forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal de bord VentoFreddo:))) (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-bord-ventofreddo-2187.html)

VentoFreddo 15 ian 2010 20:40:18

re: Jurnal de bord VentoFreddo:)))
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 65246)
Vin musafiri des la voi? :)

NU asa des cat as vrea eu sau cum suntem obisnuiti noi romanii, italienii sunt cam ciudati, ca sa faca o vizita tre sa anunte inainte, chiar si intre rudele apropiate, e foarte de prost gust sa apari asa, la usa la o amica, sa zici:eram in trecere, cum faceam noi acasa.:(
De aceea aici mie imi vin doar in weekend, niste prieteni de la Roma, si chiar si verisoara mea, care lucreaza la Roma ca baby sitter, dar in weekend vine la mine.Pacat ca acu e acasa, da vine sapt viitoare\m/

Slabuta 15 ian 2010 20:42:29

re: Jurnal de bord VentoFreddo:)))
 
Citat:

Anterior postat de VentoFreddo (Post 65269)
NU asa des cat as vrea eu sau cum suntem obisnuiti noi romanii, italienii sunt cam ciudati, ca sa faca o vizita tre sa anunte inainte, chiar si intre rudele apropiate, e foarte de prost gust sa apari asa, la usa la o amica, sa zici:eram in trecere, cum faceam noi acasa.:(
De aceea aici mie imi vin doar in weekend, niste prieteni de la Roma, si chiar si verisoara mea, care lucreaza la Roma ca baby sitter, dar in weekend vine la mine.Pacat ca acu e acasa, da vine sapt viitoare\m/

Hmm, si in Bucuresti e la fel.
Nu ne-am dus nicaieri fara sa anuntam, si la noi nu a venit nimeni fara sa ne anunte, asa a fost de la inceput si ne-am conformat :)

Si mie imi place totul mai spontan, dar faci asa cum e obisnuita si lumea :)

VentoFreddo 15 ian 2010 20:59:42

re: Jurnal de bord VentoFreddo:)))
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 65274)

Hmm, si in Bucuresti e la fel.
Nu ne-am dus nicaieri fara sa anuntam, si la noi nu a venit nimeni fara sa ne anunte, asa a fost de la inceput si ne-am conformat :)

Si mie imi place totul mai spontan, dar faci asa cum e obisnuita si lumea :)

Eu am crescutr in Braila intr-o comunitate un pic mai..rurala ca mentalitate, chiar daca sunt din oras, si nu de la tara, dar acolo inca vecina mai intra in casa fara sa bata, si mie imi place asta:)
Ies acumm , te pup si iti urez o seara placuta:-*>:D<
A,apropo, reteta de salata de paste pe care am pus-o, cantitatile sunt pt 4 persoane, am uitat sa mentionez::::)), si succes cu rosiile cu ton!!

VentoFreddo 17 ian 2010 21:37:32

re: Jurnal de bord VentoFreddo:)))
 
Buna seara tuturor, se vede ca a fost weekendul, nu prea am ai avut vizite:::::::)
Azi am fost tot timpul in fuga, ca a m avut musafiri la casa de la tzara, asa ca dimineata a trecut intr-o clipita, si eu nu am mancat nimic pana la pranz, la ora 2 jumate.Am facut un gratar cu prietenii, dat eu am mancat f putina carnita fripta si garnitura, vinete murate si pastrate in ulei.Cu o felie de paine integrala si jumatate de pahar de vin rosu:">N-am rezistat din pacate...
Seara am facut castane fripte si am mancat vreo 7-8, ca-mi plac.Acum stau cu un ceai langa mine si scriu.Dar sunt obosita, in seara asta "ma retrag" mai devreme:-*>:D<

madaEM 17 ian 2010 21:39:33

re: Jurnal de bord VentoFreddo:)))
 
Citat:

Anterior postat de VentoFreddo (Post 66190)
Buna seara tuturor, se vede ca a fost weekendul, nu prea am ai avut vizite:::::::)
Azi am fost tot timpul in fuga, ca a m avut musafiri la casa de la tzara, asa ca dimineata a trecut intr-o clipita, si eu nu am mancat nimic pana la pranz, la ora 2 jumate.Am facut un gratar cu prietenii, dat eu am mancat f putina carnita fripta si garnitura, vinete murate si pastrate in ulei.Cu o felie de paine integrala si jumatate de pahar de vin rosu:">N-am rezistat din pacate...
Seara am facut castane fripte si am mancat vreo 7-8, ca-mi plac.Acum stau cu un ceai langa mine si scriu.Dar sunt obosita, in seara asta "ma retrag" mai devreme:-*>:D<

vreau si eu castane:(:D...
beati ceiutzul in liniste...si somnic usor>:D<>:D<>:D<;;)

Liviutzza 17 ian 2010 21:44:25

re: Jurnal de bord VentoFreddo:)))
 
Buna VentoFreddo:)ce mai faci?>:D<

VentoFreddo 17 ian 2010 21:54:53

re: Jurnal de bord VentoFreddo:)))
 
Citat:

Anterior postat de Liviutzza (Post 66197)
Buna VentoFreddo:)ce mai faci?>:D<

ahahha, hai sa vb pe jurnalul tau

adoratissima 18 ian 2010 22:41:59

re: Jurnal de bord VentoFreddo:)))
 
bafta la slabit.dar cat timp trebuie sa te desintoxici?nu ti se face foame dupa 2 3 zile?

karemina 19 ian 2010 10:13:16

re: Jurnal de bord VentoFreddo:)))
 
Neatza Vento. Ce mai faci? Ce mai zici? Ce mai papi?

VentoFreddo 22 ian 2010 13:02:25

re: Jurnal de bord VentoFreddo:)))
 
Citat:

Anterior postat de karemina (Post 66990)
Neatza Vento. Ce mai faci? Ce mai zici? Ce mai papi?

Buna fetelor, am cam fost ocupata saptamana asta, nu prea am avut timp d computer, din pacate am avut multa treaba si am observat ca dieta scarsdale nu mi se potriveste:(Cum astept sa-mi vina o verisoara din Romania, am spalat, scuturat, schimbat, ce mai, nu am stat o clipa, si intr-o seara cat pe ce sa cheme salvarea sotu, pt ca am tinut 3 zile scarsdale, o fi deaia sau pt ca am obosit prea tare nu stiu, cert e ca mie teama sa mai continui, voi ce ziceti?
Acum sunt iar pe dieta mea personalizata, dimineata sucuri de fructe si cereale, ceaiuri multe, la pranz verdeata cu o felie de paine si piept de pui, seara nimic, sau fructe si legume daca nu rezist, da pe saturate..>:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 11:15:05.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO