forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal CaSy - Vreau sa slabesc si sa ma simt bine in pielea mea (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-casy-vreau-slabesc-ma-simt-bine-pielea-mea-7365.html)

CaSy 06 dec 2010 13:35:21

Re: Jurnal CaSy - Vreau sa slabesc si sa ma simt bine in pielea mea
 
Bine tot regimul in sine e ceva mai complex.
Suplimentele astea se iau numai in prima luna. Sa nu fie trecerea brusca de la vechiul obicei la noul regim. Deja din a doua luna nu mai ramane decat vitamina C si omega deoarece sunt fumatoare. Acest regim mi-a fost dat si in urma multor, multor analize...

Tina 06 dec 2010 13:38:51

Re: Jurnal CaSy - Vreau sa slabesc si sa ma simt bine in pielea mea
 
Citat:

Anterior postat de CaSy (Post 428397)
Sincer exact nu stiu de ce am renuntat la dieta data de medic. Am trecut si la servici printr-o perioada mai dificila, multa solicitare, mi s-a facut si rau la un moment dat... de fapt cred ca sunt doar scuze... intr-un cuvant de "slaba" ce sunt. Probabil de aceea am renuntat.

Dieta data de medic nu este una foarte grea. Nu am mai avut voie sa mananc absolut deloc cateva produse, alimente, fructe, legume. Mesele la ore fixe.
Mic dejun - 8.00
Pranz - 14.00
Cina - 20.00
Intre ele o gustare

In mare spus cam in asta consta.

Nu mai conteaza ca ai renuntat la dieta, ci ca esti pe cale sa reiei procesul de slabit.
Banuiesc ca acum ti-ai format niste principii alimentare, iar daca nu forumul iti sta la dispozitie.
Incearca sa mananci satios, nutritiv si gustos - din toate grupele alimentare ; carne slaba, oua - nu, nu cresc colesterolul, branza slaba sau mediu-slaba, legume, fructe moderat- caci au si ele zaharul lor.
Succes!

CaSy 06 dec 2010 13:51:11

Re: Jurnal CaSy - Vreau sa slabesc si sa ma simt bine in pielea mea
 
Multumesc, m-am uitat... chiar am sa incerc :)

Dieta asta a fost facuta tinandu-se cont de mai multe aspecte...
1. ora la care ma trezesc si ora la care ma culc
2. analizele care au fost facute foarte multe, chiar zicea sotul la un moment dat... nu stiu ce a mai ramas din tinu nealanizat
3. modul meu de viata, cum decurge o zi, nu din punct de vedere al alimentatiei...

Cam astea sunt cele care imi vin in minte

Iar cat priveste suplimentele... doar in prima luna se iau, apoi ramane doar omega 3 si vitamina C pentru ca sunt fumatoare si se zice ca este bine cam toate persoanele care fumeaza sa ieie asa ceva

CaSy 06 dec 2010 14:08:57

Re: Jurnal CaSy - Vreau sa slabesc si sa ma simt bine in pielea mea
 
tineti-mi pumnii va rog, totul este sa trec la primele 3 zile... atsea sunt crunte la mine, dar avnd in vedere ca mai am un "antecedent" sper eu din suflet sa fie mai usor

lucia ely 06 dec 2010 14:11:20

Re: Jurnal CaSy - Vreau sa slabesc si sa ma simt bine in pielea mea
 
noi suntem alaturi de tine>:D<

dar vreau sa te rog cv:)
sa calculezi si caloriile:)
sa nu ai sub 1000 da?
:D
>:D<

deadcountess 06 dec 2010 14:13:43

Re: Jurnal CaSy - Vreau sa slabesc si sa ma simt bine in pielea mea
 
In cazul unei diete data de un medic cred ca nu are rost sa-si bata capul cu nr de calorii.

Livia89 06 dec 2010 14:14:12

Re: Jurnal CaSy - Vreau sa slabesc si sa ma simt bine in pielea mea
 
Citat:

Anterior postat de CaSy (Post 428499)
tineti-mi pumnii va rog, totul este sa trec la primele 3 zile... atsea sunt crunte la mine, dar avnd in vedere ca mai am un "antecedent" sper eu din suflet sa fie mai usor

suntem alaturi de tine>:D<

vizualizeaza-te cu kg in plus pierdute, dupa cateva luni de dieta:) ajuta de obicei:) si ti-am zis, permite-ti si cateva abateri, una-doua mai mici, pe saptamana, sa-ti fie mai usor:) conteaza linia generala a dietei de slabit, daca dai putin gres nu e foc, conteaza ca reusesti sa continui:) cu timpul te vei descurca mai bine, si dupa ce te obisnuiesti iti va fi mai usor

ai griaj de tine, eu am plecat la lucru>:D< o zi frumoasa ca prima zi de dieta iti doresc:-* mult succes

CaSy 06 dec 2010 14:15:21

Re: Jurnal CaSy - Vreau sa slabesc si sa ma simt bine in pielea mea
 
multumesc
chiar am sa incep sa calculez

lucia ely 06 dec 2010 14:15:29

Re: Jurnal CaSy - Vreau sa slabesc si sa ma simt bine in pielea mea
 
:"> scuze:">
eu ma gandeam ca medicul ti-a dat asa mai multe variante .. si ma gandeam sa nu ai tu tendinta sa mananci prea putin:">
nu am zis din rautate:)


CaSy 06 dec 2010 14:16:40

Re: Jurnal CaSy - Vreau sa slabesc si sa ma simt bine in pielea mea
 
Va multumesc tuturora din suflet pentru grija si sfat >:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 06:56:12.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO