forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal bugsy ... de maine ma apuc! (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-bugsy-maine-ma-apuc-10874.html)

Jen 04 ian 2012 21:23:05

Re: Jurnal bugsy ... de maine ma apuc!
 
Bine ai venit!
Fa din maine azi, mereu fa asta, o sa te ajute enorm de mult. Suntem tentati mereu sa amanam, e in natura noastra.
Spune-ti stop. Spune-ti ca maine e azi si ca e MUSAI sa te apuci, altfel nu iesi din acesc cerc vicios.
Multa bafta!
Eu te sustin! :D

anca32 05 ian 2012 07:50:14

Re: Jurnal bugsy ... de maine ma apuc!
 
Stai linistita ca nici eu nu stiu de unde sa ma apuc.M-am trezit la ora 5 dimineata,mi-am facut rugaciunile si acum stau aici si ma documentez de unde si cu ce sa incep.Astazi este Ajunul Bobotezei e post.Bine ar fi sa-l pot tine negru.Cred ca de aici incep.
Tu cu ce ai inceput azi?

soggy 05 ian 2012 07:55:33

Re: Jurnal bugsy ... de maine ma apuc!
 
Citat:

Anterior postat de bugsy (Post 890329)
Unul cu ciocolata nu se poate???? :)):)):))

rina ai incercat????permite si ciocolata amaruie....>:D<>:D<>:D<

soggy 05 ian 2012 07:59:10

Re: Jurnal bugsy ... de maine ma apuc!
 
Citat:

Anterior postat de anca32 (Post 890784)
Stai linistita ca nici eu nu stiu de unde sa ma apuc.M-am trezit la ora 5 dimineata,mi-am facut rugaciunile si acum stau aici si ma documentez de unde si cu ce sa incep.Astazi este Ajunul Bobotezei e post.Bine ar fi sa-l pot tine negru.Cred ca de aici incep.
Tu cu ce ai inceput azi?

Doamne ajuta!....atunci...As incerca si eu pana la amiaza, dar deja am baut cafeaua. Se pune?>:D<>:D<>:D<

vladina 05 ian 2012 10:05:29

Re: Jurnal bugsy ... de maine ma apuc!
 
Buna ,sunt cam in aceasi situatie ca tine dar pot sa spun ca am avut o revelatie.:).Am ajuns sa nu mai fac fata.Am ajuns sa gafai ,am ajuns sa nu ma mai pot apleca ca altadata si am zis Stop,trebuie sa fac ceva si de cateva zile mai exact de 2 am intrat la cura ....mi-e o foame de numa dar trebuie sa reusesc.

bugsy 05 ian 2012 16:34:20

Re: Jurnal bugsy ... de maine ma apuc!
 
Hello, hello; revin in forta; va multumesc fetelor pentru sustinere si va poop dulce moah!>:D<>:D<

Deci, sa o luam cu incetul, aseara au venit musafirii nepoftiti, dar asta nu e o scuza, asa ca am luat-o mai usor. M-am cantarit....82.3, bleah, imi vine sa urlu , de cand am nascut ( acum 2 ani ), cam pe aici ma tot invart; am mancat ordonat azi, fara excese, mic dejun cu branzica si mezel usor, pranz cu supica, fripturica; cred ca o salatica la cina.

Ma mai uit pe aici sa ma inspir daca intr-adevar tin o cura in adevaratul sens al cuvantului, ori merg asa pe burta intr-un ritm mai lejer, dar fara prajeli, dulciuri si alte nenorociri.....

Noutatea cea mai mare e ca de luni mi-am facut abonament la o sala de fitness din zona, iar pentru marti am stabilit cu cosmeticiana mea sa incepem cu cate un masaj anticelulitic/saptamana.

Imi urez multa bafta!

PS: La fel si voua!!!!

bugsy 05 ian 2012 16:38:11

Re: Jurnal bugsy ... de maine ma apuc!
 
Citat:

Anterior postat de Sand (Post 890449)
Salut,

Lasa balta calulatorul in acest moment si alearga pe loc, in fata ecranului timp de 5 minute fara oprire. Fa-o acum si nu te mai gandi, nu mai sta sa analizezi daca ai chef sau nu, incepe dintr-o data! Dupa aia revino aici si scrie-ne cum te simti. In momentul asta incep si eu sa alerg precum am scris mai sus. Deci nu esti singura. Revin.

Imi pare rau ca ieri nu am mai fost pe pozitie ca sa alergam impreuna, dar iti multumesc pentru sustinere si, nu se stie, poate zilele astea reusim sa ne sincronizam.

Buna ideea ta cu premiatul in momentul in care ajungi acolo unde iti propui, cred ca am sa te copiez si o sa imi ofer si eu cate o placere nevinovata atunci cand trec de un anumit prag...:x

bugsy 05 ian 2012 16:40:06

Re: Jurnal bugsy ... de maine ma apuc!
 
Citat:

Anterior postat de Jen (Post 890497)
Bine ai venit!
Fa din maine azi, mereu fa asta, o sa te ajute enorm de mult. Suntem tentati mereu sa amanam, e in natura noastra.
Spune-ti stop. Spune-ti ca maine e azi si ca e MUSAI sa te apuci, altfel nu iesi din acesc cerc vicios.
Multa bafta!
Eu te sustin! :D

Multumesc din suflet pentru sustinere, draga Jen!

Incerc sa ma autoeduc in aceasta privinta, sa nu mai las pe maine ceea ce pot face azi pentru ca nu mai ajung nicaieri din pacate, ma tot invart in jurul cozii si nu prea e ok.

bugsy 05 ian 2012 16:42:37

Re: Jurnal bugsy ... de maine ma apuc!
 
Citat:

Anterior postat de anca32 (Post 890784)
Stai linistita ca nici eu nu stiu de unde sa ma apuc.M-am trezit la ora 5 dimineata,mi-am facut rugaciunile si acum stau aici si ma documentez de unde si cu ce sa incep.Astazi este Ajunul Bobotezei e post.Bine ar fi sa-l pot tine negru.Cred ca de aici incep.
Tu cu ce ai inceput azi?

Pana la urma, ce ai mai facut? Eu deocamdata incerc sa nu ma mai avant, sa ma concentrez putin, sa o iau incetul cu incetul, si poate ca asa imi voi intra in ritm; nu ma mai atrage nicio dieta si poate ca daca renunt la alimentatia care nu e ok, voi rezolva problema asa

bugsy 05 ian 2012 16:43:49

Re: Jurnal bugsy ... de maine ma apuc!
 
Citat:

Anterior postat de soggy (Post 890785)
rina ai incercat????permite si ciocolata amaruie....>:D<>:D<>:D<

Am incercat acum cateva luni, dar n-am reusit sa o duc la final, din pacate; te pup>:D<:-*


Ora este GMT +2. Ora este acum 13:21:55.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO