forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Costina89 (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-costina89-9072.html)

costina89 07 mai 2011 18:16:40

Jurnal Costina89
 
salutare:)....ma numesc Costina,am 21 de ani si sunt mamica a doua fetite.Cand am ramas insarcinata prima data aveam 54kg iar la finalul sarcinii aveam 72,in momentul cand m-am apucat de regim aveam 68kg ,am reusit sa slabesc prin Rina90 si foarte mult sport pana la 55 de kg(-14kg)nu am tinut dieta decat 2 luni,am reusit sa ma mentin cam un an,apoi m-am delasat si am inceput sa pun kg peste kg iar cand am ramas a doua oara insarcinata aveam 68kg,iar la finalul sarcinii aveam 82kg(+14kg).Acum in momentul de fata ma simt groaznic,total demoralizata....cateodata imi vine sa imi iau campii sunt o GRASA am +18.8kg fata de greutatea normala:((....cam de o luna incerc pe cat posibil sa mananc cat mai sanatos si sa mai fac miscare dar nu pare sa scad nici macar 100g...de azi am inceput oficial lupta cu kilogramele in plus,m-am cantarit si am 73.8kg iar la sfarsitul verii as vrea sa am 53kg,am inceput sa fac miscare cat mai multa si sa tin dieta hiopcalorica,mi-am propus sa slabesc si sunt sigura ca voi reusi,am putut o data voi putea si a doua oara;),

nicoleta100 07 mai 2011 20:43:38

Re: Jurnal Costina89
 
Citat:

Anterior postat de costina89 (Post 648234)
salutare:)....ma numesc Costina,am 21 de ani si sunt mamica a doua fetite.Cand am ramas insarcinata prima data aveam 54kg iar la finalul sarcinii aveam 72,in momentul cand m-am apucat de regim aveam 68kg ,am reusit sa slabesc prin Rina90 si foarte mult sport pana la 55 de kg(-14kg)nu am tinut dieta decat 2 luni,am reusit sa ma mentin cam un an,apoi m-am delasat si am inceput sa pun kg peste kg iar cand am ramas a doua oara insarcinata aveam 68kg,iar la finalul sarcinii aveam 82kg(+14kg).Acum in momentul de fata ma simt groaznic,total demoralizata....cateodata imi vine sa imi iau campii sunt o GRASA am +18.8kg fata de greutatea normala:((....cam de o luna incerc pe cat posibil sa mananc cat mai sanatos si sa mai fac miscare dar nu pare sa scad nici macar 100g...de azi am inceput oficial lupta cu kilogramele in plus,m-am cantarit si am 73.8kg iar la sfarsitul verii as vrea sa am 53kg,am inceput sa fac miscare cat mai multa si sa tin dieta hiopcalorica,mi-am propus sa slabesc si sunt sigura ca voi reusi,am putut o data voi putea si a doua oara;),

Salutare!
Ce face o mamica tanara????:-/Felicitari pt copilasi! Sa iti traiasca ,sa creasca mari si sanatosi ,sa va bucurati de ei!!!
Iti urez multa bafta in noua incercare! Sunt sigura ca vei reusi sa slabesti cu dieta hipocalorica ! Daca ai avea timp sa faci si ceva sport ,kg ar disparea mult mai repede !
Mult succes si sa auzim de bine!!!!>:D<>:D<>:D<

costina89 07 mai 2011 21:43:11

Re: Jurnal Costina89
 
Multumesc pentru incurajari>:D<....am reusit sa ma inscriu si in concurs ca sa am o motivatie si mai buna:)... Doamne ajuta

eliza david 08 mai 2011 22:08:53

Re: Jurnal Costina89
 
Buna costina, am venit sa iti urez "bine ai venit" si aici in casuta ta!
Bafta la slabit!!

anaralu29 10 mai 2011 07:40:09

Re: Jurnal Costina89
 
Buna Costina....:D>:D<:x
Am dat din intamplare de jurnalul tau si m am gandit sa ti urez bun venit in casuta ta..:D:-*
Felicitari pentru cei doi copilasi..!!!:-*:D
Multa bafta la slabit!!![*132*]

costina89 15 mai 2011 07:53:57

Re: Jurnal Costina89
 
Multumesc feteleor>:D<.
A trecut prima saptamana de cand am inceput dieta#:-s,ce-a fost mai greu a trecut...maine o sa ma cantaresc sa vad rezultatele:),sper sa fie unele pozitive pt ca ieri cand am vrut sa ies afara nu am avut cu ce sa la imbrac ...toate hainele subtiri nu ma mai incap:((,a fost un adevarat cosmar sa probez si iar sa probez si chiar nimic sa nu ma incapa.....
Dieta hipocalorica e chiar usoara....mananci suficient incat sa nu te infometezi,recunosc ca atunci cand am tinut rina90 m-am cam infometat,acum imi dau seama ca nu mancam mai mult de 400-500calorii pe zi,imi micsorasem portiile la modul Dimi 1/2 portocala,Pranz100g pui sau 50 g iaurt cu 1/2 ou fiert si seara urma sa mananc si mai putin....Ma bucur mult ca v-am gasit,aici am invatat cum sa mananci si sa slabesti in acelasi timp>:D<>:D<.

grasuta88 18 mai 2011 12:40:11

Re: Jurnal Costina89
 
Citat:

Anterior postat de costina89 (Post 658078)
Multumesc feteleor>:D<.
A trecut prima saptamana de cand am inceput dieta#:-s,ce-a fost mai greu a trecut...maine o sa ma cantaresc sa vad rezultatele:),sper sa fie unele pozitive pt ca ieri cand am vrut sa ies afara nu am avut cu ce sa la imbrac ...toate hainele subtiri nu ma mai incap:((,a fost un adevarat cosmar sa probez si iar sa probez si chiar nimic sa nu ma incapa.....
Dieta hipocalorica e chiar usoara....mananci suficient incat sa nu te infometezi,recunosc ca atunci cand am tinut rina90 m-am cam infometat,acum imi dau seama ca nu mancam mai mult de 400-500calorii pe zi,imi micsorasem portiile la modul Dimi 1/2 portocala,Pranz100g pui sau 50 g iaurt cu 1/2 ou fiert si seara urma sa mananc si mai putin....Ma bucur mult ca v-am gasit,aici am invatat cum sa mananci si sa slabesti in acelasi timp>:D<>:D<.

Buna Costina bine te-am gasit:-* Cum merge dieta?:D

costina89 27 mai 2011 11:47:25

Re: Jurnal Costina89
 
Citat:

Anterior postat de grasuta88 (Post 661967)
Buna Costina bine te-am gasit:-* Cum merge dieta?:D

dieta merge prost:(...saptamana asta am dat-o in bara rau de tot,cantarul arata mai mult ca saptamana trecuta:(....asta e.
de azi am inceput sa tin South Beach,mai am cateva nelamuriri in legatura cu ea dar sper ca fetele care tin aceasta dieta sa ma ajute,sper sa dea ceva rezultate pt ca iar ma demoralizez:(

grasuta88 27 mai 2011 12:01:21

Re: Jurnal Costina89
 
Citat:

Anterior postat de costina89 (Post 670780)
dieta merge prost:(...saptamana asta am dat-o in bara rau de tot,cantarul arata mai mult ca saptamana trecuta:(....asta e.
de azi am inceput sa tin South Beach,mai am cateva nelamuriri in legatura cu ea dar sper ca fetele care tin aceasta dieta sa ma ajute,sper sa dea ceva rezultate pt ca iar ma demoralizez:(

Incearca sa privesti viitorul cu optimism:D noi suntem aici sa te sprijinim pooooop:-*:-*:-*

anaralu29 30 mai 2011 09:27:42

Re: Jurnal Costina89
 
Neata Costina...:D>:D<:-*
Am revenit in casuta ta...:D;;)
Nu fii dezamagita,ti a zis bine grasuta88,fii mai optimista!!:DSi optimismul ajuta mult ,o stiu din proprie experienta..;;)
Multa bafta cu dieta aleasa!!![*71*]

anaralu29 07 iun 2011 12:40:52

Re: Jurnal Costina89
 
Buna Costina...;)>:D<:-*
Ce mai faci??Nu mai apari asa des prin jurnal la tine..
Mi ar place sa comunicam mai mult..:)
Eu am fost la sport,mai am 5 minutele si pot manca un fruct,apoi 30 de minute sa mananc masa de pranz..:)
Dupa amiaza ma duc la servici.
Cand ma intorc sa aud de bine ,da???;)
Poop!!![*10*]

costina89 10 iun 2011 21:24:16

Re: Jurnal Costina89
 
Ana,din pacate eu nu prea pot sa intru asa des pt ca pitica cea mica imi ocupa tot timpul....ii ies dintisorii si e tare nervoasa:( si mai e si sotul care e si el mare forumist si na' eu abia mai pot intra.
Saptamana asta a fost bine,am inceput cu sport si mancat cat mai moderat....e foarte greu cand ma apuca pofta de dulce:-s,am o pofta nebuna de miere:-s,dar incerc pe cat posibil sa ma feresc de ea...oricum e mai buna mierea decat zaharul;).
Astazi m-am urcat pe cantar,nu am mai rezistat si m-am cantarit,rezultatul e bunicel:)...ma incurajeza pt saptamana viitoare;;)...sper ca sapt viitoare pe vremea asta sa fi schimbat prefixul:D la kg...

anaralu29 12 iun 2011 07:51:45

Re: Jurnal Costina89
 
Citat:

Anterior postat de costina89 (Post 684812)
Ana,din pacate eu nu prea pot sa intru asa des pt ca pitica cea mica imi ocupa tot timpul....ii ies dintisorii si e tare nervoasa:( si mai e si sotul care e si el mare forumist si na' eu abia mai pot intra.
Saptamana asta a fost bine,am inceput cu sport si mancat cat mai moderat....e foarte greu cand ma apuca pofta de dulce:-s,am o pofta nebuna de miere:-s,dar incerc pe cat posibil sa ma feresc de ea...oricum e mai buna mierea decat zaharul;).
Astazi m-am urcat pe cantar,nu am mai rezistat si m-am cantarit,rezultatul e bunicel:)...ma incurajeza pt saptamana viitoare;;)...sper ca sapt viitoare pe vremea asta sa fi schimbat prefixul:D la kg...

Neata Costina..;)>:D<:-*
Imi pare rau pentru suferinta celei mici,saracutza...:(
Si eu am inceput bine saptamana..sa vad ce rezultate am...;)...sper sa fie bune,daca nu,ma cantaresc marti.
Multa bafta la cantar!!!Sigur vei schimba prefixul...:D>:D<[*43*]

costina89 13 iun 2011 14:52:20

Re: Jurnal Costina89
 
Ana din pacate nu am reusit sa schimb prefixul sapt asta ,de fapt il schimbasem dar duminica am mancat ca o purcica si am pus la loc,dar luni promit sa am 77kg;).
Astazi ma uitam la niste poze cu o vecina facute curand,am ramas socata cand am vazut cat de mult a slabit,in urma cu un an cand m-am intalnit cu ea avea in jur de 80-85kg si acum daca are 50-55 e multtt.O invideiez,recunosc:"> si in acelas timp ma ambtionez si mai tare sa slabesc.
Cateodata imi e asa greu sa tin dieta pt ca la noi in casa se gateste in fiecare zi,si bineinteles ca eu fac pe bucatareasa,e un cosmar sa gust mancarea de cel putin 2 ori si sa nu pot manca...ca sa nu mai zic cand se trezeste Justina ca vrea prajituri,si na''nu-i poti spune copilului ca eu sunt la dieta si nu ii fac prajituri;))...dar incerc sa ma mentin pe pozitii....cert e ca trebuie sa slabesc,in cat timp nu stiu,depinde de cat de mult ma tin de dieta si de sport bineinteles;)

costina89 13 iun 2011 14:56:36

Re: Jurnal Costina89
 
Incepand de astazi voi incerca sa imi monitorizez mai atent carbohidrati...intradevar South beach mi se potriveste cel mai bine dar imi este foarte greu sa o tin,nu prea am timp sa gatesc in plus:(..poate daca pleaca socrii in vacanta acasa la ei voi reusi sa slabesc mai mult dar pana atunci incerc sa mananc mai moderat si sa fac mai mult sport;)

grasuta88 16 iun 2011 09:15:58

Re: Jurnal Costina89
 
Sal ubita ce mai faci, cum merge dieta?:-*:-*:-*:-*:-*:-*

costina89 16 iun 2011 12:24:44

Re: Jurnal Costina89
 
uff dieta....merge binisor....ma tot omoara pofta de dulce:(...seara ma razbeste cate o pofta de miere de imi vine sa mananc tot borcanul:((.Saptamna asta ma cantaresc tocmai duminica,vreau sa vad razultatul dupa o saptamana,cu sportul stau cam prost:(,ma simt foarte obosita si nu prea am chef sa fac miscare,
Cu tranzitul stau foarte foarte prost:(,ma simt balonata din cale afara,am carezut ca daca iau un detoxifiant cu seminte de in si tarate o sa am un tranzit mai bun,dar din pacate nu a fost asa,sunt din ce in ce mai constipata si chiar nu stiu ce sa mai mananc ca sa ies afara:(.probabil ca si din cauza asta rezultatele la cantar nu sunt asa bune:(

grasuta88 16 iun 2011 14:08:11

Re: Jurnal Costina89
 
Citat:

Anterior postat de costina89 (Post 690692)
uff dieta....merge binisor....ma tot omoara pofta de dulce:(...seara ma razbeste cate o pofta de miere de imi vine sa mananc tot borcanul:((.Saptamna asta ma cantaresc tocmai duminica,vreau sa vad razultatul dupa o saptamana,cu sportul stau cam prost:(,ma simt foarte obosita si nu prea am chef sa fac miscare,
Cu tranzitul stau foarte foarte prost:(,ma simt balonata din cale afara,am carezut ca daca iau un detoxifiant cu seminte de in si tarate o sa am un tranzit mai bun,dar din pacate nu a fost asa,sunt din ce in ce mai constipata si chiar nu stiu ce sa mai mananc ca sa ies afara:(.probabil ca si din cauza asta rezultatele la cantar nu sunt asa bune:(

Ubita incearca sa iei un supliment cu crom, taie pofta de dulce:P:D:x:-*:-*:-*:-*

costina89 16 iun 2011 23:19:34

Re: Jurnal Costina89
 
Citat:

Anterior postat de grasuta88 (Post 690819)
Ubita incearca sa iei un supliment cu crom, taie pofta de dulce:P:D:x:-*:-*:-*:-*

multumesc mult pt sfat:-*:-*:-*>:D<

grasuta88 17 iun 2011 18:34:42

Re: Jurnal Costina89
 
Citat:

Anterior postat de costina89 (Post 691420)
multumesc mult pt sfat:-*:-*:-*>:D<

Nu ai de ce, sa revii cu rezultatele:D:-*:-*:-*:-*:-*:-*

anaralu29 18 iun 2011 09:10:18

Re: Jurnal Costina89
 
Citat:

Anterior postat de costina89 (Post 687183)
Ana din pacate nu am reusit sa schimb prefixul sapt asta ,de fapt il schimbasem dar duminica am mancat ca o purcica si am pus la loc,dar luni promit sa am 77kg;).
Astazi ma uitam la niste poze cu o vecina facute curand,am ramas socata cand am vazut cat de mult a slabit,in urma cu un an cand m-am intalnit cu ea avea in jur de 80-85kg si acum daca are 50-55 e multtt.O invideiez,recunosc:"> si in acelas timp ma ambtionez si mai tare sa slabesc.
Cateodata imi e asa greu sa tin dieta pt ca la noi in casa se gateste in fiecare zi,si bineinteles ca eu fac pe bucatareasa,e un cosmar sa gust mancarea de cel putin 2 ori si sa nu pot manca...ca sa nu mai zic cand se trezeste Justina ca vrea prajituri,si na''nu-i poti spune copilului ca eu sunt la dieta si nu ii fac prajituri;))...dar incerc sa ma mentin pe pozitii....cert e ca trebuie sa slabesc,in cat timp nu stiu,depinde de cat de mult ma tin de dieta si de sport bineinteles;)

Ai sa reusesti ai sa vezi..slabutele te vor ajuta...;)>:D<:-*
Ai de unde da jos..;;)Si mai rarut cu prajiturile pentru aia mici,nu e sanatos,parerea mea,o data pe saptamana la sfarsit de saptamana.
Cu vointa vei reusii!!!Hai Costina!!!Hai Costina!!Hai ca poti!!![*4*]

costina89 23 iun 2011 17:33:03

Re: Jurnal Costina89
 
Am reusit sa trec de 68.3 la 66:),am avut o saptamana super,am respectat intocmai regimul,am facut si sport,ce mai a fost super....doar ca fericirea mea nu a durat decat 2 zile pt ca atunc cand m-am urcat pe cantar am vazut ca m-am ingrasat un kg si ceva:((a fost un moment groaznic..inca nu inteleg de la ce m-am ingrasat asa brusc..banuiesc ca afurisitii aia de carbohidrati sunt de vina.
Astazi iar am dat-o in bara ...asta e...asa m-i se intampla cand sunt plecata sau cand nu apuc sa imi gatesc ce trebuie...pt maine mi-am pregatit mancarica..deci de maine sunt fata cuminte;)

costina89 27 iun 2011 09:40:01

Re: Jurnal Costina89
 
a mai trecut o saptamana :)una cu emotii pt ca cantarul arata ca m-am ingrasat dar intr-un final rezultatul a fost altul -400g,am ajuns la 65,7,nu am slabit mult pt ca am dat-o in bara rau de tot cu mancarea dar e bine si atat decat deloc...ma simt super cand schimb prefixul...sapt asta as vrea sa slabesc mai mult sa cobor sub 65kg...sper sa reusesc:).Acum am fugit ca bebelina e tare nervoasa pare sa ii iasa dintisorul,e hotarat ca pe 29 cand face 6 luni sa fie si el prezent;))

costina89 05 iul 2011 22:04:33

Re: Jurnal Costina89
 
Am trecut cu bine si de ultimele 2 saptamani de concurs:)...rezultatul a fost -8kg...ma simt super bine,motivata sa continui lupta cu kilogramele in plus...saptamana asta o sa imi fac de cap un pic,nu voi avea timp sa pap ce trebuie si cum trebuie dar de sptamana viitoare continui cu Hipocaloria si mai mult sport...ar cam trebui sa ma axez mai mult pe masaj anticelulitic sau macar masaj pt ca nu prea imi place aspectul pielii...sper sa reusesc sa devin o slabuta pana in septembrie...daca nu niu bai asa mare pt ca ideea e sa imi corectez stilul de viata;)..

costina89 17 iul 2011 22:52:08

Re: Jurnal Costina89
 
De maine incep runda a doua la slabit...m-am inscris in concursul"slabute la tomna" ca sa fu mai motivata;)...sper din tot sufletul sa nu ma mai abat de la regim si sa fac sport cat mai mult,poate reusesc sa ajung la 55kg.Abia astept ziua de maine:D....acum ma duc la somn pentru ca maine vreu sa fiu fresh:D

andra_aly 23 feb 2013 14:04:20

Re: Jurnal Costina89
 
Bine ai revenit:)

Slabuta 23 feb 2013 14:52:00

Re: Jurnal Costina89
 
Jurnal activat :)

costina89 23 feb 2013 15:25:32

Re: Jurnal Costina89
 
sarumana Slabuta:-*
de luni ma apuc de dieta,iar:D,inca nu m-am cantarit dar banuiesc ca am undeva pe la 75-76kg:(,rusine sa imi fie,m-am ingrasat dupa ce am nascut 6kg:(,dar de luni gata,pana in septembrie cand face cel mic un anisor vreau sa ajung la 55kg;),revin mai incolo sa povestesc una alta ca acum sunt cu copii pe langa si nu ma lasa niciunul sa scriu,o nebunie aici la noi:))

costina89 25 feb 2013 23:14:37

Re: Jurnal Costina89
 
draga jurnalule astazi a fost o zi nu tocmai de dieta:(,am mancat ce am apucat caci am fost pe drumuri si bineinteles ca si foarte nesanatos:(.Dimineata cand m-am cantarit aveam 77kg:(,trist,trist rau,am hotarat ca cel mai bine e sa tin hipocalorica macar pana ajung la 65kg apoi cred ca ma voi reprofila pe o dieta low carb.La sport inca nu m-am gandit,ar cam trebui ca sa nu atarne pielile pe mine:)),momentan nu am energie dar in 2 sapt sper sa imi vina cheful de sport.Cam atat pe ziua de astazi,maine va fi una mai buna si mai organizata;).

costina89 26 feb 2013 23:07:12

Re: Jurnal Costina89
 
raportul pe ziua de astazi:dezastru,dezastru,dezastru,nu reusesc deloc sa ma mobilizez:(,imi e foame incontinuu:(....asa prost ma simt ca nu reusesc sa dau de cap kilogramelor:((,maine o iau de la capat,sper sa imi iasa ceva ceva pana seara,oricum la 4 ma duc la dentist pt o plomba si nu cred ca o sa mai mananc cand ma intorc acasa.

costina89 26 feb 2013 23:21:11

Re: Jurnal Costina89
 
stateam acum si ma gandeam..pana acum ma cantaream la o sapt acum nu mai vreau asa ,mai bine la 2 sapt sau chiar la luna sa vad ceva ceva rezultate.ieri aveam 77kg,daca intr-o luna (prima luna )reusesc sa dau jos macar 4- kg sunt super multumita,2 kg cred ca vor fi numai apa.

andra_aly 27 feb 2013 12:20:10

Re: Jurnal Costina89
 
Buna scumpa:-* In primul rand vreau sa te felicit, o mamica asa tinerica, ai niste copilasi absolut superbi:x


Iti doresc succes, sigur la sfarsitul lunii o sa ai rezultatele dorite.
Dar tine minte: mai incet e mai sigur, asa ca sa ai rabdare>:D<>:D<
O zi frumoasa iti doresc:)

costina89 27 feb 2013 23:49:33

Re: Jurnal Costina89
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 1229313)
Buna scumpa:-* In primul rand vreau sa te felicit, o mamica asa tinerica, ai niste copilasi absolut superbi:x


Iti doresc succes, sigur la sfarsitul lunii o sa ai rezultatele dorite.
Dar tine minte: mai incet e mai sigur, asa ca sa ai rabdare>:D<>:D<
O zi frumoasa iti doresc:)


Multumesc mult Andra>:D<
Am rasfoit azi forumul si mi-am dat seama ca e mai bine sa slabesc mai incet exact cum spui si tu,dar ce te faci cu rabarea....imi cam lipseste in legatura cu slabitul:(,imi lipseste cu desavasire:(.Imi e frica ca o sa raman cu pielea lasata,vergeturi in plus....off ,am o mie de ganduri,nici nu stiu cu ce sa incep.
Astazi am fost mai cumintica,am papat mai sanatos,prima sapt sa zicem ca e de proba,abia de sapt viitoare imi intru serioas in rol;),voi incerca sa mai cresc numarul de calorii,voi ajunge cu ele pana la 1500,1100 m-i se par prea putine,nu fac decat sa accelerez o sapt,doua si apoi stagnez,mai bn cate 1kg-500gr pe sapt timp de 5 luni decat 3kg in prima sapt 2 in a doua si apoi ma rog e cantar sa mai se miste.

costina89 01 mar 2013 19:55:04

Re: Jurnal Costina89
 
azi e 1 Martie,ar fi trebuit sa fie o zi frumoasa din toate punctele e vedere,la mine nu prea a fost:(,am inceput sa urasc zilele astea:(.A mancat mai nimic azi ,ieri am mancat iaurt si cartofi prajiti,atata.....am cam facut foamea daca mi-as fi calculat caloriile probabil ca mai mult de 500nu erau.pana luni ma hotarasc ce dieta sa tin pt ca asta hipocalorica ma cam enerveaza ca trebuie sa imi calculez caloriile si nu prea are reguli....scuze scuze scuze.

costina89 03 mar 2013 21:30:33

Re: Jurnal Costina89
 
azi...azi am mancat multi carbo,multe prajeli...gata e maine ma apuc serios de munca,trebuie sa reusesc,m-am tot uitat peste meniurile vechi,am sa reusesc si de data asta.Suna caraghios dar o sa imi fac niste afise pe care le voi lipi prin casa,voi scrie pe ele ce alimente nu a voie,poate asa nu ma mai ating de paine,zahar,prajeli....etc.
Saptamana asta am fost cumintica ,sa zicem ca a fost sapatamana de proba,e saptamana viitoare incep lupta impotriva kilogramelor,nu sunt multe doar vreo 22kg:)):)):))...sau 21 ca am mai sczut ceva ceva sapt asta,nu am mancat chiar asa ca o scrofita:)).O sa tin"dieta"e mult spus dieta,incerc sa imi schimb stilul de viata,voi manca mai sanatos si voi face mai mult sport,pana in sept sper sa ating frumoasa greutate de 55kg
peste 6 luni vreau sa intru in blugi in liceu(cred ca fiecare si-a pastrat o pereche de blugi in liceu:))).
Bun obiectivele sunt cam asa:
1) in prima saptamana voi renunta de tot la paine si cartofi(prajiti,fierti),voi face 20min de sport e 3ori/sapt + masaj anticelulitic in fiecare seara
2)in a doua saptamnan renunt la orez si dulciuri,voi creste durata sedintei e sport la 30min.
3)in a treia saptamana cresc intensitatea sedintei e sport la 45min si renunt la prajeli
4) in a patra saptamana ma apuc de tae-bo.
Daca reusesc si trebuie sa reusesc prima luna restul e floare la ureche:)
o scurta recapitulare si ma retrag sa imi fac afisele

Intr-o luna trebuie sa renunt la paine(de oricare ar fi ea),catrofi(prajiti,fierti),orez,prajeli,dulciuri sa ma apuc de sport(bicicleta,pilates,tae-bo),masaj anticelulitic in fiecare seara,cu sau fara dispozitiv important e sa aplic crema.....a si mai vreau sa ma tund:))a o pleata lungaaaaa,abia ma pieptanx-(...si mai vreau sa incap intr-un costum e Paste masura 40:D,acum port undeva intre 44-42x-(,ca sa incap in costumul respectiv ar cam trebui sa am vreo 60-65kg,cer mult pana la Paste:-/.

costina89 08 mar 2013 15:15:25

Re: Jurnal Costina89
 
am aproape o saptamana de cand m-am apucat e treaba serios;),am mancat paine dar nu foarte multa,vreo 4 felii:Dazi doua si marti 2 parca:-/....dulciuri,cartofi,nu....cu spotul stau cam prost,ma misc cam in reluare:(,sper sa recuperez sambata si duminica.In rest e ok,sunt un pic cam fara vlaga,e cantarit ma cantaresc in fiecare zi,pana cand s-o termina iar bateria de la cantar,apoi nu ma mai cantaresc cu saptamanile:)),o sa ascund cantarul ala undeva.Am vb cu o prietena si imi spunea ca tine Dukan,pare ok dieta dar parca prea multa carne:( si sa nu te abati nu deloc deloc:(suna cam dramatic:(,m-as fi apucat si eu de ea dar imi e frica ca daca nu o tin cum trebuie apare yo-yo:(,asa ca mai bine raman la hiocalorica mea si dupa Paste incerc un SB;),mai bine asa.

costina89 19 mar 2013 21:41:51

Re: Jurnal Costina89
 
:(am uitat sa mai intru pe aici,nici nu prea ma ce sa scriu....m-am cam lasat iar pagubasa,saptamana trecuta nu am slabit decat 400g ,a fost din vina mea pt ca am mancat foarte mult si dezordonat sper sa recuperez saptamana asta cumva,pana azi nu am facut nimic,azi ce m mancat mai putin ca am fost pe drumuri,maine sper sa ma mobilizez si sa am un rezultat bun luni la cantar.
Am reusit sa ma tund....uraaaaa[*4*][*4*]....Doamnee ce pleata lunga aveam,am scapt de ea#:-s,m-a tuns cam tuns tanti dar nu-i nimic ,creste:).

costina89 20 mar 2013 13:04:46

Re: Jurnal Costina89
 
azi a fost mai bine ca ieri,am mancat la MD omleta cu branza,la G1 zAacusca de gogonele,putin ardei gras si 2 feli de paine,la pranz inca nu stiu ce o sa pap.....la cina nici atat:(

costina89 24 mar 2013 12:56:55

Re: Jurnal Costina89
 
maine se face o luna de cand m-am apucat de dieta,sau mai bine zis a renunat la unele alimente.....e 2 sapt imi e cam greu dar suparvietuiesc,ma multumesc daca dau jos si 500g pe sapt,sunt curioasa cat imi arata cantarul maine ca sapt asta am cam mancat prostii:(,astazi o sa pap corespunzator,sunt cuminte,pana acum am mancat omleta cu branzica si o supa de pui cu galuste,mai mananc un iaurt cu nuci ,un fruct si gata pe ziua de azi.

Laura 24 mar 2013 13:33:01

Re: Jurnal Costina89
 
Bravo. Tu te-ai apucat macar, da eu nu.
Ce mai face Simon? Mai alaptezi? e cuminte? Fetele ce mai fac?
Eu pana in 7 april am program foarte incarcat si nu pot sa ma apuc de dieya si sport, dar pe urma ma pun si eu pe treaba.


Ora este GMT +2. Ora este acum 03:26:25.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO