forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Costina89 (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-costina89-9072.html)

LOREDANA99 22 dec 2013 17:38:04

Re: Jurnal Costina89
 
Citat:

Anterior postat de costina89 (Post 1318391)
Buna jurnalule draga>:D<
Astazi am zi de carbo,mi-am pus niste orez cu legume la foc si l-am afumat:(:(,am uitat de el pe foc:(,Am facut transferul in alta cratita umeda si degeaba tot mirosa a fum,l-am papat asa nu am mai stat sa imi fac altul:( si ca bonus pntru nervi am papat si un corn cu ceva crema:D.
La cina tot pilaf pap fara corn si cioco dar intai sa verific daca e de post.
Maine am vitamine/fructe sper sa nu fac foame,am momente cand oricat de multe fructe as manca tot simt ca imi e foame:(.

Costina, maine poti manca si nuci, seminte, sa fie mai consistent...eu nu m-am inteles deloc cu rina asta...

marinuta 22 dec 2013 18:26:53

Re: Jurnal Costina89
 
Buna scumpa..vad ce fac....poate si sarmalute ca si sotul e inebunit dupa sarmale....nuuu familie in nici un caz nu se mareste:D:D:D,vreau foarte tare masinuta si economisim pt masinuta:P

costina89 22 dec 2013 18:55:41

Re: Jurnal Costina89
 
Citat:

Anterior postat de LOREDANA99 (Post 1318412)


Costina, maine poti manca si nuci, seminte, sa fie mai consistent...eu nu m-am inteles deloc cu rina asta...

Lore stiam e ceva dar nu eram sigura,multumesc de informatie:-*>:D<

Citat:

Anterior postat de marinuta (Post 1318431)
Buna scumpa..vad ce fac....poate si sarmalute ca si sotul e inebunit dupa sarmale....nuuu familie in nici un caz nu se mareste:D:D:D,vreau foarte tare masinuta si economisim pt masinuta:P


Aha deci de masinuta economisiti:):),bravo...am crezut ca poate vrei sa vina barza:)):))....glumesc:-*.
Pufff ma simt plina rau,am mancat vreo 3 napolitane si imi vine greata de la ele:(,cine oare m-o fi pus.
Maine am fructe,abia astept....pap clemetine cat cuprinde si seara la cina imi fac o salata de gulii cu morcovi si telina,data trecuta am dat morcovi pe razatoarea mare si tare aiurea a fost ca ii mestec greu,acum ii dau pe cea mica sa ii inghit mai lejer:)).
Trebuie sa ma gandesc ce o sa pap pe 24 ,va trebui sa fie ceva foarte consistent si bun sa nu ma apuce pofta de sarmale si alte combinatii pacatoase.

marinuta 23 dec 2013 19:55:05

Re: Jurnal Costina89
 
pina acuma eu eram cea cheltuitoate...dar deja ma gindesc serios la masinuta si sunt eu cea stringatoare...baa chiar imi cicalesc sotul sa fie mai stringator:)):)):)):)):)),,,am zis sotului deja cind vad masini mi se face rau:)):)):)):))

costina89 26 dec 2013 20:58:47

Re: Jurnal Costina89
 
seara buna draga jurnal
Nu vin cu vesti asa bune,mi-am facut de cap cu mancarea pe 24,25,26:(,combinatii proaste,prajituri multe....ce sa mai zic,sport ioc.Maine nu mai pap nimic gresit,continui rina,maine aveam zi de fructe si asa o sa tin,mi-ar prinde bine o zi de fructe,sa ma mai golesc un pic.Luni ma cantaresc,am facut-o zi azi dimineata si sunt un pic suparata,poate reusesc sa misc acum pana luni.

marinuta 27 dec 2013 21:27:27

Re: Jurnal Costina89
 
salutare scumpa..noi craciunul pe 7 ianuarie sarbatorim...eu ce pot zice slabesc:x:x,,,doamne aseara am sarbatorit anul nou la colegiu cu studentii si un student mi-a marturisit ca ii place de mine si dorea sa ma sarute si sa ma petreaca acasa:)):)):))nu lam crezut si acum sustine ca tare ma simpatizeaza eu iam zis ca sunt profesoara ta si tu esti elevul meu...altceva nu se discuta...am zis am o familie si sa nu mai aud aberatii:-o:-ox-(x-(x-(

Anne10 31 dec 2013 01:14:39

Re: Jurnal Costina89
 
Anul nou ce va sosi sa-ti aduca multa sanatate, realizari si bucurii! <:-P
http://felicitari.slabute.ro/site/fe...img.php?pid=19

costina89 02 ian 2014 20:01:42

Re: Jurnal Costina89
 
Citat:

Anterior postat de Anne10 (Post 1319016)
Anul nou ce va sosi sa-ti aduca multa sanatate, realizari si bucurii! <:-P
http://felicitari.slabute.ro/site/fe...img.php?pid=19

Anne multumesc,asemenea si pentru tine.pupici.


La multi ani draga jurnal>:D<.....de sarbatori nu am ffost cuminte deloc,am mancat prostii foarte multe.
De astazi am intrat la rina si vreau sa o tin pana la capat.....cantarul imi arata 72kg....asa ca start rina...pe 2aprilie vreau sa am 57kg...oare voi reusi sa dau 14kg cu rina.

Marinuta simpatic rau elevul tau :))

costina89 03 ian 2014 14:30:38

Re: Jurnal Costina89
 
ziua buna draga jurnal
Astazi am zi de legume am papat un 2 boluri cu ciorbita de legume(am uitat sa ii pun ulei:D)si un bol cu fasole verde.La cina pap la fel dar in cantitati mai mici:).
Maine imi fac niste paste...miammm,abia astept:).

LOREDANA99 03 ian 2014 14:57:05

Re: Jurnal Costina89
 
Te-ai pus serios pe slabit, bravo tie ;))

Sa te intreb ceva...ce crezi ca voi avea, fetita sau baiat ;;)?

costina89 03 ian 2014 17:59:00

Re: Jurnal Costina89
 
Citat:

Anterior postat de LOREDANA99 (Post 1319348)
Te-ai pus serios pe slabit, bravo tie ;))

Sa te intreb ceva...ce crezi ca voi avea, fetita sau baiat ;;)?



de bine ce m-am pus pe slabit am si trisatx-(....prima saptamana e de proba mereu....nu ma mai agit asa rau cand gresesc...stiu ca de luni va fi mai bine.

Mamica draga sa te apuci de cautat nume de baietel:):):)....si sa-i spui taticului ca daca am avut dreptate are sa imi dea 3kg de banane :)):)):)) am un fix cu bananele,la toata lumea ce banane:)):))

LOREDANA99 03 ian 2014 18:07:16

Re: Jurnal Costina89
 
Citat:

Anterior postat de costina89 (Post 1319377)
de bine ce m-am pus pe slabit am si trisatx-(....prima saptamana e de proba mereu....nu ma mai agit asa rau cand gresesc...stiu ca de luni va fi mai bine.

Mamica draga sa te apuci de cautat nume de baietel:):):)....si sa-i spui taticului ca daca am avut dreptate are sa imi dea 3kg de banane :)):)):)) am un fix cu bananele,la toata lumea ce banane:)):))

:))...eu I-am spus ca e baiat, dar el tot spera ca e fetita...am numele deja ;))...lasa ca-l anunt la echo, oficial...:))...o sa-ti trimita bananele, mai ales ca stie de unde sa le ia, ca imi plac mie acum :D...chiar si eu mai sper ca e fetita, dar cel mai important este sa fie sanatos :) pupici

soggy 03 ian 2014 18:08:39

Re: Jurnal Costina89
 
Ce idee aveti de prajitura la ziua de carbo.
Nu stiu ce sa mananc maine seara...
Vorbesc acum ca sa nu ma mai gandesc la saratelele care mi le a dat mama.
Chiar....saratele am voie la ziua de carbo...seara.

soggy 03 ian 2014 18:11:13

Re: Jurnal Costina89
 
Costina....ma scuzi.
Scriu de pe tel....si postez pe unde apuc.
Voiam sa scriu in casuta rina

costina89 03 ian 2014 18:19:06

Re: Jurnal Costina89
 
Citat:

Anterior postat de LOREDANA99 (Post 1319378)


:))...eu I-am spus ca e baiat, dar el tot spera ca e fetita...am numele deja ;))...lasa ca-l anunt la echo, oficial...:))...o sa-ti trimita bananele, mai ales ca stie de unde sa le ia, ca imi plac mie acum :D...chiar si eu mai sper ca e fetita, dar cel mai important este sa fie sanatos :) pupici

e baiat sigur :)....lasa iubita sanatos sa fie....la mine sotul la prima fetita a sperat pana inainte sa nasc cu 30min ca e baiat asa ca....fetita peste vreo 2-3 ani

Citat:

Anterior postat de soggy (Post 1319379)
Ce idee aveti de prajitura la ziua de carbo.
Nu stiu ce sa mananc maine seara...
Vorbesc acum ca sa nu ma mai gandesc la saratelele care mi le a dat mama.
Chiar....saratele am voie la ziua de carbo...seara.


poti papa saratele maine....fi fata cuminte nu ca mine:">

soggy 03 ian 2014 18:43:28

Re: Jurnal Costina89
 
Citat:

Anterior postat de costina89 (Post 1319384)
e baiat sigur :)....lasa iubita sanatos sa fie....la mine sotul la prima fetita a sperat pana inainte sa nasc cu 30min ca e baiat asa ca....fetita peste vreo 2-3 ani




poti papa saratele maine....fi fata cuminte nu ca mine:">

Sper sa reusesc.
Iti spun maine.

mihastef 03 ian 2014 19:04:35

Re: Jurnal Costina89
 
Buna costina.Ma primesti in vizita la tine?

costina89 03 ian 2014 20:55:07

Re: Jurnal Costina89
 
Citat:

Anterior postat de mihastef (Post 1319393)
Buna costina.Ma primesti in vizita la tine?


sigur ...bine ai venit>:D<:-*

am fost plecata putin,am evitat bucataria:))....promit ca de maine nu mai gresesc deloc,deloc

mihastef 03 ian 2014 21:04:32

Re: Jurnal Costina89
 
foarte bine faci.si mie imi este ingrozitor de greu sa rezist tentatiilor,pana ma voi obisnui cu dieta va mai dura ceva.Adevarul este ca n-am mai tinut o dieta de vreo 4 ani si am uitat cum este sa respecti unele reguli si cat de greu este sa te abtii de la anumite alimente,mai ales ca eu sunt o pofticioasa mare.Se si vede treaba asta.:))

costina89 03 ian 2014 22:05:22

Re: Jurnal Costina89
 
Citat:

Anterior postat de mihastef (Post 1319401)
foarte bine faci.si mie imi este ingrozitor de greu sa rezist tentatiilor,pana ma voi obisnui cu dieta va mai dura ceva.Adevarul este ca n-am mai tinut o dieta de vreo 4 ani si am uitat cum este sa respecti unele reguli si cat de greu este sa te abtii de la anumite alimente,mai ales ca eu sunt o pofticioasa mare.Se si vede treaba asta.:))

Imi place ambitia pe care o ai....si faza cu pariurile din casa...super tare..pe mine nu prea ma motiveaza nimic:(.M-am obisnuit sa ma faca ficamea grasuta:)):))....sotul imi spune ca vine primavara si trebuie sa slabesc ca nu o sa mai stau cu geaca pe mine:(.
Daca esti si tu aici poate ma ambitionez mai tare....eu nu o sa ma cantaresc la saptamana ci la 2 sau poate chiar la luna...ma deprima cand vad ca am luat in greutate.

mihastef 04 ian 2014 10:38:44

Re: Jurnal Costina89
 
Ehh si eu sunt deprimata de fiecare data cand ma uit in oglinda,dar exact asta ma ambitioneaza mai tare si ca sa-ti marturisesc si din cauza sotului care mi-a facut o gluma cam aiurea legata de silueta mea.
Cat despre cantarit,nu am cum sa o mai fac ca mi s-a terminat bateria si am scos-o ca sa merg sa cumpar alta,am pierdut-o si acum nu mai stiu de care trebuie.
O sa-mi iau altul peste vreo 2 saptamani.
Te pup si bafta multa>:D<

costina89 04 ian 2014 11:28:08

Re: Jurnal Costina89
 
Citat:

Anterior postat de mihastef (Post 1319440)
Ehh si eu sunt deprimata de fiecare data cand ma uit in oglinda,dar exact asta ma ambitioneaza mai tare si ca sa-ti marturisesc si din cauza sotului care mi-a facut o gluma cam aiurea legata de silueta mea.
Cat despre cantarit,nu am cum sa o mai fac ca mi s-a terminat bateria si am scos-o ca sa merg sa cumpar alta,am pierdut-o si acum nu mai stiu de care trebuie.
O sa-mi iau altul peste vreo 2 saptamani.
Te pup si bafta multa>:D<

Eu m-am obisnuit sa se faca glume pe seama greutatii mele:(,nu prea ma mai deranjeaza,Vreau sa slabesc pentru ca vreau sa fiu Costina de acum 8 ani care nu sarea de 57kg si care era mandra cand mergea pe strada....acum vreau sa am 57kg si copii mei sa fie mandrii cu mine pe strada si hanele sa stea pe mine ca pe om nu ca pe gard:D.

costina89 04 ian 2014 14:23:28

Re: Jurnal Costina89
 
off papica mea mai dureaza un pic,mi-e asa o foame:(...in max jumatate de ora o sa pap si eu,cred ca o sa pap si castonul,mi-am facut paste cu sos de rosii si ciuperci,o bunanate.

costina89 05 ian 2014 08:42:26

Re: Jurnal Costina89
 
Neata jurnalule
Astazi m-am trezit foarte dimineata,se pare ca baiatul meu adora sa se tezeasca cu noaptea in cap:(
Aseara inainte sa ma culc am citit cartea Rina......am inteles cum e cu combinatia proteinelor dar in acelasi timp am impresia ca voi face foamea cu ea,parca se mananca mult prea putin cu ea sau poate mananc eu mult:(....este foarte adevarat ca nu iti impune sa mananci o anumita cantitate....dar hai sa fim seriosi cat poti sa mananci la o masa.?
De maine incep sa tin cum trebuie,cu combinatii corecte si toate cele.....imi voi cantari portiile de mancare si imi vii calcula caloriile,daca ies mai putin de 1200 renunt la ea pentru ca ca si cum as tine o hipocalorica.
Revin putin mai tarziu ca s-au trezit fetele.

anasstasia 05 ian 2014 09:11:22

Re: Jurnal Costina89
 
De ce nu te indrepti spre low-carb? Acolo nu se numara caloriile, doar carbohidratii si atat...Slabesti frumos si usor fara sa te infometezi.

costina89 05 ian 2014 09:49:45

Re: Jurnal Costina89
 
Citat:

Anterior postat de anasstasia (Post 1319561)
De ce nu te indrepti spre low-carb? Acolo nu se numara caloriile, doar carbohidratii si atat...Slabesti frumos si usor fara sa te infometezi.

Buna Anastasia si bine ai venit la mine in casuta
Iubita tu astea 6kg cu low carbo ai slabit?
Cunos dieta low carbo,e frumoasa da,dar nu te poti mentine decat daca continui sa mananci low carbo,o spun din experienta,sau nu am putut eu.
Am iesit din cercul Low carbo acum vreo 6 luni si nu vreau sa mai intru in el iar,merge sa ti low carbo dar pentru 5kg max,mai mult deja e greu de mentinut.....low carbo e sinonim cu Ketogenica,o dieta care nu mi se pare ok deloc.
Am numarat la carbohidrati in vara lui 2011 si in primavara lui 2013 de m-am saturat de ei,nici nu vreau sa mai aud de ei.

anasstasia 05 ian 2014 10:02:39

Re: Jurnal Costina89
 
Low-carb nu este sinonim cu keto. Keto se tine cu carbi sub 40-50. Low carb permite mai multi carbohidrati. Eu mananc in general 70-80/zi. Mai putin in perioada aceasta, cand am ajuns la 100.
Da, am slabit 6 kg cu low-carb si chiar ma intreb cum o sa ajung la mentinere pentru ca slabesc foarte usor acum, eu care nu dadeam nici un gram jos.
De ce spui ca este greu de mentinut? Poate doar daca nu-ti place ce mananci, insa din cate stiu si in celelalte diete sunt interzise cam aceleasi lucruri: faina alba, dulciurile, orezul si cartofii.

costina89 05 ian 2014 10:18:50

Re: Jurnal Costina89
 
Citat:

Anterior postat de anasstasia (Post 1319581)
Low-carb nu este sinonim cu keto. Keto se tine cu carbi sub 40-50. Low carb permite mai multi carbohidrati. Eu mananc in general 70-80/zi. Mai putin in perioada aceasta, cand am ajuns la 100.
Da, am slabit 6 kg cu low-carb si chiar ma intreb cum o sa ajung la mentinere pentru ca slabesc foarte usor acum, eu care nu dadeam nici un gram jos.
De ce spui ca este greu de mentinut? Poate doar daca nu-ti place ce mananci, insa din cate stiu si in celelalte diete sunt interzise cam aceleasi lucruri: faina alba, dulciurile, orezul si cartofii.


Aici ai dreptate cu 40-50,dar low carbo nu iti spune cati carbi sa papi,iti legi tu,putini sa fie:D.Mie mi se pare greu de mentinut,sau foarte greu as putea spune,in 2011 am slabit mai mult ,nu mai stiu exact sa zic vreo 17kg parca...mai aveam vreo 7 de dat jos pana la 55 kg....am intrat in cercul low carb si dadeam 5 kg jos puneam 7kg si tot asa.
In 2012 dupa ce am nascut am tinut low carbo vreo 4luni....dupa astea 4 luni nu m dat iama in mancare am mancat ce aveam si am pus pe mine 10kg.....atunci am renuntat la low carbo,mie mai rau mi-a facut si nu vreau sa mai aud de ea,mai ales acum cand am un numar mare de kg de dat jos,pentru max 5 kg m-as baga la o low carbo dar penru asa multe nuuuuu.
O sa razi ....eu cel mai bine am slabit cu hipocalorica,singurul dezavantaj e ca trebuia sa imi cantaresc toate alimentele,acum nu mai dispun de timp din datorita celor mici:(,mancam de toate in limita a 1100 cal .
In Rina sunt permise alimentele acelea interzise in restul dietelor doar ca numai in anumite zile:D.Vreau sa studiez mai mult Rina si sa vad cam cate calorii sunt intr-o zi.

anasstasia 05 ian 2014 10:29:21

Re: Jurnal Costina89
 
Insemna ca low-carb nu este o dieta potrivita pentru tine. Eu spun mereu ca fiecare trebuie sa-si faca un stil de viata, nu sa tina o dieta. Oricine va renunta la dieta si se va intoarce la o alimentatie haotica cu alimente care este foarte clar ca ingrasa, in mod natural va acumula chiar mai multe kg decat a pierdut. Eu din low-carb mi-am facut un stil de viata. Nu ma frustreaza, nu mi-e foame si slabesc usor. Stiu ca o pot tine o viata pentru ca imi place ce mananc.

Nu sunt persoana in masura care sa dea sfaturi. Din ce stiu dietele care impun o restrictie a caloriilor in general sunt diete cu foarte multe privatiuni si frustrari si nu pot fi tinute pe termen lung. E bine sa gasesti o dieta pe care sa-ti propui sa o ti pentru totdeauna. La orice dieta daca vei renunta atunci cand ai atins greutatea dorita si vei manca apoi ce vei dori, normal ca se vor acumula si kg.

Iti doresc sa gasesti solutia optima pentru tine.

costina89 05 ian 2014 11:22:06

Re: Jurnal Costina89
 
Citat:

Anterior postat de anasstasia (Post 1319583)
Insemna ca low-carb nu este o dieta potrivita pentru tine. Eu spun mereu ca fiecare trebuie sa-si faca un stil de viata, nu sa tina o dieta. Oricine va renunta la dieta si se va intoarce la o alimentatie haotica cu alimente care este foarte clar ca ingrasa, in mod natural va acumula chiar mai multe kg decat a pierdut. Eu din low-carb mi-am facut un stil de viata. Nu ma frustreaza, nu mi-e foame si slabesc usor. Stiu ca o pot tine o viata pentru ca imi place ce mananc.

Nu sunt persoana in masura care sa dea sfaturi. Din ce stiu dietele care impun o restrictie a caloriilor in general sunt diete cu foarte multe privatiuni si frustrari si nu pot fi tinute pe termen lung. E bine sa gasesti o dieta pe care sa-ti propui sa o ti pentru totdeauna. La orice dieta daca vei renunta atunci cand ai atins greutatea dorita si vei manca apoi ce vei dori, normal ca se vor acumula si kg.

Iti doresc sa gasesti solutia optima pentru tine.


cu siguranta Low carbo nu e dieta potrivita pentru mine.Multumes Anastasia>:D<.Iti doresc sa ajungi la kiogramele propuse>:D<

mihastef 06 ian 2014 00:09:23

Re: Jurnal Costina89
 
Citat:

Anterior postat de costina89 (Post 1319600)
cu siguranta Low carbo nu e dieta potrivita pentru mine.Multumes Anastasia>:D<.Iti doresc sa ajungi la kiogramele propuse>:D<

Apropo de diete.Eu una dupa ce l-am nascut pe fi-miu am slabit foarte bine cu Dieta Similara Atkins si m-am mentinut destul de bine 1 an,desi nu m-am abtinut de la nimic,pana m-am stricat cu Capsula de slabit,de la care am zis ca mor si cred ca aia mia dat metabolismul peste cap ca am inceput sa iau proportii rapid.
Ce-mi placea la aceasta dieta era ca puteam manca oricand imi era foame in orice cantitate,ce nu-mi placea era ca este bazata pe multa carne si oua,mai ales in primele 2 saptamani cand nu aveai voie deloc legume,decat castraveti,iar eu nu prea am voie sa o tin pt ca am probleme cu fierea si ficatul si sunt exact alimentele interzise mie.Am mancat la carne cu aceasta dieta de 3 luni n-am mai pus gura pe ea.
Dar a fost singura cu care am reusit sa slabesc calumea.
Acum am zis sa o incerc pe Rina pt ca eram prea satula de atata carne de sarbatori,daca nu sunt multumita de rezultate cred ca am sa o reiau pe cea veche.La Rina imi place ca este o dieta in care poti manca de toate,chiar daca doar pe zile si in anume combinatii.Ce nu-mi place la ea este ca n-am voie gustari si cam fac foamea.
Daca esti mai carnivora ti-o recomand cu drag.

costina89 06 ian 2014 10:26:49

Re: Jurnal Costina89
 
Citat:

Anterior postat de mihastef (Post 1319839)
Apropo de diete.Eu una dupa ce l-am nascut pe fi-miu am slabit foarte bine cu Dieta Similara Atkins si m-am mentinut destul de bine 1 an,desi nu m-am abtinut de la nimic,pana m-am stricat cu Capsula de slabit,de la care am zis ca mor si cred ca aia mia dat metabolismul peste cap ca am inceput sa iau proportii rapid.
Ce-mi placea la aceasta dieta era ca puteam manca oricand imi era foame in orice cantitate,ce nu-mi placea era ca este bazata pe multa carne si oua,mai ales in primele 2 saptamani cand nu aveai voie deloc legume,decat castraveti,iar eu nu prea am voie sa o tin pt ca am probleme cu fierea si ficatul si sunt exact alimentele interzise mie.Am mancat la carne cu aceasta dieta de 3 luni n-am mai pus gura pe ea.
Dar a fost singura cu care am reusit sa slabesc calumea.
Acum am zis sa o incerc pe Rina pt ca eram prea satula de atata carne de sarbatori,daca nu sunt multumita de rezultate cred ca am sa o reiau pe cea veche.La Rina imi place ca este o dieta in care poti manca de toate,chiar daca doar pe zile si in anume combinatii.Ce nu-mi place la ea este ca n-am voie gustari si cam fac foamea.
Daca esti mai carnivora ti-o recomand cu drag.


Mihaela imi place carnea dar nu pe termen lung si cum spuneam nu poti sa mananci numai carne ....mai iesi undeva si totata lumea comanda pizza,la o inghetata...etc....
Rina e ok,ai zi de carbo(pentru prajituri,pizza si alte chestii pacatoase) si de amidon(cartofi orez).
Nu te lasa de Rina ca poti sa papi orice cu ea,e aiurea intradevar cu gustarile dar dupa 2 saptamani daca papi la ore fixe ti se va obisnui organismul sa pape asa si nu iti va cere intre mese...eu pap la 10 md la 12 gustarea de fucte,la 14 pranzul si la 18 cina.

marinuta 06 ian 2014 11:48:41

Re: Jurnal Costina89
 
Buna scumpa o saptamina frumoasa/.. te mai tii de treaba?EU MAM TINUT PINA PE 31 DECEBRIE..SI APOi AM FOST un SAC fara fujnd...dar nu ma las de azi inapoi la dukan..:">

costina89 06 ian 2014 12:07:54

Re: Jurnal Costina89
 
Citat:

Anterior postat de marinuta (Post 1319905)
Buna scumpa o saptamina frumoasa/.. te mai tii de treaba?EU MAM TINUT PINA PE 31 DECEBRIE..SI APOi AM FOST un SAC fara fujnd...dar nu ma las de azi inapoi la dukan..:">

ma tin ,ma tin ca vine primavara si deh vreau sa fiu mai usoara:).
Bafta cu Dukanul>:D<..sa te ti de treaba de data asta,daa nu renunta ca nu are rost,papa sanatoas ca e mai bine;)

marinuta 06 ian 2014 12:12:50

Re: Jurnal Costina89
 
si noi in primavara avem o nunta si vreau sa arat bine...lepadam paltoanele si cind voi imbraca o fustita offffffffff sa fiu bella vreau:)):)),,,,tu ai ceva rezultate la cintar?:P

costina89 06 ian 2014 13:12:29

Re: Jurnal Costina89
 
Citat:

Anterior postat de marinuta (Post 1319909)
si noi in primavara avem o nunta si vreau sa arat bine...lepadam paltoanele si cind voi imbraca o fustita offffffffff sa fiu bella vreau:)):)),,,,tu ai ceva rezultate la cintar?:P


pai sa iti zic .....pe 23 decembrie aveam 69kg....pe 3 ianuarie aveam 73kg(+4kg)..bn nu vrei sa sti cat si ce am mancat...imagineaza-ti ca noi a doua zi de Craciun nu mai aveam sarmale:D si prajituri..de Revelion la fel...plus ca a fost ziua Anisiei pe 29 si am devortat vreo 4 felii de tort:D.
Astazi aveam 70kg si pornesc cu Rina la drum.Sper sa reusesc sa slabesc cu ea cele 15 kg care vreau sa le dau jos,in cele 90 de zile bineintels.:D

mihastef 06 ian 2014 15:38:12

Re: Jurnal Costina89
 
Citat:

Anterior postat de costina89 (Post 1319882)
Mihaela imi place carnea dar nu pe termen lung si cum spuneam nu poti sa mananci numai carne ....mai iesi undeva si totata lumea comanda pizza,la o inghetata...etc....
Rina e ok,ai zi de carbo(pentru prajituri,pizza si alte chestii pacatoase) si de amidon(cartofi orez).
Nu te lasa de Rina ca poti sa papi orice cu ea,e aiurea intradevar cu gustarile dar dupa 2 saptamani daca papi la ore fixe ti se va obisnui organismul sa pape asa si nu iti va cere intre mese...eu pap la 10 md la 12 gustarea de fucte,la 14 pranzul si la 18 cina.

Ai dreptate costina,Rina este mai permisibila si nu priveaza organismul de vitaminele necesare,pe cand cealalta este bazata aproape numai pe proteine.
Am sa ma tin de ea sa vad ce rezultate obtin si apoi daca este necesar poate o voi tine si pe cealalta.Caci pana in vara de ziua Cristinei mele,pe 26 iulie,vreau sa ajung la 60 kg.Am ajuns sa pariez si eu pe mine,ca voi reusi.:))

Citat:

Anterior postat de costina89 (Post 1319925)
pai sa iti zic .....pe 23 decembrie aveam 69kg....pe 3 ianuarie aveam 73kg(+4kg)..bn nu vrei sa sti cat si ce am mancat...imagineaza-ti ca noi a doua zi de Craciun nu mai aveam sarmale:D si prajituri..de Revelion la fel...plus ca a fost ziua Anisiei pe 29 si am devortat vreo 4 felii de tort:D.
Astazi aveam 70kg si pornesc cu Rina la drum.Sper sa reusesc sa slabesc cu ea cele 15 kg care vreau sa le dau jos,in cele 90 de zile bineintels.:D

Ai slabit 3 kg cu Rina pana acum?Wow! Pai este super bine,bravo.Da-i inainte cu tupeu.>:D<>:D<

costina89 06 ian 2014 17:09:54

Re: Jurnal Costina89
 
Citat:

Anterior postat de mihastef (Post 1319946)
Ai dreptate costina,Rina este mai permisibila si nu priveaza organismul de vitaminele necesare,pe cand cealalta este bazata aproape numai pe proteine.
Am sa ma tin de ea sa vad ce rezultate obtin si apoi daca este necesar poate o voi tine si pe cealalta.Caci pana in vara de ziua Cristinei mele,pe 26 iulie,vreau sa ajung la 60 kg.Am ajuns sa pariez si eu pe mine,ca voi reusi.:))



Ai slabit 3 kg cu Rina pana acum?Wow! Pai este super bine,bravo.Da-i inainte cu tupeu.>:D<>:D<


Si eu am zis la fel.....daca slabesc macar pana la 57-60kg cu Rina e ok,apoi tin Sb sau o dieta low carbo...nu prea imi plac astea low carbo ca e greu sa te menti dupa....mai e varianta sa cresc minutele de sport;).....sportul ala de care inca nu m-am apucat:D,ma apuc de saptamana viitoare de pilates in special pentru picioare si fund:D.
Da iubita,3kg...bn ca sunt apa si mancare,nu ma bucur la ele asa mult.Peste o luna vreau sa vad ce rezultate o sa am....in seara asta imi ascund cantarul sa nu il mai vad ca ma urc pe el:))

marinuta 06 ian 2014 19:03:51

Re: Jurnal Costina89
 
salutare costina a, zis de miercuri ma reapuc de dukan ca miine la noi e craciunul:)):))...probabul imi iau telefon offfffffffff..stau si ma gindesc sa imi iau sau nu:-/:-/

costina89 06 ian 2014 20:34:19

Re: Jurnal Costina89
 
Citat:

Anterior postat de marinuta (Post 1319977)
salutare costina a, zis de miercuri ma reapuc de dukan ca miine la noi e craciunul:)):))...probabul imi iau telefon offfffffffff..stau si ma gindesc sa imi iau sau nu:-/:-/


Marinuta eu zic sa iti iei telefon,meriti>:D<....e o investitie buna...ce telefon vrei?
A si legat de dieta...eu zic sa te lasi de diete papa sanatos,nu mai manca dupa 18 si sA vezi ce frumos slabesti si ce frumos o sa te mentii dupa,lasa dukanul ca mai rau faci ,nu ai vazut ca te-ai lasat de fiecarte data de el si apoi ai pus pe tine...hai mai Marinuta :(....tu faci ce crezi tu ca e mai bine,eu doar iti spun ce cred


Ora este GMT +2. Ora este acum 19:58:28.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO