forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal*Caty (PinkFuneral) (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-caty-pinkfuneral-5754.html)

PinkFuneral 09 aug 2010 22:18:00

Re: Jurnal*Caty (PinkFuneral)
 
YouTube - ‪Bellydance - Core Conditioning - Part 1/9‬‎

Aici fetelor :)
vreo 70 de minute de exercitii cu incalzire, racorire, chiar si greutati(daca vreti), daca nu, sariti peste partea aia
Mult succes, sa`mi spuneti cum vi se par :)

nicoleta100 09 aug 2010 22:57:38

Re: Jurnal*Caty (PinkFuneral)
 
Citat:

Anterior postat de PinkFuneral (Post 283108)
YouTube - ‪Bellydance - Core Conditioning - Part 1/9‬‎

Aici fetelor :)
vreo 70 de minute de exercitii cu incalzire, racorire, chiar si greutati(daca vreti), daca nu, sariti peste partea aia
Mult succes, sa`mi spuneti cum vi se par :)

salutare!
super tari,pt mine care am inceput cu ceva mai ritmat mi se pare joaca de copii ,dar probabil ca trebuie sa lucrezi corect muschii ca sa iasa ceva ,nu????
invatam sa dansam !!! din buric!!!super!!!>:D<

mysterious girl 10 aug 2010 06:57:41

Re: Jurnal*Caty (PinkFuneral)
 
http://www.desiglitters.com/wp-conte...litters-33.gif

nicoleta100 10 aug 2010 07:15:27

Re: Jurnal*Caty (PinkFuneral)
 
'neata domnisoara!!!!
wake up!!! am facut cafeaua!!!
http://4.bp.blogspot.com/_N3q-7N8KTL...e+cu+cafea.jpg

PinkFuneral 10 aug 2010 09:27:52

Re: Jurnal*Caty (PinkFuneral)
 
Awww neata fetele!! :-*:-*
Nico sa stii ca nu e chiar joaca de copii, e foarte greu, trebuie sa stii ce muschi misti acolo ca daca dai din burta nu faci nimic :)), ele iti spun muschii(in spaniola), mai erau si filmulete cu ele in engleza. Pe mine m`au durut muschii laterali, abdominali, picioarele, mainile, ce mai..fiecare particica a corpului dupa 70 si ceva de minute de nu mai puteam, dar partea frumoasa este ca te dor cand simti ca`i lucrezi dar a 2a zi n`ai nimic, o iei de la capat :x.
Eu va invit la un pahar de fructe (cafea nu beau;;))


http://www.revistafelicia.ro/uploads...ri_exotice.jpg


Oooof ma simt groaznic.. am avut ieri o zi.. am aflat ca vin in Romania dar nu e destul timp sa fac tot ce voiam sa fac, nu stiu daca o sa apuc sa`l vad pe prietenul meu mai mult de cateva ore.. Ieri am calcat si stramb. s`a dus luna mea fara dulciuri (din greseala), am iesit cu o prietena de`a mea si dupa cum ziceam si inainte(CA TREBUIA SA EVIT SA IES!)m`a corupt!! mi`a dat un baton de cereale, si am uitat complet complet ca nu mananc dulciuri.. asta e, o sa incep alta luna cand ma intorc din Romania, va dati seama ca se duce dieta mea cat timp stau acolo, n`am mai fost de 2 ani, obiectivul meu principal este sa intru intr`o cofetarie!
i feel so guilty :-L

mvthebest 11 aug 2010 12:30:50

Re: Jurnal*Caty (PinkFuneral)
 
Citat:

Anterior postat de PinkFuneral (Post 283108)
YouTube - &#x202a;Bellydance - Core Conditioning - Part 1/9&#x202c;&lrm;

Aici fetelor :)
vreo 70 de minute de exercitii cu incalzire, racorire, chiar si greutati(daca vreti), daca nu, sariti peste partea aia
Mult succes, sa`mi spuneti cum vi se par :)

:-o70min :-s nu am facut niciodata atata(dans oriental)
Am sa le pun si pe forum pentru slabute>:D<>:D<
Multumim pentru ele. Eu stiam unele cu ele,dar vb in engleza parca:-/

PinkFuneral 11 aug 2010 15:29:24

Re: Jurnal*Caty (PinkFuneral)
 
Citat:

Anterior postat de mvthebest (Post 285256)


:-o70min :-s nu am facut niciodata atata(dans oriental)
Am sa le pun si pe forum pentru slabute>:D<>:D<
Multumim pentru ele. Eu stiam unele cu ele,dar vb in engleza parca:-/


Da, sunt mai multe filmulete cu ele, asta nu e in engleza, l`au tradus in spaniola, dar nu conteaza, conteaza exercitiile. De obicei celelalte filmulete durau mai putin dar se concentrau doar pe o parte a corpului(sau 2) in fiecare.. in astea 70 de minute ai ceva complet. Plus ca e distractiv. de ce sa nu faci? ;;) Te asigur ca`ti va fi asa de cald si vei fi asa de transpirata dupa ce termini(asta daca le faci bine) ca nici nu vei mai stii unde e dusul :))
Mult succes! :-*

mvthebest 11 aug 2010 15:36:47

Re: Jurnal*Caty (PinkFuneral)
 
Citat:

Anterior postat de PinkFuneral (Post 285554)

Da, sunt mai multe filmulete cu ele, asta nu e in engleza, l`au tradus in spaniola, dar nu conteaza, conteaza exercitiile. De obicei celelalte filmulete durau mai putin dar se concentrau doar pe o parte a corpului(sau 2) in fiecare.. in astea 70 de minute ai ceva complet. Plus ca e distractiv. de ce sa nu faci? ;;) Te asigur ca`ti va fi asa de cald si vei fi asa de transpirata dupa ce termini(asta daca le faci bine) ca nici nu vei mai stii unde e dusul :))
Mult succes! :-*

Am facut astazi 35min,sincer da eram transpirata dupa;)), desi la inceput imi pareau asa de usoare,nu sunt chiar asa. Dar imi plac:x

yulyka 11 aug 2010 18:21:30

Re: Jurnal*Caty (PinkFuneral)
 
buna caty!!!cum mai merge cu slabitul???:-*

PinkFuneral 11 aug 2010 21:39:02

Re: Jurnal*Caty (PinkFuneral)
 
Citat:

Anterior postat de yulyka (Post 285712)
buna caty!!!cum mai merge cu slabitul???:-*

Nu stiu.. rau cred, nu prea mananc.. si cand mananc, mananc prost..
am o perioada mai aiurea acum si nu`mi arde de nimic..
mersi de intrebare :-*

nicoleta100 11 aug 2010 22:58:25

Re: Jurnal*Caty (PinkFuneral)
 
Citat:

Anterior postat de PinkFuneral (Post 286055)
Nu stiu.. rau cred, nu prea mananc.. si cand mananc, mananc prost..
am o perioada mai aiurea acum si nu`mi arde de nimic..
mersi de intrebare :-*

domisoara,ce raspuns e asta:-/:-/:-/
vezi ca te bat la[*fund*]!!!
lasa draga ca un baton de cereale nu a omorat pe nimeni!!!si papa trebuie sa papi!!! sa fi sanatoasa si puternica!!! si schimba atitudinea ca iar iti dau bataita!!!
bea un suculet din ala delicios de fructe ,da din buric 70 minute ,o baie cu spuma si esti ca noua!!!! faci asta:-/:-/:-/promiti:-/:-/:-/
asa te vreau!!! >:D<>:D<>:D<
si daca vi in Romania si papi o prajiturica -doua ,nu-i capat de lume ,important e sa nu papi 20:D
te pup si vin maine in vizita sa vedem daca ti-a trecut starea aia de ''nu-mi arde de nimic''

pt tine:http://www.floridinbrasov.ro/flori-f...-P-n-d_341.jpg

PinkFuneral 11 aug 2010 23:40:34

Re: Jurnal*Caty (PinkFuneral)
 
Citat:

Anterior postat de nicoleta100 (Post 286161)
domisoara,ce raspuns e asta:-/:-/:-/
vezi ca te bat la[*fund*]!!!
lasa draga ca un baton de cereale nu a omorat pe nimeni!!!si papa trebuie sa papi!!! sa fi sanatoasa si puternica!!! si schimba atitudinea ca iar iti dau bataita!!!
bea un suculet din ala delicios de fructe ,da din buric 70 minute ,o baie cu spuma si esti ca noua!!!! faci asta:-/:-/:-/promiti:-/:-/:-/
asa te vreau!!! >:D<>:D<>:D<
si daca vi in Romania si papi o prajiturica -doua ,nu-i capat de lume ,important e sa nu papi 20:D
te pup si vin maine in vizita sa vedem daca ti-a trecut starea aia de ''nu-mi arde de nimic''

pt tine:http://www.floridinbrasov.ro/flori-f...-P-n-d_341.jpg



Exista vreun remediu pentru ce ai pe suflet?
nu cred..

yulyka 12 aug 2010 14:57:39

Re: Jurnal*Caty (PinkFuneral)
 
hey!!!cum mai merge???pupici:-*

mvthebest 20 aug 2010 08:45:29

Re: Jurnal*Caty (PinkFuneral)
 
[COLOR="Magenta"][SIZE="2"]
Citat:

Anterior postat de PinkFuneral (Post 286055)
Nu stiu.. rau cred, nu prea mananc.. si cand mananc, mananc prost..
am o perioada mai aiurea acum si nu`mi arde de nimic..
mersi de intrebare :-*

Si eu am perioade cand pap prea mult:(
Sper ca sa treaca perioadele mai rele si sa revi cu forte >:D<>:D<
http://www.egirl.ro/images/articles/1599/florii.jpg

PinkFuneral 27 aug 2010 19:54:53

Re: Jurnal*Caty (PinkFuneral)
 
Buna tuturor! mi`a fost dor de voi >:D<
m`am intors din "vacanta", din pacate cu niste kg in plus, ca deh nu m`am putut abtine sa nu mananc lucruri "interzise" tocmai in Romania.
5 prajituri de cofetarie am mancat, 5!:"> plus alte dulciuri care`mi lipseau si asa am ajuns eu la 63 de kg..:( sper sa le dau jos repede, m`am pus deja pe treaba si am renuntat si la dulciuri(sper sa reusesc de data asta)! Alerg in fiecare seara sau dimineata cate o ora jumate in speranta sa le dau jos! Si nici de dans nu m`am lasat, am inceput azi cu 50 de minute
Am si eu o nelamurire.. ce intelege calculatorul de calorii prin "Lucru la pc"? Adica eu stau la calculator 5 ore si ard 448 de calorii
/:)? weird :-/

mvthebest 03 sep 2010 22:25:51

Re: Jurnal*Caty (PinkFuneral)
 
Citat:

Anterior postat de PinkFuneral (Post 304948)
Buna tuturor! mi`a fost dor de voi >:D<
m`am intors din "vacanta", din pacate cu niste kg in plus, ca deh nu m`am putut abtine sa nu mananc lucruri "interzise" tocmai in Romania.
5 prajituri de cofetarie am mancat, 5!:"> plus alte dulciuri care`mi lipseau si asa am ajuns eu la 63 de kg..:( sper sa le dau jos repede, m`am pus deja pe treaba si am renuntat si la dulciuri(sper sa reusesc de data asta)! Alerg in fiecare seara sau dimineata cate o ora jumate in speranta sa le dau jos! Si nici de dans nu m`am lasat, am inceput azi cu 50 de minute
Am si eu o nelamurire.. ce intelege calculatorul de calorii prin "Lucru la pc"? Adica eu stau la calculator 5 ore si ard 448 de calorii
/:)? weird :-/

Arzi calorii oricand. Chiar si cand dormi;))
Dar nu depui efort si aia inseamna ca nu slabesti frumos.
Poate un ceai iti regleaza metabolismul. Sigur ai retinu si apa.>:D<
Te asteptam pe forum. Cum a fost in Ro.?

PinkFuneral 04 sep 2010 14:13:00

Re: Jurnal*Caty (PinkFuneral)
 
Citat:

Anterior postat de mvthebest (Post 314173)


Arzi calorii oricand. Chiar si cand dormi;))
Dar nu depui efort si aia inseamna ca nu slabesti frumos.
Poate un ceai iti regleaza metabolismul. Sigur ai retinu si apa.>:D<
Te asteptam pe forum. Cum a fost in Ro.?


Stiu ca arzi calorii oricand dar mi se parea ciudat sa arzi atatea stand pe scaun. Anyway, nu`mi pasa de asta, am inceput sa fac pilates si tae bo, mai schimb si eu activitatile fizice ca devenea plictisitor. Mai si alerg din cand in cand. Singurul lucru care ma enerveaza este ca de cand am inceput sa beau peste 2 L de apa pe zi ma duc la baie din 3 in 3 ore.. devine deja extrem de enervant!
In Romania am stat o saptamana si parca as fi stat 2 zile! Timpul a trecut foarte repede mai ales pentru ca in fiecare zi eram pe drumuri: du`te la ala, la ala, viziteaza pe nu stiu cine si n`am avut timp sa ma odihnesc deloc.
Tre sa`mi iau neaparat un cantar ca nu stiu cat si cand slabesc!
:-*

valentynavalentyna27 04 sep 2010 23:04:44

Re: Jurnal*Caty (PinkFuneral)
 
stiu k primele zile e cam greu cu apa...
dar incetul cu incetul te vei obisnui...
trebuia sa o iei treptat...
succes!!!>:D<

mvthebest 10 sep 2010 14:36:46

Re: Jurnal*Caty (PinkFuneral)
 
Citat:

Anterior postat de PinkFuneral (Post 314547)

Stiu ca arzi calorii oricand dar mi se parea ciudat sa arzi atatea stand pe scaun. Anyway, nu`mi pasa de asta, am inceput sa fac pilates si tae bo, mai schimb si eu activitatile fizice ca devenea plictisitor. Mai si alerg din cand in cand. Singurul lucru care ma enerveaza este ca de cand am inceput sa beau peste 2 L de apa pe zi ma duc la baie din 3 in 3 ore.. devine deja extrem de enervant!
In Romania am stat o saptamana si parca as fi stat 2 zile! Timpul a trecut foarte repede mai ales pentru ca in fiecare zi eram pe drumuri: du`te la ala, la ala, viziteaza pe nu stiu cine si n`am avut timp sa ma odihnesc deloc.
Tre sa`mi iau neaparat un cantar ca nu stiu cat si cand slabesc!
:-*

>:D<
Ma bucur ca ti-a placut mini vacanta in Romania.
Tot timpul cand iti place locul si esti cu persoanele dragi timpul trece foarte repede. :-s
In rest ce mai faci?>:D<;;)

PinkFuneral 13 sep 2010 12:48:50

Re: Jurnal*Caty (PinkFuneral)
 
Citat:

Anterior postat de mvthebest (Post 323138)


>:D<
Ma bucur ca ti-a placut mini vacanta in Romania.
Tot timpul cand iti place locul si esti cu persoanele dragi timpul trece foarte repede. :-s
In rest ce mai faci?>:D<;;)

>:D<
Ce sa fac.. am inceput scoala joi deci e mare stres.. nu stiu cum voi face.. unele zile am pana la 3 si pauza de 15 minute la 11.. eu nu pot rezista asa, m`am invatat sa mananc la ore fixe, la 7 micul dejun, la 10 gustare, la 1 pranz deci nu stiu cum voi lua pranzul.. o sa fie greu. acum ca sunt primele zile iesim la 12 deci pot manca bine inca.. Aici am gresit eu mereu.. nu mancam nimic la scoala, nici dimineata si cand veneam acasa la 3 ma indopam cu mancare si apoi imi era foame iar si seara mancam tot asa..
Sper sa fie totul bine.. :-*
Tie cum iti merge? Ai incercat dansul oriental?

mvthebest 21 sep 2010 18:58:25

Re: Jurnal*Caty (PinkFuneral)
 
Citat:

Anterior postat de PinkFuneral (Post 326472)
>:D<
Ce sa fac.. am inceput scoala joi deci e mare stres.. nu stiu cum voi face.. unele zile am pana la 3 si pauza de 15 minute la 11.. eu nu pot rezista asa, m`am invatat sa mananc la ore fixe, la 7 micul dejun, la 10 gustare, la 1 pranz deci nu stiu cum voi lua pranzul.. o sa fie greu. acum ca sunt primele zile iesim la 12 deci pot manca bine inca.. Aici am gresit eu mereu.. nu mancam nimic la scoala, nici dimineata si cand veneam acasa la 3 ma indopam cu mancare si apoi imi era foame iar si seara mancam tot asa..
Sper sa fie totul bine.. :-*
Tie cum iti merge? Ai incercat dansul oriental?

Da si mie scoala mi-a cam dat programul peste cap,mananc cam aiurea.:(
Trebuie sa-mi obisnuiesc organismul cu noul stil si sa-mi fac h cand sa mananc.
Nu e bine sa nu papi la scoala. Sunt f importante si gustariile...

Nu am mai facut de mult dans oriental:-s,nu prea am mai avut timp.

PinkFuneral 30 sep 2010 21:17:06

Re: Jurnal*Caty (PinkFuneral)
 
Citat:

Anterior postat de mvthebest (Post 337015)


Da si mie scoala mi-a cam dat programul peste cap,mananc cam aiurea.:(
Trebuie sa-mi obisnuiesc organismul cu noul stil si sa-mi fac h cand sa mananc.
Nu e bine sa nu papi la scoala. Sunt f importante si gustariile...

Nu am mai facut de mult dans oriental:-s,nu prea am mai avut timp.

Nici eu n`am mai avut timp de sport :(, sunt deja 3 saptamani de cand am inceput scoala si nimic n`am dat jos din cauza programului si a faptului ca mananc aiurea.. sunt tot la 62.. Mi`e foarte greu.. mai ales cand ies la 3 si am o singura pauza la 11.. am inceput sa mananc in ore pentru ca m`am obisnuit sa mananc in prima parte a zilei si seara mai deloc.. totusi am stat vreo saptamana fara niciun pic de dulce ;;)

andra_aly 30 sep 2010 21:29:17

Re: Jurnal*Caty (PinkFuneral)
 
Buna seara:) nu am mai vb de mult>:D< cum e la scoala?;;)
sper ca nu papi toate prostiile:-s
cam ce papi tu acum?b-) eu cand eram la sc papam un sandwich cu cotoletta la amiaza:-s si mai zic de ce ma ingrasam pe zi ce trece:-s

PinkFuneral 19 oct 2010 08:01:22

Re: Jurnal*Caty (PinkFuneral)
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 348538)
Buna seara:) nu am mai vb de mult>:D< cum e la scoala?;;)
sper ca nu papi toate prostiile:-s
cam ce papi tu acum?b-) eu cand eram la sc papam un sandwich cu cotoletta la amiaza:-s si mai zic de ce ma ingrasam pe zi ce trece:-s

hihi cotoletta, pai era si normal sa te ingrasi de la aia daca mancai in fiecare zi
eu daca mananc o data la 3 luni una.. nu ma omor cu ele.
la scoala imi fac un sandwich cu paine integrala si prosciutto cotto sau ceva usor, curcan, nu stiu.. de cand am descoperit ca prosciutto crudo ingrasa de 100 de ori mai mult decat ala cotto nu mai mananc asa mult, desi imi placea. Nu prea am chef in fiecare dimineata sa`mi fac sandwich asa ca imi mai cumpar cate o pizza cu zucchine la scoala :"> . Am cam facut o pauza cu slabitul din cauza stresului de la scoala si tot dar am fost bucuroasa in dimineata asta cand m`am cantarit si aveam 61.9 kg! YUHUUUUUU. asa :D :-* te pup si cum merge mentinerea?
FE356926-1686-2213-8684-728D83F7CE5C
1.03.01

PinkFuneral 10 nov 2010 19:23:21

Re: Jurnal*Caty (PinkFuneral)
 
GATA! M-AM DECIS!! :))
Dupa o perioada(cam lunga) de lenevit si mancat aiurea tre sa-mi fac putina ordine in program si in dieta.. Tre sa incep iar sa fac sport si sa fiu atenta la dulciuri, m-a luminat cantarul cand am vazut ca-mi arata din ce in ce mai mult am zis ca tre sa ma opresc, de data asta am vointa! Ce-mi recomandati pentru runda a 2a(si sper ca ultima)? Mentionez ca am probleme cu burta si soldurile, mai mult cu soldurile
:-L



mvthebest 28 nov 2010 10:26:45

Re: Jurnal*Caty (PinkFuneral)
 
Citat:

Anterior postat de PinkFuneral (Post 398646)
GATA! M-AM DECIS!! :))
Dupa o perioada(cam lunga) de lenevit si mancat aiurea tre sa-mi fac putina ordine in program si in dieta.. Tre sa incep iar sa fac sport si sa fiu atenta la dulciuri, m-a luminat cantarul cand am vazut ca-mi arata din ce in ce mai mult am zis ca tre sa ma opresc, de data asta am vointa! Ce-mi recomandati pentru runda a 2a(si sper ca ultima)? Mentionez ca am probleme cu burta si soldurile, mai mult cu soldurile
:-L



>:D<>:D<Felicitari pentru decizie
Deci te-ai apucat:>?Cum merge slabitul?

Daca ai avut o pauza,incearca sa mananci cam 1100-1200kcal,iar cand ve-i stagna sa scazi la 1000kcal.
Fa-i aerobic,dans,zumba,tae-bo (sunt f eficiente),etc.
Pentru solduri fa-i exercitii dinastea
http://img.healthy.ro/images/article...xtensiilat.jpg
Sau duci greutatea pe partea cealalta ,dar sa stai dreapta.


Ora este GMT +2. Ora este acum 16:13:55.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO