forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Bianca25 - un nou inceput... am sa fiu o slabuta (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-bianca25-nou-inceput-slabuta-9450.html)

andy 22 iun 2011 18:53:02

Re: un nou inceput .... am sa fiu o slabuta
 
Citat:

Anterior postat de bianca25 (Post 697487)
:)

Citat:

Anterior postat de bianca25 (Post 697487)
si eu am picioare groase plus celulita de la atatea dulciuri si alimente proaste si sport deloc, dar nici cu burtica nu sunt mai prejos :P
am fost citit despre dieta scarsdale , dar mie imi trebuie o dieta care imi permite si ceva dulce , ca daca nu cateva zile tin dieta si apoi dau iama in toate dulciurile posibile :(
tu te poti stapani cu dulciurile?

Daca pap frcte parca nu mai am pofta de dulciuri,pepenele galben este destul d dulce ,ciresele,capsunile.Eu inainte puteam sa stau o luna fara dulciuri si cand prindeam o ciocolata o papam p toata :)) dar aqm vad ca rezist q ajutorul fructelor,incearca si u sa papi mai multe fructe poate asa nu o sa mai papi multe dulciuri. La dieta asta intre mese poti papa morcovi care mi plac mult si sunt dulci :X
Pup dulce :-*>:D<

bianca25 24 iun 2011 14:21:25

Re: un nou inceput .... am sa fiu o slabuta
 
incerc si eu cu fructe da am citit ca daca pap prea multe fructe nu e bine ca ma pot ingrasa, la mine ziua nu e problema tin regim ca la carte , dar seara ma apuca poftele si mananc din toate dulciurile posibile :(
aaaaa si cu morcovii cruzi nu ma impac deloc :(
pupici >:D<:-*

Citat:

Anterior postat de andy (Post 697493)

Daca pap frcte parca nu mai am pofta de dulciuri,pepenele galben este destul d dulce ,ciresele,capsunile.Eu inainte puteam sa stau o luna fara dulciuri si cand prindeam o ciocolata o papam p toata :)) dar aqm vad ca rezist q ajutorul fructelor,incearca si u sa papi mai multe fructe poate asa nu o sa mai papi multe dulciuri. La dieta asta intre mese poti papa morcovi care mi plac mult si sunt dulci :X
Pup dulce :-*>:D<


andy 24 iun 2011 21:36:35

Re: un nou inceput .... am sa fiu o slabuta
 
Citat:

Anterior postat de bianca25 (Post 699670)
incerc si eu cu fructe da am citit ca daca pap prea multe fructe nu e bine ca ma pot ingrasa, la mine ziua nu e problema tin regim ca la carte , dar seara ma apuca poftele si mananc din toate dulciurile posibile :(
aaaaa si cu morcovii cruzi nu ma impac deloc :(
pupici >:D<:-*

Salut Bianca:-*,c poate ingrasa mai mult o fructa sau dulciurile:-s:-/,stiu ca fructele contin zahar dar cred ca e mult mai sanatos sa mananci o fructa decat sa mananci toate dulciurile posibile;),incearca sa inlocuiesti dulciurile cu fructe .
Te poop dulce>:D<

bianca25 27 iun 2011 18:21:37

Re: un nou inceput .... am sa fiu o slabuta
 
da incerc, doar ca seara ma apuca poftele de dulciuri , dar cat de cat in weekend am trecut peste si nu prea am mancat atatea :x la tine cum a fost weekendul?
pusiiiiiiiiii

Citat:

Anterior postat de andy (Post 699961)

Salut Bianca:-*,c poate ingrasa mai mult o fructa sau dulciurile:-s:-/,stiu ca fructele contin zahar dar cred ca e mult mai sanatos sa mananci o fructa decat sa mananci toate dulciurile posibile;),incearca sa inlocuiesti dulciurile cu fructe .
Te poop dulce>:D<


andy 28 iun 2011 14:53:03

Re: un nou inceput .... am sa fiu o slabuta
 
Citat:

Anterior postat de bianca25 (Post 702278)
da incerc, doar ca seara ma apuca poftele de dulciuri , dar cat de cat in weekend am trecut peste si nu prea am mancat atatea :x la tine cum a fost weekendul?
pusiiiiiiiiii

Bianca eu nu prea ma tin de dieta,dar de vineri iau vacanta si in august o sa muncesc decat pana la 14:30 si o sa incep serios dieta + insanity.
Pepenele rosu nu iti place,este dulce si contine multa apa :x,ciresele imi plac mult.
De ieri am inceput sa beau un "suc de rosii" cu blenderul ii pun doua rosii+castravete+ardei verde+o bucatica de paine tare inmuiata si stoarsa de apa +sare +putin ulei de masline+un pahar de apa si lasat la frigider sa se raceasca. asta o sa pap seara,este racoritor si tine de foame :D

bianca25 29 iun 2011 19:18:04

Re: un nou inceput .... am sa fiu o slabuta
 
cred ca e super combinatia asta a ta pentru zilele de vara ;) am sa o incerc si eu
tu cum mai esti?vad ca traiesti in spania , de mult?am fost si eu in concediu in sp si e super as sta tot acolo :D
pupici


QUOTE=andy;703420]

Bianca eu nu prea ma tin de dieta,dar de vineri iau vacanta si in august o sa muncesc decat pana la 14:30 si o sa incep serios dieta + insanity.
Pepenele rosu nu iti place,este dulce si contine multa apa :x,ciresele imi plac mult.
De ieri am inceput sa beau un "suc de rosii" cu blenderul ii pun doua rosii+castravete+ardei verde+o bucatica de paine tare inmuiata si stoarsa de apa +sare +putin ulei de masline+un pahar de apa si lasat la frigider sa se raceasca. asta o sa pap seara,este racoritor si tine de foame :D[/QUOTE]

andy 29 iun 2011 23:16:46

Re: un nou inceput .... am sa fiu o slabuta
 
[QUOTE=bianca25;705008]cred ca e super combinatia asta a ta pentru zilele de vara ;) am sa o incerc si eu
tu cum mai esti?vad ca traiesti in spania , de mult?am fost si eu in concediu in sp si e super as sta tot acolo :D
pupici

Bianca stau aici de 7 ani:Dam ajuns aici cu 15 ani si 48 kg acum am 22 si 65kg:( este destul de mare diferenta,dar eu eram in crestere si m am umflat de dulciuri.
Pai si eu vreau sa raman de tot aici,si prietenul meu la fel :x,acum mi se pare ca stiu sa vorbesc mai vb spaniola decat romana spre rusinea mea:(

lucia ely 30 iun 2011 10:28:32

Re: un nou inceput .... am sa fiu o slabuta
 
buna>:D< bine te-am gasit in casuta la tine>:D<
si nu am venit cu manutele goale:D
http://i.clubafaceri.ro/clients/84/6...-81994_big.jpgce planuri ai pe azi?;;)

bianca25 01 iul 2011 14:37:45

Re: un nou inceput .... am sa fiu o slabuta
 
O multumesc ce frumoase sunt trandafiri sunt preferatii mei !!
nu prea am multe planuri pt ca nu ma simt bine ca e perioada problema acum pt mine
tu ce faci? ai scapat de bac?ca am inteles k ai bacul. te inscrii la facultate ? la care?
bafta multa
pupici multumesc de vizita si te mai astept



Citat:

Anterior postat de lucia ely (Post 705795)
buna>:D< bine te-am gasit in casuta la tine>:D<
si nu am venit cu manutele goale:D
http://i.clubafaceri.ro/clients/84/6...-81994_big.jpgce planuri ai pe azi?;;)


bianca25 01 iul 2011 14:58:13

Re: un nou inceput .... am sa fiu o slabuta
 
Bianca stau aici de 7 ani:Dam ajuns aici cu 15 ani si 48 kg acum am 22 si 65kg:( este destul de mare diferenta,dar eu eram in crestere si m am umflat de dulciuri.
Pai si eu vreau sa raman de tot aici,si prietenul meu la fel :x,acum mi se pare ca stiu sa vorbesc mai vb spaniola decat romana spre rusinea mea:([/QUOTE]


te cred , e bine ca te-ai obijnuit acolo si ai invatat limba
cand am fost acolo toti romanii erau multumiti pentru ca desi sunt salariile nu sunt prea mari e tot mai bine ca si acasa. doar ca e tare greu sa iti gasesti un loc de munca .:(


Ora este GMT +2. Ora este acum 16:57:57.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO