forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Eu (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/eu-12797.html)

butterfly30 16 sep 2022 09:22:35

Re: Eu
 
Am mâncat corect, 3 mese pe zi. Ieri am avut abatere cu o înghețată și un suc zero, efectiv am simțit nevoia. 2 zile de bicicleta și una de start walking săptămâna asta.

lidiuta 16 sep 2022 18:10:18

Re: Eu
 
Bravo pentru consecventa!

butterfly30 18 sep 2022 06:43:36

Re: Eu
 
Am Mâncat ok. Ma simt destul de bine ca sm reușit sa intru cât de CT într-o rutina cu mâncarea, chiar dacă ala sport mai am de lucrat.. Aseară am fost la o mica petrecere și m-am limitat friptura cu doua bucățele de cartof și un saleu cu branza. Tortul nici măcar nu m-a tentat. Ieri dimineață însă am mâncat o bomboana cu Cointreau :)) ca să încep weekend ul bine. Fac eforturi mari sa nu exclud total nici dulciurile nici carbo, sa învăț sa mănânc cu măsură.

butterfly30 19 sep 2022 06:46:15

Re: Eu
 
Ieri am fost sa îmi iau analizele și scrisoarea medicala și a fost exact ce credeam: un prediabet. E fix la limita între normal și prediabet, dar clar nu e ok. Ar trebui sa reduc stresul :)):)):)). Și regim hipoglucidic, adică sub 160g/zi, ceea ce oricum ma încadrez acum de când am încercat sa îmi echilibrez dieta. Și 30 min sport zilnic. Sper ca la 6 luni la control sa arate altfel rezultatele. Am totuși 38 de ani, este extraordinar de devreme..

Zoe 19 sep 2022 11:46:22

Re: Eu
 
cît ți-a ieșit glicemia? că și eu cred că mă îndrept tot spre asta :/

butterfly30 19 sep 2022 16:01:02

Re: Eu
 
110 iar limitele laboratorului sunt 80-105. Iar hemoglobina glicozilata mi-a ieșit 57, în condițiile în care mai mic de 57 e normal, începând de la 57 e prediabet. Deci sunt acolo, pe muchie . Sper sa înclin balanta în direcția corecta.

butterfly30 20 sep 2022 08:00:33

Re: Eu
 
Efectiv nu reușesc sa îmi amintesc ce am mancat ieri. La cina am fost în oraș și am ales tot invelit în prosciutto cu salata de verdețuri și salata de alge. Era un dressing de iaurt, dar sigur avea un pic de miere, asa ca am folosit foarte puțin. Apa minerala și o cafea decoff.
45 minute start walking.

butterfly30 20 sep 2022 08:05:09

Re: Eu
 
Azi la md: brioșe cu ou. Nu sunt chiar corecte, dar pe viitor vor fi, oricum nu am mâncat in exces. Compoziția a fost din oua, branza de vaci pasata, cașcaval afumat, castraveți murați, piept de găină fiarta tocat mărunt, ca era prea uscat pentru mâncat altfel și 2 linguri de faina alba și una din faina integrala. Pentru ca destinația principala a fost sa ii dau fetiței la școală m-am temut sa folosesc doar faina integrala, dar nici nu s-a simțit, pe viitor nu îmi mai fac griji.

Md:brioșe cu unt, castraveți, ardei rosu, o pruna mare

butterfly30 20 sep 2022 21:42:06

Re: Eu
 
P: carne de pui și porc la cuptor, salata verdeață cu roșie. 2 prune. Un mar mic și acruuu

C: salata de varza și ciuperci din mâncarea chinezeasca. Ama avut o ședință și am ajuns acasă la 8. Am mâncat ce era și aia e. Dupa micul dejun și prânz am făcut câte 20 minute de sport ușor, acum 30 min bicicleta camera. Azi am fost la endocrine. Tiroida arata ok pe eco, dar mi-a dat un cearșaf de analize din cauza simptomelor.

butterfly30 21 sep 2022 08:14:36

Re: Eu
 
Încerc sa scriu mai des ca să nunuit
MD tarta cu ou, roșii cherry, 150 g iaurt cremos, 10 g ciocolata 70%, ceai verde nedulce.


Ora este GMT +2. Ora este acum 15:46:32.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO