forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal brainiac - In cautarea propriei persoane... (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-brainiac-cautarea-propriei-persoane-10730.html)

happygirldiana 08 mar 2012 06:36:06

Re: Jurnal brainiac - In cautarea propriei persoane...
 
http://felicitari.slabute.ro/site/fe...mg.php?pid=234

mutulica 08 mar 2012 08:32:21

Re: Jurnal brainiac - In cautarea propriei persoane...
 
http://felicitari.slabute.ro/site/fe...mg.php?pid=228

Niculae Roxana 08 mar 2012 10:57:11

Re: Jurnal brainiac - In cautarea propriei persoane...
 
http://felicitari.slabute.ro/site/fe...mg.php?pid=241

anamariaff 08 mar 2012 11:22:13

Re: Jurnal brainiac - In cautarea propriei persoane...
 
La mulți ani! Și să dea Dumnezeu să fii sănătoasă și ambițioasă pentru a ajunge la forma pe care ți-o dorești! Te îmbrățișez cu drag!:)
Îți mai doresc și o primăvară minunată!:)

brainiac 08 mar 2012 19:21:30

Re: Jurnal brainiac - In cautarea propriei persoane...
 
Va multumesc mult pentru urarile frumoase care mi-au incalzit sufletul si mi-au insorit ziua! Si eu va spun un sincer La Multi Ani, sa fiti mereu mandre ca sunteti Femei si fie ca anul acesta sa ne gasim toate ambitia sa ne atingem toate obiectivele! Sa fiti fericite Slabutele mele frumoase, sa radeti cu gura pana la urechi si sa va bucurati de fiecare zi in parte! O primavara minunata! >:D<:-*

brainiac 08 mar 2012 19:27:02

Re: Jurnal brainiac - In cautarea propriei persoane...
 
Azi am reusit sa fiu cuminte din nou :D ... Recunosc ca ieri n-a fost o zi prea fericita, ca am venit tarziu si am mancat multa paine dar nu mai simteam senzatia de satietate de la oboseala :( Dar azi e bine... Azi mi-am spus de dimineata "pot sa o fac si vreau sa o fac" si am reusit! Si de acum asa va fi in fiecare zi!
Meniul pe azi:
-md: 150 g iaurt 3.5% + 12 g colon help, ceai verde cu ghimbir si lameie
-g1: sandwich: 2 feliute de paine integrala "grau intreg", 50 g branzica de casa covalact 6%, 3 feliute piept de pui afumat Caroli, 1 feliuta ardei gras rosu
-pranz: mancarica de fasole fiarta (fasole, morcovi, ceapa, apa, sare, 1 lg ulei masline, ierburi(condimente))
-g2: portocala 150 g
-cina: supa de linte (linte, morcovi, ceapa) + 12 g colon help; ou fiert moale cu o feliuta paine, iaurt 3.5% 70 g
- g3: ceai de plante

brainiac 09 mar 2012 00:30:52

Re: Jurnal brainiac - In cautarea propriei persoane...
 
mai adaug 200 g iaurt 3.5% si un morcov, ca mi s-a facut foame cum am stat sa inva pana tarziu..

brainiac 09 mar 2012 16:30:14

Re: Jurnal brainiac - In cautarea propriei persoane...
 
Eheee fetelor... tocmai am venit de la coafor ;;) azi mi-am oferit un mic rasfat: m-am dus sa ma spele, sa ma tunda si sa ma aranjeze ca doar vine primavara ;;) iar dupa aceea am trecut pe la Lidl si am reusit sa nu imi iau prostioare, ci am fost cuminte si mi-am luat o caserola mica de capsuni (sa simt ca azi e o zi mai speciala)... si am rezistat si tentatiei de a-mi lua frisca la tub :)) asa ca e bine :D

Niculae Roxana 09 mar 2012 16:41:27

Re: Jurnal brainiac - In cautarea propriei persoane...
 
Citat:

Anterior postat de brainiac (Post 974668)
Eheee fetelor... tocmai am venit de la coafor ;;) azi mi-am oferit un mic rasfat: m-am dus sa ma spele, sa ma tunda si sa ma aranjeze ca doar vine primavara ;;) iar dupa aceea am trecut pe la Lidl si am reusit sa nu imi iau prostioare, ci am fost cuminte si mi-am luat o caserola mica de capsuni (sa simt ca azi e o zi mai speciala)... si am rezistat si tentatiei de a-mi lua frisca la tub :)) asa ca e bine :D

Heyy,

Te rasfeti ai?:D...foarte bine draga mea...
Felicitari pentru cumparaturile cuminti:)):))....ai rezistat tentatiei...."i feel good":)):))....asa sa faci....a venit primavara....suntem mai motivate;;)

Pup dulce!

mutulica 10 mar 2012 08:14:07

Re: Jurnal brainiac - In cautarea propriei persoane...
 
http://www.popularvirals.com/images/...ekend-0937.gif

happygirldiana 10 mar 2012 08:50:53

Re: Jurnal brainiac - In cautarea propriei persoane...
 
Ancu, buna dimineata!!!
Bune capsunile alea:);))Yummy!Asta da "rasfat", sanatos:)
Sa ai un weekend minunat, draga mea!Si cuminte:)

brainiac 13 mar 2012 00:22:17

Re: Jurnal brainiac - In cautarea propriei persoane...
 
Trec asa fuguta sa raportez ziua de azi:
meniu: - md: iaurt 3.5% 200 ml, 30g fulgi ovaz, 1 lgt seminte in, 1 lgt seminte fl soarelui crude, 8 g colon help; ceai verde cu ghimbir si lamaie
- g1: sandwich: branzica de casa covalact 6%, 2 feliute paine grau intreg (~ 50g), 1 felie sunca praga (20 g), 1 felie ardei gras rosu
- pranz: o pupla de pui fara piele la cuptor (~ 120 g), mancare de dovlecei 150 g, ceai verde
- g2: 1 portocala 200 g
- cina: iaurt 3.5% 150 g + 12 g colon help, supa de legume 250 ml, ceai de plante
1 ora Kangoo jumps
mancarea de dovlecei e facuta asa: la 1 kg dovlecei am folosit 1 lg ulei masline, am lasat putin la fiert, apoi am adaugat asa: 3 lgt faina dizolvate in 250 ml lapte si cu inca 2 lgt usturoi granulat; am lasat sa se ingroase putin iar la fnal am condimentat (marar sare, usturoi) si am adaugat un iaurt cremosso 5.2% 150 g (in loc de smantana).
imi cer scuze daca voi trece mai rar pe aici dar sunt f incarcata si cu scoala si cu sala de acum :P va pup pe toate si sa fiti puternice sa mergeti pana la capat!

mutulica 13 mar 2012 08:23:26

Re: Jurnal brainiac - In cautarea propriei persoane...
 
http://www.sweetcomments.net/images/...ul-day-629.gif

happygirldiana 16 mar 2012 13:43:06

Re: Jurnal brainiac - In cautarea propriei persoane...
 
Ancu...ma intreb ce este cu tine....Oi fi bine, oare?
Te astept si sper ca esti ok!:-*>:D<

brainiac 16 mar 2012 20:48:01

Re: Jurnal brainiac - In cautarea propriei persoane...
 
http://responsabil.slabute.ro/site/r.../insigna_1.jpg

brainiac 17 mar 2012 00:16:01

Re: Jurnal brainiac - In cautarea propriei persoane...
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 983748)
Ancu...ma intreb ce este cu tine....Oi fi bine, oare?
Te astept si sper ca esti ok!:-*>:D<

da draguta mea, sunt foarte bine, doar ca-s foarte ocupata cu scoala... am multe cursuri si vreau si sa ma pregatesc cat mai bine... sa devin un medic foarte competent :D iti multumesc ca te-ai gandit la mine si sper ca si tu esti bine >:D<:-*

Niculae Roxana 17 mar 2012 00:22:14

Re: Jurnal brainiac - In cautarea propriei persoane...
 
Buna scumpa mea,

Ma bucur ca esti bine si ca esti constiincioasa...sunt sigura ca vei fi un medic bun....eu deja sunt mandra de tine...
Imi lipsesti scumpi...

Weekend placut!
Pupici!

brainiac 17 mar 2012 00:26:25

Re: Jurnal brainiac - In cautarea propriei persoane...
 
Dragul meu jurnal,
am avut o saptamana buna... nu am mai mancat nimic dulce de 6 zile, am mancat mai corect, am mers si la sala de 3 ori... sunt multumita de acest inceput :D mai am o saptamana din faza de antrenament si apoi voi trece la dieta propriu-zisa... si imi doresc tare mult sa treaca la fel de bine ca si saptamana asta!
ieri mi-a fost rau, am baut un ceai verde dimineata si nu stiu ce am avut ca l-am dat afara... dar apoi am mancat si a fost ok... si musafirii au fost "abundenti" luna asta... cum n-au mai fost demult... si colac peste pupaza am si racit si ma trezeam noaptea ca nu mai puteam respira sau ca ma luau crizele de stranut.. ehh bine ca a trecut si asta... toate vor trece de acum incolo si va fi bine! nu stiu de ce am ramas cu o stare de irascibilitate si ma simt stresata si coplesita... am eu mai multe griji dar nu stiu daca e de la aia...
oricum se anunta o saptamana foarte ocupata din nou, nu stiu cand voi apuca sa intru pe aici sa mai scriu, dar macar vineri voi scrie despre cum a trecut si ce am facut bine si ce am facut rau...
va pup pe toate slabutele si va doresc mult succes cu dietele si sportul! sa apara rezultatele cat mai repede! >:D<:-*

brainiac 17 mar 2012 00:28:28

Re: Jurnal brainiac - In cautarea propriei persoane...
 
Citat:

Anterior postat de Niculae Roxana (Post 984527)
Buna scumpa mea,

Ma bucur ca esti bine si ca esti constiincioasa...sunt sigura ca vei fi un medic bun....eu deja sunt mandra de tine...
Imi lipsesti scumpi...

Weekend placut!
Pupici!

Multumesc Roxi! esti o duce ca intotdeauna! Si mie imi lipsesti si imi lipsesc toate slabutele de aici, dar ce sa fac... acum trebuie sa ma concentrez pe scoala si pe sport si un stil de viata mai sanatos... si asta ocupa timp nu gluma :)) tu cum esti, cum iti merg treburile draga mea? >:D<

Niculae Roxana 17 mar 2012 00:32:53

Re: Jurnal brainiac - In cautarea propriei persoane...
 
Citat:

Anterior postat de brainiac (Post 984531)
Multumesc Roxi! esti o duce ca intotdeauna! Si mie imi lipsesti si imi lipsesc toate slabutele de aici, dar ce sa fac... acum trebuie sa ma concentrez pe scoala si pe sport si un stil de viata mai sanatos... si asta ocupa timp nu gluma :)) tu cum esti, cum iti merg treburile draga mea? >:D<

Cu mare drag scumpa>:D<
Mersi:-*...la fel si tu...esti o dulcica>:D<
Te cred draga mea....intri cand ai timp....pe noi ne vei gasi tot aici...:-*
Asa este...toate astea impreuna ocupa mult timp....de cand nu m-am mai plictisit eu nici nu mai tin minte:))...
Eu sunt foarte bine....am un stil de viata sanatos in continuare...fara abateri sau prostioare....am iesit si din concediu saptamana asta....am fost pe la medic sa-mi fac analizele....au iesit bune...mai am cateva si scap...vad daca stau bine si la orl si ginecologie...
Cu munca ne-a mutat in alt sediu....mult mai departe de casa dar asta este....per total sunt la fel de optimista ca si pana acum...si in plus mi-am gasit si echilibrul pe toate planurile....

Noapte buna scumpa!
Pupici!:-*>:D<

brainiac 17 mar 2012 00:37:03

Re: Jurnal brainiac - In cautarea propriei persoane...
 
Citat:

Anterior postat de Niculae Roxana (Post 984532)


Cu mare drag scumpa>:D<
Mersi:-*...la fel si tu...esti o dulcica>:D<
Te cred draga mea....intri cand ai timp....pe noi ne vei gasi tot aici...:-*
Asa este...toate astea impreuna ocupa mult timp....de cand nu m-am mai plictisit eu nici nu mai tin minte:))...
Eu sunt foarte bine....am un stil de viata sanatos in continuare...fara abateri sau prostioare....am iesit si din concediu saptamana asta....am fost pe la medic sa-mi fac analizele....au iesit bune...mai am cateva si scap...vad daca stau bine si la orl si ginecologie...
Cu munca ne-a mutat in alt sediu....mult mai departe de casa dar asta este....per total sunt la fel de optimista ca si pana acum...si in plus mi-am gasit si echilibrul pe toate planurile....

Noapte buna scumpa!
Pupici!:-*>:D<

Ce ma bucura aceste vesti bune draga mea! Iti doresc numai bine si sa ramai la fel! Caci esti o persoana foarte speciala si meriti ce este mai bun! Si sunt sigura ca si analizele vor iesi foarte bine ;) nu te ingrijora! te-am pupat, eu ma duc sa dorm acum, ca maine ma trezesc devreme sa merg la un curs despre cea proteze, ca vine un profesor de mai departe sa prezinte... si-s curioasa sa aflu lucruri noi! ai grija de tine draga mea si weekend placut! >:D<:-*

Niculae Roxana 17 mar 2012 00:39:24

Re: Jurnal brainiac - In cautarea propriei persoane...
 
Citat:

Anterior postat de brainiac (Post 984535)
Ce ma bucura aceste vesti bune draga mea! Iti doresc numai bine si sa ramai la fel! Caci esti o persoana foarte speciala si meriti ce este mai bun! Si sunt sigura ca si analizele vor iesi foarte bine ;) nu te ingrijora! te-am pupat, eu ma duc sa dorm acum, ca maine ma trezesc devreme sa merg la un curs despre cea proteze, ca vine un profesor de mai departe sa prezinte... si-s curioasa sa aflu lucruri noi! ai grija de tine draga mea si weekend placut! >:D<:-*

Multumesc din suflet draga mea!>:D<
Si tu esti o persoana speciala si meriti tot binele din lume...de aceea iti doresc sa-ti gasesti si tu echilibrul in tot ceea ce faci....
Odihneste-te ca ai nevoie de asta...

Noapte buna
Pupici!:-*>:D<

brainiac 17 mar 2012 21:51:35

Re: Jurnal brainiac - In cautarea propriei persoane...
 
DAAAA!! Am fost cuminte si astazi... asa bine te simti cand stii ca ai facut ce trebuie... am asa satisfactii... ma ridic eu incet incet, ca nu vreau sa fiu codasa pe aici... maine primesc pachetel de acasa (ca nu reusesc sa mai merg eu acolo din cauza programului foarte aglomerat) si am instruit-o pe mami sa-mi trimita mancare dietetica si sanatoasa. oricum ea nu gateste gras si nesanatos ca si ea vrea sa slabeasca :) ufff abia astept sa simt putin gust de acasa ca mi-e asa dooor de cei dragi...

brainiac 17 mar 2012 21:56:09

Re: Jurnal brainiac - In cautarea propriei persoane...
 
Meniul de azi:
md: omleta: 2 oua, 1 lgt ulei masline, o ceapa mica; ceai verde cu ghimbir si lamaie
pranz: pulpa de pui la cutptor, fara piele (~120 g), macarica de dovlecei (150 g)
g1: pudding: lapte 1,5% 200 ml, cacao 1 lgt, praf pudding 4 lgt, indulcitor
g2: portocala (250 g)
cina: supa de legume (morcovi, ceapa, telina, patrunjel, un cartofior, fara ulei), 12 g colon help, 2 morcovi mici cruzi, 200 g iaurt 3.5%, 1 feliuta sunca sissi ( 17 g), ceai verde

Niculae Roxana 17 mar 2012 22:56:26

Re: Jurnal brainiac - In cautarea propriei persoane...
 
Citat:

Anterior postat de brainiac (Post 985485)
DAAAA!! Am fost cuminte si astazi... asa bine te simti cand stii ca ai facut ce trebuie... am asa satisfactii... ma ridic eu incet incet, ca nu vreau sa fiu codasa pe aici... maine primesc pachetel de acasa (ca nu reusesc sa mai merg eu acolo din cauza programului foarte aglomerat) si am instruit-o pe mami sa-mi trimita mancare dietetica si sanatoasa. oricum ea nu gateste gras si nesanatos ca si ea vrea sa slabeasca :) ufff abia astept sa simt putin gust de acasa ca mi-e asa dooor de cei dragi...

Heii...asa te vreau draga mea>:D<...fericita...plina de viata...optimista si cu gandire pozitiva...este reteta succesului sa stii:D:-*...
Tine-o tot asa si vei reusi sa-ti indeplinesti visul...sunt sigura de asta...
Bravo si pentru meniu....ai fost cuminte...

O seara frumoasa!
Pupici!:-*>:D<

brainiac 18 mar 2012 18:56:27

Re: Jurnal brainiac - In cautarea propriei persoane...
 
Citat:

Anterior postat de Niculae Roxana (Post 985569)


Heii...asa te vreau draga mea>:D<...fericita...plina de viata...optimista si cu gandire pozitiva...este reteta succesului sa stii:D:-*...
Tine-o tot asa si vei reusi sa-ti indeplinesti visul...sunt sigura de asta...
Bravo si pentru meniu....ai fost cuminte...

O seara frumoasa!
Pupici!:-*>:D<

Da Roxi, trebuie sa fac tot posibilul sa-mi pastrez optimismul caci altfel nu voi reusi... stiu asta sigur! de fiecare data cand ma dezcurajez o si dau in bara! cat despre meniu, incerc si eu sa-l fac cat mai bine, dar uneori nu-mi permite programul sa mananc asa corect, in sensul ca la cina in loc sa am numai proteine mai adaug si carbo... dar asta e... important e sa nu mananc prostioare si sa am grija la portii :) Iti multumesc pt incurajare si da, de data asta vreau sa imi indeplinesc visul! Vreau sa fiu slabuta in vara... mai ales ca in septembrie ma casatoresc! :X

brainiac 18 mar 2012 19:20:19

Re: Jurnal brainiac - In cautarea propriei persoane...
 
Am primit si pachetelul cu bunatati de acasa, dar nu am papat decat un snitel ca vreau sa termin ce mai e prin frigider... Sunt fericita si ca la sf lui martie vine iubitul meu prin cluj sa ma vada, chiar daca numai in trecere... nu ne-am vazut de 2 luni si e tare greu acum ca a venit primavara si cuplurile iasa la plimbare :(
Meniul pe azi:
md: lapte 1.5 % 200 ml, musli 40 g, seminte de in 1 lgt, 8 g colon help; ceai verde cu ghimbir si lamaie
g1: pudding: praf pudding 5 lgt, lapte 250 ml, indulcitor, esenta vanilie
pranz: pupla de pui fara piele la cuptor 100 g, mancare de dovleieci 150 g, branzica vaci 4% 50 g, iaurt 3.5 % 100 g
g2: portocala 250 g, ceai verde
cina: supa de legume fara ulei 250 g, colon help 12 g, morcovi cruzi 40 g, snitel de pui la cuptor 40 g, iaurt 3.5 % 100 g, paine de secara 20 g

brainiac 19 mar 2012 22:47:37

Re: Jurnal brainiac - In cautarea propriei persoane...
 
md: lapte 1.5% 200 ml, fulgi ovaz 20g, 1 lgt seminte crude fl soarelui, 1 lgt seminte in, 8 g colon help; ceai de plante cu ghimbir si lamaie
g1: sandwich: paine de secara 60g, sunca sissy 34 g, branzica de vaci 6% 40g, ardei rosu o felie
pranz: snitel de piept de pui la cuptor 70g, brocoli sote 100g, 1 felie paine secara 25 g
g2: para 150g, ceai verde 250 ml, 1 tarta (cat palma) cu branzica de vaci, praz si seminte
cina: supa de legume fara ulei 300 ml, 12 g colon help, 1 tarta cu branzica, iaurt 3.5% 150 g
sport: tae-bo 50 min, mers pe jos ritm moderat 1 h si 15 min

happygirldiana 20 mar 2012 06:46:00

Re: Jurnal brainiac - In cautarea propriei persoane...
 
http://media.bigoo.ws/content/glitte...aneous_437.gifBuna dimineata,Ancule!!!Merge cu scoala?

mutulica 20 mar 2012 10:09:53

Re: Jurnal brainiac - In cautarea propriei persoane...
 
http://fs72.trilulilu.ro/imgs/BellaY...9e0ae86ec2.jpg

Niculae Roxana 20 mar 2012 10:13:22

Re: Jurnal brainiac - In cautarea propriei persoane...
 
Citat:

Anterior postat de brainiac (Post 986086)
Da Roxi, trebuie sa fac tot posibilul sa-mi pastrez optimismul caci altfel nu voi reusi... stiu asta sigur! de fiecare data cand ma dezcurajez o si dau in bara! cat despre meniu, incerc si eu sa-l fac cat mai bine, dar uneori nu-mi permite programul sa mananc asa corect, in sensul ca la cina in loc sa am numai proteine mai adaug si carbo... dar asta e... important e sa nu mananc prostioare si sa am grija la portii :) Iti multumesc pt incurajare si da, de data asta vreau sa imi indeplinesc visul! Vreau sa fiu slabuta in vara... mai ales ca in septembrie ma casatoresc! :X

Bravo scumpa....imi place planul tau...asa si trebuie sa faci...
Pfff...parca eu nu stiam de casatorie:-o...wow...pai asta da motivatie....sunt sigura ca vei fi o mireasa superba....
Pana la vara reusesti daca ai ambitie...

Bafta la invatat!

O zi frumoasa!
pup!:-*>:D<

brainiac 20 mar 2012 12:39:52

Re: Jurnal brainiac - In cautarea propriei persoane...
 
Citat:

Anterior postat de Niculae Roxana (Post 988383)


Bravo scumpa....imi place planul tau...asa si trebuie sa faci...
Pfff...parca eu nu stiam de casatorie:-o...wow...pai asta da motivatie....sunt sigura ca vei fi o mireasa superba....
Pana la vara reusesti daca ai ambitie...

Bafta la invatat!

O zi frumoasa!
pup!:-*>:D<

nu am vb despre casatorie de aia nu ai stiut :P pe 1 sept va fi si chiar vreau sa ma simt bine in pielea mea... pt ca voi incepe o viata noua si vreau sa o incep cu dreptul... vreau sa las trecutul in trecut, tot ce am suferit sa fie doar o amintire urata si sa construiesc o viata minunata langa omul acesta care ma iubeste enorm si ma sustine... si sa devin o persoana noua, mai buna, mai puternica... si deja ma apuc sa pun caramizi pt "fundatie", sa fie solida si sa reziste la "intemperii". cand am sa zic "da" vreau sa fie fara niciun regret, sa fiu hotarata si multumita de mine :D

brainiac 20 mar 2012 23:10:23

Re: Jurnal brainiac - In cautarea propriei persoane...
 
Meniu:
md: 30 g musli, 1 lgt seminte in, 100 g iaurt 3.5%; ceai verde cu lamaie si ghimbir
g1: sandwich: paine de secara 50g, sunca sissy 34 g, branza de vaci 6% 50 g, o felie ardei rosu
pranz: brocoli sote 120g, snitel de piept de pui la cuptor 120g, o tarta (cat palma) cu branza de vaci, praz si seminte
g2: portocala 250 g, iaurt 3.5 % + 8 g colon help
cina: ciorba de perisoare cu praz 250 g, 4 g colon help, morcovi cruzi 50g, snite de pui la cuptor 120 g
Sport:
fitball intens 50 min
mers pe jos 90 min

mutulica 21 mar 2012 08:33:48

Re: Jurnal brainiac - In cautarea propriei persoane...
 
Buna dimineata>:D<>:D<>:D<
Felicitari pentru sport>:D<
http://3.bp.blogspot.com/_9sD5knd_VK...00/coffee9.jpg

brainiac 22 mar 2012 20:59:48

Re: Jurnal brainiac - In cautarea propriei persoane...
 
Multumesc Criss! >:D<

brainiac 22 mar 2012 21:02:58

Re: Jurnal brainiac - In cautarea propriei persoane...
 
Meniu:
md: iaurt 2% 200g, 12 g colon help, ceai verde cu ghimbir si lamaie
g1: sandwich: paine de secara 50g, sunca sissy 34 g, branzica de vaci 6% 40g, o felie ardei gras
pranz: snitel de pui la cuptor 60 g, brocoli sote 100 g, para 230 g
g2: iaurt 2% 200g, 8 colon help
cina: ciorba perisoare 230 g, 4 g colon help, iaurt 3.5% 200g, ou fiert 70g
Sport:
step aerobic 45 min
mers pe jos 90 min

brainiac 23 mar 2012 23:43:28

Re: Jurnal brainiac - In cautarea propriei persoane...
 
Meniu:
-md: sandwich: paine cu secara 50g, sunca sissy 34 g, branzica de vaci 6% 40g, ardei gras; ceai verde cu lamaie si ghimbir
-g1: iaurt 150 g cu 8 g colon help
- pranz: snitel de pui la cuptor 130 g, brocoli sote 100 g
- g1: ceai verde; para 250g;
- g3: sanwich: 40 g paine secara, branzica de vaci 6% 30g, sunca sissy 34 g (inainte de aerobic cu o ora, sa am energie)
- cina: ciorba de perisoare 250g, 8 g colon help, 200 g iaurt 3.5%
Sport:
- tae-bo 50 min
- mers pe jos 70 min

brainiac 23 mar 2012 23:51:16

Re: Jurnal brainiac - In cautarea propriei persoane...
 
Ufff a mai trecut o saptamana cu bine... in afara de ziua de miercuri cand am cam sarit calul la cina, din cauza ca am avut o zi lunga si obositoare, sunt destul de multumita de felul in care am mancat... azi am incheiat si asa-zisa perioada de antrenament asa ca de maine trec la prima faza a dietei: cea cu 1500 de kcal pe zi. Imi place foarte mult la sala unde merg si e momentul din zi in care stiu ca pot sa imi vars toti nervii si supararile prin sport... plus ca ma tine ocupata si departe de frigider :))
un singur lucru ma supara tare... de 3 sapt sunt asa constipata :(... si am incercat si cu seminte de in si cu fibre, am mancat si sanatos cu legume si fructe si... vorba acea din reclama: "ce ai facut azi? mai nimic..." sper ca totusi sa-si dea drumul odata, ca asa umflata si greoaie ma simt :(
maine ma voi cantari acolo la sala si am sa ma si masor sa stiu de unde pornesc... stiu ca ceva s-a dus, dar putin, cat sa incep sa ma simt mai bine, asa ca nu ma astept la nu stiu de ce rezultate... oricum starea mea de spirit e mult mai buna si pentru mine asta conteaza mult mai mult! iar de acum incolo se vor duce si kg... trebuie!
va pup si va doresc un weekend minunat si insorit care sa va incalzeasca sufletele! >:D<:-*

brainiac 24 mar 2012 15:15:04

Re: Jurnal brainiac - In cautarea propriei persoane...
 
CALORII INGERATE
Mic dejun, ora 08:58
Musli, Granola, 35g - 138 calorii, 3.9 proteine, 4.2 grasimi, 0 colesterol, 21 carbohidrati, 3.5 fibre, 0 sodiu, 3.9 zaharuri
Apa plata, 750ml - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Colon help, Zenyth, 8g - 40 calorii, 1.2 proteine, 1.7 grasimi, 0 colesterol, 0.5 carbohidrati, 4.3 fibre, 4.8 sodiu, 0 zaharuri
Praf (pudra) ghimbir macinat, 3g - 11 calorii, 0.3 proteine, 0.2 grasimi, 0 colesterol, 2.1 carbohidrati, 0.4 fibre, 1 sodiu, 0.1 zaharuri
Ceai verde, 250ml - 5 calorii, 0.5 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0.5 carbohidrati, 0 fibre, 7.5 sodiu, 0 zaharuri
Iaurt natur 3.5% grasime, Pilos, 200g - 128 calorii, 7.2 proteine, 7 grasimi, - colesterol, 9.2 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri
Seminte de in, 5g - 27 calorii, 0.9 proteine, 2.1 grasimi, 0 colesterol, 1.4 carbohidrati, 1.4 fibre, 1.5 sodiu, 0.1 zaharuri

Prânz, ora 14:02
Snitel din piept de pui facut la cuptor, 130g - 270 calorii, 29.6 proteine, 8.3 grasimi, - colesterol, 17.9 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri
Broccoli, raab (rapini), gatit, 120g - 40 calorii, 4.6 proteine, 0.6 grasimi, - colesterol, 3.7 carbohidrati, 3.4 fibre, 67.2 sodiu, 0.7 zaharuri
Ceai verde, 250ml - 5 calorii, 0.5 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0.5 carbohidrati, 0 fibre, 7.5 sodiu, 0 zaharuri
Apa plata, 750ml - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri

Gustare 2, ora 17:06
Pere, 250g - 145 calorii, 1 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 38.8 carbohidrati, 7.8 fibre, 0 sodiu, 24.5 zaharuri

Cina, ora 19:02
Ou integral, gatit (omleta), 140g - 220 calorii, 14.8 proteine, 16.8 grasimi, 498.4 colesterol, 1 carbohidrati, 0 fibre, 225.4 sodiu, 1 zaharuri
Ceapa, 40g - 17 calorii, 0.4 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 4 carbohidrati, 0.6 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Iaurt natur 3.5% grasime, Pilos, 200g - 128 calorii, 7.2 proteine, 7 grasimi, - colesterol, 9.2 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri
Colon help, Zenyth, 8g - 40 calorii, 1.2 proteine, 1.7 grasimi, 0 colesterol, 0.5 carbohidrati, 4.3 fibre, 4.8 sodiu, 0 zaharuri
Apa plata, 750ml - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri

Gustare 3, ora 20:02
Apa plata, 750ml - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1214 calorii, 73.3 proteine, (mult)49.6 grasimi, 498.4 colesterol, (mic)110.3 carbohidrati, 25.7 fibre, 319.7 sodiu, 30.3 zaharuri

ACTIVITATI FIZICE
Mers 2.5 mile/ora (4 km/h), 25min - 55 calorii
Mers 2.5 mile/ora (4 km/h), coborare, 25min - 50 calorii
Tae-bo, Cardio, 50min - 578 calorii
Metabolism bazal - 1427 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 2110 calorii

brainiac 24 mar 2012 15:17:38

Re: Jurnal brainiac - In cautarea propriei persoane...
 
asa cum am promis azi m-am cantarit... am fost la aerobic si inainte sa incepem ora m-am dus cu emotie catre cantar (nu suntem cei mai buni prieteni) si.... mi-a aratat cu 2.5 kg mai putin!!! :D:D:D
si in urma masuratorilor a mai scazut din burtica, din coapse, genunchi.. dar de acum incepe adevaratul efort... dieta propriu-zisa... dar merg inainte, nu ma las!!


Ora este GMT +2. Ora este acum 08:03:29.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO