forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal de bord VentoFreddo:))) (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-bord-ventofreddo-2187.html)

Suzume 18 feb 2010 17:20:37

re: Jurnal de bord VentoFreddo:)))
 
Citat:

Anterior postat de VentoFreddo (Post 91528)
Gata, am papat peste la cuptor cu ceapa, slata de varza, morcov si telina, 2 cubulete de cicoare la microunde, un PAHAR DE VIN, SI...2 BOMBOANE DE CIOCOLATA CU CAFEA INAUNTRU:">parca nu-mi ajungea una de pofta
CALORII INGERATE
Prânz, ora 15:03
Cod, 500g - 525 calorii
Ceapa, 150g - 63 calorii
Varza, 130g - 33 calorii
Morcovi, 150g - 62 calorii
Telina cruda, 100g - 16 calorii
Cicoare, 100g - 20 calorii
Gustare 2, ora 17:08
Bomboane ciocolata Irish Whiskey, Laroshell, 80g - 384 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1103 calorii
ACTIVITATI FIZICE
Metabolism bazal - 1484 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1484 calorii
..:))

Omg, sper ca tot o sa ai o masa si pe seara. Bombonelele ti-au mancat o masa. Moooorcovul, unde era morcovul?

VentoFreddo 18 feb 2010 17:24:09

re: Jurnal de bord VentoFreddo:)))
 
Citat:

Anterior postat de Suzume (Post 91549)
Omg, sper ca tot o sa ai o masa si pe seara. Bombonelele ti-au mancat o masa. Moooorcovul, unde era morcovul?

Ehehehe, era si morcov prin salata, dar bomboanele mi-au luat ochii, ce sa fac..:">Oricum azi nimic gata, numai ceiutz...;;)

VentoFreddo 19 feb 2010 10:33:15

re: Jurnal de bord VentoFreddo:)))
 
BUna dimineataaaaaa>:D<:-*Azi incep asa:
CALORII INGERATE
Micul dejun, ora 10:22
Cacao, 40g - 92 calorii
Miere, 25g - 76 calorii
Scortisoara macinata, 15g - 40 calorii
Cereale 4 feluri, Finax, 20g - 68 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 276 calorii
ACTIVITATI FIZICE
Metabolism bazal - 1484 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1484 calorii
Azi habar n-am ce sa papa:(.Mai am ramas niste peste si cicoare de ieri, da parca nu mai imi vine, eu nu mananc de felul meu 2 zile la rand aceeasi mancare..ma rog, vad eu, poate ma ajutati si voi cu sfaturi.>:D<

Liviutzza 19 feb 2010 10:43:07

re: Jurnal de bord VentoFreddo:)))
 
Buna Vento:D Vezi ca sunt mai multe retete aici pe site:)De exemplu azi eu imi fac sote de pui aromat:D:Darata tare bine in poze!Il gasesti la retete ptr south beach:)
Nu pare greu de facut!
Acum am luat si eu micul dejun,tu ce mai faci?:D

VentoFreddo 19 feb 2010 10:47:53

re: Jurnal de bord VentoFreddo:)))
 
Citat:

Anterior postat de Liviutzza (Post 92174)
Buna Vento:D Vezi ca sunt mai multe retete aici pe site:)De exemplu azi eu imi fac sote de pui aromat:D:Darata tare bine in poze!Il gasesti la retete ptr south beach:)
Nu pare greu de facut!
Acum am luat si eu micul dejun,tu ce mai faci?:D

Liviiii, buna dimineata, uite pe aci, am baut o cacao deaia de-a mea si am papat un pumn de cereale
ca aici ploua si ma simteam cam deprimata..sunt vreo 2 sapt de cand nu vad soarele..Tu ce ai mai facut, ce ai mai papat?pisu s-a trezit?:-*>:D<

Liviutzza 19 feb 2010 10:51:24

re: Jurnal de bord VentoFreddo:)))
 
Am papat o omleta cu ceapa si ardei gras rosu...si putina ricotta:):D:D
La 13 pap puiul de care ti-am zis:D,Si diseara pap peste la cuptor:)
De azi tin South Beach:D:D 2 saptamani..sa vedem ce rezultate o sa am:D
Pisu s-a trezit la 7 s-a jucat si acum iar doarme..e ca un copilas:D
Pana la urma te-ai hotarat ce papi azi?:)>:D<>:D<

VentoFreddo 19 feb 2010 10:53:19

re: Jurnal de bord VentoFreddo:)))
 
Citat:

Anterior postat de Liviutzza (Post 92184)
Am papat o omleta cu ceapa si ardei gras rosu...si putina ricotta:):D:D
La 13 pap puiul de care ti-am zis:D,Si diseara pap peste la cuptor:)
De azi tin South Beach:D:D 2 saptamani..sa vedem ce rezultate o sa am:D
Pisu s-a trezit la 7 s-a jucat si acum iar doarme..e ca un copilas:D
Pana la urma te-ai hotarat ce papi azi?:)>:D<>:D<

NU, dar mai am timp
Apropo, ce iti face gatul, am citit pe aici ca ai probleme, te mai doare?Nu stiu de ce, dar am impresia ca tu mamanci ogramada, eu mai putin si ca tu totusi ai rez mai bune..poate pt ca eu mai mananc si bomboane si mai beau si vin..:((

VentoFreddo 19 feb 2010 10:57:38

re: Jurnal de bord VentoFreddo:)))
 
mi-a venit o idee:mi-ai facut pofta cu omleta, dar eu am probleme cu colesterolul, ani si ani in sir in care am papat sunculite de tot felul, branze topite si carnuri prajite in untura:-o:-s:-sASa ca acum evit si ouale.Dar as putea sa-mi fac la pranz o omleta de 2 albusuri de ou cu marar, si o salata, cred ca asta o sa pap..

Liviutzza 19 feb 2010 10:59:49

re: Jurnal de bord VentoFreddo:)))
 
De azi incep sa mananc mai mult,ca sa ajung la 1000 de kcalorii..dar inainte am mancat cam 2 mese pe zi...doar mic dejun si pranz...:)dupa 18 nu mananc nimic,fac sport zilnic...si nu mananc dulciuri:)Singurul meu dulce e cola light..de care nu ma pot lasa inca!Gatul ma doare..de fapt nu e gatul e coloana..nu pot sa misc gatul ca ma doare coloana:(Am exagerat aseara cu abdomenele!Faza e ca nu am cine stie ce rezultate..am o luna jumate de cand tin si am slabit cam 4 kg...dar mai mult in cm s-au dus...Ma chinui sa stii:(

VentoFreddo 19 feb 2010 11:03:43

re: Jurnal de bord VentoFreddo:)))
 
Ai dreptate, ne-am inregistrat aici cam in acelasi timp si cu aceeasi greutate, eu azi dimineta m-am urcat pe cantar si-mi arata 71 si 200, dar nu modific inca, lunea e la mine zi de cantareala..
Mult succes cu South beach, dar eu prefer dieta mea salutara, pe baza de peste verdeata si fructe, salamurile si sunculitele nu mai vreau sa le vad, chiar daca italienii stii si tu sunt nr 1 in prosciutto si branzeturi si pizze.


Ora este GMT +2. Ora este acum 02:29:35.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO