forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal BOBOPUIU (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-bobopuiu-5846.html)

bobopuiu 11 aug 2010 11:37:17

Jurnal BOBOPUIU
 
Buna slabutelor,

Am tot hoinarit prin casutele voastre, si am decis ca e momentul sa mi fac si eu un jurnal, asa voi putea fi supravegheata , indrumata si certata:D...am o fetita de 4 luni, pe care inca o alaptez exclusiv...am una mare de 5 ani jumate , si intre ele am avut un baietel, care din pacate din erori medicale nu mai e printre noi, deci 3 sarcini in care efectiv mi am dublat greutatea:((!!
Cu prima am pus 34, a doua, 17, si a treia vreo 19 sigur....asa uite ma la 102kg :((!!
Vreau sa incep , incet, incet sa fac ceva si pentru mine!! Ce m a motivat tare de tot, aseara plimbandu ma cu micuta, ma intalnesc cu o cunostinta veche, nascuta si ea de 2 luni, nu ne am vazut de 3 ani.Ea mereu era mare, acum m am vazut mai mare, si o vedeam chiar ca arata ok, si mi a spus , ca m am implinit..pfff a fost o palma grea:D..da poate e bine ca m a trezit putin...
asa ca azi e prima zi din care incerc cu adevarat sa fac ceva!!
o sa va scriu tot ce bag in gura, ca e bine, ca e rau...
Am imprumutat o bicicleta de camera, am facut cate 10km pe zi, azi e ziua a 3 a..pfff..inainte de a ramane insarcinata aveam 56 de kg..acum imediat am dublu...trebuie sa fac ceva..si stiu ca, cu ajutorul vostru fetelor voi reusi!!

lucia ely 11 aug 2010 11:44:29

Re: Jurnal BOBOPUIU
 
Citat:

Anterior postat de bobopuiu (Post 285182)
Buna slabutelor,

Am tot hoinarit prin casutele voastre, si am decis ca e momentul sa mi fac si eu un jurnal, asa voi putea fi supravegheata , indrumata si certata:D...am o fetita de 4 luni, pe care inca o alaptez exclusiv...am una mare de 5 ani jumate , si intre ele am avut un baietel, care din pacate din erori medicale nu mai e printre noi, deci 3 sarcini in care efectiv mi am dublat greutatea:((!!
Cu prima am pus 34, a doua, 17, si a treia vreo 19 sigur....asa uite ma la 102kg :((!!
Vreau sa incep , incet, incet sa fac ceva si pentru mine!! Ce m a motivat tare de tot, aseara plimbandu ma cu micuta, ma intalnesc cu o cunostinta veche, nascuta si ea de 2 luni, nu ne am vazut de 3 ani.Ea mereu era mare, acum m am vazut mai mare, si o vedeam chiar ca arata ok, si mi a spus , ca m am implinit..pfff a fost o palma grea:D..da poate e bine ca m a trezit putin...
asa ca azi e prima zi din care incerc cu adevarat sa fac ceva!!
o sa va scriu tot ce bag in gura, ca e bine, ca e rau...
Am imprumutat o bicicleta de camera, am facut cate 10km pe zi, azi e ziua a 3 a..pfff..inainte de a ramane insarcinata aveam 56 de kg..acum imediat am dublu...trebuie sa fac ceva..si stiu ca, cu ajutorul vostru fetelor voi reusi!!

Buna si bine ai venit;;):*:*
sa-ti creasca mari si frumosi copilasi:*:*
cu multa vointa o sa reusesti:*:* stai linistita primu pas l-ai facut:) ai venit printre noi:*
banuiesc ca nu ai de gand sa tii cine stie ce diete?cat alaptezi mananca sanatos...in jur de 1400-1500 de kcal:) si cu sport vei vedea ca o sa reusesti ...mesele impartite ...in 3 mese si 2 gustari:) si ultima masa sa fie cu 3-4 ore inainte de culcare:)

mult succes:*:*
ps am vazut ca si uh esti din mures;;)
pupicei

mvthebest 11 aug 2010 11:58:23

Re: Jurnal BOBOPUIU
 
Citat:

Anterior postat de bobopuiu (Post 285182)
Buna slabutelor,

Am tot hoinarit prin casutele voastre, si am decis ca e momentul sa mi fac si eu un jurnal, asa voi putea fi supravegheata , indrumata si certata:D...am o fetita de 4 luni, pe care inca o alaptez exclusiv...am una mare de 5 ani jumate , si intre ele am avut un baietel, care din pacate din erori medicale nu mai e printre noi, deci 3 sarcini in care efectiv mi am dublat greutatea:((!!
Cu prima am pus 34, a doua, 17, si a treia vreo 19 sigur....asa uite ma la 102kg :((!!
Vreau sa incep , incet, incet sa fac ceva si pentru mine!! Ce m a motivat tare de tot, aseara plimbandu ma cu micuta, ma intalnesc cu o cunostinta veche, nascuta si ea de 2 luni, nu ne am vazut de 3 ani.Ea mereu era mare, acum m am vazut mai mare, si o vedeam chiar ca arata ok, si mi a spus , ca m am implinit..pfff a fost o palma grea:D..da poate e bine ca m a trezit putin...
asa ca azi e prima zi din care incerc cu adevarat sa fac ceva!!
o sa va scriu tot ce bag in gura, ca e bine, ca e rau...
Am imprumutat o bicicleta de camera, am facut cate 10km pe zi, azi e ziua a 3 a..pfff..inainte de a ramane insarcinata aveam 56 de kg..acum imediat am dublu...trebuie sa fac ceva..si stiu ca, cu ajutorul vostru fetelor voi reusi!!

>:D<Bine ai venit>:D<
Sa-ti traiasca ingerasi si sa creasca mari, frumoase si slabute>:D<:-*
Imi pare rau pentru baietel:(
Hmm cred ca nu este tocmai placut de la 56kg sa ajungi la 100kg:(,dar no problem impreuna cu slabutele ve-i ajunde acolo unde visezi:x Trebuie doar sa ai multa rabdare,ambitie si sa-ti creezi un stil de viata cat mai sanatos+muuuuult sport.
Ce ,,dieta'' vrei sa urmezi?
Doar pe bicicleta faci? Este bine sa mai alternezi si cu alte exercitii,de ex. tae-bo,zumba,aerobic,hip-hop.
Bafta!!!:-*:-*:-*

jolye79 11 aug 2010 15:10:32

Re: Jurnal BOBOPUIU
 
Bine ai venit! Daca alaptezi exclusiv, poti manca chiar mai mult de 1500, eu cand alaptam exclusiv am slabit cu 1850 de calorii pe zi - MINIM. Acum inca alaptez, dar bebe are 9 luni si mai papa si altele, asa ca acum slabesc cu 1650 calorii pe zi (tot minim). Deci, 1400-1500 e prea putin si risti sa pierzi laptele. Iti spun tot din propria experienta, ca atunci cand, fara sa vreau, o luam la vale cu caloriile se vedea. Ai un avantaj ca alaptezi, profita de el si vei vedea ca slabitul va fi o placere. Numai sa nu pui in pericol lapticul bebelinei - papa mancarica sanantoasa, la ore fixe (trei mese pe zi si doua gustari), renunta la alimentele care nu ne sunt necesare nici noua si nici lui bebe (dulciuri, prajeli, fainoase in exces) bea multe lichide (apa sau ceaiuri pentru lactatie - cam doua cani pe zi, nu mai mult) papa supe zilnic, fa si ceva miscare usoara si....vei slabi! Succes!

ianna 11 aug 2010 15:43:52

Re: Jurnal BOBOPUIU
 
Bine ai venit printre noi

sanatate si pupici la printzese. Am sa dau nota 10+ la mesajul scris de Jolye si sunt de accord cu ea 100%. Urmareste jurnalul ei de la inceput pana in zilele noastre:))) si ai sa vezi cat de mult si frumos a slabit fara a pune in pericol cantitatea si calitatea laptelui. Nu te risca..ia-o usor si vei slabi superb :P


succes si suntem cu ochii pe tine

PS: poti pune un meniu de-al tau..tot ce papi cu gramaj cu tot de dim pana seara?

bobopuiu 11 aug 2010 16:18:40

Re: Jurnal BOBOPUIU
 
da da..am citit o pe Jolye , de la inceput....dar tare complicat mi se pare cum isi calculeaza si isi cantareste meniurile....cred ca pana ma apuc e complicat..cred ca o sa i fur meniurile si mananc asa....am reusit sa nu mananc prostii intre mese..gustare 2 pere..si apa...trebuie sa ma educ, sunt constienta...acum ies cu bebe la plimbare, apoi venim si mai fac bicicleta vreo 5-7 km..greu merge si cu bicileta:D..si ce usor ne ingrasam:((....

cum faceti sa apara la semnatura linkul cu jurnalul vostru??

bobopuiu 12 aug 2010 08:20:16

Re: Jurnal BOBOPUIU
 
Neatza Jurnalule,

verific niste setari:D..
ma apuc de bicicleta si intre titmp poposesc in casutele slabutelor

bobopuiu 12 aug 2010 11:28:45

Re: Jurnal BOBOPUIU
 
nici in 2 ani nu reusesc sa apuc sa citesc tot forumul..ce sa mai spun de intreg site-ul??
deci ma apuc si eu de cantarit si numarat calorii..azi imi cumpar un cantar digital de bucatarie..am digital cel al bebelusei, dar n-are asa precizie la grame...
si niste boze pt calc sa fac si hip hop dancing..imi surade ideea::D
am inceput sa mi verific la calorii ce preferinte culinare am...
azi am mancat 1 felie paine cu gem caise nu foarte dulce, dar nu dietetic..
cum socotesc linguritele? cate grame are o lingurita?dar o lingura?
cele experimentate please help!:-s
in cateva zile ma pun la punct si pot sa imi scriu meniurile zilnice si caloriile ingerate!!
adevarul ca si eu sunt o adevarata devoratoare de dulce, si am ales azi gem, sa mi potolesc pofta de dulce, asa sper!!

nadia1818 12 aug 2010 12:07:14

Re: Jurnal BOBOPUIU
 
salutari de la malul marii.
mult succes in pierderea kilogramelor nedorite!
felicitari pentru cele doua printese!

bobopuiu 12 aug 2010 12:30:58

Re: Jurnal BOBOPUIU
 
MI am facut meniul pe azi, si cred ca n am salvat:((..asta e..data vitoare:D


Ora este GMT +2. Ora este acum 07:29:09.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO