forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Andrada Nr.3 :D (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-andrada-nr-3-d-12717.html)

AnDrAdAxl 09 dec 2016 22:55:09

Re: Jurnal Andrada Nr.3 :D
 
Citat:

Anterior postat de mutulica (Post 1426864)
İncercam..
Merhaba! Nasılsın? :),
Mie nu imiplac serialele, dar ma uitla emisiuni, eu destule aici.
E frumos, sper sa vadsi multe altelocuri frumoase din Turcia, ca sint destule...

Ihm :P ..nu stiu cum se scrie :)) dar m.am prins ce vrei sa ma intrebi :)) ! eu cred ca daca am putu eu invata Germana oricine poate invata orice limba :))

mutulica 10 dec 2016 06:40:08

Re: Jurnal Andrada Nr.3 :D
 
Traducerea: Salut. Cum te simti!
Pfff stiu ca e grea rau germana. Si turca e grea...am un an de cind sint aici si putin stiu, imi mai trebuie timp.

AnDrAdAxl 13 dec 2016 09:24:36

Re: Jurnal Andrada Nr.3 :D
 
Citat:

Anterior postat de mutulica (Post 1426881)
Traducerea: Salut. Cum te simti!
Pfff stiu ca e grea rau germana. Si turca e grea...am un an de cind sint aici si putin stiu, imi mai trebuie timp.

Si eu vroiam sa zic ca bine... asa se auzea :Ihm(bine) :P ,dar na ..nu stiu cum se scrie :))...urma ceva de genul : Ses?(tu cred) ... :))
Trebuie sa invatam ... sa sti ca si aici in Germania sunt ff multi turci... de aia si ma bucur ca mai prind cate un cuvant doua.. sa mai inteleg cand vb ei in limba lor :)) .

AnDrAdAxl 13 dec 2016 09:34:17

Re: Jurnal Andrada Nr.3 :D
 
Am avut cateva zile de destrabalare partiala, sau totala in functie de zi.. Nu am avut curaj sa ma urc pe cantar... dar nu poate fi de bine... Am avut multe de facut...bebe nervozat, fata bolnavioara, sotul tot plecat... si m-am rasplatit in cel mai prost mod posibil.. cu dulciuri....:"> Am fost si la Mc.. si nu am mancat doar salata cum faceam de obicei...deci....L-)L-)L-)L-)L-)L-)

De azi ma intorc la mesele mele fixe si astept acordul unei prietene nutritionist sa reincep sau nu lactatele... sa mai pot schimba putin micul dejun... ca e cam greu cu lapte vegetal...:-s

Meniuri 9.12-12.12 = dezastru dar macar am avut grija sa nu fie decat urme de lapte in produse...deci ar fi 28 de zile fara lactate, nu 100% ..ptr ca am mai gustat putin din alimente ce contin ,dar nu ca inainte lapte,iaurt, branza zilnic...


Meniu 13.12.2016 ( 29 de zile fara lactate )

Md: 2 felii de paine de secara cu putina margarina bio :P (mda.. exista si asa ceva )
Cafea cu lapte de cocos si stevia

Pranz: ciorbita de perisoare + friptura de porc cu salata

Cina : Sos Ragu cu dovleac

Asta ar fi planul.. sper sa ma tin de el...:D:D:D

AnDrAdAxl 14 dec 2016 14:40:15

Re: Jurnal Andrada Nr.3 :D
 
Meniu 13.12.2016 ( 29 de zile fara lactate )

Md 8:00: 2 felii de paine de secara cu putina margarina bio (mda.. exista si asa ceva )
Cafea cu lapte de cocos si stevia

Pranz 14:00: ciorbita de perisoare + friptura de porc cu brocoli

Cina 20:00 : Ciorbita de perisoare + jumate de pahar de lapte de migdale cu musli si o lingura dulceata de gutui (pofta de dulce)

Efectiv nu ma pot tine de meniuri daca le scriu dinainte... asa ca o sa le scriu in continuare ziua de dupa ca sa fie mai sigur...

Zoe 15 dec 2016 10:20:02

Re: Jurnal Andrada Nr.3 :D
 
aşa păţesc şi eu cu meniurile... scriu doar ce ştiu sigur, că am cu mine la muncă, de exemplu - şi-mi iese cam 80% :))

AnDrAdAxl 16 dec 2016 08:52:33

Re: Jurnal Andrada Nr.3 :D
 
Meniu 14.12.2016 ( 30 de zile fara lactate )

Md 8:00:cafea cu lapte de cocos
1 felii de paine de secara cu putin gem + musli cu lapte

Pranz 14:00: ciorbita de perisoare
Piept de pui la cuptor cu brocoli

Cina 20:00 : Friptura de porc + cartofi mov natur( :-o )


Meniu 15.12.2016 ( 31 de zile fara lactate )

Md 7:00:cafea cu lapte de cocos
1 felii de paine de secara cu putin gem + cateva fursecuri

Pranz 13:00: Paine Proteica si 2 oua fierte

Cina 21:00 : Sos Ragu cu dovleac in loc de paste + o lingura de drojdie inactiva si susan(ajutam putin calciul ;) )

AnDrAdAxl 19 dec 2016 12:15:55

Re: Jurnal Andrada Nr.3 :D
 
Evident in weekend iar am luat/o razna! :"> Cand vedeti ca lipsesc si ca nu scriu meniuri... e clar ! Nu am mai tinut cont nici de ore , nici de nimic... Azi am de gand sa fac curat in toata casa si in frigider ... si imi promit mie ca de sarbatori o sa am mai multa grija ce si cat pap... macar orele sa am grija sa fie ok, si sper sa pot spune si stop la o cantitate suficienta incat sa imi satisfac pofta ... De maine ma bag din noi la sport... orice ar fi o ora de ceva sport...

Am avut vreo 3 zile mai agitate cu bebe... cred ca a luat virus de la fata ca a avut febra si diaree... fata a avut saptamana trecuta doar diaree... si m.am cam consolat cu mancarea... fix ce imi lipsea... :( Acuma e bine bebe meu si deci si mami tre sa fie in forma! ;)

Spor la treaba fetelor! sa fiti cuminti ca in weekend vine mosul :))! :*

mutulica 19 dec 2016 12:49:40

Re: Jurnal Andrada Nr.3 :D
 
Citat:

Anterior postat de AnDrAdAxl (Post 1427165)
Evident in weekend iar am luat/o razna! :"> Cand vedeti ca lipsesc si ca nu scriu meniuri... e clar ! Nu am mai tinut cont nici de ore , nici de nimic... Azi am de gand sa fac curat in toata casa si in frigider ... si imi promit mie ca de sarbatori o sa am mai multa grija ce si cat pap... macar orele sa am grija sa fie ok, si sper sa pot spune si stop la o cantitate suficienta incat sa imi satisfac pofta ... De maine ma bag din noi la sport... orice ar fi o ora de ceva sport...

Am avut vreo 3 zile mai agitate cu bebe... cred ca a luat virus de la fata ca a avut febra si diaree... fata a avut saptamana trecuta doar diaree... si m.am cam consolat cu mancarea... fix ce imi lipsea... :( Acuma e bine bebe meu si deci si mami tre sa fie in forma! ;)

Spor la treaba fetelor! sa fiti cuminti ca in weekend vine mosul :))! :*

Bine ca eu in weekend sint singura:))
De sarbatori ai grija ce maninc si sa nu maninci seara, macar sa te mentii, ca asa repede sa pun kg si foarte greu se duc.

Multa sanatate bebelusului...

Hai apuca-te de sport si am si eu concurent>:):P:P

Michelina 19 dec 2016 13:40:19

Re: Jurnal Andrada Nr.3 :D
 
Citat:

Anterior postat de AnDrAdAxl (Post 1427165)
Evident in weekend iar am luat/o razna! :"> Cand vedeti ca lipsesc si ca nu scriu meniuri... e clar ! Nu am mai tinut cont nici de ore , nici de nimic... Azi am de gand sa fac curat in toata casa si in frigider ... si imi promit mie ca de sarbatori o sa am mai multa grija ce si cat pap... macar orele sa am grija sa fie ok, si sper sa pot spune si stop la o cantitate suficienta incat sa imi satisfac pofta ... De maine ma bag din noi la sport... orice ar fi o ora de ceva sport...

Am avut vreo 3 zile mai agitate cu bebe... cred ca a luat virus de la fata ca a avut febra si diaree... fata a avut saptamana trecuta doar diaree... si m.am cam consolat cu mancarea... fix ce imi lipsea... :( Acuma e bine bebe meu si deci si mami tre sa fie in forma! ;)

Spor la treaba fetelor! sa fiti cuminti ca in weekend vine mosul :))! :*


Saptamana asta eu am de umblat dupa cadouri - ca am asa multi copii care au fost cuminti!! :)):)):))


Ora este GMT +2. Ora este acum 23:34:16.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO