forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal bruneta88 (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-bruneta88-1896.html)

roseadria 17 ian 2011 13:11:08

Re: Jurnal bruneta88
 
ce mai faci ? vad ca ai mai incercat ceva diete noi ....:)
am reinceput si eu de azi . dupa 1 an pauza...:))
te astept pe la mine cu vesti bune>:D<

bruneta88 23 ian 2011 08:59:25

Re: Jurnal bruneta88
 
Citat:

Anterior postat de roseadria (Post 478203)
ce mai faci ? vad ca ai mai incercat ceva diete noi ....:)
am reinceput si eu de azi . dupa 1 an pauza...:))
te astept pe la mine cu vesti bune>:D<

Hellooo!:)
Am incercat si sunt bune,doar k include 6 mese pe zi(Monica Ramirez)si nu am timp sa stau mereu sa pap.....Acum tin ceva luat din jurnalul cuiva,nu mai stiu exact de unde:dimi pap ce vreau,la pranz e o lista si seara tot o lista .Nu pap mai tarziu de ora 6.Cred k de la Baby...
Iti urez bafta multa!:-*

ras_cristalin 02 feb 2011 13:39:46

Re: Jurnal bruneta88
 
Citat:

Anterior postat de bruneta88 (Post 488071)
Hellooo!:)
Am incercat si sunt bune,doar k include 6 mese pe zi(Monica Ramirez)si nu am timp sa stau mereu sa pap.....Acum tin ceva luat din jurnalul cuiva,nu mai stiu exact de unde:dimi pap ce vreau,la pranz e o lista si seara tot o lista .Nu pap mai tarziu de ora 6.Cred k de la Baby...
Iti urez bafta multa!:-*

Ce exemplu bun ai luat de la Baby... ai vazut ca ea a slabit o gramada !
Reusesti sa te tii de regulile recomandate de ea? Se vad rezultate? :)

bruneta88 05 feb 2011 07:39:50

Re: Jurnal bruneta88
 
Citat:

Anterior postat de ras_cristalin (Post 506203)

Ce exemplu bun ai luat de la Baby... ai vazut ca ea a slabit o gramada !
Reusesti sa te tii de regulile recomandate de ea? Se vad rezultate? :)

Neata!Reusesc pentru ca o usor,adica nu trebuie sa mai cantaresc sau sa masor portiile,dar nici sa ma simt plina.Dupa 6 nu imi mai este foame,doar atunci cand stau treaza pana la 00:00.Atunci mananc un fruct si gata;;).
Dimineata mananc un sandvis sau musli cu lapte/iaurt.Iaurtul fara fructe.Uneori mananc mancare gatita,cand am ceva bun si mi-e pofta ,nu mananc seara sau cand o termin de facut.
La pranz ciorbita sau carne la gratar cu salata de varza sau legume fierte.
Seara un iaurt/sana sau2 cartofi taiati cubulete si fierti cu putin ulei de masline si patrunjel si salata de varza.
Fac sport,im inceput cu 20min zumba,aseara am fc Latin Dance Fitness,am zis sa nu fac aceleasi exercitii ,sa nu ma plictisesc.Merg si pe jos cam 30 min,nu zilnic,dar cand am examene,dimineata ma duc cu autobuzul,ca e frig si nu vreau sa ajung transpirata la facultate,iar la intoarcere pe jos.:)
Am vazut ca esti foarte ocupata,reusesti sa tii pasul cu tot ce ai de facut?Bafta la examene!;;):-*

ras_cristalin 08 feb 2011 12:54:25

Re: Jurnal bruneta88
 
Citat:

Anterior postat de bruneta88 (Post 510635)
Neata!Reusesc pentru ca o usor,adica nu trebuie sa mai cantaresc sau sa masor portiile,dar nici sa ma simt plina.Dupa 6 nu imi mai este foame,doar atunci cand stau treaza pana la 00:00.Atunci mananc un fruct si gata;;).
Dimineata mananc un sandvis sau musli cu lapte/iaurt.Iaurtul fara fructe.Uneori mananc mancare gatita,cand am ceva bun si mi-e pofta ,nu mananc seara sau cand o termin de facut.
La pranz ciorbita sau carne la gratar cu salata de varza sau legume fierte.
Seara un iaurt/sana sau2 cartofi taiati cubulete si fierti cu putin ulei de masline si patrunjel si salata de varza.
Fac sport,im inceput cu 20min zumba,aseara am fc Latin Dance Fitness,am zis sa nu fac aceleasi exercitii ,sa nu ma plictisesc.Merg si pe jos cam 30 min,nu zilnic,dar cand am examene,dimineata ma duc cu autobuzul,ca e frig si nu vreau sa ajung transpirata la facultate,iar la intoarcere pe jos.:)
Am vazut ca esti foarte ocupata,reusesti sa tii pasul cu tot ce ai de facut?Bafta la examene!;;):-*

Un mic, micut sfat > fructele e mai bine sa se consume dimineata, pentru ca au zahar. Seara daca ti-e foame poti sa mai iei un iaurt sau chiar o bucatica de carne ;;)
Si eu am schimbat azi tipul de sport si incerc sa alung monotonia :) vreau sa ma axez mai mult pe exercitii pentru ... fund :"> :))
Nu reusesc intotdeauna sa tin pasul cu ce imi propun sa fac, sa stii... incerc sa nu supar pe nimeni si sa imi ajut si sotul, si parintii, sa invat bine ca sa nu trec la cu taxa, sa mananc corect, sa fac sport, sa tin casa curata... nu e usor deloc ! Uneori ma mai supar, dar din dragoste pentru sot imi revin si o iau de la capat. N-am de ales !#:-s:))

bruneta88 09 feb 2011 08:34:34

Re: Jurnal bruneta88
 
Citat:

Anterior postat de ras_cristalin (Post 515283)

Un mic, micut sfat > fructele e mai bine sa se consume dimineata, pentru ca au zahar. Seara daca ti-e foame poti sa mai iei un iaurt sau chiar o bucatica de carne ;;)
Si eu am schimbat azi tipul de sport si incerc sa alung monotonia :) vreau sa ma axez mai mult pe exercitii pentru ... fund :"> :))
Nu reusesc intotdeauna sa tin pasul cu ce imi propun sa fac, sa stii... incerc sa nu supar pe nimeni si sa imi ajut si sotul, si parintii, sa invat bine ca sa nu trec la cu taxa, sa mananc corect, sa fac sport, sa tin casa curata... nu e usor deloc ! Uneori ma mai supar, dar din dragoste pentru sot imi revin si o iau de la capat. N-am de ales !#:-s:))

Sa stii ca am sa tin cont de sfatul tau:).
Stiu cat de greu iti este cu atatea pe cap ca si eu sunt in situatia ta,adica locuiesc cu prietenul si normal k trebuie sa gatesc ,sa fac curat si altele,merg si la facultate(sunt tot la fara taxa:) ),ma ocup si de licenta k sunt ultimul an si am si serviciu....De asta eu nu prea imi faceam timp pt sport :">
De acum sunt hotarata sa fac cat de putin pot,dar macar sa fac.Aseara am fc zumba 25min si curgea apa de pe mine de ziceai k am alergat 5km:))
O zi frumoasa!:-*

andra_aly 12 feb 2011 17:38:23

Re: Jurnal bruneta88
 
Ce mai face sibianca mea?:-*
Cum mai esti? merge treaba?;;)

bruneta88 13 feb 2011 14:58:33

Re: Jurnal bruneta88
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 522576)
Ce mai face sibianca mea?:-*
Cum mai esti? merge treaba?;;)

Hello!:)
Merge treaba:).Fac si sport,cand nu pot zumba,pedalez sau merg pe jos.
Cu dieta e mai greu..Tineam dieta-babi si am vazut ca nu dau jos deloc si acum vreau sa ma incadrez in 1200cal,dar se aduna asa de repede :( si daca imi e foame ,parca nu pot sa fac nimic, ca ma gandesc doar la mancare:(
Sper sa ma obisnuiesc...
Sa ai o zi faina;)!:-*

andra_aly 14 feb 2011 17:39:00

Re: Jurnal bruneta88
 
Citat:

Anterior postat de bruneta88 (Post 523724)
Hello!:)
Merge treaba:).Fac si sport,cand nu pot zumba,pedalez sau merg pe jos.
Cu dieta e mai greu..Tineam dieta-babi si am vazut ca nu dau jos deloc si acum vreau sa ma incadrez in 1200cal,dar se aduna asa de repede :( si daca imi e foame ,parca nu pot sa fac nimic, ca ma gandesc doar la mancare:(
Sper sa ma obisnuiesc...
Sa ai o zi faina;)!:-*

Buna :-* Pai se aduna repede, dar daca ai grija ce papi, sa vezi ca e mai usor si parca nu le strangi asa repede:D
Bravo pentru sport>:D< Iti doresc succes! :-*

bruneta88 14 feb 2011 18:26:12

Re: Jurnal bruneta88
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 525548)

Buna :-* Pai se aduna repede, dar daca ai grija ce papi, sa vezi ca e mai usor si parca nu le strangi asa repede:D
Bravo pentru sport>:D< Iti doresc succes! :-*

Multumesc :-*Asa am sa fac;;)


Ora este GMT +2. Ora este acum 18:09:46.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO