forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Andrada Nr.3 :D (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-andrada-nr-3-d-12717.html)

lidiuta 30 oct 2016 19:20:46

Re: Jurnal Andrada Nr.3 :D
 
Ma bucur ca ai revenit si ca ai al doilea bebe! Stiu ca ti-l doreai din toată inima! Sunt convinsă că ai să slăbești, trebuie să ai răbdare! Când ai timp, scrie-ne, te citesc cu interes!

AnDrAdAxl 30 oct 2016 19:56:42

Re: Jurnal Andrada Nr.3 :D
 
Citat:

Anterior postat de lidiuta (Post 1425369)
Ma bucur ca ai revenit si ca ai al doilea bebe! Stiu ca ti-l doreai din toată inima! Sunt convinsă că ai să slăbești, trebuie să ai răbdare! Când ai timp, scrie-ne, te citesc cu interes!

Buna ! Ma bucur ca esti inca aici :) .
A venit mult doritul si e o minune de copil. :-* :x. Ma simt complet fericita acum ca am si fetita si baiat .
Tu ai mai slabit ? nu mai retin la ce greutate erai ... ti o dieta ? sport?

Michelina 31 oct 2016 07:57:32

Re: Jurnal Andrada Nr.3 :D
 
Citat:

Anterior postat de AnDrAdAxl (Post 1425358)
Principiile pe care le urmez :


-Sa am 3 mese pe zi cu minim 5 ore pauza intre ele(pentru inceput fiind obijnuita sa am mai multe mese ca asa citisem eu ca se slabeste mi-a dat voie inca o gustare dupa amiaza constand in ceva proteic: iaurt,shake proteic, cafea cu lapte ,quark). Explicatia fiind ca asa se arde mai eficient grasimea...si in cele 2 saptamani cand am stagnat desi am mancat ok, am facut greseala sa rontai intre mese ba seminte , ba cate un fruct..:">

-0,80=1 g g de proteina pe kg sa insumez pe zi,iar la fiecare masa sa am o sursa de proteina . Eu dimineata mananc quark(un iaurt mai scurs)sau branza cu perlute semidegresate ca nu imi plac degresate complet, cu 2 linguri de ovaz si 150 g fructe de padure sau visine , la pranz branza sau oua(cam 3 pe saptamana se recomanda, doar albus nelimitat) sau branza cu ceva legume langa si seara carnita cu legume in diferite combinatii.

-60 g de grasimi pe zi , din care 1 linguri ulei sau unt si 30 g nuci(daca nu se mananca nuci se poate inlocui cu inca o lingura de ulei sau unt). Mare atentia le crenwursti, salamuri, branzeturi gen cascaval:( si carnea de miel daca mancati.au cele mai multe grasimi...Eu cu siguranta depaseam deoarece am retinut printre randuri de la n diete ca grasimea e sanatoasa :P.. eh.. nu e.. nu cand depaseste necesarul zilnic si vrei sa mai si slabesti...poate ca atunci cand reusesti sa scoti de tot carbohidratii...

-carbohidratii sunt limitati, dar nu complet eliminati... Cu cat mananci mai putini, cu atat iti poti tine in frau poftele... Eu nu mananc decat fulgi de ovaz dimineata(30 g) , sau o felie de paine integrala dimineata sau la pranz si fructele ori dimineata ori la pranz ca si desert maxim 150 g... Nu mananc nici cartofi, paste, orez, paine normala... Mananc pana ma satur legume cu multe fibre si indice glicemic cat mai mic, in special: salate verzi, rosii, catraveti, dovleac, dovlecei,varza, vinete, conopida, brocoli(ultimele 4 mai putin ca se cam baloneaza beb), etc.

-sportul e indicat , dar nu obligatoriu ... Eu fac pentru ca ma face sa ma simt bine, dar dieta e baza pentru a slabi... inainte sa raman insarcinata faceam fff mult sport, dar nu imi puteam controla pofta de mancare si nu am reusit sa ajung la kg dorite.. doar ma mentineam... :-s . Acuma fac T25 sau maxim 3/4 ore pe saptamana..

-apa cat mai multa ...eu depasesc 2 litri si mananc si supe sau mancaruri care contin mai mult lichid. :>


De cand ai inceput sa mananci asa?

AnDrAdAxl 31 oct 2016 10:26:51

Re: Jurnal Andrada Nr.3 :D
 
Citat:

Anterior postat de Michelina (Post 1425375)



De cand ai inceput sa mananci asa?

De aproximativ 1 luna jumate. :-*

lidiuta 31 oct 2016 13:39:46

Re: Jurnal Andrada Nr.3 :D
 
E echilibrat regimul tau...merita sa-l tii, chiar pe termen lung!
Eu tot pe/acolo sunt ca numar de kilograme, sport am facut, leger, bicicleta de camera, exercitii pt coloana, exercitii cu gantere mici. Plus mers pe jos. Acum am ramas cu mersul pe jos pt ca am scapat de o viroza si sunt putin mai atenta decat de obicei.

AnDrAdAxl 01 nov 2016 11:05:05

Re: Jurnal Andrada Nr.3 :D
 
Buna dimineata fetelor :)!
Meniu 31.10.2016

Md: Cafea cu lapte semidegresat si stevia
Cheese cake (ou quark pudra proteine amidon)
2 linguri fulgi de ovaz
100 g afine
Pranz: 450 g iaurt 1.5 % grasime
60 g branza babybel light(eram in deplasare cu fata si bebe)

Cina:200 g Ratatouile cu 100 g piept de pui si sos gorgonzola

Sport
: Vreo 4 ore de mers pe jos , mai repede , mai incet , urcat ,coborat si uneori si cu 8,4 kg in brate :)) .

AnDrAdAxl 01 nov 2016 11:12:12

Re: Jurnal Andrada Nr.3 :D
 
Citat:

Anterior postat de lidiuta (Post 1425403)
E echilibrat regimul tau...merita sa-l tii, chiar pe termen lung!
Eu tot pe/acolo sunt ca numar de kilograme, sport am facut, leger, bicicleta de camera, exercitii pt coloana, exercitii cu gantere mici. Plus mers pe jos. Acum am ramas cu mersul pe jos pt ca am scapat de o viroza si sunt putin mai atenta decat de obicei.

Macar te-ai mentinut ... Eu acuma ca am vb cu femeia asta stiu clar ce faceam gresit : prea multa paine, dulce si mancat prea des.. eu credeam ca putin si des , dar sigur era cam mult si des..

Eu am avut o tentativa de T25 low impact , dar nu ma simt inca in stare ...adica il pot face dar am dureri si ma simt fff obosita dupa... Am decis sa fac cand ma simt in stare... oricum eu conditie fizica am cat de cat, trebuie doar sa mai scap de sunca si sa mai usurez greutatea ce apasa pe toate cele...
Sper anul ce vine sa merg si eu cu capul sus la plaja... anul acesta nici o zi nu am mers..

lidiuta 01 nov 2016 14:42:51

Re: Jurnal Andrada Nr.3 :D
 
Nu cred ca are rost sa insisti acum cu sportul, mai degraba incearca sa respecti cat poti tu dieta. Meniul tau suna bine! Te poti limita la mersul pe jos, sigur vor veni si rezultatele.:)

mikaelaflo 01 nov 2016 21:08:37

Re: Jurnal Andrada Nr.3 :D
 
Hai ca am reusit! Spor la treaba! Din nou >:D<

AnDrAdAxl 01 nov 2016 21:13:37

Re: Jurnal Andrada Nr.3 :D
 

Meniu 01.11.2016

Md: Cafea cu lapte semidegresat si stevia
Cheese cake (ou quark pudra proteine amidon)
2 linguri jeleu de fructe
80 g afine
Pranz:300 g Ratatouile cu 150g piept de pui si 25 g Roquefort

Cina: Ciorbita de perisoare
200 g Ratatouile cu 100 g piept de pui

Sport
: Pauza azi.. zi de bucatareala ...


Ora este GMT +2. Ora este acum 06:26:37.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO