forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Adrianaa - Vreau sa arat bine si sa fiu sanatoasa! (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-adrianaa-vreau-arat-bine-sanatoasa-8951.html)

Itssy 19 dec 2010 17:23:36

Re: Jurnal Adrianaa
 
Citat:

Anterior postat de Adrianaa (Post 443321)
Sunt foarte suparata pe mine ! Si in acelasi timp dezamagita ! Astazi dupa micul dejun care a constat intr-o omleta din 2 oua + o felie jumatate de branza topita,asta insemnand doar 270 de calorii,pur si simplu am intrat in frigider unde erau foarte multe dulciuri si n-am mai putut sa ies de acolo asa ca intr-o ora am mancat un croissant max 7 days (377 cal) + un snikers (382 cal) + o jumatate de ciocolata primola cu cereale (242 cal)! Acum ma simt foarte prost si foarte rau din cauza dulciurilor. M-am hotarat sa ma pedepsesc cu o ora de zumba,o ora de tae-bo si o jumatate de ora de dans ca sa pot sa ard ceea ce am mancat asa aiurea,fara sens !
:(:(:(:(:(:(:( :(((

Adriana .. :-<:-<

Te inteleg , stiu prin ce treci .. In primul rand ce Dumnezeului cautau atatea dulciuri in frigiderul tau ?? serios .. eti la dieta dar ai frigiderul plin de dulciuri :( , iti faci rau tie pt ca de fiecare data cand deschizi frigiderul dai cu ochii de ele si'ti faci pofta. Goleste'l ! daca nu are cine sa le consume in afara da tine ca astfel sa scapi de ele , arunca'le intr'un dulap intunecat de care sa nu dai cu ochii , de cel mai inalt dulap la care sa nu poti sa ajungi , ca sa nu te mai gandesti la ele .

Totusi chiar si dupa aceasta .. mare scapare este cam mult sport pt un incepator , rezuma'te la o sing ora pt ziua de azi si maine revino la programul tau normal .

O solutie ar fi sa'ti organizezi mesele in asa fel incat sa le poti lua la ore fixe.
ex: Prima masa la 9.00 , gustare la 11.30 , a doua masa la :14.00 etc ... :)
Eu am incercat o data asa si a functionat , in sensul ca nu mai mancam intre mese ; si s'a simtit si la kg. Acum nu'mi mai iese dar nu conteaza asta :)) :-j

Curaj Adriana - ai cazut , ridica'te scutura'te bine si mergi mai departe >:D< :-*

Adrianaa 19 dec 2010 18:07:08

Re: Jurnal Adrianaa
 
Vine Craciunul si asa e in fiecare an la mine de Craciun,primesc cadouri din toate partile 8-|! Plus ca am si o sora mai mica si e destul de slaba :-l!In fine :D.Ai dreptate,merg mai departe.Ms mult pentru sustinere >:D<!

Itssy 19 dec 2010 18:47:58

Re: Jurnal Adrianaa
 
Stiu .. nasoala treaba cu sarbatorile astea una dupa alta ..:D . Incearca totusi sa te abtii , sau daca nu poti sa te abtii mananca o singura portie de dulciuri , ori un cub de cioco , ori o jumatate de croissant .. nustiu

Sport ai facut pana la urma cat ti'ai propus?
Tu cati ani ai?

Adrianaa 19 dec 2010 23:49:22

Re: Jurnal Adrianaa
 
Citat:

Anterior postat de Itssy (Post 443544)
Stiu .. nasoala treaba cu sarbatorile astea una dupa alta ..:D . Incearca totusi sa te abtii , sau daca nu poti sa te abtii mananca o singura portie de dulciuri , ori un cub de cioco , ori o jumatate de croissant .. nustiu

Sport ai facut pana la urma cat ti'ai propus?
Tu cati ani ai?

Am facut 35 de min de cardio,40 de zumba si 30 de dans :D mai faceam dar a trebuit sa plec de acasa .. am 18 ani :-*

Itssy 20 dec 2010 14:41:38

Re: Jurnal Adrianaa
 
Citat:

Anterior postat de Adrianaa (Post 443820)
Am facut 35 de min de cardio,40 de zumba si 30 de dans :D mai faceam dar a trebuit sa plec de acasa .. am 18 ani :-*

Este foarte ok sportul pe care l'ai facut , 1h si 40min este suficient . >:D< Chiar ma bucur ca nu te plictisesti si faci atata sport .:)

Multi inainte >:D< :-* aveam impresia ca ai mai putini :D ( n'o lua ca pe o jignire :-* )

Itssy 21 dec 2010 11:03:05

Re: Jurnal Adrianaa
 
http://www.stickergiant.com/Merchant...bs763_450.jpeg

Adrianaa 22 dec 2010 23:12:41

Re: Jurnal Adrianaa
 
:) Ce draguta esti , mersi ! >:D< O sa revin cu meniul dupa revelion ca acum .. nu are niciun rost :))

Itssy 23 dec 2010 15:11:04

Re: Jurnal Adrianaa
 
Mda .. dar incearca sa nu scapi in dulciurelele de sub brad :D ! Una pe zi este de ajuns sa'ti potoleasca pofta :) .

Sarbatori Fericite >:D< !

amy0404 25 dec 2010 17:14:36

Re: Jurnal Adrianaa
 
Fie ca sarbatorile de anul acesta sa iti umple sufletul de bucurie, incredere, speranta si iubire. Iar Mosul sa iti aduca cele mai dorite si neasteptate cadouri tie si celor apropiati.
Craciun fericit!!!

Adrianaa 20 apr 2011 20:09:29

Jurnal Adrianaa - Vreau sa arat bine si sa fiu sanatoasa!
 
Noul meu jurnal unde voi intra zilnic pentru a-mi rezolva toate problemele pe care trebuie sa recunosc ca le am!


Ora este GMT +2. Ora este acum 06:47:35.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO