forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Carolina "Inapoi in viitor" (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-carolina-inapoi-viitor-4181.html)

Carolina 15 iun 2010 22:56:03

Jurnal Carolina "Inapoi in viitor"
 
De ce "Inapoi in viitor"? Pentru ca as vrea sa dau timpul inapoi, sa am iar cele 65 de kg ce-mi stau mie bine, dar asta nu e posibil. :-s Asa ca nu-mi ramane decat sa privesc spre viitor cu speranta ca voi obtine ce-am avut in trecut si sa-mi materializez dorinta.:>
Nu mi-am facut inca un plan, nu am ales o dieta anume, insa am vrut sa incep jurnalul ca sa simt ca ma trage de maneca zi de zi si ma intreaba "ce-ai facut azi ptr tine ? ". Ma tenteaza South Beach sau Scarsdale, sau ceva personalizat, asemanator celor 2 diete de mai sus.Un lucru il am clar, ca voi trece de la o viata sedentara la una activa si-mi voi controla modul de alimentatie.
Sper sa va am alaturi, sa ma trageti de urechi cand gresesc, cu sfaturi si incurajari si [*125*] daca e cazul (si sigur va fi :)))

Noapte buna si va astept de maine alaturi de mine ![*52*]

andra_aly 15 iun 2010 23:01:20

Re: Jurnal Carolina "Inapoi in viitor"
 
Buna carolina si bine ai venit:)
imi place ca esti asa optimista;) asta e foarte bine>:D<
sa ne spui si noua daca te hotarasti de dieta;;) eu sunt multumita de dieta mea personalizata. e mai usor de tinut-zic eu;;) dar si Sb si scarsdale au dat rezultate frumoase slabutelor care au incercat;) asa ca ... decizia e a ta.
fi sigura ca suntem cu ochii pe tine, gata sa te tragem de urechi cand v-a fi nevoie:D
sa speram totusi ca o sa fi constincioasa:)
sa faci si sport, o sa ai rezultate mult mai frumoase;) iti urez mult succes>:D<

LicuriciColorat 16 iun 2010 09:54:44

Re: Jurnal Carolina "Inapoi in viitor"
 
Buna Carolina si bine ai venit
cu o alimentatie sanatoasa si sport vei reusii
neaparat 3 mese si 2 gustari/zi si multa apa(2lapa/zi)
daca vei face sport iti va fii mult mai usor sa slabesti si te modelezi altfel
ce sport vrei sa faci?
in legatura cu dieta,eu asi opta sa-ti zic alege personalizata
mult succes>:D<

sakura 16 iun 2010 17:30:54

Re: Jurnal Carolina "Inapoi in viitor"
 
buna caroliona! un pas important e constientizarea, deci..felicitari:)

si eu o sa ma alatur fetelor si o sa spun ca dieta personalizata e calea cea mai buna. iei un pic de acolo, un pic de dincolo, conform preferintelor tale.
activitatea fizica e primordiala parerea mea. pacat ca unele ne dam seama mai tarziu. si eu am slabit doar cu dieta, dar nu am slabit frumos. acum ca fac sport de ceva vreme nici nu pot sa iti spun care e diferenta:)

aici vei gasi o gramada de articole si sfaturi si vei putea sa vezi si o gramada de meniuri astfel nu vei fii lipsita de idei cand va veni vorba de "ce mananc azi?"

iti urez bun venit si te asteptam cu gandurile tale>:D<

lavydor 17 iun 2010 21:15:16

Re: Jurnal Carolina "Inapoi in viitor"
 
Citat:

Anterior postat de Carolina (Post 220801)
De ce "Inapoi in viitor"? Pentru ca as vrea sa dau timpul inapoi, sa am iar cele 65 de kg ce-mi stau mie bine, dar asta nu e posibil. :-s Asa ca nu-mi ramane decat sa privesc spre viitor cu speranta ca voi obtine ce-am avut in trecut si sa-mi materializez dorinta.:>
Nu mi-am facut inca un plan, nu am ales o dieta anume, insa am vrut sa incep jurnalul ca sa simt ca ma trage de maneca zi de zi si ma intreaba "ce-ai facut azi ptr tine ? ". Ma tenteaza South Beach sau Scarsdale, sau ceva personalizat, asemanator celor 2 diete de mai sus.Un lucru il am clar, ca voi trece de la o viata sedentara la una activa si-mi voi controla modul de alimentatie.
Sper sa va am alaturi, sa ma trageti de urechi cand gresesc, cu sfaturi si incurajari si [*125*] daca e cazul (si sigur va fi :)))

Noapte buna si va astept de maine alaturi de mine ![*52*]

Carolina, ma alatur si eu tie cu niste incurajari..imi place inceputul acestei "curse inapoi in viitor"..era filmul ala"Back to the future":)
Ca dieta si eu ma impac cu una personalizata ..mi se potriveste cel mai bine, tu delibereaza si vezi ce ai putea sa tii si te asteptam cu vesti! Sport nu ezita sa faci, iar mancand sanatos.. si alaturi de noi vei si slabi>:D<

Slabuta 18 iun 2010 18:36:21

Re: Jurnal Carolina "Inapoi in viitor"
 
Citat:

Anterior postat de Carolina (Post 220801)
De ce "Inapoi in viitor"? Pentru ca as vrea sa dau timpul inapoi, sa am iar cele 65 de kg ce-mi stau mie bine, dar asta nu e posibil. :-s Asa ca nu-mi ramane decat sa privesc spre viitor cu speranta ca voi obtine ce-am avut in trecut si sa-mi materializez dorinta.:>
Nu mi-am facut inca un plan, nu am ales o dieta anume, insa am vrut sa incep jurnalul ca sa simt ca ma trage de maneca zi de zi si ma intreaba "ce-ai facut azi ptr tine ? ". Ma tenteaza South Beach sau Scarsdale, sau ceva personalizat, asemanator celor 2 diete de mai sus.Un lucru il am clar, ca voi trece de la o viata sedentara la una activa si-mi voi controla modul de alimentatie.
Sper sa va am alaturi, sa ma trageti de urechi cand gresesc, cu sfaturi si incurajari si [*125*] daca e cazul (si sigur va fi :)))

Noapte buna si va astept de maine alaturi de mine ![*52*]

Buna Carolina si bun venit printre noi :)

Eu zic sa privesti increzatoare spre viitor, daca iti doresti tare mult ceva si perseverezi, sigur vei reusi :)

Eu de luni o sa tin South Beach, daca iti place dieta, hai si tu. :)
Mai poti tine o dieta hipocalorica, calculatorul de aici Calorii, proteine, grasimi, fibre si alte valori nutritionale alimente calculeaza pentru tine caloriile si restul de informatii nutritionale :)

Ce sport vrei sa faci? :)

Eu m-am apucat de hip hop http://forum.slabute.ro/tae-bo-aerob...ight=hip%2Bhop si nu iti pot spune cat de bine ma simt, e tare amuzant si antrenant :)

Sa ne tii la curent cu decizia ta :)

Carolina 19 iun 2010 16:08:38

Re: Jurnal Carolina "Inapoi in viitor"
 
In sfarsit un pic de timp si ptr mine #:-s.


Buna fetele. Multumesc de vizita si de sfaturi. [*54*] Inca nu stiu ce sa fac si trece timpul, uite ca au mai trecut 4 zile de cand ma tot apuc de slabit , acush se termina si luna asta si eu tot la kg alea raman.:> Ma tenteaza o dieta personalizata, dar sincer va spun ca mi-e ca o sa-mi scape fraiele din mana daca nu e ceva clar ca South Beach sau Scarsdale. In acelasi timp, astea 2 diete, ma sperie un pic tocmai ptr ca trebuie sa mananc dupa lista. Sunt sucita rau ce sa mai !:-s
Scarsdale mi se pare prea stricta, iar South Beach nu ma convinge ptr ca din cate am citit nu am voie fructe si cat am asteptat vara cu minunatiile ei colorate si pline de vitamine!


Ce parere aveti daca incerc 2 saptamani personalizata, sa-mi calculez necesarul de calorii si apoi sa imi stabilesc un prag pe care sa nu-l depasesc ([*ganditor*]asta-i alta problema, dar trebuie sa scap eu de ea ). Ma intrebati ce sport vreau sa fac. Aerobic la sala 2/saptam. si eventual 2 seri sa ies la alergat. Slabuta, e super sportul ala [*54*], mersic ptr link, daca mi-ar da si un buton s-apas pe el si sa-mi vina cheful, ar fi super!
Mi'e rusine sa o zic, dar probabil tot de luni o sa incep :"> Am o sala chiar peste drum si de cate ori trec pe langa ea si vad lume iesind sau aud muzica dinauntru ma apuca asa o remuscare :-s, da-mi trece repede :)) Poate gasesc pe unul sa ma impinga inauntru si sa nu ma lase sa ies pana nu promit ca imi fac abonament si-l si respect[*ras-puternic*]

LicuriciColorat 19 iun 2010 16:11:49

Re: Jurnal Carolina "Inapoi in viitor"
 
Hey Carolina
sa stii ca nimic nu e imposibil
daca tu iti doresti sa slabesti trebuie sa faci ceva si sigur v-ei reusii
poi atunci de luni sa fie,dar nu numai asa,sa fie pe bune
vii aici la raport
si zici ce faci
mie se pare super personalizata pt inceput cand se slabeste mai mult calculeaza-ti si vezi cate calorii poti papa
dar nu uita caloriile traba luate din alimente sanatoase,ca degeaba ai 1000 cal daca ai papat cartofi prajiti si inghetata
;) eu zic ca o sa slabesti frumos daca esti constincioasa:)

Carolina 19 iun 2010 16:15:38

Re: Jurnal Carolina "Inapoi in viitor"
 
Am citit la profil ca ptr a slabi 4 kg pe luna ar trebui sa consum cca 1340 cal/zi :D

As incerca sa-mi fac un meniu de 1500-1600 in zilele cu sport si de 1300 in zilele in care chiulesc. Eu cred ca nu gresesc.

Ce zic slabutele experte? Am vazut ca toate ce m-ati vizitat ati slabit multisor, felicitari slabutelor [*52*] !!!!!!!!!

LicuriciColorat 19 iun 2010 16:18:51

Re: Jurnal Carolina "Inapoi in viitor"
 
Citat:

Anterior postat de Carolina (Post 225342)
Am citit la profil ca ptr a slabi 4 kg pe luna ar trebui sa consum cca 1340 cal/zi :D

As incerca sa-mi fac un meniu de 1500-1600 in zilele cu sport si de 1300 in zilele in care chiulesc. Eu cred ca nu gresesc.

Ce zic slabutele experte? Am vazut ca toate ce m-ati vizitat ati slabit multisor, felicitari slabutelor [*52*] !!!!!!!!!


hey da e oki meniul tau
mi se pare super sa papi asa
apoi cand incepi sa stagnezi mai scazi 30-50 calorii si tot asa
oricum sa papi peste 1000calorii tot timpu

seteaza-ti si ticker-ul sa vedem si noi greutatea
si sa vezi si tu evolutia ta;)


Ora este GMT +2. Ora este acum 17:04:55.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO