forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Adrianaa - Vreau sa arat bine si sa fiu sanatoasa! (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-adrianaa-vreau-arat-bine-sanatoasa-8951.html)

Adrianaa 15 dec 2010 23:17:50

Jurnal Adrianaa
 
Buna tuturor >:D<! Sunt noua pe aici :">. Am descoperit acest site intamplator si mi s-a parut destul de interesant. Am nevoie de sustinere si cred ca aici voi avea parte din plin de ea!
M-am ingrasat din cauza faptului ca mancam multe dulciuri,paine,mancam la ore tarzii s.a.m.d.Cam de vreo saptamana am renuntat la paine si incerc sa renunt si la dulciuri desi e cam greu,am o slabiciune pentru ele :|.
Tot de o saptamana m-am apucat de aerobic,de tae-bo si zumba. Sunt cam certata cu sportul dar imi dau silinta :).Sper ca voi reusi sa imi fac prietene :*!

crissa17 15 dec 2010 23:29:43

Re: Jurnal Adrianaa
 
Foarte bine Adrianaa. Este un inceput foarte bun. Si putin sport, si o dieta echlibrata, fructe, legume, lactate slabe si carne slaba pui, peste. Este perfect. Sa vezi ca o sa functioneze.

Ce sport vrei sa practici?
Daca ai intrebari, sa nu eziti sa le pui, ca sa te ajutam.
Te pup, noapte buna!!

Adrianaa 16 dec 2010 00:18:34

Re: Jurnal Adrianaa
 
Multumesc pentru incurajari Crissa !
Nu m-am gandit sa practic un singur fel de sport. Mi-am downloadat de pe internet diferite filmulete cardio,aerobic si zumba.Imi place sa le diversific pentru ca ma plictisesc repede! De maine ma apuc sa scriu meniul.
Pupiii

Itssy 16 dec 2010 12:10:04

Re: Jurnal Adrianaa
 
Citat:

Anterior postat de Adrianaa (Post 440140)
Multumesc pentru incurajari Crissa !
Nu m-am gandit sa practic un singur fel de sport. Mi-am downloadat de pe internet diferite filmulete cardio,aerobic si zumba.Imi place sa le diversific pentru ca ma plictisesc repede! De maine ma apuc sa scriu meniul.
Pupiii

Buna Adriana !:-*
Pai e super sa faci asa , exact cum ai spus si tu , sa nu te plictisesti :)
Asa am si eu o multime de filmulete de toate felurile insa Zumba mi se pare cea mai distractiva :).
Asteptam meniul tau .:)

Aaa si bun venit printre noi >:D< Bafta!

Adrianaa 16 dec 2010 15:57:58

Re: Jurnal Adrianaa
 
Buna fetelor ! :* Ce faceti ? Itssy bine te-am gasit,ti-am citit o parte din jurnal si avem multe lucruri in comun :D.
Meniul meu este urmatorul:
7:00 - 2 snitele din peste
13:00 - 2 mandarine
15:30 - friptura cu carne de vita si cartofi + 2 mandarine
Iar mai pe seara mai am de gand sa mananc niste mandarine :)

Sport : YouTube - Aerobic - Brate, umeri, piept

YouTube - Aerobic - Spate, talie

YouTube - Aerobic - Coapse exterioare(1)

YouTube - Aerobic - Coapse exterioare(2)

YouTube - Aerobic - Coapse inferioare

Cassy 16 dec 2010 16:33:31

Re: Jurnal Adrianaa
 
Citat:

Anterior postat de Adrianaa (Post 440769)
Buna fetelor ! :* Ce faceti ? Itssy bine te-am gasit,ti-am citit o parte din jurnal si avem multe lucruri in comun :D.
Meniul meu este urmatorul:
7:00 - 2 snitele din peste
13:00 - 2 mandarine
15:30 - friptura cu carne de vita si cartofi + 2 mandarine
Iar mai pe seara mai am de gand sa mananc niste mandarine :)

Sport : YouTube - Aerobic - Brate, umeri, piept

YouTube - Aerobic - Spate, talie

YouTube - Aerobic - Coapse exterioare(1)

YouTube - Aerobic - Coapse exterioare(2)

YouTube - Aerobic - Coapse inferioare

Un sfat: Incearca sa nu papi mai mult de 3-4 fructe pe zi, mai ales seara.
La cine trebuie sa mananci mancare, nu fructe.. e o masa principala. Mananca supe,ciorbe, piept de pui la gratar/peste.. branza cu rosii, legume la cuptor..ciuperci.. ce-ti place tie.. dar nu fructe.

Adrianaa 16 dec 2010 16:38:08

Re: Jurnal Adrianaa
 
Mersi pentru sfat Cassy >:D<

Cassy 16 dec 2010 16:43:14

Re: Jurnal Adrianaa
 
Citat:

Anterior postat de Adrianaa (Post 440794)
Mersi pentru sfat Cassy >:D<

Cu mare placere>:D<. Nu de alta dar fructele au zahar si carbo, care trebuie sa ii ai cat mai mici in dieta:-*

crissa17 16 dec 2010 18:42:09

Re: Jurnal Adrianaa
 
Citat:

Anterior postat de Adrianaa (Post 440140)
Multumesc pentru incurajari Crissa !
Nu m-am gandit sa practic un singur fel de sport. Mi-am downloadat de pe internet diferite filmulete cardio,aerobic si zumba.Imi place sa le diversific pentru ca ma plictisesc repede! De maine ma apuc sa scriu meniul.
Pupiii

Foarte bine, asa sa faci. Sunt alaturi de tine, in lupta cu kilogramele.

Sa scrii meniul in meniul propriu-zis, si daca vrei si ai timp, si aici in jurnal, sa il citim mai usor. Sa te certam sau sa te felicitam.

Cam cate calorii ai mancat azi, si cam cate ai dat jos? Te pup

Adrianaa 16 dec 2010 20:04:22

Re: Jurnal Adrianaa
 
Hmmmm mi-am scris meniul si ... 1238 kcal am consumat si am ars 1617 kcal dupa calculele mele ... Nu stiu cat l-am calculat de bine :-s


Ora este GMT +2. Ora este acum 13:55:48.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO