul...la ce se tot aude in ultimul timp despre produsele naturiste :(( Eu de ex., cand e vb. de mine...nu prea ma inghesui sa gatesc...nu pot sa zic ca am o mare pasiune in gatit...o fac ca trebuie si cam atat...cinstit recunosc ca ma irita sa imi pierd jumate de zi ptr. 10 min de stat la masa...deci prepararea unui desert dulce made by me cade...:">
Am scris mult...am vrut sa intelegi exact ce simt...:)
Pup, noapte buna!:-*
Anne multu de imbratisare!>:D<

coco23 20 ian 2013 14:12:19

Re: Ema's Diary
 
Te inteleg. Dar ce e "bun" e relativ. Pentru vegetarieni, carnea NU e buna la gust. Pentru un carnivor, e deliciu.

Trebuie educat creierul. Trec toate, iubire!:)

Adina14 20 ian 2013 20:42:30

Re: Ema's Diary
 
Buna, Ema >:D< Am trecut doar sa iti spun la multi ani pentru sotiorul tau , sa fiti sanatosi si fericiti alaturi de comorile voastre scumpe! Promit ca maine voi reveni cu un mesaj mai lung. Te pup si ai grija de tine!

anes 21 ian 2013 18:51:04

Re: Ema's Diary
 
La multi ani sotiorului Ema! sa fiti fericiti si sanatosi!
http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:A...En_01FJGcFHZgw

coco23 21 ian 2013 18:52:04

Re: Ema's Diary
 
La multi ani si petrecere frumoasa!:)

losefat 21 ian 2013 21:32:31

Re: Ema's Diary
 
Multumesc dragele mele ptr. urarile frumoase!
Ieri am sarbatorit in familie, am iesit la pizza...a fost yami...
Azi am fost tare cuminte, am mancat k si am facut si sport sunt fericita!:D
Va pup si va doresc: noapte buna!
http://i.myniceprofile.com/1393/139385.gif

Adina14 21 ian 2013 22:55:49

Re: Ema's Diary
 
Citat:

Anterior postat de losefat (Post 1208164)
Buna dragelor, draga jurnalule...
acum am ajuns...am mancat multisor si o felie de tort...si cateva prajiturici mici...nu am baut nimic acidulat...aaa plus un pahar vin rosu :">
Irina...spuneai ca dieta nu ar trebui sa fie chin...pai nu am intentionat sa tin o dieta...ci sa imi schimb modul de viata...asta e greu...de ce?Ptr. ca trebuie sa recunoastem ca tot ce este bun...este nesanatos si ingrasa...devine frustrant ptr. mine sa nu mananc aia, sa nu beau aia...e fff greu...aici e problema...cum sa fac fata tentatiilor din jurul meu...doar nu suntem roboti...nu ne putem seta...nu poti mereu sa rezisti....aici e problema...daca gust...ma pot oprii sau frustrarea ca nu am mancat atata timp alimentul ala invinge si pierdem controlul...
Da, ai dreptate...dulciuri cu indulcitori...k, din cate am citit indulcitori sunt chiar mai rai...indulcitori naturali...hm...devin sceptica in ceea ce priveste naturalul...la ce se tot aude in ultimul timp despre produsele naturiste :(( Eu de ex., cand e vb. de mine...nu prea ma inghesui sa gatesc...nu pot sa zic ca am o mare pasiune in gatit...o fac ca trebuie si cam atat...cinstit recunosc ca ma irita sa imi pierd jumate de zi ptr. 10 min de stat la masa...deci prepararea unui desert dulce made by me cade...:">
Am scris mult...am vrut sa intelegi exact ce simt...:)
Pup, noapte buna!:-*
Anne multu de imbratisare!>:D<

Citat:

Anterior postat de losefat (Post 1209195)
Multumesc dragele mele ptr. urarile frumoase!
Ieri am sarbatorit in familie, am iesit la pizza...a fost yami...
Azi am fost tare cuminte, am mancat k si am facut si sport sunt fericita!:D
Va pup si va doresc: noapte buna!
http://i.myniceprofile.com/1393/139385.gif

Buna, draga Ema! >:D<
Ma bucur ca te.ai simtit bine ieri.
Referitor la dieta sau la stilul de viata...cred ca doar peste cativa ani buni ne vor intra in sange toate aceste deprinderi.Probabil ca asa cum ai un aliment pe care nu il suporti si nu l.ai manca in veci, asa se va intampla si cu mancarea nesanatoasa.
Ai vazut ca in timpul posturilor mari ,chiar daca pregatesti tot feluri de bunatati , te abtii si nu gusti.
E greu sa fim noi Gica contra! E greu sa nu ne lasam influentate de cei din jur, sa nu le captam obiceiurile lor.
Dar in final, totul se rasplateste in bine pentru noi...Orice progres cat de mic conteaza foarte mult!

http://25.media.tumblr.com/5f92b2317...uq2bo1_500.jpg
Felicitari ca astazi ai avut un meniu exemplar! Bravo pentru sport si tine.o tot asa ! >:D<

losefat 22 ian 2013 10:20:23

Re: Ema's Diary
 
http://www.sadmuffin.net/cherrybam/g...ice-day008.gif
Buna jurnalule...i'm so happy...se pare ca in sfarsit se termina nebunia legata de actele mamei mele...doamne ajuta!
Adina...ai perfecta dreptate! >:D<:-*
O zi minunata dragele mele! :x

Adina14 27 ian 2013 21:09:16

Re: Ema's Diary
 
Ce mai faci, Ema? Cum a fost weekend.ul?:-*
Sa ai o saptamana minunata !

rommyna 29 ian 2013 09:23:22

Re: Ema's Diary
 
http://www.copyright-free-images.com..._w725_h544.jpg

Sasy 29 ian 2013 19:34:11

Re: Ema's Diary
 
Hello, Ema! >:D< Nu te-am vazut de mult:( Nici nu mai stiu daca te-am vazut pe 2013.:-/ In caz ca nu: La multi ani!>:D<>:D<:-*:-*
Ce faci tu? Sunt sigura ca torul e ok. :) Intreb doar cum mai merge cu noul stil de viata, ce fac fetele, cum merge Maya etc?
Seara frumoasa!!!>:D<

losefat 30 ian 2013 10:42:21

Re: Ema's Diary
 
Buna draga jurnalule, buna dragele mele,
asa este am intrat rar in jurnal...din pacate :(, asta nu inseamna ca alimentatia si activitatea mea sportiva nu merg bine!
Acum in ceea ce priveste slabitul o iau mai cu calm...gasesc important sa se stabilizeze kg noi dobandite ;;) este important ptr. mine sa vad ca pot sa ma mentin aici...in jur de 58 de kg...si daca stagnez nu ma necajesc...asa ca daca mai calc stramb alimentar nu ma necajesc foarte tare!
Ieri de ex. am comis-o cu un covrig cald...of...cum mirosea! :P
>:D<:-* Sasy, Romy, Adina va multumesc de vizita, sunt k...cu micile mele stresuri cotidiene...pe care le avem toti!
Nu mai reusesc sa intru la fete in albume, imi pare tare rau...scriu la 2-3 topicuri si cam atat...cred ca un pic din entuziasm mi-a cam pierit...intru pe forum minim 1 data pe zi...insa uneori doar citesc fara a interveni!
Va pup pe toate! :x
O zi frumoasa!

http://www.goodlightscraps.com/conte...good-day-1.jpg

losefat 30 ian 2013 10:52:17

Re: Ema's Diary
 
https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.n...11336530_n.jpg

La multi ani celor trei sarbatoriti de astazi : Grigore, Vasile si Ioan ! Cei Trei Ierarhi sa va ocroteasca de rele, sa va aduca sanatate, spor si binecuvantare !>:D<:-*

happygirldiana 05 feb 2013 12:01:17

Re: Ema's Diary
 
Draga mea, Ema, pe unde-mi umbli,fetita?:-o Absentezi,nu gluma:P
Te pup,scumpa mamica!>:D<

happygirldiana 06 feb 2013 08:58:56

Re: Ema's Diary
 
Ema,buna dimineata!
Hai, femeie, hai aici!
http://ecards.funmunch.com/ecards/sun_window.gif


Ora este GMT +2. Ora este acum 10:55:09.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO