forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal ancutzyka (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-ancutzyka-9429.html)

ancutzyka 19 iun 2011 14:01:23

Jurnal ancutzyka
 
Buna!! Sunt Anca, nu sunt noua pe site, am mai intrat acum cateva luni insa, din prostie, am renuntat...si asa am ajuns de la 65 kg la....75...am slabit in 2 saptamani 4 kg si acuma am 72, dar vreau sa ajung la 55 si sincer,nu prea am rabdare sa astept mult timp, multe luni...in august merg la mare si vreau ca pana atunci sa ajung CEL PUTIN la 60 kg. Am nevoie de incurajari, de persoane care vor sa slabeasca, sa ne incurajam reciproc...Sper ca de data asta sa nu mai renunt si sa merg pana la capat. Va pup pe toate si va astept pe la mine!!

happygirldiana 19 iun 2011 14:04:47

re: Jurnal ancutzyka
 
Citat:

Anterior postat de ancutzyka (Post 693862)
Buna!! Sunt Anca, nu sunt noua pe site, am mai intrat acum cateva luni insa, din prostie, am renuntat...si asa am ajuns de la 65 kg la....75...am slabit in 2 saptamani 4 kg si acuma am 72, dar vreau sa ajung la 55 si sincer,nu prea am rabdare sa astept mult timp, multe luni...in august merg la mare si vreau ca pana atunci sa ajung CEL PUTIN la 60 kg. Am nevoie de incurajari, de persoane care vor sa slabeasca, sa ne incurajam reciproc...Sper ca de data asta sa nu mai renunt si sa merg pana la capat. Va pup pe toate si va astept pe la mine!!

Buna Anca>:D< foarte bine ca ai hotarat sa te reapuci de treaba:)Multa bafta in ce iti propui dar ai grija,nu face abuz de slabit,nu uita ca maxim 4 kg pe luna e sanatos sa slabesti:D>:D<>:D<

ancutzyka 19 iun 2011 14:10:47

re: Jurnal ancutzyka
 
Buna, multumesc frumos de incurajari... Sincer,nu prea am rabdare cu 4 kg/ luna, as muri cred...Eu am mai slabit si inainte f mult, mancam f putin si mancarea mea consta in fructe si f putine legume, vreau sa spun ca nu mi-a fost rau nici nu mi-a afectat sanatatea, dimpotriva , eu aveam inainte colesterolul crescut si cu dieta, mi-a scazut....Acum vreau sa mananc un pic mai mult ca atunci pt ca lucrez si am nevoie de mai multa energie, insa nu exagerat de mult...Te pup si te mai astept

happygirldiana 19 iun 2011 14:16:24

re: Jurnal ancutzyka
 
Citat:

Anterior postat de ancutzyka (Post 693867)
Buna, multumesc frumos de incurajari... Sincer,nu prea am rabdare cu 4 kg/ luna, as muri cred...Eu am mai slabit si inainte f mult, mancam f putin si mancarea mea consta in fructe si f putine legume, vreau sa spun ca nu mi-a fost rau nici nu mi-a afectat sanatatea, dimpotriva , eu aveam inainte colesterolul crescut si cu dieta, mi-a scazut....Acum vreau sa mananc un pic mai mult ca atunci pt ca lucrez si am nevoie de mai multa energie, insa nu exagerat de mult...Te pup si te mai astept

:-se alegerea fiecaruia:)dap,o sa mai trec pe aici;)ti pup>:D<Bafta!

ancutzyka 19 iun 2011 14:22:05

re: Jurnal ancutzyka
 
Mersi mult. Si eu te pup ,pa paaaaa

ancutzyka 20 iun 2011 16:17:44

Re: Jurnal ancutzyka
 
Bunaaaa, azi mi-am reinceput dieta, ca in weekend am cam dat cu bata-n balta...am facut niste placinte cu branza si...m-am infruptat "putin"...asta e, poftele astea...Asa, si cum spuneam, azi incep din nou...am mancat la MD 2 felii de paine integrala cu putina crema de branza si o felie de parizer de pui, nu e chiar dietetic insa la cantitatea de munca pe care o depun pana la pranz, am nevoie de energie....la gustare 1 am mancat un mar si la pranz, o salata de laptuci cu o mana de masline verzi, 40 g branza feta, un pic de parizer de pui, o lg ulei de masline si un pic de otet balsamic...a iesit cam maricica salata insa, eram moarta de foame...diseara am de gand sa mananc o felie de paine de casa ( daca tot ii fac la prietenul meu...) cu un iaurt natural...si gata ziua de azi!! Ce parere aveti,fetele?? puuup

Irimel 20 iun 2011 17:03:25

Re: Jurnal ancutzyka
 
Salut:)>:D<
Si eu sunt noua pe aici:P
Sa sti ca te inteleg perfect, a fost o perioada din viata mea cand nu mai vroiam sa ies din casa din cauza la cum aratam. Eram rotunjoara ca un butoias si eram atat de disperata incat refuzam sa mananc, beam numai apa si mancam morcovi curatati dar binenteles ca dupa cateva zile eram atat de infometata incat mancam tot ce era in frigider:-<Pun asta in seama faptului ca aveam 15 ani...In fine, sa revenim la tine.Din ce ai notat in jurnalul tau cred ca principala ta problema e ca te infometezi apoi ti se face pofta de tot ce vezi asa-i?am trecut si eu prin asta.
Primul pas este sa te inarmezi cu multa diciplina.Fixeaza-ti orele ca care mananci si nu rontai nimic intre mese.Conteaza foarte mult.Mananca odata la 2-3 ore si asa nu o iti fie foame toata ziua, insa mananca moderat.Sa ai trei mese principale si 2 gustari.Chiar daca vei slabi cateva kilograme pe saptamana e tot mai bine decat nimic.In schimb, daca te infometezi si ti diete drastice, vei pune in scurt timp tot la loc si chiar mai mult.
Si inca ceva, daca nu ii dai corpului tau suficienta mancare, de fapt nu ii dai energie.Daca nu are energie, metabolismul, care este raspunzator pentru arderea grasimilor incetineste considerent.Si apoi stocheaza orice aliment ii dai in corp sub forma de grasime.Deci vei slabi mai greu decat daca vei manca sanatos.
Si inca ceva, sport faci? Jogging, bicicleta, ceva?
Sa sti ca eu mi-am dat foarte mult jos din burta in doua saptamani , timp in care faceam bicicleta sau alergam timp de numai 30 de minute.
Pfui...ti-am facut capul calendar:P
Iti doresc mult succes, fii perseverenta[*45*]vei reusii.

happygirldiana 20 iun 2011 17:24:37

Re: Jurnal ancutzyka
 
Buna,Anca>:D<Abia acum am putut intra,am fost cu lucrarea de licenta la corectat:)ce mai faci?

happygirldiana 20 iun 2011 17:36:11

Re: Jurnal ancutzyka
 
Citat:

Anterior postat de ancutzyka (Post 694983)
Bunaaaa, azi mi-am reinceput dieta, ca in weekend am cam dat cu bata-n balta...am facut niste placinte cu branza si...m-am infruptat "putin"...asta e, poftele astea...Asa, si cum spuneam, azi incep din nou...am mancat la MD 2 felii de paine integrala cu putina crema de branza si o felie de parizer de pui, nu e chiar dietetic insa la cantitatea de munca pe care o depun pana la pranz, am nevoie de energie....la gustare 1 am mancat un mar si la pranz, o salata de laptuci cu o mana de masline verzi, 40 g branza feta, un pic de parizer de pui, o lg ulei de masline si un pic de otet balsamic...a iesit cam maricica salata insa, eram moarta de foame...diseara am de gand sa mananc o felie de paine de casa ( daca tot ii fac la prietenul meu...) cu un iaurt natural...si gata ziua de azi!! Ce parere aveti,fetele?? puuup

Buuun!!!Daca tot am venit la tine,arunc o privire si asupra meniului:)Pai incep cu placintele,asa cum ai inceput si tu:P Eu zic ca daca vrei sa slabesti sa alegi o zi,duminica sa zicem,in care sa poti gusta din ceva "bun" gen placinte sau alte dulciuri nocive:D Eu mai scap,recunosc de maxim 3 ori pe saptamana dar la inghetata:">Asta e slabiciunea mea fie iarna fie vara.
Apoi,md relativ bun,mai putin parizerul care,cred ca stii,contine tot felul de grasimi si alte chestii muuult prea nesanatoase pentru organism,deci cred ca ar trebui sa renunti.Si as zice sa incerci iaurt cu cereale integrale dimineata,daca iti plac,sunt gustoase si foarte hranitoare,foarte!La pranz iar parizer:-o:-/Iar la cina nu ti-as recomanda paine:D Eu zic ca painea se mananca dimineata,daca nu poti sa renunti la ea.eu am renuntat,nu complet(mai mananca o data la...mult timp,dimineata,o feliuta sau doua).
Te-ai decis pana la urma ce dieta tii?

Ankutzelu 20 iun 2011 19:18:22

Re: Jurnal ancutzyka
 
buna! si eu sunt tot Anca. am citit ce ai scris pana acum si dupa parerea mea manaci prea putin. nu e bine sa te infometezi, castigi prea greu ceva si apoi pierzi prea repede. ar trebui sa iti alegi o dieta testata deja de fete si sa te tii de ea. una care sa ti se potriveasca tie. eu personal am tinut si am slabit cu monti si imi place foarte mult pentru ca poti sa mananci foarte multe lucruri, iar apoi e foarte usor sa te mentii. nu trebuie sa suferi de foame in timpul dietei pentru ca o sa clachezi repede. si cred ca vrei sa slabesti mult prea repede si nu e sanatos. mai bine mai incet si sigur. ma uit tot timpul pe discutiile de pe forum si sa stii ca sunt multe fete care au reusit si care pot sa te ajute. dar mai gandeste-te la ce dieta o sa tii. te-am pupat si o sa mai intru sa vad ce faci. si bafta multa la slabit SANATOS ;)


Ora este GMT +2. Ora este acum 01:30:53.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO