forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal adinico - va astept... cu drag (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-adinico-va-astept-drag-10574.html)

adinico 09 nov 2011 14:06:21

Jurnal adinico - va astept... cu drag
 
va astept cu mare drag ...am inceput Rina de azi ...dupa o luna de tatonare ...>:D<
gata m-am hotarat sa merg e aceasta dieta ...imi pare ca pot manca variat ..eu sunt cu legumele si fructele ....asa incat sa vedem .imi urez succes;) am citi m-am documentat, am rasfoit la jurnale multe ...alynacrystyna, adriana78....am zis ca ma "prinde" ... ma ajutati cu cate un sfat ceva ? imi urati succes ...? va pup si sa ne auzim cu bine!!

nicoleta100 09 nov 2011 14:24:59

re: Jurnal adinico - va astept... cu drag
 
Citat:

Anterior postat de adinico (Post 840573)
va astept cu mare drag ...am inceput Rina de azi ...dupa o luna de tatonare ...>:D<
gata m-am hotarat sa merg e aceasta dieta ...imi pare ca pot manca variat ..eu sunt cu legumele si fructele ....asa incat sa vedem .imi urez succes;) am citi m-am documentat, am rasfoit la jurnale multe ...alynacrystyna, adriana78....am zis ca ma "prinde" ... ma ajutati cu cate un sfat ceva ? imi urati succes ...? va pup si sa ne auzim cu bine!!

salutare!!!
bine ai venit!!!>:D<>:D<>:D<>:D<
multa bafta cu Rina ,am tinut-o si eu intre sarcini ,am slabit 12 kg cu ea! dupa ce termin cu alaptataul si eu tin Rina!!!
te pup!!!>:D<>:D<>:D<

adinico 09 nov 2011 14:25:17

re: Jurnal adinico - va astept... cu drag
 
meniu ziua 1 -proteina
MD- CEASCA CU APA CALDUTA +OTET MERE+ MIERE
2 MERE
P-supa pui+piept +4 rosii

eu am citit de lingurita de otet mere si miere dizolvata dimineata in apa ...asa e bine nu ? :-s

adinico 09 nov 2011 14:28:36

re: Jurnal adinico - va astept... cu drag
 
Citat:

Anterior postat de nicoleta100 (Post 840591)
salutare!!!
bine ai venit!!!>:D<>:D<>:D<>:D<
multa bafta cu Rina ,am tinut-o si eu intre sarcini ,am slabit 12 kg cu ea! dupa ce termin cu alaptataul si eu tin Rina!!!
te pup!!!>:D<>:D<>:D<

Multumesc Nicoleta de urari!!!!!
rezultatul tau ma incanta. suna bine ...sa trec la treaba ...te pup...>:D<

vera37 09 nov 2011 14:42:56

re: Jurnal adinico - va astept... cu drag
 
buna adi! bine te-am gasit in casuta ta! >:D<>:D<
iti doresc multa bafta si kg mai putine :):)

Jayen 09 nov 2011 15:09:22

re: Jurnal adinico - va astept... cu drag
 
Buna Adinico,felicitari pentru decizia luata.Deja ai facut un mare pas.Daca pot sa te ajut cu ceva o voi face incantata.Bafta in continuare.PUPICI!!

Slabuta 09 nov 2011 16:07:00

re: Jurnal adinico - va astept... cu drag
 
Buna Adinico si mult succes in ceea ce ti-ai propus. :)

Vin cu un sfat de inceput... :) Nu uita ca scopul tau final nu sunt doar kg in minus, ci mai ales adoptarea unui stil sanatos si activ pe viata :-*>:D<

Laura869 09 nov 2011 21:54:45

Re: Jurnal adinico - va astept... cu drag
 
Buna,
Si eu sunt noua pe aici...si de cateva zile oscilez intre Rina si regimul Dukan..cred ca nu mai am vointa pe care o aveam mai de mult.

Problema e ca eu nu prea gatesc, stau singura...ajung tarziu seara acasa, si nu prea mai am timp si de gatit... Voi ce ma sfatuiti?

iuanutza 09 nov 2011 22:55:18

Re: Jurnal adinico - va astept... cu drag
 
normal ca iti uram succes, si eu sunt cu ochii pe tine, sa iti publici mereu aici meniurile complete ca sa te si putem corecta la nevoie, ca am observat ca azi nu ti-ai trecut cina inca, sper ca ai papat jumatate ca la pranz fara paine si supica...mai sunt multe fete constincioase aici pe langa cele pe care le-ai enumerat tu aici, Alyna este un exemplu perfect pt ca a urmat intreaga rina, atat perioada de slabire, cat si cea de mentinere, apoi mai este Cristina, pe care o gasesti mai usor in "jurnal Mutulica...Cristina", ea isi publica zilnic meniurile si e f amabaila si te ajuta cu sfaturi, are 2 luni de rina, apoi mai este "jurnal Roda", ea are o luna de rina, si este f constiincioasa, a inceput sa isi perfectioneze f bine meniurile...plus ca mai sunt rinistele de la etaj...deci ce sa-ti mai spus, informare placuta si multa bafta!!!

adinico 10 nov 2011 08:53:51

Re: Jurnal adinico - va astept... cu drag
 
Buna dimineata!! va multumesc chiar a fost o surpriza tare placuta acum dimineata sa vad ca ati intrat aici la mine >:D< si ca imi sunteti aproape ....:) .
Draga iuanutza am fost cuminte cina a fost asa cum tb ....cam tarziu.:(..si fara bicicleta ...:(ca am fost la sedinta cu parintii...asta e, multumesc de recomandari!!! cu siguranta voi avea nevoie de sfaturi ...si sustinere ...
azi am amidon....asa ca am facut o fasolica..are si f multe fibre ..numa buna...cu salata de rosii e ok nu?
Laura eu am tras cu ochiul si la Dukan , dar din motive de fructe am ales Rina...si mai e si faptul ca e pe termen lung ....si ma determina sa ma obisnuiesc cu un stil de combinatii culinare sanatoase ...>:D<
Multumesc Jayan...cu siguranta mai pun si eu cate o intrebare ici colea ...>:D<
Multumesc Vera , multumesc Slabuta !!!!
o zi minunata va doresc !!!>:D<
;;)

Roda 10 nov 2011 09:06:02

Re: Jurnal adinico - va astept... cu drag
 
Buna si bine te-am gasit in casuta ta! Succes cu rina, ai sa vezi ca nu este deloc greu sa o urmezi. :) Desi sunt o rinista ,,novice`` daca ai nevoie de un sfat, sunt aici mai tot timpul!!!

adinico 10 nov 2011 09:20:18

Re: Jurnal adinico - va astept... cu drag
 
Citat:

Anterior postat de Roda (Post 841370)
Buna si bine te-am gasit in casuta ta! Succes cu rina, ai sa vezi ca nu este deloc greu sa o urmezi. :) Desi sunt o rinista ,,novice`` daca ai nevoie de un sfat, sunt aici mai tot timpul!!!

MULTUMESC !! poate mai apelez si eu cu un sfat ....:">.... Ti-am vazut ieri tickerul ...felicitari...
Fetelor uite voi chiar ma ambitionati zau asa ....chiar sunt optimista !>:D<

vera37 10 nov 2011 09:43:22

Re: Jurnal adinico - va astept... cu drag
 
neatza adi! o zi buna sa ai >:D<

Laura869 10 nov 2011 10:49:20

Re: Jurnal adinico - va astept... cu drag
 
Buna,
Tot citesc pe aici...si vad ca toata lumea are rezultate super ok cu Rina..am sa incerc si eu
Nu ma gandeam ca se poate slabi asa mult si sa mananci cam ce vrei. Eu pana acum toate dietele pe care le-am tinut au fost cu mancare putina, intr-adevar au avut efect, dar acum nu prea mai reusesc.
In schimb m-am apucat de sport cam de o luna de zile si cu cat ma duc mai mult, imi place mai mult.
Cand ma apuc de Rina va anunt si eu :))

adinico 10 nov 2011 11:39:51

Re: Jurnal adinico - va astept... cu drag
 
Citat:

Anterior postat de vera37 (Post 841446)
neatza adi! o zi buna sa ai >:D<

multumesc ...o zi minunata si tie !>:D<

anaistrate 10 nov 2011 12:53:44

Re: Jurnal adinico - va astept... cu drag
 
Multa bafta, si eu tin rina, a 10-a zi, sa stii ca imi fac compoturi, fara zahar, pun scortisoara, ca nu-mi place nici prea aromat, ca m-am cam plictisit de fructe, meniurile asta variate chiar si la fructe conteaza mult pentru mine. pofta buna :)

adinico 10 nov 2011 12:57:50

Re: Jurnal adinico - va astept... cu drag
 
Citat:

Anterior postat de anaistrate (Post 841683)
Multa bafta, si eu tin rina, a 10-a zi, sa stii ca imi fac compoturi, fara zahar, pun scortisoara, ca nu-mi place nici prea aromat, ca m-am cam plictisit de fructe, meniurile asta variate chiar si la fructe conteaza mult pentru mine. pofta buna :)

Buna la fel ! buna idee cand m-oi plictisi de fructe crude ...care imi plac f mult acesta fiind 1 motiv ptr care am si ales rina in loc de dukan:) zi usoara !

angelsanda 10 nov 2011 13:01:16

Re: Jurnal adinico - va astept... cu drag
 
Buna....Ma numesc alexandra.ce dieta urmezi?Dieta rina'90?astept mesaj

Jayen 10 nov 2011 13:26:56

Re: Jurnal adinico - va astept... cu drag
 
Buna scumpo,cum e a doua zi de dieta??Mi se pare o alegere buna dieta ta,poate iti urmez pasii:).

mutulica 10 nov 2011 13:57:43

Re: Jurnal adinico - va astept... cu drag
 
Buna si bine te-am gasit!!!!
Bafta cu Rina si cu slabitul, sigur o sa reusesti; mai ales ca sint atitea riniste care te incurajeaza si sint gata sa-ti sara in ajutor cind ai nevoie.
E bun meniul tau pe azi, asa ca papa cu placere fasolica.
>:D<>:D<>:D<

adinico 10 nov 2011 15:07:09

Re: Jurnal adinico - va astept... cu drag
 
Citat:

Anterior postat de mutulica (Post 841743)
Buna si bine te-am gasit!!!!
Bafta cu Rina si cu slabitul, sigur o sa reusesti; mai ales ca sint atitea riniste care te incurajeaza si sint gata sa-ti sara in ajutor cind ai nevoie.
E bun meniul tau pe azi, asa ca papa cu placere fasolica.
>:D<>:D<>:D<

Buna si bine ai venit >:D<.....si sa-mi fie de bine...tocmai terminat ....,multumesc :)

adinico 10 nov 2011 15:08:08

Re: Jurnal adinico - va astept... cu drag
 
Citat:

Anterior postat de angelsanda (Post 841687)
Buna....Ma numesc alexandra.ce dieta urmezi?Dieta rina'90?astept mesaj

Rina ...voi nota de acum la ticker...>:D<

adinico 10 nov 2011 15:09:25

Re: Jurnal adinico - va astept... cu drag
 
Citat:

Anterior postat de Jayen (Post 841705)
Buna scumpo,cum e a doua zi de dieta??Mi se pare o alegere buna dieta ta,poate iti urmez pasii:).

e minunat ....citeste uita-te la retete ...la fete cu jurnal la Rina ....>:D< te asteptam in club !!!!!!;)

alexandra123 10 nov 2011 15:46:03

Re: Jurnal adinico - va astept... cu drag
 
Mult succesc in ceea ce ti-ai propus!>:D<>:D<

mutulica 11 nov 2011 07:28:59

Re: Jurnal adinico - va astept... cu drag
 
http://photos-c.ak.fbcdn.net/hphotos..._6100478_a.jpg

Jayen 11 nov 2011 10:26:01

Re: Jurnal adinico - va astept... cu drag
 
Buna dimineata!!!
Ma bucur sa vad ca iti merge asa bine cu dieta :D!!

Jayen 11 nov 2011 11:40:27

Re: Jurnal adinico - va astept... cu drag
 
BUNA :d!
M-am decis pt rina insa nu sunt convinsa 100 %...nu-mi vine sa cred ca mancand dulciuri pot slabi,nu stiu :(.Tu nu ai probleme cu dieta,asa-i?

adinico 11 nov 2011 12:22:37

Re: Jurnal adinico - va astept... cu drag
 
Citat:

Anterior postat de Jayen (Post 842712)
BUNA :d!
M-am decis pt rina insa nu sunt convinsa 100 %...nu-mi vine sa cred ca mancand dulciuri pot slabi,nu stiu :(.Tu nu ai probleme cu dieta,asa-i?

Buna!!!
totul e ok ....chiar ok.... ce sa zic ma simt excelent deocamdata sunt la a 3-a zi ...insa sunt foarte optimista ptr ca e pe termen lung si nu-mi agresez organismul ..zic si eu...iar in privinta dulciurilor hai sa ne gandim ca sunt limitate "temporal si cantitativ" sa zicem asa ....nu mananci non stop....si iti rasfeti putin simturile cu ceva dulce fara sa exagerezi poate asta este si cheia ...organismul nu se simte furat cu nimic ...pana si un pahar de vin (rosu bineteles;)) e ok asa la o ocazie..asta e parerea mea ce sa zic ...successsssssss>:D<

Jayen 11 nov 2011 17:43:11

Re: Jurnal adinico - va astept... cu drag
 
Buna Adriana,am o intrebare :-? tu vrei sa slabesti cele 8 kg pana pe 19 luna ce vine??

nussa 12 nov 2011 10:37:54

Re: Jurnal adinico - va astept... cu drag
 
bafta tuturor in lupta cu kg!

adinico 14 nov 2011 09:13:32

Re: Jurnal adinico - va astept... cu drag
 
Citat:

Anterior postat de Jayen (Post 842983)
Buna Adriana,am o intrebare :-? tu vrei sa slabesti cele 8 kg pana pe 19 luna ce vine??


Buna ! nu categoric ca nu ...tb sa modific tickerul ai dreptate;)...o luam gradual ca o luna de... am pierdut-o ...cam 4-5 kg.. pana la 31.12....apoi 65 pana la 09.02.2012!!....e rezonabil zic eu cu Sarbatorile la mijloc >:D..gata am modificat si data !

adinico 14 nov 2011 09:30:39

Re: Jurnal adinico - va astept... cu drag
 
Citat:

Anterior postat de nussa (Post 843392)
bafta tuturor in lupta cu kg!

LA FEL Nussa si tie !! vad ca esti din Valcea ...am amintiri frumoase din copilaria mea de pe acolo! poop>:D<

adinico 14 nov 2011 10:06:58

Re: Jurnal adinico - va astept... cu drag
 
Dragele mele din 09.11 de cand tin rina ma simt excelent , simt ceva lejeritate la haine ...de cantarit ....mai incolo as vrea. Ma bucur ca pot vb cu voi aici idei de meniuri, sugestii etc...si cu cursa de PARIS..facem o echipa tare buna! va pup si va urez succes!>:D<

meniu azi
md-2 mere
p-cartofi taranesti +muraturi
c-la fel ...dar mai putin decat p desigur!!!!!

adinico 16 nov 2011 09:04:41

Re: Jurnal adinico - va astept... cu drag
 
neata !
ieri ,
meniul am calcat putin stramb .. a fost cam mult la cina:D stiu
md7.30-1 banana
g1 11- 1 mar
p 13- 1/2 pizza ciuperci+masline
g2-gutuie:"> stiu ca nu tb dar:-s
c 20:D- pizza home made cam mult recunosc dar dupa o plimbare serioasa ieri de 60 min de mers pe jos ....asta e m-am rasfatat cam mult cu pizza ...recuperez azi la bici sper!!!

azi 16.11.2011 vitamine scrie pe mine
7.30-2 mere
11-banana
13 salata rosii castraveti
18 idem pranz

SUCCES !! si o zi minunata tuturor !!!>:D<

mutulica 16 nov 2011 12:58:03

Re: Jurnal adinico - va astept... cu drag
 
Buna ce faci?
Vad ca mergi bine cu rina, bravo si bafta in continuare, se mai intimpla sa mai ai abateri, sintem oameni mai gresim, dar nu-i nimic grav, principalul e sa mergi inainte.
Mai ai putin si ajungi.....si eu vreau la Paris:x:x:x

loremimisi 16 nov 2011 19:01:55

Re: Jurnal adinico - va astept... cu drag
 
Buna si bine te-am gasit la tine in casuta.............ti-am zis ca-s cu ochii pe tine..........lasa ca nu-i nimic nici pentru gutuie si nici pentru coltul de paine............mergem mai departe da?scapari mai avem toti..........cand esti tentata sa manaci ceva ce nu trebuie gandeste-te ca te vadddddd..........glumesc........sper sa nu te superi........hai ca vom reusi..........si eu am avut azi tot vitamine..........am mancar struguri toata ziua.........maine proteine.........acum bucatarisesc la o varza la cuptar sa pap maine cu pulpita de pui.............te pup........seara faina........si te astept la raport.........cumintica...........cumintica...... ....

nussa 16 nov 2011 19:58:13

Re: Jurnal adinico - va astept... cu drag
 
continua dieta chiar cu mici abateri , sunt necesare pentru moral dar nu in fiecare zi,si eu mai fac dar 1 data pe sapt cate una mica de ex putina mamaliga si mujdei la o friptura si se cunoaste 1-2 zile la cantar. felicitari ca ai inceput dieta si multumesc pentru vizita si incurajare! FII TARE SI CONTINUA LUPTA cu kg! si eu merg la PARIS ! BRAVO!

adinico 17 nov 2011 09:18:57

Re: Jurnal adinico - va astept... cu drag
 
Citat:

Anterior postat de loremimisi (Post 846915)
Buna si bine te-am gasit la tine in casuta.............ti-am zis ca-s cu ochii pe tine..........lasa ca nu-i nimic nici pentru gutuie si nici pentru coltul de paine............mergem mai departe da?scapari mai avem toti..........cand esti tentata sa manaci ceva ce nu trebuie gandeste-te ca te vadddddd..........glumesc........sper sa nu te superi........hai ca vom reusi..........si eu am avut azi tot vitamine..........am mancar struguri toata ziua.........maine proteine.........acum bucatarisesc la o varza la cuptar sa pap maine cu pulpita de pui.............te pup........seara faina........si te astept la raport.........cumintica...........cumintica...... ....

Buna ! e cum sa ma supar chiar ma bucur pentru gandurile tale..da mergem inainte azi dimineata 72.4 de la 73.1 sunt multumita foarte ce sa va zic mai ales ca nu am fost extrem de riguroasa :P..dar ma incanta ca am accentuat latura sportiva si cursa de Paris e din ce in ce mai super ! .e chiar bine ...azi si eu proteina si eu tot varza si tot pui :D vezi ce potriveala:)>:D<

md-1 banana
g1 eventual - 1 mar
p- dupa 2 h de la g1:D- salata varza +piept pui gratar
c-sal varza +pulpa pui

>:D<>:D<>:D<o zi minunata

adinico 17 nov 2011 09:21:44

Re: Jurnal adinico - va astept... cu drag
 
Citat:

Anterior postat de mutulica (Post 846621)
Buna ce faci?
Vad ca mergi bine cu rina, bravo si bafta in continuare, se mai intimpla sa mai ai abateri, sintem oameni mai gresim, dar nu-i nimic grav, principalul e sa mergi inainte.
Mai ai putin si ajungi.....si eu vreau la Paris:x:x:x

buna f.bineeeee e cu rina:) 1 sapt 0.6 kg e f bine ptr mine:D la varsta mea ....nu vreau sa-mi atarne pielicicile!!!:D >:D< multam de ganduri;;)>:D< zi minunata!
tu ?

Jayen 17 nov 2011 13:42:48

Re: Jurnal adinico - va astept... cu drag
 
Ei buna scumpo :D,felicitari pt cele 0.6 kg pierdute.Ce mai faci??


Ora este GMT +2. Ora este acum 05:42:03.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO