forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal bruneta88 (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-bruneta88-1896.html)

bruneta88 08 dec 2009 14:30:10

Jurnal bruneta88
 
Buna fetelor!Ma numesc Suzana si sunt din Sibiu.La fel ca si voi si (multe alte fete care nu si-au dat ink seama k au o problema)si eu am probleme cu greutatea.Am fost mereu plinuta,dar de la un timp am intrecut masura:(.Cam la sfarsitul fiecarui an sesizam k m-am latit,cam cu 10 kg.Eu nu cresteam in inaltime,ci in latime.Mi-am dat seama cam tarziu k trebuie sa slabesc,asa s-au adunat atatea kg.Doar knd nu imi mai gaseam haine am inceput sa intru in priza.
Problema a fost k m-am mutat cu prietenul meu si el este obisnuit sa manance seara(mai bn zis noaptea),deoarece el era ziua la servici si ne intalneam doar seara.Imi aducea mereu banane,ciocolata si alte dulciuri,care s-au transformat in kg.
Mi-am fc analize si nu am probleme cu glanda,iar medicul mi-a zis k dk tin regim slabesc.Nu a fost asa.
Ce sa mai zic,am reusit sa slabesc cu pastile si ceai verde,destul de repede,dar am ramas cu f multe vergeturi.Am renuntat la paine,prajeli si dulciuri.O perioada nu am mai luat in greutate,dar imi controlam greutatea din cand in cand(am revenit la paine,dulciuri si prajeli).Dupa ceva timp m-am gandit ca nu trebuie sa ma mai preocupe kg pt k nu ma mai ingras.Am reinceput sa mananc seara tarziu si incet,incet cresteam in latime.:((
Acum sunt hotarata sa slabesc.Numar caloriile si incerc sa ma incadrez in programul stabilit.Am renuntat la masina si autobuze.Merg doar pe jos.In ritm alert pana la facultate fac 30min.Fac zilnic genoflexiuni 3 serii de cate 15 de cate ori am timp pe zi.As vrea sa fac mai mult sport,dar obosesc repede si ...Am fost o luna la sala,dar mi-am pierdut repede obiceiul.
Vreau sa intreb slabutele care au facut sport si au slabit ce exercitii au facut in general si de cate ori pe saptamana.Vreau exercitii pe care sa le pot fc aksa.
Multumesc k v-ati fc timp sa cititi si sper sa ma ajutati.Bafta la slabit!:-*

roseadria 08 dec 2009 14:44:26

Re: Jurnal bruneta88
 
Bravo, felicitari pt jurnal. Insa ai pus un target imposibil 10 kg pe luna. Ai sa te convingi daca te tii de dieta ca tragi muuuuult de fiecare 500 g sa se duca.....
Cu exercitiile fizice acasa iti recomand tae bo dupa net, ginoflexiuni, abdomene, sarit coarda, urcatul si coboritul scarilor de f multe ori ( e cel mai greu), mers pe jos in ritm alert.
te-asteptam cu vesti de-alea bune !;)

bruneta88 08 dec 2009 15:33:23

Re: Jurnal bruneta88
 
Ms;;) Stiu k e cam imposibil,dar dak puneam mai putin probabil slabeam prea putin si eu vreau sa scap cat mai repede de kg.Ar fi 2.5kg pe saptamana,nu e chiar asa de mult.Problema e ca vin sarbatorile si de Craciun prietenul meu vrea sa mergem la bunicii lui,iar de rev la parintii lui si acolo de fiecare data cand am fost am luat in greutate,pt k au obiceiul sa manance seara,cina e considerata masa principala.Acolo nu voi putea manca in functie de calorii.Nu este nici net:((In plus dak nu mananc cu ei imi spun k de ce nu vreau sa mananc la ei,iar eu de rusine...bag in mine.Iar dk mananc separat cred k e mai nasol,se vor uita la mine ca "la felul patru".Oricum sper sa rezist pana atunci.Nu m-am cantarit ink,dar de cand numar calorii parca nu am dat jos nimic,asa ma simt.Inainte sa aflu de slabute mancam cum credeam eu k e mai bn.Slabeam pt k mancam f putin.acum imi completez meniul si mi se pare k nu e prea mult cat am mancat,in functie de ce mi-am propus.Acum iau si minerale,pt k data trecuta am avut probleme cu caderea parului.
Voi incerca exercitiile de la u.Cam de cate ori pe saptamana trebuiesc facute sa se vada rezultatele?
ok ,vb mai tarziu,k am ceva treaba.:-*

dorutza 08 dec 2009 15:35:38

Re: Jurnal bruneta88
 
Citat:

Anterior postat de bruneta88 (Post 55569)
Buna fetelor!Ma numesc Suzana si sunt din Sibiu.La fel ca si voi si (multe alte fete care nu si-au dat ink seama k au o problema)si eu am probleme cu greutatea.Am fost mereu plinuta,dar de la un timp am intrecut masura:(.Cam la sfarsitul fiecarui an sesizam k m-am latit,cam cu 10 kg.Eu nu cresteam in inaltime,ci in latime.Mi-am dat seama cam tarziu k trebuie sa slabesc,asa s-au adunat atatea kg.Doar knd nu imi mai gaseam haine am inceput sa intru in priza.
Problema a fost k m-am mutat cu prietenul meu si el este obisnuit sa manance seara(mai bn zis noaptea),deoarece el era ziua la servici si ne intalneam doar seara.Imi aducea mereu banane,ciocolata si alte dulciuri,care s-au transformat in kg.
Mi-am fc analize si nu am probleme cu glanda,iar medicul mi-a zis k dk tin regim slabesc.Nu a fost asa.
Ce sa mai zic,am reusit sa slabesc cu pastile si ceai verde,destul de repede,dar am ramas cu f multe vergeturi.Am renuntat la paine,prajeli si dulciuri.O perioada nu am mai luat in greutate,dar imi controlam greutatea din cand in cand(am revenit la paine,dulciuri si prajeli).Dupa ceva timp m-am gandit ca nu trebuie sa ma mai preocupe kg pt k nu ma mai ingras.Am reinceput sa mananc seara tarziu si incet,incet cresteam in latime.:((
Acum sunt hotarata sa slabesc.Numar caloriile si incerc sa ma incadrez in programul stabilit.Am renuntat la masina si autobuze.Merg doar pe jos.In ritm alert pana la facultate fac 30min.Fac zilnic genoflexiuni 3 serii de cate 15 de cate ori am timp pe zi.As vrea sa fac mai mult sport,dar obosesc repede si ...Am fost o luna la sala,dar mi-am pierdut repede obiceiul.
Vreau sa intreb slabutele care au facut sport si au slabit ce exercitii au facut in general si de cate ori pe saptamana.Vreau exercitii pe care sa le pot fc aksa.
Multumesc k v-ati fc timp sa cititi si sper sa ma ajutati.Bafta la slabit!:-*

buna. problema este ca noi avem probleme cu kilogramele. si oricum ar fi de acum incolo trebuie sa ne controlam cum mancam. nu o sa putem niciodata sa mancam bunataturi oricat si la orice ora fara sa ne ingrasam.
Asa ca lupta trebuie dusa toata viata.
avand in vedere ca ai multe kg de dat jos poate la un moment dat o sa te saturi de mancat sanatos si de sport, dar in perioada aceia trebuie sa te mentii si apoi cand te simti iar pregatita sa o iei de la capat. pentru ca daca te intorci iar la mancat aiurea si noaptea tarziu, n-ai facut nimik, si te-ai chinuit pe degeaba, pentru ca te vei ingrasa inapoi, inca cu surplus
poate ca ai putea da 10 kg intr-o luna, dar e cam mult, si iti vor aparea alta tura de vergeturi. cel mai bine e 5 kg pe luna. Si sa te faci cu crema ca sa fie pielea mai elastica si sa nu apara vergeturi

Sa nu te opresti, si sa duci drumul pana la capat! :-*
Succes

mvthebest 08 dec 2009 15:50:43

Re: Jurnal bruneta88
 
Incearca aerobic impact minim pentru inceput iar dupa faci mai alert..sau tae-bo,zumba sau exerciti pentru brate,fese.etc..Sunt filmulete si aici pe site.. Eu mi-am luat video si fac de acolo :)

Pentru moment incearca usor usor sa elimini alimentele daunatoare,dar nu dintr-o data.. si 1 data pe saptamana fati poftele.ca dupa ce te lasi de ,,dieta'' ve-i sari direct in dulciuri,paine..
Felicitari pentru ca mergi pe jos..
Mult noroc..:-*:-*:-*

meapasarica 08 dec 2009 15:53:36

Re: Jurnal bruneta88
 
Buna Suzanna!Bine ai venit la noi la slabute>:D<>:D<

eu sunt Anca !

Asa cum a spus si Rose, 10 kilograme pe luna este exagerat de mult si nu numai, este si nesanatos...trebuie sa slabesti frumos, cu mult sport si mancare dietetica fara sa te infometezi!

eu iti recomand ceaiuri, iaurturi cat mai degresate posibil, supe de legume usoare (fa-le crema daca ti se par prea fade) si fructe slabe in calorii, evita bananele, strugurii, in general cele care sunt foarte dulci!

In ceea ce ii priveste pe cei din familia ta si a prietenului tau daca te mai obliga sa mananci seara expluca-le ca incerci sa faci ceva pentru sanatatea ta in primul rand si apoi pentru aspectul exterior, incerci sa faci ceva pentru tine ca sa te simti mai bine cu tine insuti si sunt sigura ca te vor intelege! incearca sa gusti macar o bucata daca insista dar nu mai mult si alege, nu fa combinatii fatale: carne cu cartofi si paste, paine cu ceva, mai bine cartofi cu salata sau carne cu salata!

Despre sport, exista multe filmulete aici pe site cu exerciti foarte bune pe care le poti face exclusiv in casa si daca iti place sa dansezi poti face si Zumba cu care de fapt mi-am modelat eu talia;)

Bafta Suzanna si sa auzim numai de bine >:D<

andra_aly 08 dec 2009 19:12:55

Re: Jurnal bruneta88
 
buna suzana:*:* bine ai venit printre noi!!![*56*][*floare*][*floare*]
si eu plec in ro peste cateva zile..si mi-e tare frika ca nu o sa ma pot abtine(acasa sunt toate bunataturile, nu am mai fost de un an.... asa ca ...iti potii da seama:()
dar sa speram ca o sa reusec sa ma abtin totusi cat de cat;)
pe tine ta sfatuiesc sa nu refuzi pe "socrii" tai sau pe altcineva...important e sa mananci mai redus... ai sa vezi ca asa ai sa reusesti sa detii controlul ...
daca ei te intreaba ca de ce mananci asa putin, le rasp ca ai vrrea sa slabesti sa arati mai bine ptr fiul lor...sigur te vor intelege si vor aprecia:D
iar dupa sarbatori(asa cum voi face si eu) sa te ti de dieta si sa nu ii mai dai drumul, sa te apuci de sport si sa nu trisezi;))
sa sti ca ai nimerit bine aici la noi;;). aici sunt fete care te vor ajuta oricand vei avea nevoie:*:*
succes!!!!

madalyna 09 dec 2009 08:04:30

Re: Jurnal bruneta88
 
Buna suzana,yo sunt madalyna si am fost si sunt km in situatia ta....km aceeasi inaltime si greutate!!!am facut si yo mereu k si tn am slabit si am pus la loc cum ar veni sa ales praful mereu de toata munk depusa.
Cind am venit aici pe slabutze k si tn imi pusesem un target de 10 kg lunar....dar sa sti k este imposibil!!!sunt f multe kg de dat jos si corpul va slabi in prima sapt vreo 2kg...acelea reprezentind aPA din organism....apoi va stagna putin(tu tre sa iti vezi constiincioasa de treaba ta)....asa credeam si yo...ce sunt 2,5 kg pe sapt....dar vb lui rosi o sa te rogi de fiecare 500gr sa plece....in prima sapt am slabit vreo2-3kg si in a doua desi am respectat cu strictete regimul de abia mi-a plecat 500gr!!un target realist ar fi km 5kg pe luna iar daca reusesti sa le dai jos vei fi o norocoasa....cum yo sapt asta nu prea am mai slabit e posibil sa nu imi ating targetul luna asta.dar fiecare kg in minus conteaza.Am avut 85 kg....cind m-am inscris pe site am avut 82 iar acum am 77!!!sper k macar pina la sarbatori sa scad sub 75!!!eu iti urez multa bafta si iao usor cu rabdare,vei vd k vei reusi!!!te poop si ai grija de tn:P:-*

bruneta88 09 dec 2009 22:48:49

Re: madalyna
 
Hy!Imi amintesc cand aveam si eu 77kg...ce bn era...
Mai e ceva timp pana de sarbatori,asa k ai timp sa mai slabesti.Trebuie sa ai grija ce alimente consumi in perioada sarbatorilor,pt k sunt f multe tentatii.Imi amintesc k de Pasti,acum 2 ani eram si eu multumita ca am slabit in jur de 3 kg.Dupa Pasti m-am cantarit si:-oeram cu 4kg mai grea....a fost o surpriza neplacuta.Dar am invatat ceva din asta si sper sa nu se mai repete.
Astazi mi-am descarcat si eu niste filmulete cu zumba.Cand am vazut ce este am fost placut impresionata,deoarece imi place muzica latino si dansurile "din buric".
In seara asta am dansat mai mult de o ora.Curgea apa pe mine,dar nu-mi venea sa renunt.Maine sper sa am mai mult timp si sper sa se cunoasca dupa cv timp.
Spor la treaba!(la dat jos kg!!!;) )
O seara placuta tuturor slabutelor!(si celor in devenire!)!!!:-* :-* :-*

ras_cristalin 09 dec 2009 23:04:10

Re: madalyna
 
Buna, Suzana
Uite aici niste reguli super de urmat : http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...ta-44-199.html pagina 199
Prevad un viitor stralucit pentru tine, ai inceput cu dreptul : sport + calorii sub control (atentie, nu mai putine de 1000 zilnic!).
>:D<Bine ai venit
@};-

bruneta88 09 dec 2009 23:29:52

Re: Jurnal bruneta88
 
Oups..azi nu am ajuns la 1000.Chestia a fost k am avut cursuri de la 8 si nu am reusit sa mananc acasa.Am ajuns abia pe la 14:30 acasa si am mancat atunci.Mi-a fost foame de dimi,dar dk nu mananc atunci cand imi e foame,imi trece.La facultate nu pre mananc deoarece colegele consuma alimente fast-food si eu incerc sa le evit.
Mersi mult pt ajutor.Ma duc sa ma documentez;)

bruneta88 11 dec 2009 22:05:42

Re: Jurnal bruneta88
 
Buna fetelor! Ce ati mai facut?Eu astazi am fost foarte ocupata:facultate,curatenie,gatit,spalat rufe(manual)si altele...Sunt fff obosita.
Azi am comis-o!:((Am primit niste fursecuri si nu m-am putut abtine.Am zis k mananc doar unul,dar erau asa de bune si nu m-am putut opri la unul...
Sper sa nu fie asa de grav.
O seara placuta tuturor!

ras_cristalin 11 dec 2009 23:12:47

Re: Jurnal bruneta88
 
Citat:

Anterior postat de bruneta88 (Post 56630)
Buna fetelor! Ce ati mai facut?Eu astazi am fost foarte ocupata:facultate,curatenie,gatit,spalat rufe(manual)si altele...Sunt fff obosita.
Azi am comis-o!:((Am primit niste fursecuri si nu m-am putut abtine.Am zis k mananc doar unul,dar erau asa de bune si nu m-am putut opri la unul...
Sper sa nu fie asa de grav.
O seara placuta tuturor!

Depinde cat ai mancat... in orice caz, bine nu e deloc. Mai bine le daruiesti cuiva decat sa le papi.
In rest ce ai papat? Sport ai reusit sa faci?

roseadria 12 dec 2009 11:27:07

Re: Jurnal bruneta88
 
neata....ce faci? esti suparata numai de la un fursec??? lasa ca se mai intimpla.....

bruneta88 12 dec 2009 12:54:41

Re: Jurnal bruneta88
 
Neata!(la amiaza:)) )M-am trezit pe la 8,dar nu am avut timp sa intru.Daca as fi mancat numai unul era bine,dar am mancat 8-9.Data viitoare nu ma mai las pacalita de dulciuri,pt k dk iau unul,nu ma mai opresc.
Nici sport nu am facut.De fapt am mers pe jos si am fc cateva genoflexiuni.Oricum azi m-am cantarit si am 84,7,deci se cunoaste cat de cat.Pe tine nu te ispitesc dulciurile?Eu daca nu am in casa nu simt nevoia de dulce,dar dak stiu k am nu pot sa ma abtin:-s.
Va pup pe toate!vb mai tz;)

roseadria 12 dec 2009 12:57:42

Re: Jurnal bruneta88
 
eu nu prea am pofte de dulciuri....f rar daca simt nevoia de ceva iau o lingurita de miere si fug la oglinda ca sa ma vad si sa-mi treaca orice imaginatie.......

Dodolina 12 dec 2009 13:11:52

Re: Jurnal bruneta88
 
Dulciuri!!!!!! Vorbiti de dulciuri pai era erau ca VIATA MEA, tare ma mai ispitesc si cu greu ma abtin [*36*]. Dar recunosc de cand nu am mai mancat cu regularitate...... ci doar am gustat, din cand in cand, s-a cunoscut. Fericiti sunt cei carora nu le plac dulciurile si asa sa ramana. :P

karemina 12 dec 2009 13:33:23

Re: Jurnal bruneta88
 
Incarca sa faci tot posibilul sa nu le ai in casa iar daca le ai abtine-te. Eu iau crom de ceva timp si nu mai sunt tentata sa pap dulciuri defapt nu mai simt nevoia. Si crede-ma ca tentatii sunt pt ca stau in casa cu fratele meu care are un baietel de 4 ani deci dulciuri la ordinea zilei. De 2 sapt jumatate nu am pus nimik nici macar un biscuit in gura.

bruneta88 12 dec 2009 17:30:44

Re: Jurnal bruneta88
 
Ce bine de voi k va puteti abtine.Inseamna k esti foarte ambitioasa,Karemina.Eu cred k as fi fost tot cu gura plina de dulciuri dk eram in locul tau :">.
Inainte nu mancam ciocolata si alte dulciuri,ci pufuleti.Auzisem k nu ingrasa si k Andreea Marin a slabit mancand pufuleti.Azi knd m-am uitat cate calorii au...nu-mi venea sa cred 435cal=100g.Foarte multe.voi stiti ceva de o dieta cu pufuleti?
Ink ceva,o prietena de-a mea spune k mananca o lingurita de drojdie proaspata inaintea fiecarei mese si astfel se satura mult mai repede.Stiti ceva de asta?Ma duc sa caut pe net...

mvthebest 12 dec 2009 19:35:28

Re: Jurnal bruneta88
 
Citat:

Anterior postat de bruneta88 (Post 56798)
Ce bine de voi k va puteti abtine.Inseamna k esti foarte ambitioasa,Karemina.Eu cred k as fi fost tot cu gura plina de dulciuri dk eram in locul tau :">.
Inainte nu mancam ciocolata si alte dulciuri,ci pufuleti.Auzisem k nu ingrasa si k Andreea Marin a slabit mancand pufuleti.Azi knd m-am uitat cate calorii au...nu-mi venea sa cred 435cal=100g.Foarte multe.voi stiti ceva de o dieta cu pufuleti?
Ink ceva,o prietena de-a mea spune k mananca o lingurita de drojdie proaspata inaintea fiecarei mese si astfel se satura mult mai repede.Stiti ceva de asta?Ma duc sa caut pe net...

Si profa mea spunea ,ca ea mananca numai pufuleti si bea apa,ca sa slabeasca.. dar eu stiu ca pufuleti in cantitati mari,adica 2,3 pungi ingrasa,1 nu.. (stiu pe propria piele:-< )... Eu una ador pufuleti,da am 1 saptamana cred ,de cand nu am m-ai papat..inainte mancam 3 pungi pe zi :-s...ce vremuri frumoase:)):)),ciocolate,pufuleti,etc.

Iar despre drojdie,nu am auzit nimic... dar drojdia ingrasa?? (nu ma pricep :| )

App,coliva (din grau) ingrasa?:-/

karemina 12 dec 2009 21:09:55

Re: Jurnal bruneta88
 
Incearca cu crom vezi daca merge si da e si vb de vointa numai ca aceasta vointa o am in general cam o luna dupa aia mai ciupesc cate ceva apropo daca crezi ca asta te ajunta cu ceva cumpara prajituri la ambalaje mici: o prajiturica barnei, o magura dar asta incearca sa faci cat mai rar pana te vei dezobisnui de tot, sau gandeste-te ca o praji are 350 calorii asta in caz fericit si ma refer la praji mici ia stai si gandeste-te cat trebuie sa lupti ca sa dai jos 350calorii cam 1 ora si jumatate de exercitii fizice. Apropo de pufuleti sunt facuti din faina de malai deci mamalinga ingrasa? Da, la fel ca si painea. Deci si pufuletii ingrasa. Am citit ceva inteligent pe un forum candva o tipa raspundea cuiva la un comentariu cum ca pufuletii nu ingrasa tipa raspundea "Da pufuletii nu ingrasa , faina de malai nu ingrasa dar de ce bunica ingrasa porcii cu boabe de porumb?"
In cazul intrebarii cu coliva daca ii pui zahar da eu fac coliva pt mama mea si la 500g de arpacas pun cam 300 g zahar deci mult plus ca mai are si pesmet de biscuiti ca sa nu ingrasa o poti face din grau nedecorticat cu inlocuitor de zahar si cu nuca e f hranitoare.

bruneta88 12 dec 2009 23:19:14

Re: Jurnal bruneta88
 
Deci adio pufuleti!:((O sa-mi iau crom,poate da rezultat,,,

mvthebest 13 dec 2009 11:49:55

Re: Jurnal bruneta88
 
Citat:

Anterior postat de bruneta88 (Post 56828)
Deci adio pufuleti!:((O sa-mi iau crom,poate da rezultat,,,

Eu cunosc pe cineva,care a vrut sa incerce crom,si dupa a 3,4zi de cand l-a luat..a duruto capul toata ziua si s-a simtit slabita.. o fi de la crom?:-/... Iar a doua zi nu l-a mai luat si nu a mai avut dureri de cap...

karemina 13 dec 2009 12:38:20

Re: Jurnal bruneta88
 
Citat:

Anterior postat de mvthebest (Post 56865)
Eu cunosc pe cineva,care a vrut sa incerce crom,si dupa a 3,4zi de cand l-a luat..a duruto capul toata ziua si s-a simtit slabita.. o fi de la crom?:-/... Iar a doua zi nu l-a mai luat si nu a mai avut dureri de cap...

Tot ce e posibil depinde de la organism la organism. Eu nu am avut nimik. Nu se ia decat o pastila/zi pe care eu o iau dimineata.

anqutz 13 dec 2009 13:03:52

Re: Jurnal bruneta88
 
Buna!

Ti-am citit si eu jurnalul. In primul rand cauta sa faci aerobic/cardio si abia dupa ce dai jos mai mult sa te apuci si de ex pt modelarea muschilor (pt abdomen, brate, picioare). In al 2-lea rand gaseste un sport care sa iti placa, incearca mai multe, vezi ce ti se portiveste mai bine. In al 3-lea rand nu fa zilnic, cel putin nu de la inceput. Nu ii dai timp organismului sa se refaca dupa efort.

Mananca de dimineata, e masa cea mai importanta. Nu conteaza ca daca nu mananci ti se duce foamea. Nu manca sub 1000 de kcal, iti incetinesti metabolismul. La facultate eu am dupa mine iaurtul de baut, ceilalti sa manance tooot ce vor.

La prietenul tau acasa gusta din ce ti se ofera, dar nu manca mult. Eventual alege ce ti se pare ca are mai putine grasimi. Evita carbohidratii simpli, deci sari peste desert. Si vorbeste cu ei, sunt oameni, trebuie sa inteleaga. Si daca nu inteleg e problema lor, nu trebuie sa fi indopata.

Daca ai trisat o data, aia e. Sa nu se intample prea des. Capul sus, mai mut sport si te tii de dieta in continuare.


Dulciurile da-le altcuiva sa le manance. Ai mei au venit cu bomboane cu cioco si eu le-am zis sa le ia inapoi, eu nu mai mananc dulce. Daca stii ce vrei nu te tenteaza. In primele 3 saptamani de dieta nu am pus nimic rau in gura, desi prietenul meu a mancat tort, fast-food si dulciuri si tot ce voiam eu sa mananc in fata mea. Recunosc ca am gustat si eu apoi dulciuri, dar nu am mancat in prostie din ele apoi. Si acum mi-am revenit si iar sunt orientata pe target. Acum traiesc cu turta dulce preferata si ciocolata nemteasca in casa. Daca stii ce vrei nu calci stramb.

anqutz 13 dec 2009 13:04:36

Re: Jurnal bruneta88
 
Citat:

Anterior postat de mvthebest (Post 56865)
Eu cunosc pe cineva,care a vrut sa incerce crom,si dupa a 3,4zi de cand l-a luat..a duruto capul toata ziua si s-a simtit slabita.. o fi de la crom?:-/... Iar a doua zi nu l-a mai luat si nu a mai avut dureri de cap...

Ce a mancat in perioada aia? Ca daca tinea cura draconica e normal s-o doara capul. Daca nu, atunci e ciudat.

bruneta88 14 dec 2009 12:15:22

Re: Jurnal bruneta88
 
Mersi mult pentru sfaturi!Voi tine cont de ele;;)Mi-ai dat o idee buna cu iaurtul la facultate.
Abdomenele,floatarile,genoflexiunile si fandarile sunt pt modelarea muschiului?:-/
Mi-am propus sa fc:abdomene:3serii de cate 10
flotari:3serii de cate 10
genoflexiuni :3serii de cate 15
fandari:3serii de cate 15(pe fiecare picior)
+ zumba ;;)
ce zici,e ok?

madalyna 14 dec 2009 15:38:10

Re: Jurnal bruneta88
 
buan fata ce fc??cum merge????yo am ajuns la 76:D
aproape 9 kg date jos intr-o luna:P

bruneta88 14 dec 2009 15:55:12

Re: Jurnal bruneta88
 
Wow...cam mult.Bravo,dar e foarte mult.Incearca sa slabesti mai putin sa nu ramai cu piele atarnata sau cu vergeturi.Eu am slabit data trecuta in prima luna 10kg.Eram f fericita,dar eram si mirata de atatea vergeturi.Si eu am mai slabit,nush exact cat,in jur de 2kg intr-o sapt.Nu mai tin minte cat aveam cand m-am inscris.Acum am 84,6.
Acum vreau sa gatesc ceva.Am cautat pe aici,dar majoritatea fetelor nu au scris reteta mancarurilor adaugate.:(
Inca nu mi-am luat cantar alimentar si imi e mai greu cu mancarea gatita.
Nici toate cele de la magazin nu au trecute pe ambalaj caloriile...
Azi mi-am luat cm si ma voi masura :D
Ai mancat doar supa de varza o luna?:-s

anqutz 14 dec 2009 17:34:02

Re: Jurnal bruneta88
 
Buna! Ma bucur ca ti-am fost de folos, macar putin. E ft ok programul tau. Cu timpul vei face mai mult.

Nu slabesti prea mult de la ex cu greutati, iti spun din experienta, doar te mentii. Eu fac sport de ceva vreme si de aproape 2 luni m-am reapucat intens de mersul la sala si de si am abdomenul ca piatra tot nu se vad muschii acoperiti sub grasime. Asa ca e bine sa iti modelezi si musculatura, dar nu neglija ex cardio, care sunt cele mai importante pt a arde grasimile. Minim 20 de minute, pt ca abia dupa 20 de min corpul nu mai foloseste glucoza din muschi ci rezervele de grasime.

madalyna 14 dec 2009 17:38:39

Re: Jurnal bruneta88
 
ciorba varza cu fructe legume banane iaurt si carnitza....un fel de disociata dar cu supa varza.
acum nu mai pap supa varza k mi sa facut sila dar tin acelasi regim disociat si in loc de supa beau ceai antiadipos.
bafta in continuare

bruneta88 17 dec 2009 22:15:17

Re: Jurnal bruneta88
 
Buna fetelor!Cine are chef de vorba?Eu sunt supi k nu-mi gasesc motanelul.I-am dat drumul afara aseara si de obicei dimineata vine.Dar azi nu a venit...:((

karemina 18 dec 2009 11:55:51

Re: Jurnal bruneta88
 
Naspa. Poate reusesti totusi sa il gasesti

bruneta88 18 dec 2009 14:03:45

Re: Jurnal bruneta88
 
A venit#:-s.Sunt happy;;)

mika_me 18 dec 2009 14:43:30

Re: Jurnal bruneta88
 
Citat:

Anterior postat de bruneta88 (Post 58225)
A venit#:-s.Sunt happy;;)

adevarul e ca ne atasam tare mult de animalute.si chiar daca de multe ori ne mai scot din sarite cu boacanele lor, daca pleaca de acasa..le lipsim lipsa...
ma bucur ca motanelul tau s-a intors acasica;)

karemina 18 dec 2009 15:07:11

Re: Jurnal bruneta88
 
Ma bucur ca a venit dar sa nu-l certi tare

bruneta88 18 dec 2009 17:01:14

Re: Jurnal bruneta88
 
Nu-l mai cert.acum doarme(tot pe perna,dar i-am pus un prosop sa nu-mi murdareasca perna ;) )

bruneta88 20 dec 2009 21:42:12

Re: Jurnal bruneta88
 
Buna fetelor!Stiu k nu am mai vb cu voi de ceva timp,dar am avut tb si ...de mancat am mancat tot ce nu trebuie.Cand am vazut cat am mancat imi venea sa nu salvez meniul :">.De maine nu mai fac prostii.Ink nu am pus pe mine,dar nici nu am dat prea mult jos.In 5 decembrie,cand m-am inscris aveam 86.5kg.Dupa o sapt,adik in 12 aveam 84.7kg.Am fost multumita 1,8kg intr-o sapt.Acum nu stiu cat am.Ma voi cantari dimineata,pe stomacul gol.
Ufff nici nu au venit sarbatorile si am calcat stramb...
Totusi la sport nu am renuntat :D,e un lucru bun,nu?

anqutz 20 dec 2009 21:51:46

Re: Jurnal bruneta88
 
Cel mai bun lucru ca nu ai renuntat la sport. Eu cand mancam prostii dar faceam sport nu puneam pe mine.

ali_lumi 24 dec 2009 22:40:32

Re: Jurnal bruneta88
 
http://www2.cleverlink.com.au/clever...0Christmas.gif


Ora este GMT +2. Ora este acum 04:34:25.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO