forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Alinu - vreau sa slabesc sanatos, frumos si organizat (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-alinu-vreau-slabesc-sanatos-frumos-organizat-12226.html)

alinu0809 09 apr 2013 22:39:17

Re: Jurnal Alinu - vreau sa slabesc sanatos, frumos si organizat
 
Citat:

Anterior postat de Dona Clara (Post 1248572)
Ma bucur ca merge bine si na, e normal sa prinzi mai repede, acolo. Eu ca dictionary folosesc www hallo ro, imi place ca da substantivele cu articol.

Eu fac bine, fac progrese. :)

Prind mai repede că n-am de ales. :)) Și eu folosesc dicționarul respectiv pe laptop, însă aplicația mea mi se pare potrivită pentru iPad, că tot așa arată și cu articol, și forma de plural și mai are tot felul de subcategorii pentru diverse chestii. Și o pot căra peste tot cu mine, că iPadul îl am mereu în geantă.
Mă bucur să aud că faci progrese, sper să te faci bine cât mai curând. :) Te admir pentru răbdarea pe care o ai. :)) Eu cred că mi-aș fi ros singură piciorul până acum, nu am pic de răbdare, în mare parte. @-)

Anyway, partea bună de astăzi este că am probat niște pantaloni pe care mi i-am luat în februarie și nici nu voiau să îmi intre pe picior, deși cică erau mărimea mea (îi comandasem de pe net). Ei bine, acum îmi vin perfect, atât doar că-mi mai iese o bucățică de aripioară la vedere, ocazional. :)) Dar, în rest, sunt destul de mulțumită de evoluție. Cred. Da, cred că sunt. :))) Noapte bună. >:D<

alinu0809 10 apr 2013 20:15:00

Re: Jurnal Alinu - vreau sa slabesc sanatos, frumos si organizat
 
Îi gata, m-a prins prietenul în joacele lui de condus. Joc Gran Turismo de vreo două ore și devin foarte competitivă. :)))) Îmi stimulează până și mintea, am compus un text aproape impecabil, în limba germană, doar ca să îmi termin temele mai repede și să mă joc din nou. :))) Offf. Vreau mașinuță și în viața reală. :-<

emoduck 10 apr 2013 20:22:37

Re: Jurnal Alinu - vreau sa slabesc sanatos, frumos si organizat
 
Citat:

Anterior postat de alinu0809 (Post 1249219)
Îi gata, m-a prins prietenul în joacele lui de condus. Joc Gran Turismo de vreo două ore și devin foarte competitivă. :)))) Îmi stimulează până și mintea, am compus un text aproape impecabil, în limba germană, doar ca să îmi termin temele mai repede și să mă joc din nou. :))) Offf. Vreau mașinuță și în viața reală. :-<

vitezomana mica :D

alinu0809 10 apr 2013 20:51:52

Re: Jurnal Alinu - vreau sa slabesc sanatos, frumos si organizat
 
Citat:

Anterior postat de emoduck (Post 1249221)
vitezomana mica :D

Cel puțin în lumea virtuală. :))) În viața reală 1. nu am permis de conducere încă, vreau să-l capăt anul ăsta și 2. din cauza punctului 1. nu am mașină. :)))) Dar nu cred că aș avea tupeu să gonesc prea tare. :D

emoduck 10 apr 2013 20:54:36

Re: Jurnal Alinu - vreau sa slabesc sanatos, frumos si organizat
 
Citat:

Anterior postat de alinu0809 (Post 1249240)
Cel puțin în lumea virtuală. :))) În viața reală 1. nu am permis de conducere încă, vreau să-l capăt anul ăsta și 2. din cauza punctului 1. nu am mașină. :)))) Dar nu cred că aș avea tupeu să gonesc prea tare. :D

asa am zis si eu.. dar mie imi place s-o caaaaaaalc si intr-un moment de luciditate mi-am luat masina cu motor mic, ca sa nu ma fac praf in primul pom :D

alinu0809 10 apr 2013 21:05:18

Re: Jurnal Alinu - vreau sa slabesc sanatos, frumos si organizat
 
Citat:

Anterior postat de emoduck (Post 1249242)
asa am zis si eu.. dar mie imi place s-o caaaaaaalc si intr-un moment de luciditate mi-am luat masina cu motor mic, ca sa nu ma fac praf in primul pom :D

Și eu am emoții în privința mea și a pomilor. :)))) Dar aici prinzi gustul vitezei pe autostradă, ceea ce mă îngrijorează puțin. Și mașinile bune nu sunt neapărat scumpe aici, second hand mă refer. :D De asta cred și eu că o să-mi iau ceva mai slăbuț și mai ieftin la început, măcar să nu trântesc sacul cu bani într-un zid în primul an, din prostie/neatenție. :))

emoduck 10 apr 2013 21:16:32

Re: Jurnal Alinu - vreau sa slabesc sanatos, frumos si organizat
 
Citat:

Anterior postat de alinu0809 (Post 1249248)
Și eu am emoții în privința mea și a pomilor. :)))) Dar aici prinzi gustul vitezei pe autostradă, ceea ce mă îngrijorează puțin. Și mașinile bune nu sunt neapărat scumpe aici, second hand mă refer. :D De asta cred și eu că o să-mi iau ceva mai slăbuț și mai ieftin la început, măcar să nu trântesc sacul cu bani într-un zid în primul an, din prostie/neatenție. :))

mda autostrazi si drumuri neaglomerate.. mi-ar placea si mie :-s
presupun ca un polo sau golf gasesti destul de ieftin, ceva foarte scump oricum nu merita in primul an

alinu0809 10 apr 2013 21:22:02

Re: Jurnal Alinu - vreau sa slabesc sanatos, frumos si organizat
 
Citat:

Anterior postat de emoduck (Post 1249259)
mda autostrazi si drumuri neaglomerate.. mi-ar placea si mie :-s
presupun ca un polo sau golf gasesti destul de ieftin, ceva foarte scump oricum nu merita in primul an

Prin orașe e destul de nasol, dar în afara lor.. :D :x
Da, doar că asigurarea pentru Golf e destul de scumpă aici, pentru că se știe drept mașină de începători, motiv pentru care.. mda. :)) Trebuie să mă orientez și în funcție de asigurare, pe aici nu prea se merită să fentezi lucrurile astea. Eh, mai întâi să văd că am permis. :))

emoduck 10 apr 2013 21:30:19

Re: Jurnal Alinu - vreau sa slabesc sanatos, frumos si organizat
 
Citat:

Anterior postat de alinu0809 (Post 1249264)
Prin orașe e destul de nasol, dar în afara lor.. :D :x
Da, doar că asigurarea pentru Golf e destul de scumpă aici, pentru că se știe drept mașină de începători, motiv pentru care.. mda. :)) Trebuie să mă orientez și în funcție de asigurare, pe aici nu prea se merită să fentezi lucrurile astea. Eh, mai întâi să văd că am permis. :))

Sunt multe alte alternative dragute pentru Golf, Fabia, Swift, Mini Cooper :x saaaaauuuu Sandero :D

ieucumine 10 apr 2013 22:25:37

Re: Jurnal Alinu - vreau sa slabesc sanatos, frumos si organizat
 
Awww, ce tema draguta ai la blog. Mi-am facut si eu upgrade:))

alinu0809 10 apr 2013 23:23:19

Re: Jurnal Alinu - vreau sa slabesc sanatos, frumos si organizat
 
Citat:

Anterior postat de ieucumine (Post 1249305)
Awww, ce tema draguta ai la blog. Mi-am facut si eu upgrade:))

Haha mersi, ieri am schimbat-o. :D Îmi place și a ta, cu animăluțele. :))

Dona Clara 11 apr 2013 10:21:16

Re: Jurnal Alinu - vreau sa slabesc sanatos, frumos si organizat
 
Buna dimineata,

Sa ai o zi faina :)

Dona Clara 11 apr 2013 17:12:31

Re: Jurnal Alinu - vreau sa slabesc sanatos, frumos si organizat
 
Alina, trebuie sa vezi un film (asta daca nu l-ai vazut deja) Das Experiment.

alinu0809 11 apr 2013 20:30:50

Re: Jurnal Alinu - vreau sa slabesc sanatos, frumos si organizat
 
Citat:

Anterior postat de Dona Clara (Post 1249730)
Alina, trebuie sa vezi un film (asta daca nu l-ai vazut deja) Das Experiment.

Hei! >:D< Bine ai venit pe la mine.
Voi căuta filmul, nu l-am văzut încă. Și-așa că am intrat în weekend de-acum, până luni n-am cursuri, deci o să am nițel mai mult timp pentru activități relaxante. :)) Danke >:D<

ieucumine 11 apr 2013 20:41:07

Re: Jurnal Alinu - vreau sa slabesc sanatos, frumos si organizat
 
Hey,
Nu ne-ai mai povestit ce mai mananci, cum mai esti... Hai, toarna tot! :))

alinu0809 11 apr 2013 22:03:18

Re: Jurnal Alinu - vreau sa slabesc sanatos, frumos si organizat
 
Citat:

Anterior postat de ieucumine (Post 1249875)
Hey,
Nu ne-ai mai povestit ce mai mananci, cum mai esti... Hai, toarna tot! :))

Așa, așa, bine bine :)) Azi am păpat niște cereale integrale cu puțin lăptic 1,5%, înainte să merg la cursuri, pe fugă. :D Am băut o cafea când am ajuns la curs. În pauza de la cursuri am păpat două batoane de cereale fără zahăr, de 67kcal/bucată, mereu îmi iau unul sau două la mine, că mi se face foame până ajung acasă și sunt singurele chestii pe care le pot arunca în rucsac fără să ocup jumătate din spațiu. :D
La prânz am păpat niște creveți cu orez basmati fiert și apoi fript cu puțin ou. :) Am păpat și două feliuțe de pepene galben, niște floricele făcute la aparatul meu (deci fără ulei, mi s-a făcut poftă, asta e). :)) Și la cină am păpat niște piept de pui cu legume amestecate + broccoli. :D Stau cam prost cu lichidele, că jumătate de zi sunt pe drumuri și nu prea-mi arde mie să mă treacă nevoile pe-afară. :))))) Așa că beau cam 1.5l, maxim 2l pe zi.. E cam nasol, dar am "probleme" cu vezica, în sensul că dacă beau 0.5l de apă, trebuie să merg de minim 2 ori la baie în următoarea oră. :)))
Tu ce mai faci? Cum mai merge treaba?:D

ieucumine 12 apr 2013 06:08:59

Re: Jurnal Alinu - vreau sa slabesc sanatos, frumos si organizat
 
Citat:

Anterior postat de alinu0809 (Post 1249954)
Așa, așa, bine bine :)) Azi am păpat niște cereale integrale cu puțin lăptic 1,5%, înainte să merg la cursuri, pe fugă. :D Am băut o cafea când am ajuns la curs. În pauza de la cursuri am păpat două batoane de cereale fără zahăr, de 67kcal/bucată, mereu îmi iau unul sau două la mine, că mi se face foame până ajung acasă și sunt singurele chestii pe care le pot arunca în rucsac fără să ocup jumătate din spațiu. :D
La prânz am păpat niște creveți cu orez basmati fiert și apoi fript cu puțin ou. :) Am păpat și două feliuțe de pepene galben, niște floricele făcute la aparatul meu (deci fără ulei, mi s-a făcut poftă, asta e). :)) Și la cină am păpat niște piept de pui cu legume amestecate + broccoli. :D Stau cam prost cu lichidele, că jumătate de zi sunt pe drumuri și nu prea-mi arde mie să mă treacă nevoile pe-afară. :))))) Așa că beau cam 1.5l, maxim 2l pe zi.. E cam nasol, dar am "probleme" cu vezica, în sensul că dacă beau 0.5l de apă, trebuie să merg de minim 2 ori la baie în următoarea oră. :)))
Tu ce mai faci? Cum mai merge treaba?:D


Aceeasi problema o am si eu cu mersul la baie:)) Eu sunt mai bine. M-am apucat din nou de cycling. De fapt e abonament de aerobic si cycling, dar nu ma duc la aerobic. Mananc mai constient, inca rontai si eu acte un baton, cate un covrigel sau saratele de la colegi, dar nu ma mai simt vinovata :)

alinu0809 12 apr 2013 14:59:40

Re: Jurnal Alinu - vreau sa slabesc sanatos, frumos si organizat
 
Oh am fost azi la Dr. Hipster (nu e numele lui real), doctor ortodont în Frankfurt. :)) Arată bestial tipul, e tinerel, blonduț, ochi albaștri, ochelari gen hipster :)) Puțin amuzant, însă foarte priceput. :D Voi merge la el de acum încolo, chit că trebuie să schimb două trenuri pentru a ajunge până acolo. :))

emoduck 12 apr 2013 19:32:10

Re: Jurnal Alinu - vreau sa slabesc sanatos, frumos si organizat
 
Citat:

Anterior postat de alinu0809 (Post 1250159)
Oh am fost azi la Dr. Hipster (nu e numele lui real), doctor ortodont în Frankfurt. :)) Arată bestial tipul, e tinerel, blonduț, ochi albaștri, ochelari gen hipster :)) Puțin amuzant, însă foarte priceput. :D Voi merge la el de acum încolo, chit că trebuie să schimb două trenuri pentru a ajunge până acolo. :))

mmm genul meu! =P~

alinu0809 12 apr 2013 20:23:46

Re: Jurnal Alinu - vreau sa slabesc sanatos, frumos si organizat
 
Citat:

Anterior postat de emoduck (Post 1250228)
mmm genul meu! =P~

Înseamnă că ai gusturi bune. :> Ăsta e genul ăla de tip care te face să mergi la dentist cu plăcere.. Nu credeam că voi zice asta vreodată. :))

emoduck 12 apr 2013 20:38:52

Re: Jurnal Alinu - vreau sa slabesc sanatos, frumos si organizat
 
Citat:

Anterior postat de alinu0809 (Post 1250243)
Înseamnă că ai gusturi bune. :> Ăsta e genul ăla de tip care te face să mergi la dentist cu plăcere.. Nu credeam că voi zice asta vreodată. :))

eu n-as putea sa nu mi-l imaginez dezbracat in timp ce lucreaza :">

alinu0809 12 apr 2013 20:41:49

Re: Jurnal Alinu - vreau sa slabesc sanatos, frumos si organizat
 
Citat:

Anterior postat de emoduck (Post 1250250)
eu n-as putea sa nu mi-l imaginez dezbracat in timp ce lucreaza :">

Vai nu spune așa ceva, că azi a fost și prietenul cu mine. :))))) Dar de-acum am decis că voi merge singurică, că acum știu unde e și cum să ajung acolo. :> Nu cumva e imoral să-mi admir doctorul, atâta timp ce am suflet pereche acasă? :))

emoduck 12 apr 2013 20:50:04

Re: Jurnal Alinu - vreau sa slabesc sanatos, frumos si organizat
 
Citat:

Anterior postat de alinu0809 (Post 1250251)
Vai nu spune așa ceva, că azi a fost și prietenul cu mine. :))))) Dar de-acum am decis că voi merge singurică, că acum știu unde e și cum să ajung acolo. :> Nu cumva e imoral să-mi admir doctorul, atâta timp ce am suflet pereche acasă? :))

Ai prieten, n-ai orbit :D Cred totusi ca e ok atata timp cat nu pui mana :)))

alinu0809 12 apr 2013 21:03:08

Re: Jurnal Alinu - vreau sa slabesc sanatos, frumos si organizat
 
Citat:

Anterior postat de emoduck (Post 1250254)
Ai prieten, n-ai orbit :D Cred totusi ca e ok atata timp cat nu pui mana :)))

Așa-i, așa-i. :D Nu știam azi cum să nu mă holbez la el prea tare, dar știi cum doctorii întotdeauna caută să realizeze contactul vizual cu pacienții. :))))
Și-a mai făcut și fazele tipice, în care degetele lui erau în gura mea și-mi schimba elasticele de la brakeți și el îmi punea întrebări care cer răspunsuri complexe. :)))))

emoduck 12 apr 2013 21:43:43

Re: Jurnal Alinu - vreau sa slabesc sanatos, frumos si organizat
 
Citat:

Anterior postat de alinu0809 (Post 1250258)
Așa-i, așa-i. :D Nu știam azi cum să nu mă holbez la el prea tare, dar știi cum doctorii întotdeauna caută să realizeze contactul vizual cu pacienții. :))))
Și-a mai făcut și fazele tipice, în care degetele lui erau în gura mea și-mi schimba elasticele de la brakeți și el îmi punea întrebări care cer răspunsuri complexe. :)))))

hehe de acum o sa fiu cu gandul alaturi de tine cand mai mergi la dentist :))
ti-ai pus elastice colorate? :D

alinu0809 12 apr 2013 22:12:18

Re: Jurnal Alinu - vreau sa slabesc sanatos, frumos si organizat
 
Citat:

Anterior postat de emoduck (Post 1250272)
hehe de acum o sa fiu cu gandul alaturi de tine cand mai mergi la dentist :))
ti-ai pus elastice colorate? :D

Am tot avut colorate până acum, iar acum mi-am pus argintii. Arată super fain, le-am subestimat. :)) Nici nu mai iese aparatul dentar atât de mult în evidență. Mă rog. Tot strălucește. :))))

emoduck 12 apr 2013 22:32:41

Re: Jurnal Alinu - vreau sa slabesc sanatos, frumos si organizat
 
Citat:

Anterior postat de alinu0809 (Post 1250280)
Am tot avut colorate până acum, iar acum mi-am pus argintii. Arată super fain, le-am subestimat. :)) Nici nu mai iese aparatul dentar atât de mult în evidență. Mă rog. Tot strălucește. :))))

Foarte fain ca nu ies in evidenta! Eu am fost tare obsedata cand mi-am pus aparatul acum multi ani.. imi spusesera fetele ca vorbesc ciudat asa ca ma inregistram vorbind si apoi ascultam inregistrarile. Dupa episodul asta am invatat sa rad fara sa mi se vada prea mult dintii si implicit aparatul. Cand nu aveam problemele astea eram stresata cu spalatul pe dinti cu cele 2 periute.. si sufeream tare mult ca nu puteam sa musc din mere.
Acum rad daca stau sa ma gandesc, dar atunci eram tare afectata :D

alinu0809 14 apr 2013 10:40:27

Re: Jurnal Alinu - vreau sa slabesc sanatos, frumos si organizat
 
Citat:

Anterior postat de emoduck (Post 1250286)
Foarte fain ca nu ies in evidenta! Eu am fost tare obsedata cand mi-am pus aparatul acum multi ani.. imi spusesera fetele ca vorbesc ciudat asa ca ma inregistram vorbind si apoi ascultam inregistrarile. Dupa episodul asta am invatat sa rad fara sa mi se vada prea mult dintii si implicit aparatul. Cand nu aveam problemele astea eram stresata cu spalatul pe dinti cu cele 2 periute.. si sufeream tare mult ca nu puteam sa musc din mere.
Acum rad daca stau sa ma gandesc, dar atunci eram tare afectata :D

Da, știu, e o întreagă tortură cu toate periuțele, cu periatul după fiecare gustărică mică mică :)) Pe mine nu m-a afectat chiar așa, că eu mi l-am dorit, pentru că aveam vreo 2 dinți strâmbi și mi-era mereu rușine să zâmbesc. Și când apăream prin pozele prietenilor zâmbind, oh vai, oribil :( Așa că-s dispusă să port aparatul acum, doar pentru a putea zâmbi în liniște peste un an sau doi. :D

alinu0809 15 apr 2013 22:09:05

Re: Jurnal Alinu - vreau sa slabesc sanatos, frumos si organizat
 
No că acum oscilez între 59.9kg și 60kg. Și nu m-am cântărit dimineața, că tot uit din grabă. Ideea e că încă merge treaba, aparent. :)) Mai greu cu apa, tot mi-e groază de mers la toaletă când sunt pe afară. @-)

Dona Clara 16 apr 2013 10:49:20

Re: Jurnal Alinu - vreau sa slabesc sanatos, frumos si organizat
 
Citat:

Anterior postat de alinu0809 (Post 1251424)
No că acum oscilez între 59.9kg și 60kg. Și nu m-am cântărit dimineața, că tot uit din grabă. Ideea e că încă merge treaba, aparent. :)) Mai greu cu apa, tot mi-e groază de mers la toaletă când sunt pe afară. @-)

Neata,

Merge treaba, bravo. Tine-o tot asa!

In rest toate bune?

:)

alinu0809 16 apr 2013 16:57:35

Re: Jurnal Alinu - vreau sa slabesc sanatos, frumos si organizat
 
Citat:

Anterior postat de Dona Clara (Post 1251633)
Neata,

Merge treaba, bravo. Tine-o tot asa!

In rest toate bune?

:)

Hei >:D< Merge treaba de una singură, că sport nu prea mai fac. Încerc să merg cât mai mult pe jos în fiecare zi, azi de exemplu am ieșit de 3 ori până afară, m-am plimbat prin magazine, am urcat scările blocului de 3 ori. :))
În rest, da, toate bune, tot cu temele și cu învățatul. A trecut deja o lună de curs, a mai rămas încă una, trebuie să trag destul de tare. Însă a dat căldura și-mi fac timp și de-o plimbare de 30 de minute cu prietenul, pe afară. :)
Tu ce mai faci? Cum ți-e piciorușul? >:D<

diana87 16 apr 2013 22:21:28

Re: Jurnal Alinu - vreau sa slabesc sanatos, frumos si organizat
 
>:D<>:D<Hei Alinus ce mai faci? nu prea am mai scris in ultima vreme ,dar te-am citit..te descurci cu germana:D:D? o seara frumoasa iti urez:-*:-*>:D<>:D<

alinu0809 17 apr 2013 13:55:12

Re: Jurnal Alinu - vreau sa slabesc sanatos, frumos si organizat
 
Citat:

Anterior postat de diana87 (Post 1251983)
>:D<>:D<Hei Alinus ce mai faci? nu prea am mai scris in ultima vreme ,dar te-am citit..te descurci cu germana:D:D? o seara frumoasa iti urez:-*:-*>:D<>:D<


Hei >:D< Nici eu nu prea am mai scris atât de mult în ultima vreme, am fost ocupată cu altele, e cam greu să mă împart.. :( Mă descurc destul de bine cu germana, sunt mulțumită de evoluția mea de până acum. :D Peste două săptămâni zbor până acasă, în vacanța de Paște, cum s-ar zice. :D Într-un fel, abia aștept, însă parcă nu aș vrea să lipsesc de la cursurile de aici. Oricum, deja am plătit biletul de avion deci nu mai există cale de întoarcere, timp de 10 zile voi fi în Românica :))
Tu ce mai faci? Cum mai e pe acasă, cu păpatul, cu alergatul? >:D< :*
Îți doresc o zi faină! :*

alinu0809 17 apr 2013 14:03:22

Re: Jurnal Alinu - vreau sa slabesc sanatos, frumos si organizat
 
No, deci e clar, mă pierd cu totul. Am început să germanizez limba engleză, să uit cuvinte românești și să folosesc cuvinte nemțești sau englezești pentru a mă putea exprima. E o întreagă varză în capul meu, însă se pare că germana începe să capete teren. :))
Cât despre păpat, am început să-mi iau pachețel la școală, azi mi-am luat la mine o banană medie, un pumn de nuts&dried fruit și un batonaș de cereale, fără zahăr. Am început să pap în pauză și bine mi-a mai fost tot restul zilei. Nuuu, nu am sărit peste micul dejul acasă, încă pap muesli cu lăptic dimineața, înainte să plec. Au început să apară fructe & legume noi, deci mi-e mai ușor să mă abțin de la alte tentații, gen alte dulciuri sau mai știu eu ce. Încă am abateri de la regulă, evident, asta doar ca să n-o iau razna și ca să nu fumez un pachet de țigări în fiecare zi. Am rărit-o iar cu țigările, fumez doar una sau două, doar dacă e strict necesar, dacă nervii mei zbiară după puțin cancer pe băț. :))))))) Am ajuns la concluzia că "mai bine pap o.. ceva, în loc să fumez". Caloriile le dau jos mai ușor, cu bolile de plămâni stă altfel treaba. :)) Tot nu m-am lăsat de tot, dar nici la foc automat nu o mai ard. :D
Eu zic că e bine, o să încerc în weekend, când sunt liberă, să ies puțin la alergat. Sâmbătă mergem în Frankfurt (din nou), deci iar e pont de plimbare. Sâmbăta trecută m-am plimbat 7 ore prin Frankfurt și am mâncat precum o vrăbiuță, niște sushi la prânz și seara puțină supă, că eram atât de extenuată, încât nici să mănânc nu mai puteam. Desigur că m-a apucat foamea pe la miezul nopții, însă m-am abținut de la a mânca, am turnat niște apă și m-am băgat la somn. :))
Mno că am scris un întreg roman, azi am avut chef de povestit. :)) Aștept să fie gata păpica, mâncăm sparanghel cu cărniță și puțini cartofi. Plus ceva sos făcut tot în casă. O să fie bun bun. :D

diana87 17 apr 2013 14:20:22

Re: Jurnal Alinu - vreau sa slabesc sanatos, frumos si organizat
 
Ce n-as da sa merg si eu acasa;;);;)te invidiez:P:P,dar poate la vara reusim sa mergem in vacanta..la mine e binisor si cu alergatul si cu papica,bine ca desigur am dat si prin gropi,am mancat dulciuri trimise d mama,dar mergem inainte..ma bucur pt tine ca iti merge bine cu germana si ma bucur ca mergi acasa..o zi frumoasa si ai grija d tine:-*:-*>:D<>:D<>:D<

alinu0809 17 apr 2013 14:26:22

Re: Jurnal Alinu - vreau sa slabesc sanatos, frumos si organizat
 
Citat:

Anterior postat de diana87 (Post 1252250)
Ce n-as da sa merg si eu acasa;;);;)te invidiez:P:P,dar poate la vara reusim sa mergem in vacanta..la mine e binisor si cu alergatul si cu papica,bine ca desigur am dat si prin gropi,am mancat dulciuri trimise d mama,dar mergem inainte..ma bucur pt tine ca iti merge bine cu germana si ma bucur ca mergi acasa..o zi frumoasa si ai grija d tine:-*:-*>:D<>:D<>:D<

Da, dar uite, la vară s-ar putea să nu mai ajung eu pe acasă. Adică depinde de cum evoluează lucrurile pe aici, dacă o să pot vorbi bine limba germană, încerc doar facultățile de aici, nu mai arunc bani pe zboruri și alte prostii până în Cluj/București sau mai știu eu unde..
Eu am făcut gogoși din făină integrală.. Am scăpat la ele duminică. =)) Am pus îndulcitor în loc de zahăr, desigur. Au ieșit super bune, dar vai... Mai bine nu ieșeau așa bune. =)) Dar e ok, doar suntem oameni, nu? :)) :-*:-*

diana87 17 apr 2013 19:11:08

Re: Jurnal Alinu - vreau sa slabesc sanatos, frumos si organizat
 
:D:Dei na si tu acuma ,lasa ca erau integrali si cum ai spus si tu suntem oameni,important e sa mergem inainte,am cazut ne ridicam si mergem..mai sunt si zile din astea,eu una am zile cand sunt nebuna dupa ceva dulce,offf zaharul asta provoaca dependenta x-(x-(x-(si eu vreau sa-mi fac niste biscuiti integrali ,dar deja maine ca nu am fulgi de ovaz si maine fac cumparaturile..biscuitii aia ies tare gustosi:P:Po sa patesc la fel ca tine,ies prea gustosi si o sa-i mananc pe toti dintr-un foc:D:D:D:D

alinu0809 17 apr 2013 20:18:46

Re: Jurnal Alinu - vreau sa slabesc sanatos, frumos si organizat
 
Citat:

Anterior postat de diana87 (Post 1252379)
:D:Dei na si tu acuma ,lasa ca erau integrali si cum ai spus si tu suntem oameni,important e sa mergem inainte,am cazut ne ridicam si mergem..mai sunt si zile din astea,eu una am zile cand sunt nebuna dupa ceva dulce,offf zaharul asta provoaca dependenta x-(x-(x-(si eu vreau sa-mi fac niste biscuiti integrali ,dar deja maine ca nu am fulgi de ovaz si maine fac cumparaturile..biscuitii aia ies tare gustosi:P:Po sa patesc la fel ca tine,ies prea gustosi si o sa-i mananc pe toti dintr-un foc:D:D:D:D

Eu nu mai înnebunesc după ceva dulce, ci mai degrabă după ceva anume, de exemplu atunci au fost gogoșile, acu nuș' cât timp a vrut prietenul cookies cu ciocolată albă (am căutat iar o variantă dietetică) și i-am făcut și evident că am mâncat și eu. :-@ Uneori îmi arde de puțin popcorn, depinde de la un timp la altul. :)) Acum.. tu oricum arzi jdemii de calorii în fiecare zi, tu îți mai permiți să te abați din când în când. :)) Eu deocamdată mă bucur că oscilează cântarul între 59.9 și 60 =)) Adică mă bucur că, în sfârșit, măcar pentru o secundă, arată sub 60. :)) Of ce ți-e cu viața asta și cu toate bunătățile. :)) >:D< :-*:-*

alinu0809 17 apr 2013 20:46:39

Re: Jurnal Alinu - vreau sa slabesc sanatos, frumos si organizat
 
Ahhh, Doamne, am geamul deschis și simt aerul ăla proaspăt și răcoros de vară, la cel din timpul serilor mă refer. E un aer atât de romantic, mă inspiră în atâtea feluri, încât nici n-am destule cuvinte pentru a exprima acest lucru. :x

Dona Clara 18 apr 2013 09:57:03

Re: Jurnal Alinu - vreau sa slabesc sanatos, frumos si organizat
 
Buna dimineata :)

A venit primavara!!!


Ora este GMT +2. Ora este acum 08:33:21.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO