forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal angel20 (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-angel20-11004.html)

angel20 27 ian 2012 09:20:31

Jurnal angel20
 
Buna m-am tot intrat pe site si e foarte util dar fara un pic de sustinere nu rezolv nimic.Sa va spun despre mine am avut intodeuna un corp frumos insa de ceva timp m-am ingrasat foarte mult ajungand la 62 de kilograme si de atunci oscilez slabesc pana la 59.6 si ma ingras inapoi findca n-am vointa si nu mai rezist sa am greutatea asta .vreau sa intru si eu intrun grup sau sa-mi recomandati vreo dieta eficienata ms>:D<:x

sandra24 27 ian 2012 14:54:27

Re: Jurnal angel20
 
Citat:

Anterior postat de angel20 (Post 914349)
Buna m-am tot intrat pe site si e foarte util dar fara un pic de sustinere nu rezolv nimic.Sa va spun despre mine am avut intodeuna un corp frumos insa de ceva timp m-am ingrasat foarte mult ajungand la 62 de kilograme si de atunci oscilez slabesc pana la 59.6 si ma ingras inapoi findca n-am vointa si nu mai rezist sa am greutatea asta .vreau sa intru si eu intrun grup sau sa-mi recomandati vreo dieta eficienata ms>:D<:x

Buna!!!
Miscare faci>?Cati ani ai?O data cu varsta...nu mai suntem la fel de activi..intervine sedentarismul..metabolismul tinde sa devina mai lent...cu toate astea,pentru a slabi frumos si a ne mentine un tonus pe parcursul vietii si a intretine sanatatea..trebuie sa NU devenim sedentari..deci miscare..miscare si iar miscare...mai ales ca nu ai mult de slabit:P.Bineinteles si alimentatie sanatoasa..arunca o privire pe aici asupra dietelor si alege una care ti se ptriveste si care sa nu priveze de nutrienti necesari organismului zi de zi http://forum.slabute.ro/diete/tipuri...st912052.Bafta!

angel20 27 ian 2012 14:59:13

Re: Jurnal angel20
 
ms pentru raspuns pai am 20 de ani si sunt in italia miscare fac deoarece lucru mult dar e dificil lucru cu copii unde e plin de dulciuri si nu prea imi place sa mananc mancare(prefer dulciurile)dar acum am inceput sa le inlocuiesc cu fructe deoarece ador merele si incet incet sper sa ajung la 55

deadcountess 27 ian 2012 15:05:45

Re: Jurnal angel20
 
Citat:

Anterior postat de angel20 (Post 914836)
ms pentru raspuns pai am 20 de ani si sunt in italia miscare fac deoarece lucru mult dar e dificil lucru cu copii unde e plin de dulciuri si nu prea imi place sa mananc mancare(prefer dulciurile)dar acum am inceput sa le inlocuiesc cu fructe deoarece ador merele si incet incet sper sa ajung la 55

Pai execsul de dulciuri va fi o problema indiferent ce dieta vei alege. Lasa-te de dulciuri si intre timp informeaza-te despre diete si gandeste-te care ti s-ar potrivi cel mai bine.

denisadaniela 27 ian 2012 15:06:56

Re: Jurnal angel20
 
Citat:

Anterior postat de angel20 (Post 914349)
Buna m-am tot intrat pe site si e foarte util dar fara un pic de sustinere nu rezolv nimic.Sa va spun despre mine am avut intodeuna un corp frumos insa de ceva timp m-am ingrasat foarte mult ajungand la 62 de kilograme si de atunci oscilez slabesc pana la 59.6 si ma ingras inapoi findca n-am vointa si nu mai rezist sa am greutatea asta .vreau sa intru si eu intrun grup sau sa-mi recomandati vreo dieta eficienata ms>:D<:x

buna....dietele sunt bune,dar eu ma blochez cand vine vorba de perioada de dupa diete:-/,vad ca esti in italia ca si mine,gasesti aici destule alimente care sa te ajute sa slabesti sau sa te tii in forma;),cum a zis si sandra conteaza mult varsta si daca faci sport; uita de paste si lasagna,sau macar evita-le o perioada:)),nu te astepta sa slabesti in putin timp multe kg,e foarte important sa ai rabdare,cat despre vointa uita-te in oglinda si daca nu-ti place ce vezi aduti aminte de corpul tau frumos si fa-l sa vina inapoi..pupici:-*

deadcountess 27 ian 2012 15:14:50

Re: Jurnal angel20
 
Citat:

Anterior postat de denisadaniela (Post 914848)
buna....dietele sunt bune,dar eu ma blochez cand vine vorba de perioada de dupa diete:-/

Pai nu-i asa greu, daca ai ajuns la greutatea dorita si vei manca normal, fara prostii (fast food, patiserie, sucuri, chipsuri, produse cu multi aditivi) sigur te poti mentine frumos. :)

angel20 27 ian 2012 15:17:44

Re: Jurnal angel20
 
ms mult pentru sustinere am noroc ca nu mananc paste paine(nu-mi prea plac) iar dulciuri le pot inlocui cu fructe am noroc ca aici ai ce cumpara si asa incet cu sustinerea voastra sper ca nu mai voi gresi cu dulciuriile findca am devenit mai increzatoare citind povestile voastre de succes

sandra24 27 ian 2012 15:24:32

Re: Jurnal angel20
 
da..dar ai mare grija si la fructe ca si acelea ingrasa daca au un continut mare de zahar.de asemenea ar fii de preferat sa le mananci in prima parte a zilei..de preferat inainte de micul dejun sau ca prima gustare dupa micul dejun.pentru orice anume vrei sa cauti pe site ai mai sus un motor de cautare in formatii foarte eficient:P:P

angel20 27 ian 2012 15:33:38

Re: Jurnal angel20
 
dietele bazate pe proteine ma atrag pentru ca stiu exact ca nu trebuie sa mananc carbohidratii si asa voi renunta la tot in schimb daca stiu ca sunt permisi nu imi dau seama cand trec peste numarul de carbohidrati necesari deci mam hotarat sa incerc de luni o dieta bazata pe proteine pana atunci una bazata pe mere pentru a elimina din toxine

deadcountess 27 ian 2012 16:15:33

Re: Jurnal angel20
 
Citat:

Anterior postat de angel20 (Post 914865)
dietele bazate pe proteine ma atrag pentru ca stiu exact ca nu trebuie sa mananc carbohidratii si asa voi renunta la tot in schimb daca stiu ca sunt permisi nu imi dau seama cand trec peste numarul de carbohidrati necesari deci mam hotarat sa incerc de luni o dieta bazata pe proteine pana atunci una bazata pe mere pentru a elimina din toxine

Poti incerca low carb dar daca ai fost obisnuita sa mananci multe dulciuri o sa-ti fie foarte greu mai ales la inceput.

Ce fel de dieta bazata pe mere? Sper ca nu inseamna ca mananci doar mere.


Ora este GMT +2. Ora este acum 05:44:08.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO