forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal bugsy ... de maine ma apuc! (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-bugsy-maine-ma-apuc-10874.html)

bugsy 04 ian 2012 19:28:37

Jurnal bugsy ... de maine ma apuc!
 
Doamne, de cate ori nu mi-am promis ca "de maine ma apuc!" ????Nici eu nu mai stiu, de nenumaratori ori m-am mintit, pacalit, ambitionat si nu prea, incat nici eu nu mai stiu de care dieta sa ma apuc ca sa dea roade. Mers la sala, masaj, etc, etc, degeaba.

Sunt suparata pe mine, trebuie sa fac un efort; sper ca atunci cand imi va fi greu sa ma intorc la aceste cuvinte si sa imi dau palme singura:(

bugsy 04 ian 2012 19:29:38

Re: Ok....de maine ma apuc!
 
Azi sunt intr-o dispozitie tare proasta, dupa ce am devorat pe nerasuflate o mare ciocolata, asta e; am niste mici-mari probleme in care ma angrnez aiurea rau de tot

anca32 04 ian 2012 19:35:47

Re: Jurnal bugsy ... de maine ma apuc!
 
buna.de maine ma apuc si eu.bafta iti doresc.te voi urmari sa stii:)

bugsy 04 ian 2012 19:40:50

Re: Jurnal bugsy ... de maine ma apuc!
 
Asemeni! Problema e ca...eu sunt cam in ceata.....~X( Nu stiu ce regim sa mai tin; m-am plictisit de toate

bugsy 04 ian 2012 19:42:05

Re: Jurnal bugsy ... de maine ma apuc!
 
Unul cu ciocolata nu se poate???? :)):)):))

brainiac 04 ian 2012 19:53:04

Re: Jurnal bugsy ... de maine ma apuc!
 
Citat:

Anterior postat de bugsy (Post 890318)
Doamne, de cate ori nu mi-am promis ca "de maine ma apuc!" ????Nici eu nu mai stiu, de nenumaratori ori m-am mintit, pacalit, ambitionat si nu prea, incat nici eu nu mai stiu de care dieta sa ma apuc ca sa dea roade. Mers la sala, masaj, etc, etc, degeaba.

Sunt suparata pe mine, trebuie sa fac un efort; sper ca atunci cand imi va fi greu sa ma intorc la aceste cuvinte si sa imi dau palme singura:(

Buna si bine ai venit printre noi! nu mai fi suparata pe tine, nu iti face niciun bine! iarta-te si incearca sa mergi mai departe! propune-ti obiective mici pt inceput, de ex 10 min de sport, sa elimini incet din alimentele care nu-ti fac bine si tot asa... nu te gandi sa tii o dieta neaparat. incearca sa mananci sanatos si sa faci putina miscare si vei obtine si rezultate. iar apoi dupa ce te mai informezi poti alege si o dieta. ia-o usor si va fi bine! si vei gasi aici toata sustinerea si toate sfaturile de care ai nevoie! curaj si multa perseverenta! >:D<

bugsy 04 ian 2012 20:03:40

Re: Jurnal bugsy ... de maine ma apuc!
 
Citat:

Anterior postat de brainiac (Post 890342)
Buna si bine ai venit printre noi! nu mai fi suparata pe tine, nu iti face niciun bine! iarta-te si incearca sa mergi mai departe! propune-ti obiective mici pt inceput, de ex 10 min de sport, sa elimini incet din alimentele care nu-ti fac bine si tot asa... nu te gandi sa tii o dieta neaparat. incearca sa mananci sanatos si sa faci putina miscare si vei obtine si rezultate. iar apoi dupa ce te mai informezi poti alege si o dieta. ia-o usor si va fi bine! si vei gasi aici toata sustinerea si toate sfaturile de care ai nevoie! curaj si multa perseverenta! >:D<

Multam de incurajari! Acum na, am o dispozitie cam proasta; posibil ca toate sa fi trecut prin asa ceva la un moment dat si sa fii simtit cum e sa te scufunzi.

Asa cum ma sfatuiesti, cam asa as vrea sa procedez, sa o iau cu incetul de data asta; pentru ca nu m-am ajutat cu nimic avantul cu care am inceput de atatea ori si cu care nu am ajuns din pacate, la final. O sa incerc progresiv, dar sigur

Maine, la prima ora ma cantaresc si o sa va trec meniul aici, sa vedem cum ma descurc;;)

bugsy 04 ian 2012 20:07:06

Re: Jurnal bugsy ... de maine ma apuc!
 
Imi pare rau doar de faptul ca timpul trece pe langa mine si nu ajung acolo unde vreau ( din punct de vedere al dietei ). Am ajuns la aproape 33 de ani si la muuuuuuult mai muuuuulte kilograme decat acum 10 ani, si asta ma enerveaza, pentru ca de la varsta asta ar trebuis sa incep sa privesc altfel anii ce vor veni, din perspectiva mentinerii sanatatii, ori punctul la care sunt nu ma ajuta cu nimic:(

Sper ca prin acest jurnal voi reusi sa gasesc resursele necesare pentru a avea puterea de a merge inainte poe un drum bun

bugsy 04 ian 2012 20:14:18

Re: Jurnal bugsy ... de maine ma apuc!
 
Ar fi multe de spus pe aceasta tema; problema cea mai intensa e ca mi-am facut asa un bilant de sfarsit de an, si de sfarsit de mai multi ani ca sa zic asa :D, si am realizat cat de mult/e am pierdut eu din cauza frustrarilor acumulate. E incredibil cat de mult ma poate deranja aceasta problema a kg si cum totusi nu am facut mai nimic ptr a-mi reveni; ba mai rau, am dat inapoi....am pierdut relatii de prietenie din cauza faptului ca eram prea stresata ca nu aratam ok ptr o iesire in oras, petreceri etc.

Sotul meu ma iubeste si ma place asa cum sunt, copilul la fel; dar eu nu; asa ca in ultimul ceas, trebuie sa ma trezesc....

Deci, de maine ma apuc, odata ptr totdeauna de un stil de viata sanatos...

Sand 04 ian 2012 20:58:11

Re: Jurnal bugsy ... de maine ma apuc!
 
Citat:

Anterior postat de bugsy (Post 890373)
Deci, de maine ma apuc, odata ptr totdeauna de un stil de viata sanatos...

Salut,

Lasa balta calulatorul in acest moment si alearga pe loc, in fata ecranului timp de 5 minute fara oprire. Fa-o acum si nu te mai gandi, nu mai sta sa analizezi daca ai chef sau nu, incepe dintr-o data! Dupa aia revino aici si scrie-ne cum te simti. In momentul asta incep si eu sa alerg precum am scris mai sus. Deci nu esti singura. Revin.


Ora este GMT +2. Ora este acum 09:43:47.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO