forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal anhelyto (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-anhelyto-3774.html)

anhelyto 09 mai 2010 12:30:29

Jurnal anhelyto
 
Buna,
Numele meu este Raluca.Am 21 de ani si am mare nevoie de ajutorul vostru.
Am aproximativ 58-59kg(nu m-am mai cantarit de ceva timp :D ) si am mari probleme cu burtica :((.
Am nevoie de incurajarile voastre pt ca simt ca impreuna cu voi voi reusi si eu.
Despre mine ce as putea sa mai spun: lucrez cu oamenii, deci nu prea am cu sa mananc la ore fixe(dac imi intra clientul pe usa la 13 cand trebuie sa mananc eu nu ii pot spune sa revina sau sa astepte pt ca el este sursa mea de bani).
Ajung acasa seara pe la 7 jumate, mananc si daca ma mai simt in stare ma bag la jumatate de ora de bicicleta.
Am facut bicicleta incepand cu 05.04.2010 timp de 10 zile continuu cate 30min, dar datorita unor schimbari la locul de munca nu am reusit sa ma tin de program.
Sunt constienta ca burtica nu dispare de la o zi la alta dar totusi am zile in care imi pierd speranta.
Pe la 3 trebuie sa ajung la o onomastica, sper sa nu calc stramb. Asta il consider primul meu test catre un nou corp.
Pt mine luna asta e luna schimbarilor, am inceput de la 1 si sper sa o tin tot asa.
Am ganduri mari pt mine si sper sa nu ma pier pe la mijloc.
Nu am mai tinut niciodata o dieta dar voi incerca sa vad care sunt rezultatele.
Pt sambata viitoare imi propun achizitionarea unu cantar(pt ca nu am unul in casa). Asta va fi primul pas spre schimbare!

Va multumesc anticipat si sper sa ma sustineti!

Anhelyto;;)

LicuriciColorat 09 mai 2010 13:13:25

Re: Jurnal anhelyto
 
buna
bine te-am gasit la tine in casuta
eu sunt prima sustinatoare >:D<
cu rabdare si perseverenta vei reusii sa ajungi unde vrei:-*
te-ai gandit la ce ti-am zis?
ce dieta alegi?sau o sa tii o dieta personalizata?

andra_aly 09 mai 2010 13:28:01

Re: Jurnal anhelyto
 
Buna ralca si bine ai venit>:D<
Pai uite, azi poti sa testezi singura ce poti si ce nu. ia vezi daca reusesti sa spui nu bunataturilor de la petrecere, sau macar sa reduci putin. mananca putin din toate:) nu conteaza daca nu reusesti din prima. incet incet o sa reusesti:)
cat despre munca, incearca sa papi 3 mese pe zi si daca se poate 2 gustari. nu trebuie sa te indopi:P secretul este sa mananci mai des si binenteles mai putin. asa ca important e sa ai mai multe mese si sa iti fentezi creierasul. ca ala este problema:P
la munca chiar daca azi mananci la 13:00 si maine mananci la 14, nu e mare problema, important e sa ai md, pranz si cina. ca daca sari pranzul, o sa ajungi acasa seara si o sa sari pe frigider. seara incearca sa papi ceva usor:)
foarte bine ca faci miscarica, important e ca faci caat de putin este. incearca sa iti gasesti putin timp liber macar de 3 ori pe saptamana. ;) ai sa vazi ca o sa ti se para ceva care trebuie sa il faci, odata ce te ti de programul tau de sport.
eu de exemplu am facut pauza si acum imi e asa de greu sa ma apuc:-s
asa ca si 10 minute sunt bune;)
Si cam ce papi tu intr-o zi? la ce dieta te-ai gandit. dupa mine, cea mai buna pentru tine este o dieta sanatoasa, care sa fie usor de tinut avand in vedere programul tau destulde incarcat#:-s
Noi suntem alaturi de tine>:D<deci te-ai gandit bine ca impreuna vom reusi;)
iti urez mult succes>:D<

oana30 09 mai 2010 17:30:50

Re: Jurnal anhelyto
 
BUna Raluca[*117*]bine ai venit printre noi ! Noi suntem aici sa te ajutam la fiecare nelamurire ! si ai sa vezi ca ai sa ajungi la corpul visat ! :-*[*65*][*65*][*65*]ai sa vezi! Si sigur ca o sa te sprijinim :-*[*trandafiri*]!!!!!!!!!!!!!! Nu uiata de cele 3 sfinte mese si cele 2 gustari pe langa! ;)Sportul e obligatoriu pt. ca nu slabesti frumos fara sport!;)si daca nu iti place asta e ...[*durere*]nici mie nu imi place dar na....ce sai faci?:)[*aerobic*]ai sa vezi ca o sa scapi de burtica inamicul tuturor!x-(!!!!!!!!!!!seara incearca sa papi ceva mai usor....chiar daca vii de la servici tarziu.....am vazut ca ai un program destul de incarcat...e bine ca faci miscare!! :D[*okay*] Noi suntem alaturi de tine si sigur ca o sa te ajutam![*rostogolire*]sper ca ne mai auzim pe aici !
http://www.floriinarad.ro/flori-flor...-P-n-d_311.jpgSucces![*inima*]

miha ela 09 mai 2010 20:56:42

Re: Jurnal anhelyto
 
buna raluca. si eu am confrunt cu aceasi problema. cu burta, afurisita asta de burta care se vede prin bluze su care trebuie sa iasa mereu peste pantaloni. eu incerc sa fac abdomene si astept ca poate totusi o sa vad ceva rezultate, insa daca tu descoperi ceva ce da randament nu uita sa ma anunti si pe mine :D

LicuriciColorat 09 mai 2010 21:03:48

Re: Jurnal anhelyto
 
Citat:

Anterior postat de miha ela (Post 181382)
buna raluca. si eu am confrunt cu aceasi problema. cu burta, afurisita asta de burta care se vede prin bluze su care trebuie sa iasa mereu peste pantaloni. eu incerc sa fac abdomene si astept ca poate totusi o sa vad ceva rezultate, insa daca tu descoperi ceva ce da randament nu uita sa ma anunti si pe mine :D


daca ai face cardio s-ar vedea si rezultatele
ti-o zis din proprie experienta
pana nu am sarit coarda,n-am facut bicileta nu am slabit nici cu abdomene zilnice
raspunsul e :CARDIO el chiar ajuta:D

anhelyto 10 mai 2010 08:26:49

Re: Jurnal anhelyto
 
neatza fetelor,
cum cred ca v-ati dat seama tastez de la munca!:d Inca nu au navalit clienti peste mine!;))
Ieri am fost o lady....;;) am rezistat doar cu o mica feliuta de tort si cu o gurita de suc de babane si capsuni( dar sa fiu sincera dupa atata apa cata bag in mine parca nu era deloc bun:) ).
Inainte sa plec am mancat o portie mica de cartofi la cuptor....iar pe la 7 la fel, doar ca ama adaugat si o bucatica de carne de pui si castraveciori murati.
Am stat jumatate de ora si am bagat bicicleta, dar din cauza unui eveniment nefericit de la munca a trebuit sa cobor repede pt ca ma durea genunchiul.
Azi am inceput exact cum m-ati spatuit cu md cu careacum ma lupt...2 oua fierte!
va pupacec si revin cu detalii!

Anhelyto;;)

LicuriciColorat 10 mai 2010 13:59:08

Re: Jurnal anhelyto
 
Citat:

Anterior postat de anhelyto (Post 181632)
neatza fetelor,
cum cred ca v-ati dat seama tastez de la munca!:d Inca nu au navalit clienti peste mine!;))
Ieri am fost o lady....;;) am rezistat doar cu o mica feliuta de tort si cu o gurita de suc de babane si capsuni( dar sa fiu sincera dupa atata apa cata bag in mine parca nu era deloc bun:) ).
Inainte sa plec am mancat o portie mica de cartofi la cuptor....iar pe la 7 la fel, doar ca ama adaugat si o bucatica de carne de pui si castraveciori murati.
Am stat jumatate de ora si am bagat bicicleta, dar din cauza unui eveniment nefericit de la munca a trebuit sa cobor repede pt ca ma durea genunchiul.
Azi am inceput exact cum m-ati spatuit cu md cu careacum ma lupt...2 oua fierte!
va pupacec si revin cu detalii!

Anhelyto;;)

hey>:D<
multa succes
pe viitor incerca sa eviti cartofii mai ales combinati cu carnita:-*

anhelyto 10 mai 2010 15:20:37

Re: Jurnal anhelyto
 
Incerc sa ii evit cat pot de mult tinand cont ca la un moment dat eram dependenta de cartofii prajiti.
Dar stii cum e....mancarea de baza la roman e cartoful si fasolea...:D si e cel mai rapid si ieftin de gatit...
Dar tinand cint ca imi doresc asta am sa incerc sa ii ilcocuiesc!

Anhekyto;;)

ianna 10 mai 2010 16:39:38

Re: Jurnal anhelyto
 
Citat:

Anterior postat de anhelyto (Post 182285)
Incerc sa ii evit cat pot de mult tinand cont ca la un moment dat eram dependenta de cartofii prajiti.
Dar stii cum e....mancarea de baza la roman e cartoful si fasolea...:D si e cel mai rapid si ieftin de gatit...
Dar tinand cint ca imi doresc asta am sa incerc sa ii ilcocuiesc!

Anhekyto;;)

mancarea romanului sunt "cartofii cu paine":))foarte nesanatos! stai departe de ele ca doar asa vei slabi, avand grija la alimentatie:)

LicuriciColorat 10 mai 2010 16:49:54

Re: Jurnal anhelyto
 
Citat:

Anterior postat de anhelyto (Post 182285)
Incerc sa ii evit cat pot de mult tinand cont ca la un moment dat eram dependenta de cartofii prajiti.
Dar stii cum e....mancarea de baza la roman e cartoful si fasolea...:D si e cel mai rapid si ieftin de gatit...
Dar tinand cint ca imi doresc asta am sa incerc sa ii ilcocuiesc!

Anhekyto;;)


adevaru e ca si mie imi plac de numa
pireu cu branza
cartofi la cuptor
cartofi pe gratar:))
dar intr- o luna nush daca i-am mancat de 3 ori
iar acum la SB nu ma ating de ei
asta e,ca sa fim slabute tra sa mai renuntam la unele alimente:D

anhelyto 10 mai 2010 17:31:49

Re: Jurnal anhelyto
 
Buna fetelor,
Am o durere de cp ingorzitoare...cred ca e din cauza schimbarilor alimentare...sper sa treaca repede....am in fata un castron mare de salata cu:rosii, castraveti, ridichi, ceapa verde si salata creata...
dar tot parca imi este foame si tot ma doare capul de mor...
urmeaza jumatatea de ora de bicicleta...dar mai stau jumatate de ora, sau dau o fuga pana la magazin sa imi mai fac niste cumparaturi...
vorbim mai tarziu...va poop

anhelyto;;)

anhelyto 10 mai 2010 19:05:21

Re: Jurnal anhelyto
 
ajutor...........ma doare capul de mor...am baut si un ness si degeaba,Am stat si o ora in pat si tot degeaba! dati-mi o idee!!!

Anca77yvb 10 mai 2010 19:06:14

Re: Jurnal anhelyto
 
pastila ..........

LicuriciColorat 10 mai 2010 19:17:30

Re: Jurnal anhelyto
 
Citat:

Anterior postat de anhelyto (Post 182618)
ajutor...........ma doare capul de mor...am baut si un ness si degeaba,Am stat si o ora in pat si tot degeaba! dati-mi o idee!!!


ai putea lua o pastila
sau sa bei un ceai de musetel
sau o cana de lapte
ceva cald:D

anhelyto 10 mai 2010 20:10:05

Re: Jurnal anhelyto
 
ma bag la o cana de ceai verde. si sunt aproape sigura ca durerea de cap este de la schimbarea asta de alimentatie...dar sper sa treaca repede...sa nu persiste pana maine.
app...am cicit ca in prima faza la sb nu am voie lapte :( are cevav daca maine dimi mananc oleaca de lapte cu cereale de porumb?

anhelyto;;)

LicuriciColorat 10 mai 2010 20:14:20

Re: Jurnal anhelyto
 
Citat:

Anterior postat de anhelyto (Post 182739)
ma bag la o cana de ceai verde. si sunt aproape sigura ca durerea de cap este de la schimbarea asta de alimentatie...dar sper sa treaca repede...sa nu persiste pana maine.
app...am cicit ca in prima faza la sb nu am voie lapte :( are cevav daca maine dimi mananc oleaca de lapte cu cereale de porumb?

anhelyto;;)


ai voie lapte,laptele si iaurtul sunt permise doar sa fie slabe si in cantitati mai micute(o cana pe zi max 2 parca)
nu ai voie cereale de niciun fel:D

anhelyto 10 mai 2010 20:54:04

Re: Jurnal anhelyto
 
Citat:

Anterior postat de LicuriciColorat (Post 182750)
ai voie lapte,laptele si iaurtul sunt permise doar sa fie slabe si in cantitati mai micute(o cana pe zi max 2 parca)
nu ai voie cereale de niciun fel:D

aunci am sa le pastrez pt restul perioadei...dupa cele 2 saptamani!
numai ce am terminat 30 min de bicicleta....si nu mai puteam de la 10 min dar imi ziceam mai am putin si uite asa au trecut 30!:P
sunt uda toata...dat am daor 203 calorii jos...:(
inca sunt incepatoare in chestia asta...si nici nu am antrenamen....

anhelyto;;)

anhelyto 10 mai 2010 22:26:07

Re: Jurnal anhelyto
 
buna seara,
Am sa revin cu o mica recapitulare a zilei de azi.
Pot spune ca a fost o zi ok, cu expectia durerii ingrozitoare de cap care m-a apucat pe la 4 dupa ce am plecat de la munca.
Am reusit zic eu sa ma tin de cele 3 mese princilale si sa am si 2 gustarici. Imi vine putin greu ca nu am voie momentan fructe...imi vine pe dos..ca nu prea stiu ce sa mamanc la gustarele...azi am mancat un iaurt o% danone si seara un baton fitness.
apa pot spune ca am baut in prostie. Aveam la munca o sticla de suc de sambata dar m-am uitat urat la ea.nu m-a atras de nici o culoare(si ma bucur pt ca ma simteam dependenta de cola).:-o
mi-am fct un nes fara zahar si m-am intins oleaca pt ca nu mai puteam de cap...dupa care am coborat sa imi achizitionez niste laptic pt maine dimi si niste ceiut verde...am gatit pt iubi si fratele meu dar nu m-a atras ceea ce am fct pt ei.#:-s
m-am bagat la jumatate de ora de biciclete, dupa care am cautat de site aerobic. am gasit ceva de la Slabuta si am reusit sa fac 15 minute.
Acum ma duc sa fac un dus si la somnic cu mine!
MAINE E O NOU ZII CU NOI TENTATII!>:)

VA PUP SI VA DORESC SOMNIC PUFOS!!
Anhelyto;;)

LicuriciColorat 11 mai 2010 14:30:27

Re: Jurnal anhelyto
 
Buna>:D<
ce faci?
cum e cu dieta
la gustari mai poti papa legume :eu pap gulie:D

anhelyto 11 mai 2010 16:28:22

Re: Jurnal anhelyto
 
azi am mancat un iaurt iar acum mananc 30 boabe de fistic...;;)

anhelyto 11 mai 2010 17:42:00

Re: Jurnal anhelyto
 
salutare...
azi mi-am achizitionat un cantar electric si ghici surpriza...cu haine aveam 63kg iar fara 60.6, asta pe la h 11 cand m-am intors de la piata.
Am ramas masca....asta ma inversunat si mai mult...m-a facut sa imi doresc sa reusesc din tot sufletul...
Voi incerca sa ma cantaresc maine pe stomacul gol...sa vad atunci gramajul...sper sa fie mai imbietor...:D
azi am fost tentata sa beau o gurita de suc dar am zis nu...si acum cand ma gandesc imi ploua in gura...:((
dar ma abtin...
abia astept sa ajung acasa....nu a mai intrat nimeni interesant in magazin de 3 ore...
tre sa imi fac inchiderea si ma duc sa pap...ori spanac...ori am o conserva de ton cu amestec mexica...sa vad cum este....nu am mai macat niciodat...va spun senzatia dupa ce gust...
azi m-am sintit oleaca aiurea de la stomacel...dar am luat repede o lamaie si parca e mai ok acum...bn ca nu ma mai doare capul....:D

va poop...anhelyto;;)

LicuriciColorat 11 mai 2010 19:24:11

Re: Jurnal anhelyto
 
Citat:

Anterior postat de anhelyto (Post 183900)
salutare...
azi mi-am achizitionat un cantar electric si ghici surpriza...cu haine aveam 63kg iar fara 60.6, asta pe la h 11 cand m-am intors de la piata.
Am ramas masca....asta ma inversunat si mai mult...m-a facut sa imi doresc sa reusesc din tot sufletul...
Voi incerca sa ma cantaresc maine pe stomacul gol...sa vad atunci gramajul...sper sa fie mai imbietor...:D
azi am fost tentata sa beau o gurita de suc dar am zis nu...si acum cand ma gandesc imi ploua in gura...:((
dar ma abtin...
abia astept sa ajung acasa....nu a mai intrat nimeni interesant in magazin de 3 ore...
tre sa imi fac inchiderea si ma duc sa pap...ori spanac...ori am o conserva de ton cu amestec mexica...sa vad cum este....nu am mai macat niciodat...va spun senzatia dupa ce gust...
azi m-am sintit oleaca aiurea de la stomacel...dar am luat repede o lamaie si parca e mai ok acum...bn ca nu ma mai doare capul....:D

va poop...anhelyto;;)


sa-l stapanesti sanatoasa>:D<
primele zile e mai greu
mai o durere de cap,mai stomacul face galagie
dar toate trec
merita....cand vom fii slabute ce mandre o sa mai fim;;)

anhelyto 11 mai 2010 21:21:27

Re: Jurnal anhelyto
 
Citat:

Anterior postat de LicuriciColorat (Post 184034)
sa-l stapanesti sanatoasa>:D<
primele zile e mai greu
mai o durere de cap,mai stomacul face galagie
dar toate trec
merita....cand vom fii slabute ce mandre o sa mai fim;;)

buna,
ce faci ?
cum merge treaba?
cum te descurci cu sb?
a;;)

LicuriciColorat 11 mai 2010 21:34:36

Re: Jurnal anhelyto
 
Citat:

Anterior postat de anhelyto (Post 184191)
buna,
ce faci ?
cum merge treaba?
cum te descurci cu sb?
a;;)

ceao:*
deocamdata e bine,ma bucur ca nu mor luat poftele de dulce si ma mir de asta:))
nu imi e foame,am mancat pe saturate chiar daca dietetic:D
sport fac,timpu trece si astept sa vad rezultatetele care sper sa ma multumeasca
tu ce faci?

anhelyto 11 mai 2010 21:56:08

Re: Jurnal anhelyto
 
Citat:

Anterior postat de LicuriciColorat (Post 184210)
ceao:*
deocamdata e bine,ma bucur ca nu mor luat poftele de dulce si ma mir de asta:))
nu imi e foame,am mancat pe saturate chiar daca dietetic:D
sport fac,timpu trece si astept sa vad rezultatetele care sper sa ma multumeasca
tu ce faci?

uite ce sa fac,numai ce am terminat 30 de min de bici si ma odihnesc oleaca si ma apuc de aerobic...
>:D< si eu sunt ok dar am azi cam 1700 kcal ....:(( am cam depasit dar ...sper sa recuperez prin sport...:-/

anhelyto 12 mai 2010 08:20:46

Re: Jurnal anhelyto
 
neatza slabutelor....
m-am cantarit de dimi pe stomacelul gol(fie cu o gura de apa) si am 60kg...cu 600g mai putin ca ieri la 11 can m-am cantarit...
of...abia astept sa arate 59.80...59.50...si tot asa...sa se micsoreze numerele ....
am facut aseara bicicleta si aerobic si am o febra la picioare...:d
dar imi revin eu...app: e ok sa fac 30 min bicicleta, 10min pauza si apoi sa ma apuc de aerobi?
ca ma sint cam epuizata...
pupici si o zi usoara!

LicuriciColorat 12 mai 2010 18:06:35

Re: Jurnal anhelyto
 
Citat:

Anterior postat de anhelyto (Post 184244)
uite ce sa fac,numai ce am terminat 30 de min de bici si ma odihnesc oleaca si ma apuc de aerobic...
>:D< si eu sunt ok dar am azi cam 1700 kcal ....:(( am cam depasit dar ...sper sa recuperez prin sport...:-/


bravo pt sport>:D<

Sand 12 mai 2010 18:28:35

Re: Jurnal anhelyto
 
Citat:

Anterior postat de anhelyto (Post 184524)
neatza slabutelor....
m-am cantarit de dimi pe stomacelul gol(fie cu o gura de apa) si am 60kg...cu 600g mai putin ca ieri la 11 can m-am cantarit...
of...abia astept sa arate 59.80...59.50...si tot asa...sa se micsoreze numerele ....
am facut aseara bicicleta si aerobic si am o febra la picioare...:d
dar imi revin eu...app: e ok sa fac 30 min bicicleta, 10min pauza si apoi sa ma apuc de aerobi?
ca ma sint cam epuizata...
pupici si o zi usoara!

Buna,

Indraznesc sa-ti dau si eu o mica sugestie ca am deschis acum forumul si am dat cu ochii de mesajul tau. Nu stiu daca se potriveste sfatul la dieta asta ca nu ma pricep, recunosc...dar ai putea sa mananci niste nuca la munca, ca gustare intre pranz si cina sau chiar la cina. Un pumn de nuca. E foarte de ajutor la diete, satioasa si ca intaritor. Eu o mananc cu o fructa dar ...nu stiu daca se potriveste la dieta asta asa ca nu zic sa faci ca mine, imi dau doar cu parerea. Nu am citit tot din urma, scuze.

E destul 30 de minute de sport dupa parerea mea. E mai important sa te simti bine si sa stii cand sa te opresti, daca esti obosita si ai febra musculara, nu mai face mai mult ca nu e nevoie. Trebuie sa-ti asculti corpul cu atentie si sa ai grija de el.

Nu prea e bine sa slabestsi 600 de grame intr-o zi, e de nedorit din punctul meu de vedere sa slabesti asa rapid, te anemiaza, te slabeste per total si incepe sa te doara una-alta. Asta e doar parerea mea sincera, acum tu faci ce simti.

Pentru exercitii de abdomen statice, pur si simplu stai pe scaun cu spatele drept si inspiri lung -incordezi muschii abdominali -tii respiratia un pic - apoi expiri lung relaxand muschii abdominali in timpul asta. Poti sa faci asta cateva minute de cateva ori pe zi, fara sa misti un deget, doar muschii abdominali. Ca rezultat s-ar putea sa te faca sa te duci la closet, e posibil sa faci treaba mare. Dar asta este, orice nas isi are nasul...cu alte cuvinte cui pe cui se scoate.

Multa sanatate si tot ce-ti doresti!>:D<

anhelyto 12 mai 2010 18:45:06

Re: Jurnal anhelyto
 
Citat:

Anterior postat de Sand (Post 185307)
Buna,

Indraznesc sa-ti dau si eu o mica sugestie ca am deschis acum forumul si am dat cu ochii de mesajul tau. Nu stiu daca se potriveste sfatul la dieta asta ca nu ma pricep, recunosc...dar ai putea sa mananci niste nuca la munca, ca gustare intre pranz si cina sau chiar la cina. Un pumn de nuca. E foarte de ajutor la diete, satioasa si ca intaritor. Eu o mananc cu o fructa dar ...nu stiu daca se potriveste la dieta asta asa ca nu zic sa faci ca mine, imi dau doar cu parerea. Nu am citit tot din urma, scuze.

E destul 30 de minute de sport dupa parerea mea. E mai important sa te simti bine si sa stii cand sa te opresti, daca esti obosita si ai febra musculara, nu mai face mai mult ca nu e nevoie. Trebuie sa-ti asculti corpul cu atentie si sa ai grija de el.

Nu prea e bine sa slabestsi 600 de grame intr-o zi, e de nedorit din punctul meu de vedere sa slabesti asa rapid, te anemiaza, te slabeste per total si incepe sa te doara una-alta. Asta e doar parerea mea sincera, acum tu faci ce simti.

Pentru exercitii de abdomen statice, pur si simplu stai pe scaun cu spatele drept si inspiri lung -incordezi muschii abdominali -tii respiratia un pic - apoi expiri lung relaxand muschii abdominali in timpul asta. Poti sa faci asta cateva minute de cateva ori pe zi, fara sa misti un deget, doar muschii abdominali. Ca rezultat s-ar putea sa te faca sa te duci la closet, e posibil sa faci treaba mare. Dar asta este, orice nas isi are nasul...cu alte cuvinte cui pe cui se scoate.

Multa sanatate si tot ce-ti doresti!>:D<

Buna,
Nu am slabit 600g de ieri pana azi...doar ca ieri m-am cantarit cand mi-am achizitionat cantarul pe la ora 11 , dupa ce ma mancat si baut deja destula apa.
azi de dimineata m-am cantarit pe stomacul gol si aveam kg...
ar fi prea mult doar dupa 2 zile de dieta si sport intens...parerea mea;)

ms de parere si de sfaturi:-*

Sand 12 mai 2010 18:49:32

Re: Jurnal anhelyto
 
Am inteles, e in regula.:)

anhelyto 12 mai 2010 19:06:40

Re: Jurnal anhelyto
 
Citat:

Anterior postat de LicuriciColorat (Post 185296)
bravo pt sport>:D<

Buna licurici...ce faci?
cum te descurci cu sb-ul?
ce ai mai facut?
cum te simti dupa schimbare?
pupicei:">;;)

anhelyto 13 mai 2010 09:44:45

Re: Jurnal anhelyto
 
Buan ziua slabutelor...
uf ce mandra sunt de mine...400g in 2 zile...
sper sa le mentin si sa nu fac prostia sa le pun la loc...
am acum o foame de lup in mine...dar ma abtin...nu pot lasa poftele de dulce si bun sa imi strice placerea de a deveni o slabuta cu forme...:D
ma simt fte bine azi...cu exceptia clientilor care incearca sa imi strice ziua....de dimi asa...
voi ce mai faceti?
cum o mai duceti cu dieta si sportul...va pup si vb mai taziu cand ajung home.,...:*

LicuriciColorat 13 mai 2010 13:54:35

Re: Jurnal anhelyto
 
Citat:

Anterior postat de anhelyto (Post 185340)
Buna licurici...ce faci?
cum te descurci cu sb-ul?
ce ai mai facut?
cum te simti dupa schimbare?
pupicei:">;;)


buna
scuze ca raspund asa tarziu:D
sunt oki,ma descurc destul de bine,imi place ca am voie sa pap mancarica gen:dovlecei cu branza,vinete si tot felu de retete asa ca nu ma plictisesc,deocamdata nu am pofta de fructe si bomboanele fara zahar imi tin in loc de dulce
u ce mai faci>?

LicuriciColorat 13 mai 2010 13:56:25

Re: Jurnal anhelyto
 
Citat:

Anterior postat de anhelyto (Post 186010)
Buan ziua slabutelor...
uf ce mandra sunt de mine...400g in 2 zile...
sper sa le mentin si sa nu fac prostia sa le pun la loc...
am acum o foame de lup in mine...dar ma abtin...nu pot lasa poftele de dulce si bun sa imi strice placerea de a deveni o slabuta cu forme...:D
ma simt fte bine azi...cu exceptia clientilor care incearca sa imi strice ziua....de dimi asa...
voi ce mai faceti?
cum o mai duceti cu dieta si sportul...va pup si vb mai taziu cand ajung home.,...:*


buna draga,felicitari,nu ai de ce sa strici nimic,daca te tii de dieta o sa vezi ca imediat se duc kg,
pt a-ti mai potolii foamea incerca sa bei ceai de fructe:)) poate merge sa il pacalesti:D

anhelyto 13 mai 2010 16:12:29

Re: Jurnal anhelyto
 
Citat:

Anterior postat de LicuriciColorat (Post 186236)
buna
scuze ca raspund asa tarziu:D
sunt oki,ma descurc destul de bine,imi place ca am voie sa pap mancarica gen:dovlecei cu branza,vinete si tot felu de retete asa ca nu ma plictisesc,deocamdata nu am pofta de fructe si bomboanele fara zahar imi tin in loc de dulce
u ce mai faci>?

uite ce sa gac imi gatesc.
mi-am facut niste dovlecei copti asa cu un stop de ulei ca ma apucau dracii pana se faceau x-( si acum fac niste macrou la gratar pentru maine....desi ma simt satula de el....trebuie si pestisor...
zi si mie reteta de dovlecel cu branza...ca mai am 1 si cine stie...:D

anhelyto 13 mai 2010 16:14:01

Re: Jurnal anhelyto
 
Citat:

Anterior postat de LicuriciColorat (Post 186243)
buna draga,felicitari,nu ai de ce sa strici nimic,daca te tii de dieta o sa vezi ca imediat se duc kg,
pt a-ti mai potolii foamea incerca sa bei ceai de fructe:)) poate merge sa il pacalesti:D

mi-am luat si bombonele fara zahar...si cred ca ma sa incerc si cu ceai de fructe...sa vad ce am in dulap daca nu imi iau maine...ca nu mai ies azi din casa...;;)
ce alte bunatati iti mai prepari?

LicuriciColorat 13 mai 2010 16:19:01

Re: Jurnal anhelyto
 
Citat:

Anterior postat de anhelyto (Post 186449)
uite ce sa gac imi gatesc.
mi-am facut niste dovlecei copti asa cu un stop de ulei ca ma apucau dracii pana se faceau x-( si acum fac niste macrou la gratar pentru maine....desi ma simt satula de el....trebuie si pestisor...
zi si mie reteta de dovlecel cu branza...ca mai am 1 si cine stie...:D

poi eu am facut asa:
dovleceii curatati si rasii ii pui la scurs,branza rasa se amesteca cu galbenusurile de ou,dovleceii si ceapa(eu am pus verde) si patrunjel piper si ce iti mai place,apoi albusurile se bat si se amesteca cu compozitia de mai sus,se pune intr-o tava tapetata cu hartie de copt:) se da la cuptor apoi se papa e buna si calda si rece:x

Citat:

Anterior postat de anhelyto (Post 186452)
mi-am luat si bombonele fara zahar...si cred ca ma sa incerc si cu ceai de fructe...sa vad ce am in dulap daca nu imi iau maine...ca nu mai ies azi din casa...;;)
ce alte bunatati iti mai prepari?

poi pe azi mi-a facut mama vinete cu un pic de maioneza
maine cred ca o budinca de branza si o sa am si pe sambata
iar duminica vreau sa fac ceva ruloruri de pui umplute cu ciuperci si branza:D
cam asta am in plan.acum nu stiu daca voi face chiar papica asta:))

anhelyto 13 mai 2010 16:30:59

Re: Jurnal anhelyto
 
Citat:

Anterior postat de LicuriciColorat (Post 186459)
poi eu am facut asa:
dovleceii curatati si rasii ii pui la scurs,branza rasa se amesteca cu galbenusurile de ou,dovleceii si ceapa(eu am pus verde) si patrunjel piper si ce iti mai place,apoi albusurile se bat si se amesteca cu compozitia de mai sus,se pune intr-o tava tapetata cu hartie de copt:) se da la cuptor apoi se papa e buna si calda si rece:x



poi pe azi mi-a facut mama vinete cu un pic de maioneza
maine cred ca o budinca de branza si o sa am si pe sambata
iar duminica vreau sa fac ceva ruloruri de pui umplute cu ciuperci si branza:D
cam asta am in plan.acum nu stiu daca voi face chiar papica asta:))

dupa cum ti-am spus pt maine te am macrou la munca crek si pt pranz si cina si sambata vreau sa imi fac niste ciuoercute umplute cu branzica...deocamdata...

LicuriciColorat 13 mai 2010 16:35:09

Re: Jurnal anhelyto
 
Citat:

Anterior postat de anhelyto (Post 186478)
dupa cum ti-am spus pt maine te am macrou la munca crek si pt pranz si cina si sambata vreau sa imi fac niste ciuoercute umplute cu branzica...deocamdata...


yammy ciupercute cu branza ce imi plac si mie,eu le mai umpleam si cu cascaval si sunca o nebunie:x
o sa imi fac si eu cred saptamana viitoare:D


Ora este GMT +2. Ora este acum 18:51:57.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO