forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Carolina "Inapoi in viitor" (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-carolina-inapoi-viitor-4181.html)

Carolina 19 iun 2010 16:21:23

Re: Jurnal Carolina "Inapoi in viitor"
 
Licurici, ce nick frumos ai :) [*52*] Mersic de sfat, nu obisnuiesc sa servesc cartofi prajiti si nici grasimi, mezeluri, etc, in gen. servesc legume, fructe si gratare,insa la dulciuri e pacatul meu cel mare. Si ma loveste noaptea pe la 23.-23.30.
Sunt rea de foame si daca nu servesc nimic am o cadere de glucoza cu dureri de cap. Si dau iama in ce am la indemana. :D Probabil ca e o dereglare a pancreasului de la atata zahar pur :D Dependenta bat-o vina >:)
Os a incerc sa-mi fac un meniu, sa vad cum pot sa calculez ce consum peste zi si ce ard prin div activitari, desi statul la birou nu cred ca arde decat creierii :))

LicuriciColorat 19 iun 2010 16:25:02

Re: Jurnal Carolina "Inapoi in viitor"
 
Citat:

Anterior postat de Carolina (Post 225351)
Licurici, ce nick frumos ai :) [*52*] Mersic de sfat, nu obisnuiesc sa servesc cartofi prajiti si nici grasimi, mezeluri, etc, in gen. servesc legume, fructe si gratare,insa la dulciuri e pacatul meu cel mare. Si ma loveste noaptea pe la 23.-23.30.
Sunt rea de foame si daca nu servesc nimic am o cadere de glucoza cu dureri de cap. Si dau iama in ce am la indemana. :D Probabil ca e o dereglare a pancreasului de la atata zahar pur :D Dependenta bat-o vina >:)
Os a incerc sa-mi fac un meniu, sa vad cum pot sa calculez ce consum peste zi si ce ard prin div activitari, desi statul la birou nu cred ca arde decat creierii :))

merci;))
:))) las ca daca mergi la aerobic e super,si daca iesi si la alergat
mai faci si o plimbare de vreo 2h, te-ai scos;)
stiu asa is si eu,nu manc prea des mancare de gen fast-food,dar dulciurile
dupa alea mor,alea is dorgu meu
poi cand tii pofta de dulce ia un fruct sau un pahar cu lapte cu cacao fara zahar
sau mar la cuptor cu esenta de rom;) daca vrei se gaseste si inlocuitor pt dulce:D

Carolina 19 iun 2010 16:26:28

Re: Jurnal Carolina "Inapoi in viitor"
 
Licurici, eu vad in dreapta mesajului meu un ticker, tu nu-l vezi ?:-/

da da, ai mare mare dreptate cu cele 1000 calorii. In tinerete :D faceam greseala sa nu mananc crezand ca asa voi slabi, pana am citit ca asta de fapt incetineste metabolismul, dar intre timp kg s-au adunat :-s

LicuriciColorat 19 iun 2010 16:27:41

Re: Jurnal Carolina "Inapoi in viitor"
 
Citat:

Anterior postat de Carolina (Post 225363)
Licurici, eu vad in dreapta mesajului meu un ticker, tu nu-l vezi ?:-/

da da, ai mare mare dreptate cu cele 1000 calorii. In tinerete :D faceam greseala sa nu mananc crezand ca asa voi slabi, pana am citit ca asta de fapt incetineste metabolismul, dar intre timp kg s-au adunat :-s

scuzele mele
eram obisnuita cu ticker-ul in stanga:)))
ca la mine
acu l-am vazut:D

Carolina 19 iun 2010 16:30:31

Re: Jurnal Carolina "Inapoi in viitor"
 
eeeeee, atunci suntem doua sugar addicted :)) As putea eu sa servesc un fruct cand ma loveste pofta de drog, da ce, o fac ? Nuuuuu >:) singura solutie e sa nu mai cumpar ;;) O sa va anunt cand o sa ajung la performanta asta. Deja ma invart ca-ntr-o cusca ptr ca nu am nimic dulce in casa azi :)) Sunt bune merele alea la cuptor :-/ Cand ii pui esenta de rom, la inceput sau dupa ? Scuze de atatea intrebari, nu am servit niciodata;)

Carolina 19 iun 2010 16:31:11

Re: Jurnal Carolina "Inapoi in viitor"
 
Citat:

Anterior postat de LicuriciColorat (Post 225367)
scuzele mele
eram obisnuita cu ticker-ul in stanga:)))
ca la mine
acu l-am vazut:D

aaaaaa, hai ca incerc sa ma pun si eu pe stanga :))

LicuriciColorat 19 iun 2010 16:32:24

Re: Jurnal Carolina "Inapoi in viitor"
 
Citat:

Anterior postat de Carolina (Post 225378)
aaaaaa, hai ca incerc sa ma pun si eu pe stanga :))


nu e neaparat sa-l schimbi oki si pe dreapata
acum poti avea 2 tickere
eu is mai ametita azi:))) nush ce am creca de la vreme

Carolina 19 iun 2010 16:35:11

Re: Jurnal Carolina "Inapoi in viitor"
 
Uite ca mi-a iesit :)) Iarasi suntem doua :)), c-ametita sunt si eu si nu am vazut daca apare si la mine calculul ala cu necesarul caloric ca la tine :D

Carolina 19 iun 2010 16:39:57

Re: Jurnal Carolina "Inapoi in viitor"
 
Incerc sa incropesc meniul de azi, sa vad cum functioneaza, dar sa nu imi rupeti urechile va rooog ! :)) desi recunosc c-ati avea de ce :">

Carolina 19 iun 2010 16:47:24

Re: Jurnal Carolina "Inapoi in viitor"
 
Ma cam pierd pe.acolo. Cam asta a iesit. :D

CALORII INGERATE
Micul dejun, ora 16:42
Cafea, 150ml - 2 calorii, 0.2 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 3 sodiu, 0 zahar
Mere, 200g - 104 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 28 carbohidrati, 4 fibre, 0 sodiu, 20 zahar
Prânz, ora 16:42
Pizza Speciale Ristorante, Dr Oetker, 300g - 762 calorii, 28.8 proteine, 30.3 grasimi, 0 colesterol, 93.6 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 868 calorii, (mic)29 proteine, (mult)30.3 grasimi, 0 colesterol, (mult)121.6 carbohidrati, 4 fibre, 3 sodiu, 20 zahar
ACTIVITATI FIZICE
Activitati casnice, 90min - 398 calorii
Gatit, 3min - 11 calorii
Lucru la PC, 60min - 139 calorii
Spalat, pe dinti, 2min - 7 calorii
Sters praful, 5min - 17 calorii
Metabolism bazal - 1530 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 2102 calorii


Ora este GMT +2. Ora este acum 10:19:52.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO