forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Alexandra! Punct si de la capat, de data asta voi reusi! (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-alexandra-punct-capat-data-asta-voi-reusi-12402.html)

alexandra123 02 sep 2013 08:51:18

Re: Jurnal Alexandra! Punct si de la capat, de data asta voi reusi!
 
Wow ma bucur ca te-ai simtit bine! Am vazut ca nu mai ai chef de diete, pt ca si cu rina cantarul stagneaza, eu sincer cred in rina mananci prea multi carbi ca sa poti slabi, proteine ai o singura zi in principiu, muuuulte fructe care eu cred ca ingrasa si ele pana la urma. Nu vrei sa incerci altceva?

alexandra123 02 sep 2013 09:06:50

Re: Jurnal Alexandra! Punct si de la capat, de data asta voi reusi!
 
Good morning sunshine! Simt atat de tare nevoia sa ma cantaresc ca abia ma mai abtin!!! Nu am mai vizitat baia de 2 zile si cred ca nu mi-ar arata nimic pozitiv dar totusi ma tenteaza taree! Heeelp!!!

mutulica 02 sep 2013 09:13:36

Re: Jurnal Alexandra! Punct si de la capat, de data asta voi reusi!
 
Citat:

Anterior postat de alexandra123 (Post 1294436)
Wow ma bucur ca te-ai simtit bine! Am vazut ca nu mai ai chef de diete, pt ca si cu rina cantarul stagneaza, eu sincer cred in rina mananci prea multi carbi ca sa poti slabi, proteine ai o singura zi in principiu, muuuulte fructe care eu cred ca ingrasa si ele pana la urma. Nu vrei sa incerci altceva?

nu vreau sa ma incerc nimic...o sa maninc o saptamina cumpatat, fara abuzuri sa vedem ce va iesi...apoi vine sotul acasa deci n-o sa am chef de diete...

alexandra123 02 sep 2013 09:18:37

Re: Jurnal Alexandra! Punct si de la capat, de data asta voi reusi!
 
Citat:

Anterior postat de mutulica (Post 1294454)
nu vreau sa ma incerc nimic...o sa maninc o saptamina cumpatat, fara abuzuri sa vedem ce va iesi...apoi vine sotul acasa deci n-o sa am chef de diete...

Te inteleg scumpa. Conteaza ca esti frumoasa si te simti bine! Uneori mai trebuie si sa luam o pauza de la toate dietele astea. Mananca saptamana asta cum ti-ai propus si lasoin colo pe Rina asta, am citit multe chestii negative in legatura cu Rina. Cand vine sotiorul tau?

anca1997 02 sep 2013 12:16:36

Re: Jurnal Alexandra! Punct si de la capat, de data asta voi reusi!
 
Nu țin nici o dietă, pentru că mi-am dat seama că-s inutile... desigur doar acele cu care faci foamea :-s.
Vreau un stil de viață sănătos #:-s.

mutulica 02 sep 2013 13:09:17

Re: Jurnal Alexandra! Punct si de la capat, de data asta voi reusi!
 
Citat:

Anterior postat de alexandra123 (Post 1294457)


Te inteleg scumpa. Conteaza ca esti frumoasa si te simti bine! Uneori mai trebuie si sa luam o pauza de la toate dietele astea. Mananca saptamana asta cum ti-ai propus si lasoin colo pe Rina asta, am citit multe chestii negative in legatura cu Rina. Cand vine sotiorul tau?

cam peste o saptamina o sa fie deja acasa, nu mai am rabdare:-s

alexandra123 03 sep 2013 23:37:24

Re: Jurnal Alexandra! Punct si de la capat, de data asta voi reusi!
 
Mie rusine sa mai scriu ceva:(. Azi am dat-oin bara si am stricat tot:( . Mie extrem de rusine!! Am mancat mult prea mult si plus ca majoritatea erau carbi.

anca1997 04 sep 2013 06:27:34

Re: Jurnal Alexandra! Punct si de la capat, de data asta voi reusi!
 
Citat:

Anterior postat de alexandra123 (Post 1294909)
Mie rusine sa mai scriu ceva:(. Azi am dat-oin bara si am stricat tot:( . Mie extrem de rusine!! Am mancat mult prea mult si plus ca majoritatea erau carbi.

Cît te înțeleg în legătură cu rușinea în cazul dat. Dar hai, lasă rușinea, și continuă mai departe... sunt sigură că o zi de excese pe lîngă săptămâni de mîncat sănătos e o nimica toată>:D<

mutulica 04 sep 2013 08:21:09

Re: Jurnal Alexandra! Punct si de la capat, de data asta voi reusi!
 
Neata Alex!!!
Lasa ziua de ieri in urma, azi e alta zi, una noua, una buna pentru dieta....


https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.n...65784447_n.jpg

alexandra123 07 sep 2013 10:22:58

Re: Jurnal Alexandra! Punct si de la capat, de data asta voi reusi!
 
Neata fetele! M-am hotarat sa nu va mai scriu pana nu revin cu picioarele pe pamant! Dar azi am zis gataaa!!! Zilele trecute au fost un cosmar am mancat muuulte dulcuri si prostioare. Ma gandesc ca din cauza restrictiilot de la SB am recuperat tot! Am slabit bn 2 kg jumate in nici o saptamana 2 cm de la colac... Ar fi trebuit sa ma motiveze insa cred ca sunt dusa rau de tot! Ieri di slaltaieri a fost un haos de aceea azi ma cantaresc si dupa o sa incerc sa mananc bine, sa mananc carbi doar dimineata si sa mananc nu stiu cumva cu ideei din SB... Vedem ce iese!

alexandra123 07 sep 2013 10:24:40

Re: Jurnal Alexandra! Punct si de la capat, de data asta voi reusi!
 
Citat:

Anterior postat de anca1997 (Post 1294918)
Cît te înțeleg în legătură cu rușinea în cazul dat. Dar hai, lasă rușinea, și continuă mai departe... sunt sigură că o zi de excese pe lîngă săptămâni de mîncat sănătos e o nimica toată>:D<

Buna Anca am revenit si eu incet incet! Din pacate sau adunat zilele de exces la mine....dar asta e ce va fi va fi! Tu cum esti?

alexandra123 07 sep 2013 19:26:30

Re: Jurnal Alexandra! Punct si de la capat, de data asta voi reusi!
 
Uhh am modoficat tickerele...ce bine ma simt acuma! Sper sa am ambitia pe mai departe sa continui drumul ca tare bine ii sa vezi numerele ,,magice'' in scadere.

alexandra123 08 sep 2013 20:20:42

Re: Jurnal Alexandra! Punct si de la capat, de data asta voi reusi!
 
Dragul meu Jurnaluc! Te-am cam parasit, imi cer scuzisoare! Am inceput sa ma impac cu dieta asta nici SB nici nici nici dieta a la Alex. Uneori sunt tare stresata nu stiu daca e de la dieta dar una doua imi sar capacele zilele asta...hmm nu stiu...vedem noi! Oricum bucuria de la cm si de la cantar nu se compara nici cu cea mai buna ciocolata sau tort sau orice , si totusi de ce e asa greu sama abtin? Hmm cam astea is dilemele zilei de azi!

anca1997 08 sep 2013 21:08:25

Re: Jurnal Alexandra! Punct si de la capat, de data asta voi reusi!
 
Citat:

Anterior postat de alexandra123 (Post 1295712)


Buna Anca am revenit si eu incet incet! Din pacate sau adunat zilele de exces la mine....dar asta e ce va fi va fi! Tu cum esti?

Toate avem parte de zile de exces... poate mai multe zile, poate mai puține :D..
Eu... încerc să mă mobilizez.

anca1997 08 sep 2013 21:09:18

Re: Jurnal Alexandra! Punct si de la capat, de data asta voi reusi!
 
Citat:

Anterior postat de alexandra123 (Post 1295947)
Dragul meu Jurnaluc! Te-am cam parasit, imi cer scuzisoare! Am inceput sa ma impac cu dieta asta nici SB nici nici nici dieta a la Alex. Uneori sunt tare stresata nu stiu daca e de la dieta dar una doua imi sar capacele zilele asta...hmm nu stiu...vedem noi! Oricum bucuria de la cm si de la cantar nu se compara nici cu cea mai buna ciocolata sau tort sau orice , si totusi de ce e asa greu sama abtin? Hmm cam astea is dilemele zilei de azi!

Așa e, bucuria că ai slăbit... nu se compară cu o ciocolată. Succes >:D<

alexandra123 08 sep 2013 21:10:25

Re: Jurnal Alexandra! Punct si de la capat, de data asta voi reusi!
 
Citat:

Anterior postat de anca1997 (Post 1295962)
Toate avem parte de zile de exces... poate mai multe zile, poate mai puține :D..
Eu... încerc să mă mobilizez.

Si eu incerc sa fac ce e mai bun! Tu ce nai faci? Esti bine?

anca1997 08 sep 2013 21:42:21

Re: Jurnal Alexandra! Punct si de la capat, de data asta voi reusi!
 
Citat:

Anterior postat de alexandra123 (Post 1295964)


Si eu incerc sa fac ce e mai bun! Tu ce nai faci? Esti bine?

Trăiesc :D... S-a început școala la noi...
Eu am intrat la colegiu... deci ceva nou, și mai greu pentru mine. Sunt în general bine ))
Dar tu?

alexandra123 08 sep 2013 22:06:05

Re: Jurnal Alexandra! Punct si de la capat, de data asta voi reusi!
 
Citat:

Anterior postat de anca1997 (Post 1295968)
Trăiesc :D... S-a început școala la noi...
Eu am intrat la colegiu... deci ceva nou, și mai greu pentru mine. Sunt în general bine ))
Dar tu?

Frumos la scoala! Ce nu as da sa mai traiesc odata anii de liceu . Hmmm frumos de tine! O sa te obisbuiesti si totul va fii bine, o sa iti para rau cand se termina!

mutulica 10 sep 2013 08:18:10

Re: Jurnal Alexandra! Punct si de la capat, de data asta voi reusi!
 
Buna Alex>:D<>:D<>:D<
Ce mai faci, cum merge SB?

https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.n...03167419_n.jpg

alexandra123 10 sep 2013 12:55:40

Re: Jurnal Alexandra! Punct si de la capat, de data asta voi reusi!
 
Citat:

Anterior postat de mutulica (Post 1296247)
Buna Alex>:D<>:D<>:D<
Ce mai faci, cum merge SB?

https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.n...03167419_n.jpg

Buna Crisulici! Pai cu SB nu merge nicicum, am renuntat, nu de tot...defapt ii un sb personalizat. E ok asa sunt mai relaxata. In rest subt bine si nu prea sunt super stresata de asta nici nu prea scriu nimic pe aici. Sunt pluna de energie negativa si astept sa treaca. Tu cum esti? Cum e acasa cu domnul sot? Te pup!

alexandra123 12 sep 2013 17:49:58

Re: Jurnal Alexandra! Punct si de la capat, de data asta voi reusi!
 
Jm-am intors! Nu pot zice cu forte proaspete, dar sunt aici! Am hotarat sa renunt la orice dieta si sa nu ma apropii de cantar o perioada! O sa incerc sa fiu mai atenta la mancare sar nu vreau sa mai am sentimentul asta chinuitor, ca sunt la dieta.vom vedea dupa un timp ce va fi, probabil o sa ma ingras ca o vacuta dar acuma psihic sunt la pamant din cauza dietelor si i need a break!

mutulica 19 sep 2013 07:35:56

Re: Jurnal Alexandra! Punct si de la capat, de data asta voi reusi!
 
https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.n...94164086_n.jpg

alexandra123 20 sep 2013 10:54:36

Re: Jurnal Alexandra! Punct si de la capat, de data asta voi reusi!
 
Buna fetelor! M-am intors dupa o mica mare recreere, dar sunt din nou disperata, dupa tentativa de SB am slabit dar cum am inceput sa manac m-am ingrasat la loc deci am ajuns la 67 kg! Va rog ajutatima cum sa mamnanc ce sa fac? Eu nu mai am nici o idee:(

mutulica 20 sep 2013 12:06:49

Re: Jurnal Alexandra! Punct si de la capat, de data asta voi reusi!
 
Citat:

Anterior postat de alexandra123 (Post 1299318)
Buna fetelor! M-am intors dupa o mica mare recreere, dar sunt din nou disperata, dupa tentativa de SB am slabit dar cum am inceput sa manac m-am ingrasat la loc deci am ajuns la 67 kg! Va rog ajutatima cum sa mamnanc ce sa fac? Eu nu mai am nici o idee:(

Buna Alex, lasa dietele in pace...Incearca sa gasesti echilibrul, ai zile cind maninci mai mult, sau maninci dulciuri sau alte prostioare nu-i strasnic, totusi vin zile in care trebuie sa maninci echilibrat. Si apuca-te de sport.
Toti avem asa zile..:-*

alexandra123 21 sep 2013 19:45:04

Re: Jurnal Alexandra! Punct si de la capat, de data asta voi reusi!
 
Citat:

Anterior postat de mutulica (Post 1299320)
Buna Alex, lasa dietele in pace...Incearca sa gasesti echilibrul, ai zile cind maninci mai mult, sau maninci dulciuri sau alte prostioare nu-i strasnic, totusi vin zile in care trebuie sa maninci echilibrat. Si apuca-te de sport.
Toti avem asa zile..:-*

Buna scumpa! Da ai dreptate e cel mai greu sa gasesti echilibrul...in fiecare zi ma amagesc ca de maine :), dar sper sa aibe un sf cercul asta vicios! Am lasat dietele, se si vede acum incerc sa gasesc ceva cale de mijloc! te pup!

alexandra123 29 sep 2013 13:56:27

Re: Jurnal Alexandra! Punct si de la capat, de data asta voi reusi!
 
Dragule jurnal! Hmm sunt prezenta m-am inscris in concurs! Sunt happy! Vreau sa incep sa traiesc sanatos si sa si slabesc in acelas timp! Sunt sigura ca concursul ma va ajuta avand in vedere ca sunt destul de ambitioasa cand vine vb de asa ceva, desi nu imi plac regulire le voi respecta!

alexandra123 03 oct 2013 22:02:14

Re: Jurnal Alexandra! Punct si de la capat, de data asta voi reusi!
 
Am venit si la mine in casuta acum ca am putin timp, abia astept duminica sa ma cantaresc avend in vedere ca am fost cumintica inafara de tortul de la petrecere, sper ca sau dus cateva cifre la cantar ( doamne ajuta), nu stiu ce e cu mine ma simt atat de rau psihic, credeam ca va trece perioada asta dar vad ca tot insista, si cel mai rau e ca nici nu imi dau seama ce imi lipseste...sper ca macarul sa ma faca un pic mai fericita...sunt intr-o stare in care am totul dar nu am nimic..nu stiu cum sa va explic treaba asta...nu vreau sa vorbesc cu nimeni ma inchid total in mine, asta cand eu toata ziua eram cu gura pana la urechi, si iubitul meu a observat ca sunt ciudata, el e convins ca el e vinovatul si mereu incearca sa ma inveseleasca, reuseste el dar pentru putin timp...nu imi gasesc echilibrul...sper ca trece de curand, azi am avut o zi mai buna, si am luat decizia ca de maine in fiecare zi cand ma trezesc sa ma uit in oglinda si sa zic e o zi minunata, o zi plina de bucurii, si sper ca metoda sa functioneze...Gata cu "plansul" pe aici!

Va doresc noapte buna!

mutulica 04 oct 2013 08:41:06

Re: Jurnal Alexandra! Punct si de la capat, de data asta voi reusi!
 
Buna scumpa, imi pare rau de mica depresie...stiu cum esti si nu-mi place...poate e de la frigul de afara, poate te plictisesti si de asta simti ca nu-ti ajunge ceva. Cumva te simti neimplinita, vrei altceva?
Sper ca o sa mearga slabitul, cintarul va fi bun si-ti va ridica moralul, pina atunci sper sa o fac eu....macar cum pot.

http://felicitari.ele.ro/felicitari/mari/f_5259.jpg

alexandra123 04 oct 2013 22:23:21

Re: Jurnal Alexandra! Punct si de la capat, de data asta voi reusi!
 
Citat:

Anterior postat de mutulica (Post 1302760)
Buna scumpa, imi pare rau de mica depresie...stiu cum esti si nu-mi place...poate e de la frigul de afara, poate te plictisesti si de asta simti ca nu-ti ajunge ceva. Cumva te simti neimplinita, vrei altceva?
Sper ca o sa mearga slabitul, cintarul va fi bun si-ti va ridica moralul, pina atunci sper sa o fac eu....macar cum pot.

http://felicitari.ele.ro/felicitari/mari/f_5259.jpg

Buna Cristina! Esti o scumpa cum am zis mereu.:-*:-*:-* Gata sunt ok am iesit din depresie, s-au rezolvat toate incet incet, cred ca sunt eu prea exagerata si pun totul la suflet si sufar in tacere...mdarrr azi a fost o zi super cu toate ca e friiiiiggg si urat. Te pup si merci pentru incurajare!

alexandra123 05 oct 2013 08:47:34

Re: Jurnal Alexandra! Punct si de la capat, de data asta voi reusi!
 
Buna dimineataaa!!! Va doresc o zi minunata!!!

LOREDANA99 06 oct 2013 07:24:15

Re: Jurnal Alexandra! Punct si de la capat, de data asta voi reusi!
 
http://31.media.tumblr.com/8a57689df...apa9o1_500.jpg

mutulica 06 oct 2013 10:56:19

Re: Jurnal Alexandra! Punct si de la capat, de data asta voi reusi!
 
Ce faci Alex, cum te simti?
Inca nu te-ai urcat pe cintar, mai rezisti?:D

alexandra123 06 oct 2013 14:24:13

Re: Jurnal Alexandra! Punct si de la capat, de data asta voi reusi!
 
Citat:

Anterior postat de LOREDANA99 (Post 1303067)

Good morning sunshine:)), e cam tarziu pentru good morning, m intrst dimineata doar ca mi-au venit niste musafiri si nu am apucat sa va salut pe toate. O zi buna.

alexandra123 06 oct 2013 14:27:47

Re: Jurnal Alexandra! Punct si de la capat, de data asta voi reusi!
 
Citat:

Anterior postat de mutulica (Post 1303120)
Ce faci Alex, cum te simti?
Inca nu te-ai urcat pe cintar, mai rezisti?:D

Buna draga mea. M-am urcat pe cantar evident :)),si sunt happy, am 64,4 asa ca ma simt bine. #:-s#:-s, sper sa continui asa pe mai departe. Yabadaba duuuuuu!!!

LOREDANA99 06 oct 2013 17:30:23

Re: Jurnal Alexandra! Punct si de la capat, de data asta voi reusi!
 
Alex, nu ai nicio poza cu tineee? sa-ti pui :P

alexandra123 06 oct 2013 17:48:26

Re: Jurnal Alexandra! Punct si de la capat, de data asta voi reusi!
 
Citat:

Anterior postat de LOREDANA99 (Post 1303149)
Alex, nu ai nicio poza cu tineee? sa-ti pui :P

Am doar ca e album privat, te adaug la prieteni ca sa vezi, adevaru ca is cam vechi dar o sa mai fac cand o sa am ocazia.

LOREDANA99 06 oct 2013 18:13:42

Re: Jurnal Alexandra! Punct si de la capat, de data asta voi reusi!
 
Alex, dar cate kg aveai acolo?!? nu pari deloc plinuta!!! oricum, esti o frumoasa :-*

mutulica 06 oct 2013 18:50:23

Re: Jurnal Alexandra! Punct si de la capat, de data asta voi reusi!
 
Bravo iubita vad ca ai slabit si tu frumos>:D<>:D<>:D<
Ne prinde tare bine concursul asta, ne-am apucat in sfirsit toate de treaba:D

alexandra123 06 oct 2013 20:46:39

Re: Jurnal Alexandra! Punct si de la capat, de data asta voi reusi!
 
Citat:

Anterior postat de LOREDANA99 (Post 1303157)
Alex, dar cate kg aveai acolo?!? nu pari deloc plinuta!!! oricum, esti o frumoasa :-*

Multumesc Lore. Aveam in jur de 57 58, cam acolo vreau sa ajung, a fost un moment de glorie atunci slabisem de la 68...dar a urmat o perioada mai urata si agitata si nu prea a reusit sa ma mentin si uite asa am ajuns la 73...acuma am 64,4 asa ca sper sa fie bine si de data asta.

alexandra123 06 oct 2013 20:47:20

Re: Jurnal Alexandra! Punct si de la capat, de data asta voi reusi!
 
Citat:

Anterior postat de mutulica (Post 1303174)
Bravo iubita vad ca ai slabit si tu frumos>:D<>:D<>:D<
Ne prinde tare bine concursul asta, ne-am apucat in sfirsit toate de treaba:D

Daaa ma bucur tare muuult!


Ora este GMT +2. Ora este acum 08:03:43.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO